Prenášam 2 deň a krčok stále nie je pripravený na pôrod

dzanaaa1
10. jún 2018

Zdravim damy! prosim o skusenosti 🙂 prenasam uz druhy den, ono by to nevadilo, no vobec sa neotvaram, vraj krcok je uplne ,,surovy,, je to normalne v tomto stadiu? popravde sa bojim aby som neskoncila na cisaraku. Som prvorodicka, cele tehu max.bezproblemove, keby nemam brusko ani neviem, ze som v tom, ziadne bolesti krce ani teraz, sem tam tlak na panvove dno.

jatva
10. jún 2018

@dzanaaa1 prenasanie je az od 42+1, takze mas cas este 🙂 porod sa moze spustit kedykolvek. Mas dobre vyratany termin? Skus vanu, vela chodit, sex, proste byt aktivna 🙂

pininka
10. jún 2018

Mne keby pri prvom neurobili cisarsky tak neviem do kedy by sme boli tehu, lebo ani ze tuk a to mal maly 4650g a voda bola zelena.

dzanaaa1
autor
10. jún 2018

poopravim sa teda, som dva dni po termine cize 40+2, @jatva termin by mal byt ok, sedi to aj pohybu mam mega vela aj cinnosti, preto som chcela skusenosti s tym otvaranim, lebo zvacsa co poznam zeny im to islo postupne a u mna, ze vobec nic, ze krcok je absolutne nezrely na porod

dzanaaa1
autor
10. jún 2018

@pipinka a kolko si bola po termine? ked ti robili cisarsky?

pininka
10. jún 2018

@dzanaaa1 len par dni,resp u mna bol problem v tom,ze dieta bolo od zaciatku velke, takze sa mi ten termin stale posuval, nakoniec ze niekedy od 16.10 to bude a cisarsky.mi robili 6.11. ale podla 3D ultrazvuku v 12tt ktory je vraj najspolahlivejsi a najpresnejsi som mala rodit az 11.11 co si teda neviem predstavit ake by to dieta bolo.

adriannasvk
10. jún 2018

U mna to tak bolo pri oboch detoch,krcok uplne vysoko,neotvarala som sa,prveho som prenasala 7 dni,potom hospitalizacia a po 3 dnoch vyvolavania porodu sa narodil maly. Pri druhom som prenasala,tam sa caka 10 dni,potom hospitalizacia,dali mi infuzku a za 3 hodiny odrodene bolo😂😂cisarsky by ti asi robili len ak pridu komplikacie,pripadne sa nepodari vyvolat porod🙂 daju ti infuziu,ak ti nezaberie ako mne,ziadne kontrakcie nic🙈tak by ti mali davat cipky na zmakcenie krcka,mne pomohli az tie....vraj maju podobne zlozenie(ucinok) ako muzske spermie takze aj ked sa ti mozno do toho nechce,skus aj tuto moznost,sex vraj pomaha na rozbehnutie porodu😉

candii
10. jún 2018

Preco hned cisarsky? Neviem teda po kolkych dnoch vyvolavaju ale u nas vo ZV tak po 4-7 dnoch.. proste ti supnu vyvolavacku a neboj rozbehne sa to ak sa teda nic nrudeje do vtedy

sasunka
10. jún 2018

Ja som na tom bola podobne ako Ty, ziadne naznaky porodu ani par dni po termine, brucho stale vysoko, po 7 dnoch mi dali vyvolavacku, vytrpela som si 16 hodin akoze porodu ktory aj tak skoncil sekciou kedze tie cesty neboli pripravene. Drzim palce aby to nebol Tvoj pripad a aby si mala prirodzeny porod.

evalin88
10. jún 2018

Ja som rodila na vyvolavačku (tabletku) 40+6 prirodzene a v poho.. Akurat mal maly troška suchšiu pokožku na nohach. Vraj tavyvolavačka zabera individualne. U mna 4,5 hodiny od podania tej tabletky sa narodil, prvy porod akurat neviem posudit intenzitu kontrakcii, nemam s čim zrovnať. Doktorka ani nespomenula cisarsky rez

mata682
10. jún 2018

Ahoj. Aj ja som na tom tak bola. Nic nenasvedcovalo tomu, ze by mal porod zacat. 4 dni po termine som mala ist na prijem do nemocnice, ale nasa mala slecna si to den predtym rozmyslela. 🙂 A aj doktorka mi hovorila, ze aj ked je krcok uplne zavrety, moze sa to hocikedy zmenit. 🙂 ale musim priznat, ze som bola viac aktivna, aby to uz prislo. :D

lubik87
10. jún 2018

@dzanaaa1 mne pri oboch tehotenstva ho v nemocnici písali že som prenášala a rodila som prvé na 11 deň po a druhé na 7 deň po ....pri prvom sa.mi pustila.voda už.v nemocnici keď.mi mali vyvolávať a druhé to som si mákla doma.som vyupratovala celý dom vysuchala.podlahy povysavala umyla okná poprenasala nábytok ...zbitá som.vecer šla do horúcej vane pomaly...a keď som.si.sla.lahnut tak.som.si.povedala že zajtra rodim a tak.aj.bolo :Dala prišla do.krasneho čistého nového :D to bol.prvy deň v novopostavenom dome 🙂

lubik87
10. jún 2018

A ešte som.zbudla otvorená som.nebola ani žiaden náznak....porodu
@dzanaaa1

bruneta880
10. jún 2018

@dzanaaa1 ja som prenášala 10dní, bolo mi povedané, že to už je najdlhší možný čas, otvorená som bola na prst aj niečo, vraj...
Ale my v rodine to máme asi geneticky dané, všetky ženy z mamyninej strany išli vždy rodiť len s vyvolávačkou, ja som dostala polovicu čípky a za 5 hodín bol malý na svete.Neboj sa 😉

mima1
10. jún 2018

Ja som prenasala. Nakoniec 10den po termine mi vyvolavali porod. Dva dni v nemocnici na 3den sa maly narodil. Ani po 4vyvolavackach som sa neotvarala. 2den vecer zacali kontrakcie a hned dost silne. No napriek tomu otvorena uplne malicko. Az v noci to povolilo 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre