Pri akej hodnote fibrinogénu neodporúčajú epidurálku?

mimik9911
7. mar 2008

Ahojte baby.
Viete mi poradit pri akej hodnote fibrinogenu uz neodporucaju pichnutie epiduralky? Pred dvoma tyzdnami som mala hodnotu fibrinogenu 5,4 a dnes som bola na hematologii a hodnotu mam az 7,6. Vraj do 7,5 je to v tehotenstve normalne. Chcela by som rodit s EPI, ale na vysetreni kvoli EPI som zatial nebola. Mate s tym nejake skusenosti? Dakujeeem...

vesi
7. mar 2008

pokial viem, ak máš vysoký Fbg, tak ti epi nedajú...
ja som mala pri druhom cisárskom zvýšený Fbg, ale aj tak bol primeraný štádiu tehotenstva, mala som spinál...žiaľ presné hodnoty si už nepamätám...

pollyanna
7. mar 2008

kontraindikacia k epi je skor nizky fibrinogen, v tehotenstve su prirodzene zvysene hladiny fibrinogenu, ale posudit to musi ten anesteziolog, ktory ti bude anestezu davat

vesi
7. mar 2008

jednej kočke tu z MK nedovolili pri cisárskom spinál kvôli vysokému Fbg 😒 ale fakt to záleží od anesteziologa...

nick
7. mar 2008

ja som mala celú dobu tehotnosti zvýšený fibrinogen , hodnoty okolo 7,5 , mám ho aj teraz po pôrode, rodila som cisárskym rezom pri spinále. Všetko bolo OK.

vesi
7. mar 2008

ja som rodila spinálom, tiež pri zvýšenom Fbg, ale to bolo v inej nemocnici ako kočka o ktorej som písala...

zabka1003
7. mar 2008

ja som mala tiež zvýšený fbg pred pôrodom, a mala som epi v pohode..hodnota bola 4,72

mimik9911
autor
7. mar 2008

dievcata, dakujem za info 😉 , uvidime co povie anesteziolog, rodit budem na Antolskej, dufam, ze to vyjde s EPI

radkatom
25. aug 2009

Ahojte babulky,

nemáte náhodou skúsenosť s vyšším fibrinogénom? Ja ho mám 8,4 g/l a neviem, či preto nebudem môcť rodiť s epidurálkou. ☹ Celé tehotenstvo som s tým rátala a teraz neviem, čo bude. Ku doktorovi idem až zajtra, tak sa snažím dovtedy niečo zistiť, nech ma netrafí šľak .

Ďakujem za každú odpoveď

radkatom
27. aug 2009

Ahojte.

Aj keď mi nikto neodpovedal už od Dr viem, že zvýšený fibrinogén pred pôrodom je normálny. Telo sa tak pripravuje na pôrod, aby ste pri ňom nevykrvácali. Takže epidurálka je v pohode. Píšem to pre baby, ktoré budú mať v budúcnosti podobnú dilemu ako som mala ja.

Krásne a zdravé bávatká všetkým

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre