Predčasný pôrod v 32. týždni. Skúsenosti?

pajinka23
19. mar 2009

mate niektora skusenosti?????ak ano tak sa vyjadrite velmi mi topomoze 😉

pajinka23
autor
21. máj 2009

danka dakujem aj ja dufam ze to uz v noci pride a budeten porod konecne zamnou 😉 😉

ejusaaa
22. máj 2009

No Pajinka,tu si?ci uz mas Petka? 😉

pajinka23
autor
22. máj 2009

no toto je sila od tridsiateho tyzdna ma doki strasil ze idem rodit predcasne,,v 37tt mi povedal ze budem prenasat a stalo sa ☹ ☹ a kedy mi uz konecne povie ze rodim to je v nedohladne ☹ ☹ ☹ zacinam mat obavy o malinkeho aby bol v poriatkudrobcek moj milovany 😕 😕

pointka
22. máj 2009

pajinka, este si tu???? 🙂

susik77
22. máj 2009

pajinka: skuste sex kazdy den 😉 zmakci to krcok, uvidis, pomoze, to je asi jedine co pomaha na privolanie. dokonca som pocula, ze aj 2-3x denne 😎 ale neviem ci na to staci 1 partner 😀 😎

danka.k
22. máj 2009

pajinka tak co??? este stale nic??? neboj tvoj milovany drobcek bude v poriadku.. ale dnes uz sup sup chod rodit.. to ti vsetky prikazujeme 😀

munu
22. máj 2009

ja vam len tak skocim do debaty...

Pajinka ja som si porod vyvolala teplou vanou 😉

pajinka23
autor
22. máj 2009

suzik ja uz mne sa uz krcok nemusi skracovat lebo je uz fuc a aj otvorena som na spicku prsta a sex nepomaha a ani tepla voda a ani chodenie po schodoch alebo hopsanie na fit lopte proste to nejde tak to nejde ako spieva zdenka predna 😀 😀 😀 😀 😀

susik77
22. máj 2009

pajinka: tak to uz fakt len musi ist tento vikend same. a fakt sa nemusis bat. to "prenasanie" je len ludovy nazov porodu po termine 😎
skutocne prenasanie je od konca 42.tyzdna a to ta fakt nijaky dr. nenecha. 😉

danka.k
22. máj 2009

pajinka a ked neporodis do pondelka tak ti vyvolaju??

pajinka23
autor
22. máj 2009

danka ked ja uz neviem ale ak ma doki v pondelok nevipise do nemocky tak si tamzajdem aj sama a neodidem stade skor ako s petkom v naruci a basta 😀 😀 😀 😀

susik77
22. máj 2009

pajinka-vyvolavacka nie je nic moc 😖 radsej skus porodit spontanne 😉

danka.k
22. máj 2009

susik ale ak to nepojde tak aspon trosku jej vyvolavacka pomoze.. ale ja mam taky pocit ze maly petko uz dnes v noci pride na svet...

majula28
23. máj 2009

ahojte babky, no čo pajinka to má už za sebou, neviete?

danka.k
24. máj 2009

no myslim si ze aj hej ked tu dlho nic nenapisala.. isto sa uz tesi so svojim petulkom 😉

danka.k
25. máj 2009

nikto nevie nic nove??? 😉

pajinka23
autor
2. jún 2009

ahojte uz sme domka z drobcom 😀 😀 😀 😀

majula28
2. jún 2009

pajinka, želám Vám obom všetko všetko dobré a hlavne veľa veľa zdravíčka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
A pôrod aký bol? trošku popíš... 😀

perla200
2. jún 2009

hej pajinka a čo hovor!!!! rodila si spontánne?

danka.k
2. jún 2009

jeej pajinka gratulujem... maly aky krasnucky 😉 a kedy sa narodil?? vela zdravicka a vela spanku v noci vam prajem

pajinka23
autor
4. jún 2009

babule porodila som nakoniec cisarskym rezom ale uz sme sa aj zotavili celkom 😀 😀 😀 😀 nemam teras ani poriadne cas sa najest tak ma mali zaneprazdnuje 😲 😲 😲 😲 som stastna ze uz je na svete 🙂 🙂 🙂 narodil sa 24.5..2009 s mierami 53cm a vahou 3540g ale uz mi pribral od vtedy vyse pol kilaje to oje slniecko a aj ked som strane unavena nedala by som si ho za nic na svete a keby bolo treba tak tu bolest vytrpim znovu a velmi rada 😅 😅 😅 😅

danka.k
4. jún 2009

pajinka neboj sa na vsetko si zvyknete a budes sa mat aj kedy najest... a preco si nakoniec sla cisarskym?? dake komplikacie?? a krasne miery mal maly 😉

marcina
15. jún 2009

ahojte ja som rodila v 34plus1 tt jednoducho mi odtiekla voda a mala chcela ist von nakoniec to bol cisarsky pretoze pri kazdej slabej kontrakcii sa jej znizoval pulz, mala 1790 g a 43 cm po 4 tyzdnoch sme uz doma teraz vazi nieco cez 2550 g.
naozaj zalezi od toho ako su tie babätka fit a ako sa zaklimatizuju

primi76
16. júl 2013

Ahojte, ja som musela ist na SC v 32. tyzdni kvoli placente, maly mal 1550 g a 45 cm, samozrejme je v inkubatore, dychal sam od zaciatku, po dva a pol tyzdni uz ma 1640 g 😉 Pred porodom som ale lezala dva mesiace na rizikovom / placenta praevia cantralis/ a dali mi preventivne tie injekcie na dovyvijanie plucok, takze oplatilo sa. Dufam, ze vsetko bude v poriadku 🙂

palla12
17. sep 2013

Ahojte ste prave take mamicky, ktore potrebujem. Mam doma predcasne narodeneho synovca, a preto viem ake to je. Prosim Vas o vyplnenie dotazníka, ktory je zamerany na rizikove faktory predcasneho pôrodu. Veľmi by mi to pomohlo. Vopred dakujem za Vas cas, a tiez ochotu.

RIZIKOVE FAKTORY POCAS TEHOTENSTVA
https://docs.google.com/forms/d/1oFIVbHbzR4mGOd...

Prosím mamičky, ak majú doma predčasne narodené dieťa, či by neboli také dobré a nevyplnili tento kratučký dotazník na Následky predčasného pôrodu a ich pretrvávanie. Vopred ďakujem!

NASLEDKY PREDCASNEHO PORODU
https://docs.google.com/forms/d/1Dm_yjRclWjpWWK...

saska88
25. sep 2013

Prosím Vás a keď ste predčastne porodili, že 31. 32.tt tak ako? Cisárskym, alebo Vám vyvolali pôrod. Ja musím ísť zajtra do nemocnice na hospitalizáciu, lebo mám málo plodovej vody a doktor povedal, že možno bude nutné ukončiť tehotenstvo. Tak chcem vedieť, že ako sa ukončilo Vám
Ďakujem za odpoveď

anericha
7. mar 2014

@angi1707 len mýtus,,,,

wiviene
9. sep 2015

Bojím sa dievčatá...prišla som na kontrolu v 31 týždňi nič mi nebolo žiadne bolesti úplne nič. ..V nemocnici si ma rovno nechali ležať bez pohnutia že otvorena na 1 prst skrátený kŕčok a že malinky sa posuval dole.pri vyšetreni som im začala krvacat. A diagnóza lezat bez pohybu ani si sadnúť...dnes som začala 32 týždeň...napchali do mňa kortikoidy na plucka a hocičo iné a kadejaké lieky...A ďalej že len lezat.. 😢

mamjka
9. sep 2015

@wiviene počúvni lekárov a lež oni vedia čo je dobré 🙂 ja som rodila predčasne 35+00 ale ležala som od 21 tt s víkendovými prestávkami mladšiu 🙂 silno držím palce

wiviene
10. sep 2015

Ďakujem🙂len ani návštevu mi nechcú pustiť na kramaroch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre