Kam na prirodzený pôrod s epidurálom po 1. cisárskom?

malablska
12. júl 2019

Ahojte. Prosim vas, neviete, kde sa da rodit s epiduralom prirodzene, ked 1.porod bol cisarsky? Viem, ze malokde to chcu. Dost som verila nemocnici v MT, ale tam ze to nerobia..prosim, viete poradit? Mate skusenosti? Dakujeeem 🙂

galixx
12. júl 2019

@malablska ja som tak rodila v Kochu v BA

barboritta
12. júl 2019

@malablska preco chces riskovat?asi maju na to dovod,ked nedaju...a co rajsky plyn?

jenny333
12. júl 2019

Rodila som prirodzene s epiduralom ale museli davat vyvolavačky dlho mi voda odtekala a porod sa nespušťal. Mala som aj infekciu. Bol to ťažky pôrod pre mna

jenny333
12. júl 2019

Zabudla som napisať ano bolo to v Martine. Nedali mi ani klistir ani nič. Z velkou infekciou mi spušťali porod a rotrhli ma na totalku. Dlho ma nechali trapiť a cisarsky nespravili. Voda odtekala 26 hodin. Vedeli ze mam zapal a ndotvaram sa ale ajtak ma nechali prirodzene odrodiť. Tam uz ani epidural nszaberal iba zo zaciatku potom uz vobec

malablska
autor
12. júl 2019

@barboritta tam ide asi skor o pracu navyse pre personal..monitorovat aj rez aj dieta, aj matku. A niekde s tym problem nemaju, inde hej. Preto sa pyTam. Samozrejme, riskovat nechcem...to asi ziadna tehotna/ rodiaca zena. A rajsky plyn- ten ze je zbytocne davat. Ten vobec nepomaha.

barboritta
12. júl 2019

@malablska ved ja nevravim,ze chces,to je jasne.ja len ze asi mali zle skusenosti tak

malablska
autor
12. júl 2019

@barboritta ved preto sa pytam..ale vyzera to teda asi aj na 2.cisarsky. Uvidime, co povie doktor. Len som sa chcela vyhnut tomu dlhemu zotavovaniu po tej rane. Nech to potom dobre dopadne a bude dobre 🙂

barboritta
12. júl 2019

@malablska tak ti drzim palce,nech to dopadne najlepsie pre teba aj dietatko

maminka2710
13. júl 2019

@malablska Mala som prvý pôrod cisárskym, druhý prirodzene bez epiduralky - rovno mi povedali, že keď bol prvý sekciou, epidural sa pri druhom prirodzenom nedáva. Ani som nejak neriešila, že prečo vlastne, len som to zobrala ako fakt. Jednoznačne bol druhý pôrod oveľa lepší a oveľa skôr som sa zotavila. Držím palce, aby si to mala čo najlepšie pre seba aj pre dieťatko 😘

ajka0207
14. júl 2019

@malablska a preco chces epidural?

malablska
autor
15. júl 2019

@ajka0207 ma porod ulahcit a zjemnit..tak preto ☺ vo vacsine s tym maju dobre skusenosti

ajka0207
16. júl 2019

@malablska ja som rodila dvakrat bez a mala som lahke porody, ja len ze keby si mam vybrat ci cisarsky alebo prirodzeny bez epiduralu, tak radsej volim ten bez epi a to by ti myslim aj v MT dovolili.

elizita
16. júl 2019

@malablska z mojej skusenosti je sitie ovela horsie ako samotny porod.. aj ten bolel, ale uprimne si uz ani na tu bolest nespominam.. a nemala som epi, len buscopan... uprimne, epi by som neriskovala specialne po cisarskom vzhladom k moznym vedlajsim ucinkom... kamoske celkom zastavil porod

malablska
autor
18. júl 2019

Dakujem Vam vsetkym za informacie 🙂🙏

river_song
18. júl 2019

Ja som mala 1. sekciu, druhy normálny porod s epiduralom, nikto s tym problem nemal, porod bol rýchly a bez komplikácií 😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre