Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

majacska
7. nov 2008

Kočky!!!! Ukľudnite ma, prosím!!!! Teraz som telefonovala neveste do nemocnice, nezdvihla telefón, tak som volala ďalej, a vysvitlo, že je na sále, asi bude rodiť. Dnes má 34tt a 5 dní. Srašne sa bojím, čo bude. Začala som aj plakať!!! Neviem ako sa mám ukľudniť. Je to strašne ťažké.

ejusa
7. nov 2008

Ahoh mahacska,no ako je nevesta,porodila babetko,ako su na tom?Aj mne tvrdia,ze predcasne porodim,teraz som len v 29.tyzdni...drzím palce...

simona55
7. nov 2008

no aj ja chcem vediet majacka co je snevestou a preco rodi predcastne?drzim palce au koho rodila?

ejusa
7. nov 2008

Mahacska,potom daj urcite vediet,vsetko bude dobre,drzte sa.

sofik
7. nov 2008

majacska neboj sa všetko bude ok. Mne sa narodila dcérka v 32tt koli infekcii mi odtiekla plodová voda a potom nastal porod. Tvoja nevesta je už pomaly v 35 tt a vtedy je už dietatko skoro pripravené bez vačších komplikácií na život mimo maminho bruška. 🙂

jankapo
7. nov 2008

Majacska, myslime na vas, drzkajte sa a verte....

majacska
7. nov 2008

Kočky ahojte. Napísala som Vám pred chvíľkou dlhý list, a podarilo sa mi ho vymazať, takže píšem krátko!
Najprv Vám všetkým veľmi pekne ďakujem za pekné slová! Dobre mi to padlo, že myslíte na nás.
Tak Sabinka predsa len neporodila, dali jej infúzie, a kontrakcie prestali. Neviem koľkokrát sa to ešte bude opakovať, už je to hádam tretíkrát! Tak zatiaľ čakáme a modlime sa, aby boli zdraví.....

Ejusa ty si mala nejaké problémy že ti to hovorili?

Simona bude rodit u Seboka, ako som Ti písala.

Sofik a ty máš takú krásnu tu malú Sofinku!! Nepovedala by som,že sa narodila v 32tt . Ako dlho bola v ink.?

Jankapo ďakujem!!!, Matúško je tieť prekrásne bábetko!!!!

sofik
8. nov 2008

majacska moja Sofina bola v inkubátore 2,5 týždna a potom som s nou bola na izbe asi 10 dní v nemocnici. 🙂

simona55
8. nov 2008

cav. majacka viem ze si to spominala prepac ale nejak zabudam 🙂 😀

majacska
8. nov 2008

Zatiaľ je všetko ok 🙂
sofik včera som čítala, čo si písala už dávnejšie, takže si viem predstaviť, aké si to mohla mať ťažké, ale dôležité je, že sa to dobre skončilo. Nevesta mi dnes povedala, že už druhé dieťa neplánuje. No možno že to hovorí len teraz.
Tak zataiľ ahojte, všetkých Vás pozdravujem a dám vedieť, keď bude niečo nového! 😵

ejusa
8. nov 2008

Majacska,som rada ze,ze to zastavili,uvidis,nakoniec porodi este aj po termine 🙂 Svagrova sesternica bola na tom presne ako Tvoja nevesta a nakoniec jej museli davat vyvolavacku a porodila tri dni po termine krasnu dcerku 🙂 Ale viem,nie je to vsetko jedno.Ja sa liecim na tlak vysoky,a teraz posledny mesiac zhruba mam aj popri liekoch vysoky,ani krcok nemam v poriadku,som na Pnze mam sa vela setrit a tak...tak uvidime a musim len verit.Pozdravujem nevestu a ze ma uzasnu svokru 🙂

sofik
8. nov 2008

majacska aj ja sa velmi bojím druhého tehotensva a preto sa do neho velmi nehrniem ale časom určite názor zmením lebo ked vidím malé babatka tak by som chcela aj hned. 🙂

neboj sa nevesta to tehotenstvo dotiahne do konca a všetko bude tak ako ma byt. 🙂

ejuša ty máš preklamsiu? tak len sa drž a hlavne sa šetri. 😉

petruci6
8. nov 2008

baby ja som si dnes vsimla,ze mi poriadne kleslo brusko,malu citim uz uplne dole,ze mam pocit akoby chcela vypadnut a dnes ma cely den aj prehana, myslite,ze sa to uz blizi,alebo mame este cas?

kotenko
8. nov 2008

behni na pohotovost alebo na gyn.prijem do nemocnice, hnacka v tehotenstve.. no bohvie.. u mna hnackou a klesnutim bruska zacal porod... rodila som 33+6 tt

petruci6
8. nov 2008

fakt? ale nemam ziadne bolesti ani kontrakcie,tak nechcem tam ist zbytocne,ale pre istotu sa dnes oholim 😝

preco to u vas tak smutne dopadlo? 😔 nemusis o tom pisat,musi to byt tazke

kotenko
8. nov 2008

jedina odpoved: osud...
urcite to nepodcenuj, radsej sa tam niekolkokrat prezen, radsej nech ta vysmeju, akoby si mala riskovat zivot dietata. cim skor prides, tym skor budes vediet ako na tom ste a mozno ta poslu aj domov. a mozno si ta tam nechaju...
ja som hnackovala v noci a v ten den sa nam uz aj Lilianka narodila - o 14.20h...

tak pokial ty zavisi na zivote dietatka, mala by si ist okamzite do nemocnice...

petruci6
8. nov 2008

to mi je strasne luto 😔

mala si aj bolesti? kontrakcie?

zajo79
8. nov 2008

petruci,neplas...

v priatelovej rodine sa narodilo v 33tt babo, maly je uplne zdravucky, takze ak by uz sa aj vypytala mala na svet, musela by byt chvilu v inkubatore a bolo by to ok. Pre pokoj mozno chod do nemocnice, zato nic nedat. Radsej ist zbytocne ako neskoro....pre tvoj pokoj.

kotenko, to mi je vsetko velmi luto...niektore veci neovplyvnime, len sa mozme pokusit sa s nimi vyrovnat....

petruci6
8. nov 2008

ja neplasim,len zistujem co najviac informacii,lebo ma to samu prekvapilo

kotenko musi to byt hrozne tazke,ale urcite vam vas anjelik coskoro posle na svet svojho braceka alebo sestricku,aby ste boli znovu stastny 😵

kotenko
8. nov 2008

hej, o 9h rano mi odtielka hlienova zatka (ako keby husty biely vytok s primesou krvi), tak som volala dr., ten povedal, aby som sla na kontrolu, tak som tam sla, bola som uz otvorena na 3 prsty.. okamzite ma rzp-ckou prevazali do NR (ja som z PE), tam som uz bola otvorena na 7-8 cm a sla som rovno na salu, este si pamatam ako mi dr na prijme hovorila, ze rychlo sa presunme hore na salu, lebo jej porodim na prijme... slo to velmi rychlo, doslova okamzite... kotrakcie na sale som mala asi iba pol hodku...

petruci6
8. nov 2008

tak to bolo naozaj rychle 😒
ja som bola na poradni pred 3 dnami a krcok bol zatvoreny a vsetko ok,tak neviem...

kotenko
8. nov 2008

ja som bola tyzden pred porodom na poradni a tiez vsetko v 100% stave, dokonca mi vtedy dr povedal, ze ma ukazkove tehotenstvo... hm...
neriskuj radsej... chod k dr.
aj ta bolia krize..? chrbat..? nohy..?

petruci6
8. nov 2008

nie nic ma neboli

pockam do rana,hadam len zbytocne prehanam,len ma to dost prekvapilo

kotenko
8. nov 2008

ved ako chces... daj vediet kazdopadne ako sa ti dari, ok?

petruci6
8. nov 2008

jasne,dakujem pekne a dobru noc 🙂

kotenko
8. nov 2008

aj tebe dobru noc, no ja ale budem este ponocovat. drahym a z roboty prist az o cca 24h, tak sa ho este riadne nacakam veru...

petruci6
8. nov 2008

ani teba nebavi TV?

kotenko
8. nov 2008

nieee. aj ked dnes celkom dobre filmy davaju, ale kaslem nato... tu som aspon v kontakte s ludmi... ale pri tv... to je ia oblbovanie v poslednej dobe pre mna

petruci6
8. nov 2008

mna to tiez nebavi ani cez den ani vecer,stale mam hlavu inde a stale len same negat spravy vsade a kriminalky,nic normalne

a spat sa ti este nechce,ci chces pockat draheho?
to ja som nikdy nevydrzala,ked prisiel neskoro v noci,iba rano som zistila,ze sa pri nom zobudzam 😀

kotenko
8. nov 2008

no nechce sa mi spat a v poslednej dobe som taka, ze nezaspim bez toho, aby som vedela kedy pride domov... bojim sa o nho... pracuje z cpavkom a to je riziko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre