Predčasný pôrod v 32. týždni. Skúsenosti?

pajinka23
19. mar 2009

mate niektora skusenosti?????ak ano tak sa vyjadrite velmi mi topomoze 😉

ada11
19. mar 2009

ja som rodila v 33.t.t, Maťka vážila len 1100 g a merala 38 cm, mala som preeklampsiu ☹ Druhé tehu v pohode, donosila som mimi

jonatanka
20. mar 2009

ahoj pajinka ja som v 32tt rodila dvojcata mali po 1860g a 40cm, 10dni boli v inkubatoroch, pekne priberali, nemali sme ziaden vacsi problem, moja kamaratka rodila este skor ako ja (neviem kedy presne), a jej mala to vsetko pekne prekonala, nemusis mat strach, vsetko dobre dopadne 😉

lienka79
20. mar 2009

A k comu_MOja kamaratka rodila v 34 tt-..m,yslela si,ze jej unikol moc a to voda odtekala..
NArodi, sa s vahou 2500g a tusim 44 cm a dbnes je z neho chlap ako hora,sikula...
Tiez mala nabeh na preeklampsiu.cele tehu sa borila a tlakom a bielkovinami v moci

lenullkak.
20. mar 2009

pajinka, máš pocit, že už budeš rodiť??? 😨

pajinka23
autor
20. mar 2009

Zienkya nehrozi dietatku nejaka vrodena vada alebo nieco ked sa narodi vlastne o dva mesiace skor????? 😒 😒

pajinka23
autor
20. mar 2009

lenullkak pocit ani tak nie len ma moj gynekolog vyviedol z miery ked mi oznamil ze sa mi skracuje krcok a do knizky mi napisal -2 -3.....ani neviem co to znamena.je to moje prve tehu 😖 😖 😖

sirinka
20. mar 2009

pajinka co sa tyka VRODENEJ vady...nezalezi v akom tt sa narodi...jasne, ze cim skor sa babo narodi, je menej zrele a hrozia komplikacie, ale v dnesnej dobe uz su dost zriedkave.
a ved ty uz si v 34tt...to uz si fakt skoro za vodou...po 34tt uz su vyvinute vsetky organy, potom uz bbao iba nabera tuk a silu....

eva4444
20. mar 2009

paji nebij, v 34tt su uz vyvinute plucka, co je velmi dolezita aby babo dychalo samo. keby ti hrozil porod ta posle urcite do nemocky a nie domov 😉 mne hrozil pri prvom v 30tt som kvoly infekcii krvacala, napichali do mna vsetky tie injekcie na podporu vyvinu pluc u baba, mala som dost skrateny krcok, a dotiahli sme do 4ott+4 😵 nebooooooj. napr. tu povazuju babo za donosene od ukonceneho 35tt, to uz mas za par drzime palce 🙂

pajinka23
autor
20. mar 2009

dakujem vam zienky 🙂 🙂 🙂 🙂 Este sa vas chcem opitat na tvrdnutie bruska 😒 😒 ,lebo mi tvrdne ale nie casto asi tak dva as try krat denne 😒 😒 to ale asi nebude as takezle????alebo ano??? 😲 tak ja sa budem riadit tym co mi moj doktor nariadil a hadam sa dostaneme aj z Natalkou do vitaznej roviny 🙂 🙂 🙂

eva4444
20. mar 2009

paji 2-3x denne je v pohoooooo 🙂 mne tvrdlo aj 20x papala som magnezium, ale to mi skor tvrdlo od strachu aby som neporodila predcasne, ked som sa prestala bat tak sa to umiernilo 😉

habibi78
20. mar 2009

pajinka, mne sa malá narodila v 30 tt nemá žiadnu vrodenú chybu.... može sa narodiť dieťa v riadnom termíne a aj tak mať vrodenú chybu, ak je to geneticky dané......
nestresuj......

atima
21. mar 2009

pajinka pozri si toto http://tehotenstvo.academy.sk/, su tam rozpisane tt, a je tam aj to čo keby sa babo narodilo skor a kedy ma čo vyvinute ty sa nemusiš ničoho bať naozaj. Lekar mi vzdy hovoril že veľku uspešnosť na donoseni babatka ma psychika tak pozor na nu a mysli pozitivne.

januliak
21. mar 2009

pajinka23 to mozu byt poslickovia, ja som ich mala vyse mesiaca a tiez som sa skoro zacala otvarat(cca 34tt) a v 36tt som bola otvorena na 1cm a CS som mala 6 a nakoniec sme vydrzali do 40tt 😉 Len, ked mi povedal, ze sa otvaram, tak mi povedal, ci nemozem zostat doma na dovolenke, abo mozem ist lezat do nemocky, no samozrejme, ze som si to ten tyzden odlezala. Len som si na konci pripadala ako otvorena konzerva, ktora sa nechce vyklopit 😀 Vyse tyzden som chodila na 3cm otvorena a mozno aj preto moj porod isiel potom tak rychlo 😝 Do 4 hodin od prvej kontrakcie som mala malu pri sebe 😀

petra1985
21. mar 2009

kamoske hrozil predcasny porod a teraz jej zahlasili, ze bude asi aj prenasat.. netreba sa bat krcok sa neskrati len tak.. to este mozes byt uplne kludna a 34 tyzden nie je az taky zly .. len by si mala veeela oddychovat teraz

angi1707
21. mar 2009

lepsie v siedmom mesiaci ako v osmom,kvoli pluckam

pajinka23
autor
22. mar 2009

a to tvrdnutie bjuska???

pajinka23
autor
22. mar 2009

ak niesu bolestive 😒 tak je to v poho??? 🙂 🙂 Alebo nie??

pajinka23
autor
22. mar 2009

Na prietokoch zistia ci su nejake komplikacie co sa tyka predcasneho porodu???? 😖 😲

eva4444
22. mar 2009

paji po0kial nie je bolestive, resp. v pravidelnych intervaloch napr. 10 min. je to ok, mne tak povedal lekar.
prietoky skumaju ci je babo dobre vyzivovane z placenty, co sa tyka predcasneho porodu je asi skor zaujimavejsie ctg tam ukaze ci mas nabeh na kontrakcie 🙂

dianka3
22. mar 2009

aj mne sa skracuje krcok maternice a som len v 28tt.velmi sa bojim uz som mala dva potraty a jeden predcasny porod v 24tt.

danka.k
22. mar 2009

ahojte.. ja som rodila v 31 tt a teraz mam krasneho trinasmesacneho synceka.... vsetko rychlo dobehol.. nevidno na nom ze je predcasne narodeny 😉

bobulka34
22. mar 2009

ja rom rodila presne takto a mala je zatial v pohodicke , ma onedlho 2 roky a je krasna, plna zivota, dobieha rovesnikov ( co nieje az tak dolezite), rodila som na antolskej. Davali mi injekcie na plucka pre babo - dexona myslim sa volali a sama dychala na druhy den. dievcata su na tom zevraj lepsie ako chlapci, ale je to uz dobry tyzden. horsie je to pred 28tt

pajinka23
autor
23. mar 2009

dakujem zienky 🙂 🙂 🙂 🙂 je fajn ze vymysleli tuto stranku 🙂 🙂 🙂 velasa tu clovek dozvie 😀 😀 😀 😀

gabika25
24. mar 2009

ahojte, ja som rodila v 31.tt. Teraz maju moje pokladiky 3 tyzdne a konecne dychaju same. Dnes by ich mali vybrat z inkubatorov a dat na novorodenecke oddelenie. Je to pre mna velky den, lebo mozem ist k nim lezat, na co sa neskutocne tesim. Musime sa vela navzajom ucit. Chcela som len povedat, ze sa netreba bat predcasneho porodu. Dnesna medicina ma neuveritelne moznosti ako pomoct predcasne narodenym detom. Mna v porodnici ukludnovali, ze sa rodia aj 600g deti a neskor nemaju ziadne problemy. Treba hlavne pozitivne mysliet a nepripustat si, ze by nieco nebolo v poriadku. Drzim palce.

sue250
24. mar 2009

dianka ja som tiez mala potrat v 24tt teraz som opat tehu uz som bola v nemocke my sme sa vsetci narodili v 7m a mne lekar povedal ze donosim max do 31t, v 24tt bol potrat kvoli dvojickam nevydrzalo telo. moj brat mal 1,10 a teraz ma 18Om a 70kg neboj sa ten stres je vzdy a aj ja teraz mam sice som este len v 10tt ale uz to zacina zas a znova ten isty kolobeh

pajinka23
autor
24. mar 2009

Zienky zajtra ideme na kontrolu ☹ ☹ ☹ som zvedava ako dopadnem 😒 😒

danka.k
24. mar 2009

gabika a kolko ti deturence vazili?? moj mal 1630 g a 43 cm... a teraz je z neho chlap ako hora 😉

gabika25
24. mar 2009

danka.k, Dianka mala 1420g a 45cm, Risko 1300g a 44cm. Teraz mame +-1600g. Po porode sme schudli na menej ako 1100g, takze je to uspech. Domov nas vsak pustia az ked budeme mat 2500g, takze mame dlhu cestu pred sebou.

danka.k
25. mar 2009

gabi nam tiez vraveli ze nas pustia az ked bude mat tolko kil... a sli sme domov ovela skor.. a vraveli aj ze minimalne 6 tyzdnov tam musi byt... po mesiaci sme sli.... oni ked vidia ze dietatko pekne pribera a ma sa k svetu pustaju aj skor.

pajinka23
autor
25. mar 2009

sme boli u gynekologa a vsetko je ok 🙂 🙂 🙂 ,krcok sa mi neskracuje a sme zatvoreny 🙂 🙂 juuuj taka som rada... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre