Predčasný pôrod - skúsenosti

nikacnikola
29. máj 2018

Ahojte baby,prosím vás máte niektorá skúsenosti s predčasným pôrodom?Ja som v 33tt a viac ako týždeň ležím v nemocnici s tým že mi hrozí predčasný pôrod a veľmi sa toho bojím

chvostik1
29. máj 2018

Nika a z akeho dovodu ti hrozi predcasny? Skracuje sa ti krcok, mas vysoky tlak, zle pecenove testy?

zuzkaska
29. máj 2018

Áno mám, rodila som v 34tt, tehu ukážkové, kým mi z ničoho nič neodtiekla plodová voda, previezli ma urgentne do BB, napichali kortikoidmi (aby malému dozreli pľúca), antibiotikami, magnézium atď. Vydržala som 5 dní (s bolesťami) a napokon som prirodzene porodila. Malý išiel ihneď na JIRS, potom JIS, v inkubátore bol 8 dní, okrem silnej žltačky bol zdravucky. Mal miery 2380g a 48cm, čiže veľmi obstojne. Hlavne sa neboj, okolo teba je určite množstvo odborníkov, oni na teba aj bábätko dozrú. Ale daj si pozor na mierne depresie po pôrode, keď nebudeš mať bábätko hneď pri sebe, hormóny sú strašná vec, veľa komunikuj o svojich pocitoch...držím palce nech vám to dobre dopadne. Ak máš otazky, píš.

zdencaaaa
29. máj 2018

Rodila som v 35tt spontanne, porod trval cca 5 hodin od prvej kontrakcie. Okrem zltacky malej nic nebolo.

babi81
29. máj 2018

@nikacnikola mne sa narodila dcerka v 34tt

nikacnikola
autor
29. máj 2018

Začala som krvácať nie veľa len malinko ale aj tak sme to nenechali len tak a šli sme na pohotovosť,samozrejme kým sme sa dostali kam sme mali už som mala len slabé špinenie tak má vyšetrili a zistili že som sa začala otvárať,takže má hneď priali napichali do mna injekcie na plucka a dostávala som lieky.Každy deň som mala monitor všetko bolo ok ja som nemala okrem toho krvácania a špinenia už žiadne iné ťažkosti úplne super mi bolo,tak sa rozhodli mi znížiť dávky liekov a ak bude všetko dobre aj potom tak hurá ide sa domov. Ale to má ešte čakal ultrazvuk a vyšetrenie kde zistili že sa nič nezmenilo od kedy má priali tak nakoniec mi staré lieky vzali a dali nové a dúfali že to pomôže. No prišlo ráno a na monitore zaznamenali kontrakcie....kontrakcie ktoré ja absolútne necítim....takže mi vrátili aj staré lieky a teraz len čakám čo bude ďalej 😔😔😔😔 no veľmi sa bojím toto je moje druhé tehotenstvo a pri prvom neboli žiadne komplikácie porodila som normálne v termíne a spontánne a celkom ľahko

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikacnikola
autor
29. máj 2018

@chvostik1 V poradni mi povedal lekár že sa mi skracuje krčok nič viac nič menej a že ak by som mala nejaký problém mám prísť to bolo v utorok a v nedeľu som skončila v nemocnici s tým že som začala slabučko krvácať a tam zistili že mala je otočená hlavičkou dole a že sa začínam otvárať

ankare
29. máj 2018

Držím palce!

nikacnikola
autor
29. máj 2018

@lusyc O tom nepochybujem len stále počúvam ako veľmi skoro by to bolo keby sa narodí a že by to nebolo bez komplikácií ale snažia sa ju tam udržať čo najdlhšie.... Najviac ich trápi to že som tie kontrakcie necítila

nikacnikola
autor
29. máj 2018

@ankare ďakujem

lusyc
29. máj 2018

Skúste sa držať v kľude. Nech si ešte maličké pobudne v maternici. Chápem, že to nie je ľahké. Držím palce.

babi81
29. máj 2018

@nikacnikola ja som tiez kontrakcie vobec necitila, a sestricka ved mate kazdych 5min, takze v klude oddychuj a drzim palce.

chvostik1
29. máj 2018

@nikacnikola nikolka. Ak ta mozem pozvzudit, mne sa zacal skracovat krcok v 27tt. V 33tt som mala nalez v takom katastrofalnom stave, ze sa cudovali, ze dcerka zo mna doslova este nevypadla. A rodili sme v prebiehajucom 39tt indikovanou sekciou. Vela vela odpocivaj, vobec sa nenamahaj, lez s vyvisenou panvou a nohami hore, dopuj sa magneziom a vsetko zvladnete :*

svetlana35
29. máj 2018

rodila som 35+4 nahle sa to rozbehlo, do 15 min po vsetkom maly v poriadku 🙂

tamaraaa
30. máj 2018

33 je uz pekny tyzden,neboj a ked si dostala kortikoidy na plucka tak pohodicka, rodila som v 34tt po kortikoidoch a malinky bol v inkubatore 1 den len aby sa nepovedalo, inak bol ok a sam pekne dychal a po dvoch dnoch papal z flase ako velky chlap😂 mozno aj na druhy den, uz nepamatam

tamaraaa
30. máj 2018

@tamaraaa mal 2200g a domov sme isli po dvoch tyzdnoch aby mal vek 36 tyzdnov

tamaraaa
30. máj 2018

@tamaraaa a odchadzali sme plne dojceny, len si musis stat za tym ze chces a budes dojcit....ja som musela bojovat so.sestrickami.....vsetky len chceli aby som odsala mliecko potom maleho na 5 minut prilozila k prsniku a potom dala moje mliecko.z flase.....do teraz som to nepochopila.....predcasniatko si ma co vytiahnit z odsateho prsnika???? Robila.som to naopak, sestry ma nemali rady😂😂😂, kojila.som ho.aj hodinu ked chcel, s prestavkami lebo nevladal ale velmi chcel....a pekne priberal ☺

lubiatko111
14. jún 2018

@nikacnikola ahoj. Zaujal ma tvoj komentar podobne. Prve tehotenstvo super druhe problemy.. Bolesti a tak mam strach ze babatko nedonosim. Ako sa ti (vam) dari? Je to pol mesiaca od tvojho komentara..

nikacnikola
autor
19. jún 2018

@lubiatko111 ahoj tak po mesiaci nás pustili domov s tým že už je to len na mne koľko vydržíme,keďže lekári predpokladajú že nebudem ležať doma s vylozenymi nohami a nič nerobiť jak v nemocnici...doma sme 5deň v piatok budem 37tt ale za každý jedeň deň čo malinká vydrží som vďačná pri tom všetkom čo musím absolvovať keďže mám doma skoro 5 ročného syna 🙂

tamaraaa
19. jún 2018

@nikacnikola jeeej super spravy, ste sikovne dievcence😍len tak dalej, 37 to uz je riadna parada, drzim palce,a bracek je sikovny tiez ze to bez vaz zvladol! Drzte sa kym sa da😍

mogaa
19. jún 2018

@nikacnikola to už aj keď sa narodí, bude sa to brať ako donosené, nie predčasne narodené. Dokončený 37 týždeň sú už deti ok.Teraz už len aby si mala pôrod v pohode, držím palce. Neterka porodila v 37.týždni, malinká bola drobnučká len cca 2300 a 36cm, ale už má 5 mesiacov a všetko dohnala, už má 7kg je kojená, dokonca už začala aj s príkrmami.

mogaa
19. jún 2018

@tamaraaa naša maličká si nevedela chytiť bradavku, takže v nemocnici bola kŕmená striekačkou, doma týždeň s odstredeným mliečkom z flaše, po týždni klobúčiky a o ´daľšie 2 týždne bola kojená už bez klobúčikov. Volakedy sa kojilo a z flaše sa dával čaj a deti sa nenaučili na flašu, normálne papali z prsníka. Tiež sa dávali dudle, takže nie všetko čo tvrdia manily platí.

tamaraaa
19. jún 2018

@mogaa je to mozne,suhlasim, zalezi aj od babatka a hlavne od odhodlania a nalady mamicky, videla som vela pripadov na neonatologii ako sa k tomu stavali ci uz sestry alebo aj samotne mamicky, super ze sa vasa malicka rozpapala pekne

tanag
9. nov 2018

@zdencaaaa ahoj prosím tá a pichali ti aj kortikoidy?ja som na začiatku 35tyzdna a hrozí mi predčasný pôrod ,ďakujem

zdencaaaa
9. nov 2018

@tanag ahoj, nie nič mi nepichali, nikto netušil že predčasne porodila, bol to normálny spontánny pôrod, v noci mi o jednej odtiekla voda a pred piatou bola malá na svete

tanag
9. nov 2018

@zdencaaaa ďakujem za info ,mne sa krčok skracuje a otvára ležala som aj v nemocke pustili má ale pomaly sa ni to horší takze asi by mi tiež nestihli nič pichnúť keďže som doma a pôrod takého malinkeho bábätka bol rýchly?

tanag
9. nov 2018

@zdencaaaa bojím sa aby som stihla do nemocnice dojst

zdencaaaa
10. nov 2018

@tanag u mňa to bolo veľmi rýchle na prvorodičku

nikolatom
11. mar 2021

Ahojte. Chcela by som počuť váš názor,či mi hrozí podľa vás predčasný pôrod pripadne cisársky....Som momentálne na začiatku 32tt.... Ide o to, že už cca mesiac beriem lieky na tlak...kolise mi strašne a hlavne je vyšší... Nastali opuchy nôh a tváre.... Trpnutie rúk... Momentálne stále len rozdychavam, pretože nevládzem dýchať a taktiež sa mi stane, že ráno vstanem a mam kŕče v bruchu, čiže musím sa ísť prejsť a prejde to.... Neviem možno to je tým, že som mala na lačno aj dosť vysoký cukor... Alebo je to tým, že bruško je tvrdé neviem.... Som prvorodicka a za pár dní mam pôrodu, tak som veľmi zvedavá....

nikacnikola
autor
12. mar 2021

@lubiatko111 je to už skoro tri roky ale dopadla som tak že som v nemocnici ležala mesiac,potom má pustili domov tak som nejaký čas ešte pobudla a malinká sa narodila síce dosť malinká ale zdravá 🙏 malá sa narodila 5.7.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre