Predčasný pôrod v 32. týždni. Skúsenosti?

pajinka23
19. mar 2009

mate niektora skusenosti?????ak ano tak sa vyjadrite velmi mi topomoze 😉

pajinka23
autor
28. apr 2009

dianka asi oddychuje 🙂 🙂 🙂 🙂 urcite sa ozve coskoro 🙂 🙂

danka.k
28. apr 2009

a dianky nikde... dufam ze nelezi v nemocnici ☹

dianka3
28. apr 2009

Ahojte bambulky 🙂

Dakujem ze ste sa o mna bali ste mile 🙂 Nebojte sa sme ok,len dneska sme mali behacky

Pajinka 🙂 nastasie krcok je ok 😀 sice zevraj sa skratil o jednu tretinu ale hlavne ze je zatvoreny, no a tak sme potom poobede sli kupit kocik 😀 a veci pre babo. no a sme boli s muzom si zahrat biliard a stolny futbal 😀 proste sme tak troska oslavovali,no dufam ze som tym nic nepokazila 😕

danka 🙂 som ok,len dnes sme ietali cele dni hlavne sme kupovali kocik,.. a z 2cm sa mi skratil o jednu tretinu 😖 je to zle? zajtra ideme na sono

pajinka23
autor
29. apr 2009

dianka to som rada ze je vsetko ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A ake vecicky ste pokupili hmmmm????No aj my sme boli dnes u dokiho ktory nam oznamil ze som otvorena na spicku prsta tak nech sa pomalicky pripravujem na porod 😉 😉 😉 😉 juuuuj bojim bojim ☹ ☹

danka.k
29. apr 2009

dianka som rada ze si ok, a krcok to je myslim v pohode..

pajinka tak ty sa pomalicky pripravuj, ale zas az nie tak rychlo 😉

danka.k
29. apr 2009

dianka a pekny kocik ste kupili 😉

pajinka23
autor
29. apr 2009

danka ale ked ja sa taaaak stjasne bojkam ☹ ☹ ☹ ☹no ale zvladli to aj ine babulky tak musim aj ja 🙂 🙂

pajinka23
autor
29. apr 2009

ta dianka tu zase nieje??? 🙂 🙂 🙂 Asi uz sklada postielku 🙂 🙂 hmmm??? 😀

dianka3
29. apr 2009

Avojte bambulky 🙂

pajinka ale vies moj mu je na nete skoro stale a mna pusti len ked ide fajcit 😀
a doteraz som s mamou volala cez skype.no dnes som bola na sone a krasne nam ukazal ze je to na 1000% chlapcek bo nam ukazal pipik a vajka 😀 presne po tatovi 😀
ale musim ist zase stredu na sono lebo dokimu sa nezda maleho vaha ma ju cca 1840g a ze ak by do stredy nepribral aspon nad dva kila tak ma hospitalizuju a daju mi robit dajake zatazovacie testy 😖
neviem to su ake? povedal ze potom mi to vysvetli alre nemam zatial panikarit lebo vypada byt vsetko ok len ta vaha,ale to mohlo byt aj tm bo som mala problemi zo zaludkom 😒

danka dakujem nam sa hned zapacil hned nam padol do oka 🙂
a niekedy sa neozyvam preto lebo moj drahy je na nete a mna pusti len ked ide fajcit 😀 ale vzdy ako je to mozne tak sa ozvem hoc aj tak neskoro 🙂

danka.k
30. apr 2009

dianka muzikovi povedz ze nech sa oduca fajcit.... malemu to bude skodit.. sice ja mojho nutim uz vyse dvoch rokov, ale nic nepomaha

dianka3
30. apr 2009

danka,avoj no co uz muz fajci asi od 14-tych rokoch a je to jeho zlozvyk no malemu to neskodi lebo nefajci pri mne. ale v buducnosti aby sa od neho nenaucil 😝
no ale hlavne ze mi nefajcime nie?

pajinka,ty uz sa nicoho neboj 🙂 ved uz mas termin a mozes kedykolvek porodit tak sa tes a nie boj 😀

pajinka23
autor
30. apr 2009

ajoj Dianka a to ti ako doki zistil ze kolko majicky vazi???? 🙂 🙂 🙂 mne to nevedeli povedat ani na prietokoch 😒 ach jaj dufam ze nepojdete do tej nemocky ☹ ☹ ja inak tiez idem na kontrolu v stredu ak neporodim dovtedy samozrejme 🙂 🙂Inak aj moj priatel je v kuse na nete a pusti ma len ked niekam ide napr.do obchodu alebo na wc 😀 😀 😀 😀hi hi hi

dianka3
30. apr 2009

avoj pajinka,no podla sona mi to zistil ze kolko asi priblizne vaz vies mi tu mame Helios-to je centrum asistovanej reprodukcie. Tam chodia pary co nemozu mat deticky a robi sa tam aj umele oplodnenie.sak vies nie?
a robia sa tam aj 4d sona ci ake to tam,ale mi sme boli na klasickom 2d a to stoji 500sk ale tam ti komplet aj prietoky a vsetko zistuje venuje sa ti tam pol hodinu. no ale mi sme tam boli vcera hodinu kedze mi zistoval vsetko ci sa okyslicuje mozog,potom prietoky krvy,rytmus srdiecka atd.
No dufam ze malicky do stredy priberie aspon nad dve kila.Inac je vsetko ok len ta vaha 😖
ale sak co dakomu sa rodia aj 2,500 g deticky nie?

neboj sa ty uz nicoho ved mas termin zachvilku,ja by som sa uz nebala na tvojom mieste.Ci ty sa bojis toho samotneho pôrodu? ze to bude boliet a tak? ci t este nechces rodit. Ale pozri sa cim skôr to budes mat za sebou tym lepsie 😀 potom sa budes este viacej bat

pajinka23
autor
30. apr 2009

dianka podla mna este do stredy priberie 😕 😕 😕 😕 😕 musis veeejjjaaa papat 😲 😲 😲 pocuj dianka sa ta chcem opitat estena jednu vec" 😒 ako preboha poznam ze mi odtiekla plodova voda????ako budem vediet ze to nieje napriklad len nejaky vytok alebo unik mocu??? ☹ ☹ a ta hlienova zatka mi kedy odide????ci len tesne pred porodom??

dianka3
30. apr 2009

pajinka no dufam aj ja ze do stred priberieme 😕 inac ma aj pobolieva ako na menstr. je to normalka?
fuu dufam ze este vydrim pretoze prvy termin(38tt) mam 27 maja ,takze tych 27 dni uz musim hadam dajako vydrzat 😨 😕
no moja vies ja som to mala tak ze mne plodova voda neotiekla 😖 mne ju na sale museli prepychovat 😕 lebo mi nepraskla sama, ale zase ja som dostala kontrakcie a to boli take koli ktorym som uz nemohla celu noc spat a rano uz som mala vytok zmiesany s krvou.
Vies niekedy ti nemusi ani odtiec plodova voda proste dostanes kontrakcie a ides 😝 no a ak ti ani uz potom neodtecie ako mne tak ti ju prepychnu.
Ale neboj rozoznas ak by ti odtiekla plodova voda a to tak ze to nebude len vytok,ae to ako keby si sa pocikala 😝 a vela najmenej pol litra ti odtecie-proste ako keby si vela cikala taka tepla voda pojde prudom z teba, ved to spoznas 😵

scandya
30. apr 2009

ahoj dianka- som prave vyskocila z postele, lebo som si kychla a teraz neviem ci mi zacala tiect voda trolinka, alebo som si viacej cvrkla- ca sa mi ale nikdy nestalo, tak tu sedim a cakam ci pojde este a ty co nehajas?

dianka3
30. apr 2009

cooo? a ako sa citis? 😕 tvrdne ti brusko abo mas dajake boleti? 😕 😕 😕
ja pojdem pomaly hajat ale musim sa ete pomodlit

scandya
30. apr 2009

predtym ma bolelo ako na kramy , ale to mi robi uz asi tyzden, ale teraz mi nic neni, ani nezaboli 😀
dobre aj ja si idem lahnut, tak sa pekne vyhajaj, inac pozerala som album tvoj si kocka !!! 😀

dianka3
1. máj 2009

ale jaj niesom 😝
no ale zajtra sa urcite ozvy ako sa mas oki? neze ta to chyti ale vlastne bojis sa 😕

scandya
1. máj 2009

dobre rano dianka-
hmmm asi to plodovka nebola chi chi, ale nebala som sa. nooooo ale keby som mala bolesti urcite by prisiel aj strach, sama soms a vsak cudovala ze sa nebojim, lebo asi tyzden do zadu ma stahovalo a bolelo brusko a to by si sa mi krv nedorezala od strachu.
A fesanda si!!! sa na seba pozri lepsie!!!
A na to kolko toho prezila, moooooc mladunka.

dianka3
1. máj 2009

avojjkaj scandya,aj tebe dobre ja som vstala pred pol hodinkou 😀 ebo vcera so sla spat okolo stvrtej rano 😝
takze si v pohode no ked ja kukam mne ostava do 38tt -uz len 26 dni 🙂 no hadam aj ja tak pekne vydrzim ako ty 😉
a uz si nachystana do nemocky? ja si uz pomaly kupujem,ale mam strach mavam z dola take cudesne pocity
no a mozno preto som fesanda,lebo cakam chlapceka 😀

pajinka23
autor
1. máj 2009

dianka to astak vela tej plodovej vody naras odtecie???? 😒 tak to by sombola ale riadne zacikana 😀 😀 😀 😀 hihi hi 😀 a este vetsia sranda by bola keby mi odtiekla voda v priatelovom aute ten by to asi psychicky nezvladol 😀 😀 😀 😀 😀 Dnes bola umna kamoska,ona nedavno rodila tak sme pokecali a tak mi prehovorila do duse ze som prestala mat aj strach a zacinam sa na ten porod tesit 🙂 🙂 🙂 🙂 Budem si pritom spievat tu pesniku TO ZVLADNEM TO ZVLADNEM...ha ha ha...Inak pekny kocik si si kupila 😉

bejbypd
1. máj 2009

pajika naozaj to nie je take zle...ja som sa rodit tesila uz som chcela ma bambulku pri sebe...ani som nepomyslela ze to budu take bolesti je to ukrutanska bolest to je fakt to nemoze nikto popierat naozaj neviem ci nieco moze boliet viac ale pajinka ja ti prisaham ze akonahle bude malicke vonku a ty ho uvidis bolest zmizne naozaj...ja som rodila prirodzene a na druhy den som uz sedela ani raz som si nezobrala tabletku proti bolesti lebo som ju nepotrebovala a to som bola zasivana zvonku aj zvnutra...naozaj krajsi pocit ako porodit dietatko nepoznam

dianka3
1. máj 2009

pajinka,dakujem ten kocik nam hned padol do oka 😀 tak sme ho museli kupit 😝
no nikdy nevies kde ta to chyti ale ako jedna baba pisala ze bola otvorena na 7cm a behala po meste jak nic 😕 ja by som sa paneboe bala 😕 sak si vies predstavit aky trapas by bol ak by ti niekde v meste pred ludmi odtiekla voda? 🤐 😲 ja budem len cakat a priznam sa mam strach aby sa mi to nestalo niekde v obchode abo dakde mimo domu
no ale hadam vydrzim este tie 4tt. inac drz mi palceky na stredu uvdime ako sme z drobcekom natom 😖
no pockaj ked ti zacnu bolesti urcite budes mat strach aj ja som mala 😝

pajinka23
autor
2. máj 2009

neboj dianka vydrzis 🙂 🙂 🙂 🙂 a uz nikde nebehaj po vonku 😒 😒 😒 no no no musis veeela oddychovat 😉 😉

dianka3
2. máj 2009

🙂 pajinka no sa snazim ale teraz musim ist stredu na sono stvrtok do poradne a o tyzden n hematoogiu 😖
a ty kedy ides do pordne? ouźaj a uz chodis na pasy?

pajinka23
autor
2. máj 2009

ja idem do poradne v stredu 🙂 🙂 🙂 ak do vtedy samozrejme neporodim 😀 😀 😀 hi hi a na ake pasy????tu sa nic take asi nerobi lebo by mi uz doki o tom povedal tak neviem 😒

dianka3
2. máj 2009

pajinka 🙂 no fajn ja idem stredu na sono 🙂 budem na teba mysliet mojka, ale uz by sa ti mohol aj pomaly pampusik narodit aby som ho uz aj vydela 😀 teta je zvedava 😀
no pasy alebo zaznamy to ti daju na bjusko take fras a tam pekne pocujes srdiecko a vydia tam ci mas a kontrakcie

pointka
3. máj 2009

ctg alebo monitor sa to vola 🙂 v nemocnici to mam 2x denne

pajinka23
autor
3. máj 2009

dianka aj ja na teba budem urcite mysliet 🙂 🙂 🙂 🙂 Dufam ze ti to dobre dopadne 😉 😉 vydis ako ma strasili s predcasnym porodom a teras sa malemu ani von nechce ☹ ☹ ☹ ja som uz stoho vsetkeho taka strasne unavena 😢 a tie pasy mi nerobili ani ras ☹ ☹ ☹ Dianka aj ja som zvedava na to tvoje stribro majinke 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre