Predčasný pôrod v 32. týždni. Skúsenosti?

pajinka23
19. mar 2009

mate niektora skusenosti?????ak ano tak sa vyjadrite velmi mi topomoze 😉

lienocka235
6. apr 2009

prepacte kocky ze sa vam sem pletiem..

simona.. chod hned do tej nemocnice na prijmovu ambluanciu , gynekologie.. popytaj sa tam.. najlepsie nech tam ide niekto s tebou.. mozno kolegyna.. hocikto...
toto neni sranda, si v hranicnych tyzdnoch a samozrejme s takymto nalezom si uz vobec nemala pracovat. zajdi tam povedz im ake mas problemy.. to pichanie ten nalez v knizke.. a oni uz urobia co treba.
ale chod co najskor.

sue250
6. apr 2009

simon nie som z ke ja mam akoze len kosicky kraj. ale lienocka ma pravdu chod radsej do nemocnici toto neni sranda

pajinka23
autor
6. apr 2009

ahojte tehulky 🙂 🙂 🙂 🙂 tak sme akujat pjisli od dokiho 🙂 🙂 vsetko je ok ale uz chodim kazdy tyzden na kontrolu 😉 😉 kdyby neco 😲 ale myslim si ze to najhorsie je uz za nami 😀 😀 😀

danka.k
6. apr 2009

simona dufam ze si na tu nemocnicu sla.. ked len pre istotu

pajinka tak to je dobre ze je vsetko ok.. hlavne oddychuj a dotiahnes to do kraaasneho konca 😉

pajinka23
autor
8. apr 2009

simi tak ako si dopadla???? 🙂 🙂

danka.k
8. apr 2009

simi asi nechali v nemocnici ked nam nepise.. tak drzme palceky aby sa nic zle nestalo

pajinka23
autor
12. apr 2009

boze zienky ja sa tak strasne bojim porodu ☹ ☹

zoe_a
12. apr 2009

Ahoj Pajinka,

kukam, ze byvas v okrese Detva a termin mas v maji ako ja. Ja by som mala rodit az 26. maja, ale kedze som na rizikovom, budem rada, ked tam babika vydrzi aspon do konca aprila. Ides rodit do Zvolena????

danka.k
12. apr 2009

pajinka neboj sa vsetko zvladnes... ked som to uz ja zvladla co sa bojim vsetkeho co sa tyka nemocnice 😀

scandya
12. apr 2009

pajinka nestresuj, lebo stresujes potom aj mna. Ja som vsak uz na tom tak, ze by som sla uz aj dnes, co ma vsetko boli a nohy mam ako stlpy 😀

pajinka23
autor
14. apr 2009

zoe asi pojdeme rodit do zv no uvidime,lebo vo zv sa rodi len od ukonceneho 37tt a nikdy nevies co sa moze dovtedy stat.zajtra ideme na kontrolu ☹ ☹ uz ma to vsetko unavuje..ach jaj.Zoe a ty si zo sidliska???ja byvam na dolinkach..

pajinka23
autor
14. apr 2009

danka ja sa ani tak nebojim samotneho porodu ako skor toho pobytu v nemocke,ja som nebola nikdy lezat v nemocnici ☹ ☹ mam taku depku 😉 ale som pocula o zv ze je tam fajn.tak uvidime 🙂 🙂

pajinka23
autor
14. apr 2009

scandya ty mas termin skoro ako ja 🙂 🙂 mna zase as tak tehu netrapi bolestami noh,ruk a tak obcas ma pichne v krizoch a mam stale nadchu,ale inakje to ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 stoho ze ma doki strasil od 30tt,ze mam skrateny krcok 🙂 🙂 a vidis uz sme v 36tta je nam fajn...Zatial 🙂 🙂 🙂 🙂

pajinka23
autor
15. apr 2009

zienulky ideme k dokimu tak drzte palceky 🙂

danka.k
15. apr 2009

pajinka tak ako?? dufam ze vsetko ok

pajinka23
autor
15. apr 2009

danka vsetko je ok 🙂 🙂 🙂 doki povedal ze este budem rada ak nebudem prenasat ☹ ☹ ☹ aje sa tesime ze je vsetko ok 😀 😀 a ako ma postrasil v 30tt s tym krckom a teras takto 😀 doktory asi sami nevedia co vravia 😉

kesinka
15. apr 2009

Tehulky pridam vam sem aj ja svoju skusenost s lekarom - gynekologom. Od zaciatku svojho tehu som mala problemy - zpociatku slabe spinenie, obrovske bolesti bruska, silne zavrate, zahmlievanie pred ocami, z nicoho nic ma zalieval studeny pot - a on stale, vsetko je OK. V 5 -tom mesiaci som mu doniesla ,,malu pozornost,, aby ma vypisal PN, ze nevladzem. Tak som ostala doma. No a potom to zacala, krvave hnacky, obrovske bolesti bruska, od cca 25 tt skracovanie krcka, vysoke CS, opuchy, rezanie v mocovej trubici, nemohla som poriadne ani chodit - a on - vsetko je OK, len mala mi uz hlavickou tlaci na porodne cesty. Posledny tyzden tehu som pribrala 5,5kg- strasne som opuchla - vsetko je OK - ale dal mi konecne niake tabletky ( mimochodom v navode bolo napisane, ze nevhodne pre tehotne). Este mi pri prehliadke podotkol, ze toto drho nevydrzi. Nepovedal nic viacej, tak som nevedela ani na co naraza. To som bola v 34 TT a 5 dni. Hned na druhy den mi praskla plodova voda a mala prisla na svet o 5 tyzdnov a 1 den skor. Najskor bola v inkubatore - lebo este dobre nedychala, potom na vyhrievacom lozku, lebo si nevedela udrzat teplo, dostavala infuzie, antibiotika, dostala aj silnu zltacku. Teraz je OK, ale musime ist o mesiac na kontrolu so srdieckom aj nadoblickou, lebo doktorke sa nepozdavali vysledky, ale ze nechce robit unahlene zavery. A aby toho nebolo dost, tak nie len mala ale aj ja som mala problemy. Placentu som mala prirastenu k maternici, museli mi ju po porode rucne vyberat. Strasne moc som pri porode vykrvacala, lekari cakali 3 dni, ci sa mi krv obnovi, ale stale nic, tak som dostala transfuziu. Potom prisli teploty, velmi zle hodnoty krvi - museli mi robit dalsi zakrok, cistenie, lebo mi dobre placentu neodstranili. Ale zapal stale neustupoval. Uz sa bol pozriet na mna aj primar oddelenia, ze asi co som za pripad a cudoval sa, preco ma moj doktor neposielal na rizikove poradne, preco ma nedal do nemocnice, preco ma neposlal na zasivanie,... Striedali na mne antibiotika a skusali co zaberie. Uz sme konecne doma - ale ja mam stale lieky a malu aj mna caka este milion vyseteni.
Ponaucenie: Ak sa necitite dobre a doky vam bude stale tvrdit, ze ste OK, treba ist na pohotovost, treba zmenit doktora. Ide predsa o vas zivot a zivot maleho miminka, ktore nosite pod srdcom.

pajinka23
autor
15. apr 2009

fuuuha kesinka tak si si prezila svoje 😲 😲 😲 😲 a mas pravdu doktory su kadejaky,treba hlavne dbat nato ako sa zienka citi 😉 😉

danka.k
15. apr 2009

pajinka tesim sa s tebou 😉

kesinka to nemyslis vazne s tym lekarom... by som k nemu teraz asi prisla a pekne mu vynadala... ako moze byt niekto taky.. nechapem.... som rada ze ste obe ako tak v poriadku... neboj vsetko bude ok.. my sme prve mesiace chodili kazdy tyzden niekam na vysetrenie... teraz uz chodime len na mensie kontroly a chvalabohu uz ich je coraz menej... informuj nas ako sa vam dari... a kde si rodila???

kesinka
16. apr 2009

Rodila som v Povazskej Bystrici.
Zatial sa mi zda, ze sme OK, mne ustupila teplota, ale krutenie hlavy a pocit na odpadnutie mam stale - ale vsetko ukaze az cas. Len sa mi zda, ze malinka malo papa. Neviem, ci to brat, ze je to normalne, ked este mala byt v brusku, alebo ci ma papat ako normalne donosene deti. Lebo tolko ona este nikdy za den nezjedla. Mam MM a mam ho strasne vela, ale ona spapa len trosicku a potom uz zaspi, alebo uz nechce.

pajinka23
autor
16. apr 2009

kesinka tak ked mas tolko mliecka,eksistuje aj taka moznost,ze ho mozes odsavat a potom predat treba sa o tom informovat v porodnici alebo nejakom lekarskom centre,mm normalne odkupuju 🙂 🙂 🙂 🙂 moja kamoska to tak robila as kym nemal mali rok,a este aj dostavala nejake tie korunky 🙂 🙂

danka.k
16. apr 2009

kesinka nam v nemocnici doktorka vypocitala presne kolko ma maly papat.. od 1 mesiaca papal cca 60 ml.. dovtedy menej. okolo 30 - 40 a to mu stacilo.. a potom sme uz davali podla toho ako vladal pit

pajinka23
autor
17. apr 2009

babule neviete niektora co je zo simi???ta je uz urcite v nemocke ☹ ☹ juj mi tu aj chyba chudiatko moje 🙂 🙂

danka.k
19. apr 2009

no simi sla vtedy asi na tu pohotovost a urcite si ju tam nechali.. ale ona sa nam urcite ozve ked sa vrati aj s drobcekom domov 😉

pajinka23
autor
19. apr 2009

juj len nech jej to dobre dopadne 😉

dianka3
19. apr 2009

avoj pajinka,cem sa ta popytat ,ty si vravela ze si pribrala uz 18kg? juuuj vies aj ja by som chcela pribrat tolko co ty,lebo ja som doteraz pribrala len 12 kg a nedavno som kilo schudla 😒
vies ja by som aj chcela pribrat,lebo pri svojej vyske 171 vazim len 54kg 🙄 manzel ma vola palicka 😅 tak by som chcela do nôh troska aspon 😖

pajinka23
autor
19. apr 2009

dianka ja som uz do teras pribrala 23kg,ale asi je to tym ze papam strasne mnozstva sladkosti 😀 😀 😀 ja som mala na zaciatku tehu 49 kg a vysku mam tych169 cm tak budem tiez rada ked mi nejake to kilecko zostane 😀 😀 ,mna moj drahy pred tehu volal susienka 😀 😀 😀 😀 a teras si robi zomna srandu ze som knedlik 😀 😀 😝 hi hi, a neboj do 40tt ete priberies 🙂

dianka3
19. apr 2009

🙂 pajinka no vies ja neviem ci vydrzi do 40tt, lebo sa mi skracuje krcok maternice a bola by som rada keby som donosila aspon do toho 38tt. ale aj ja papam tolko vela sladkosti a nic 😀 ja neviem ale asi kazdy ma iny organizmus, a aj mna teraz moj muz vola ropusiacik 😀 😝 uff ty to mas uz ok lebo si uz v peknom tt pozeram ja este nie, este sme malinky a mame slabe plucka. inac taku otazku este 😝 sexujete este teraz?

pajinka23
autor
19. apr 2009

hmm dianka 🙂 🙂 🙂 ja na sex nemam ani pomyslenie 😝 lebo ma vsetko boli a ked ti mam pravdu povedat tak nemam ani chut 😉 a uz by som sa aj bala v mojom tt 🤐 inak aj mna doki strasil od 30tt,ze sa mi skracuje krcok maternice -2-3 a vidis uz som v 37tt a nemam nejake vetsie tazkosti 🙂 🙂 🙂 🙂 hlavne musis oddychovat 🙂 🙂 to znamena lezkat,vylozit nozky a papat mg.A ZIADEM SEXIK 😀 😀 😀 😀 pchi pchi pchi

dianka3
19. apr 2009

pajinka 🙂 no vies ani ja uz nemam chut od 17tt, to len moj muz ma furt chut 😀 ale snazim sa ho krotit ale ak mam pravdu povedat vcera som ju dostala a tak sme sexovali 😝 😀 😀 no ale uz urcite nebudem to bolo posledny krat pocas tehu.ved po 4 mesiacoch som dostala az chut a urcite uz nebudem mat! skor uz sa zacinam bat pôrodu 😕 takze moj muzicek bude musiet vydrzat
no a aj mna vsetko boli a hlavne chrbat 😒 velmi ma boli. uz pochybujem ze tu chut dostanem 😝
no a ja neviem dufam ze sa mi krcok neskratil do poradne idem az 28 uchhch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre