Predčasný pôrod v 32. týždni. Skúsenosti?

pajinka23
19. mar 2009

mate niektora skusenosti?????ak ano tak sa vyjadrite velmi mi topomoze 😉

dupinka
25. mar 2009

pajinka, tak gratulujem! a drzim palce, nech to dotiahnete co najdalej. 😉

scandya
25. mar 2009

Pajinka, presne toto iste som sa chcela spytat aj a, ze keby nahodou ma to chytilo uz teraz 33tt. Teraz sa aspon tak nebojim uz a nestresujem ked som si toto precitala :D

lyongirl
26. mar 2009

Ahoj pajinka, neboj, všetko bude ok 😉
Ja mám 2 deti a obidve sú predčasne. Celé tehu mi nič nebolo a zrazu ma v 33tt chytili kontrakcie a Alex sa v 34tt narodil. Stihli mi pichnúť ešte injekcie na vývin plúcok, takže malý bol po pôrode ok. Mal 1850g a 42cm a po pôrode mi zistili, že sa mi upchala cieva v placente a už ho nevyživovala, tak preto sa vypýtal. Boli sme v nemocke mesiac a keď bl schopný sám papať, tak sme išli domov s váhou 2230g.
Pri druhom tehu som sa necítila moc dobre, ale nič nenasvedčovalo predčasnému pôrodu a celé tehu som mala všetko ok. v 32tt som dostala kontrakcie, presne tak isto ako pri prvom a tehu mi udržali do začiatku 36tt. Tiež mi pichli injekcie na plúcka a malý sa narodil 2910g a 48cm a išli sme domov ako normálne donosené detičky. Prečo je druhý malý predčasne neviem.
Z Alexa je veľký valibuk a dúfam, že aj Riško taký bude 😀 . Môžeš pozrieť album, ale mám tam len pár fotiek.

pre dieťatko je každý deň navyše v brušku veľmi dôležitý, ale aj z "pár" gramového bábatka sa dá vypiplať "normálny" človek.
A čo sa týka vrodených vád, alebo vád spôsobených predč. pôrodom, tak to je individuálne. Aj donosené dieťa môže mať problémy....takže, vôbec sa nezaťažuj, mysli pozitívne, buď v kľude a ležkaj 😉

pajinka23
autor
27. mar 2009

lyongirl a kolko maju tvoje drobce teras rockou???? 🙂 🙂 a kde si mozem pozriet tie fotocky??? 😀 😀

danka.k
27. mar 2009

lyongirl na tej fotke kde starsi syn dava pusu malemu je kraaaaaaaaasna 😉

lyongirl
28. mar 2009

pajinka, keď si klikneš na moju fotku, tak ti ukáže, koľko majú drobci, aj ako sa volajú 😉 a keď si klikneš na ikonu fotoaparát, ktorá je na pravo nad mojim príspevkom, tak ti otvorí moj album s fotkami... 😉

danka - ďakujééém, on by ho pusinkoval stále, len sem, tam treba dávať pozor, lebo ešte nemá cit, ale je to riadna potvorka, lebo schoval naschvál malému dudku....a ja som hladaláááá

danka.k
28. mar 2009

no tak to mas doma riadneho sikuliaka.. my mame 4 dudky lebo nas maly si ich schovava sam... a maminka sa hra potom na patraca 😀

lyongirl
29. mar 2009

ale sú tie decká vymyselné 😀 😀 😀 , si užijeme...

danka.k
30. mar 2009

a kdeze mame nase tehulky?? dufam ze este nerodite a poctivo este tehulkujete 😉

dupinka
30. mar 2009

ahoj danka!

mne bolo cez vikend hrozne - vsetko ma bolelo od podbruska az dole, svaly, kosti, ..... sotva som sa suchotala. Dnes uz je to lepsie, ale som skoro stale v sedavej polohe.
zajtra idem na poradnu, tak baby, drzte palce!

pajinka23
autor
30. mar 2009

Ahojtemy sa mame aj z drobcekom celkom fajn 🙂 🙂 🙂 papame mg a oddychujeme 🙂 🙂 na kontrolu ideme as o dva tyzdne tak je vsetko v pohode 🙂 🙂 akurad ma zacali strasne pobolievat kolena ☹ ☹

dianka3
30. mar 2009

ahojte baby aj ja sa bojim aby som neporodila predcasne bo sa mi skracuje krcok a navyse mam zapal som len v 29tt

tanitta
30. mar 2009

ahojky btehulky;)...
nam hrozil predcasny uz v 27tt... hore nohami sme vydrzali do 34+1(2420gr a 44cm)... maly je zatial v poriadku .. duufam... samotny termin 34+1 uz nebol problem v zivotaschopnosti len u nas bol velmi tazky a narocny porod komplikacie poporode...nizke apgare.. tlmeny liekmi proti bolesti, ozivovany.. atd... drzim vam vsetkym palce ;)... nebojte.. medicina je uz mocna takze dr si vedia uz poradit krasne aj s predcasne narodenymi detickami 😉 ...

chymenitta33
30. mar 2009

ielAhojte zlatinka🙂

ja som sa tiež narodila v 33tt a mala som 1090g a 43cm a kuki aká je so mna "babizna"🙂
to sa vraví že detičky predčasné všetko dopehnú.Ked sa už stane že dieťatko príde na svet skorej tak to tak má byť želám Vám kopec síl a čo najdhšie tehulkovanie🙂

Môj synček je tiež narodený v 37tt a je to oki🙂aj ked je rozdiel tých 5 týždnov.
Držím vám palčeky

natty07
30. mar 2009

Dianka a coho mas zapal ak smiem vediet?

danka.k
31. mar 2009

joj tehulky.. tak len pekne oddychujte aby ste vydrzali este par tyzdnov.. a o kazdom priebehu info... 🙂

pajinka23
autor
31. mar 2009

zienky akovlastne vyzera takata prava kontrakcia???? 😒 😒

dianka3
31. mar 2009

natty07 mam zapal v posve,no neviem ci uz nie hlbsie lebo to by znamenal predcasny porod ☹

sue250
1. apr 2009

dianka no ale to nie je dobre , mne povedali pri potrate 24tt ked som mala skrateny krcok sice mne uz bolo vidno obal ze babo moze dostat infekciu a sa nakazit. dufam ze ta kontroluju. neboj 29tt uz si zavodou my sme sa tak vsetci narodili a ziadne problemy a brat mal 1,30 a shudol este. a kolko kg ma babo? viem ze sa teraz narodilo u nas 650g v 6m v Ke a prezila v pohode ziadne nasledky a ma teraz 3000g v pohode neboj dnes je technika ina, len musia ta evidovat ako rizikovu a vsetko musi byt na sale pripravene od inkubatorov az po lekarov.

danka.k
1. apr 2009

dianka a prečo ta nedali do nemocnice.. ved to je podla mna dost vazne.. davaj si pozor moja a hlavne aby sa drobcekovi nic nestalo

pajinka vyzera to tak ako ked mas bolesti pri menzesi.. teda aspon ja som take mala...

pajinka23
autor
3. apr 2009

tak a my uz sme 34tt a v pondelok ideme na kontrolu 🙂 🙂 🙂 dufam ze bude vsetko oki kuky 😀 😀

dianka3
4. apr 2009

danka,mne vravel doki ze lepsie je lezat doma bo niektore zeny prave tam v nemocnici chytia zapal a uz sa ho neda zbavit.Aj kamoska vravela ze jej sestra isla lezat do nemocnici a tam chytila zapal a nedajboze sa ho zbavit

danka.k
4. apr 2009

pajinka jasne ze bude vsetko oki 😉

dianka tak to je potom isto lepsie lezat doma.... takze len lez a nic nerob

pajinka23
autor
5. apr 2009

danka.k mas sjasne kjasneho 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 synceka..juuuj 😀 😀

danka.k
6. apr 2009

pajinka dakujeeeeem 😉 😉

simona25
6. apr 2009

ahojte aj ja sa chcem opytat co to znamena: otvorena na spicku prsta, hrdlo 2 cm, strasne sa bojim lebo som len 22tt. je to velmi zle?

sue250
6. apr 2009

simona ja som bola v 25tt hrdlo zodrate otvorena - potrat, skor porod odrodit dvojicky. a vies ze to dieta zije. nechcem ta strasit ale lezat lezat a lezat mala by si byt v nemocnici pod kontrolou a mali by ti pichat injekcie alebo urobit cerklaz. v tomto by som uz bola velmi opatrna a doki ti co povedal? pretoze mna upozornili na to ze ked je tam trosku skratene hrdlo resp. otvorena moze dojst k infekcii.

simona25
6. apr 2009

povedal ze mam lezat lenze ja chodim do prace takze takto sa to neda a mam prist na kontrolu o tyzden a ze sa uvidi, akurat spominal ze ma mozu zasit ale teraz mam posledne dni take bolesti v podbrusku semtam nejaky krc a neviem ci to nejako suvisi s tym.

sue250
6. apr 2009

no to radsej chod do nemocnice a rychlo na PN to ta ani nevypisal? zasit je ta cerklaz lenze prv musia urobit vyter ci tam nie je infekcia, mne bolo 6m v pohode ziadne bolesti nic, sem tam tlak v podbrusku ale som si myslela ze su dva tak preto, lenze som isla k dokine ta mi pvoedala ze mam nieco z krckom tak som sla do nemocnice povedaa mi ze tam budem tyzden a budem ok, lenze ked som prisla primar povedal ze hrozi potrat ze som otvrena hrdlo zodrate dali mi infuziu a do rana som porodila sanca na zivot ziadna ale na ten plac nezabudnem, teraz som opat tehu ale zmenila som lekara nemocnicu a som pod prisnou kontrolou. radim ti chod k lekarovi ak mas krce resp. vykasli sa na lekara a chod na pohotovost ziadna praca.

simona25
6. apr 2009

vidim ze si z kosic mozem ist vecer na rastislavku? tam na gynekologiu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre