Prirodzený pôrod koncom pánvovým - skúsenosti

ria01
12. okt 2013

Lekari tvrdia,ze vedia dietatko odrodit prirodzene,aj ked je otocene zadockom dole,poradte mi,mate s tym nejake skusenosti.Mam z toho trocha obavy!!!

zuzi0110
12. okt 2013

Moja kamaratka sa tak narodila uz pred 30 rokmi a ze to prebehlo bez problémov hovorila jej mamka. Viac neviem.

dadka232
12. okt 2013

Mne z tohto dôvodu robili cisársky, ale to bolo pred 14-timi rokmi. Ani mi nedali možnosť rodiť prirodzene, ale asi by som ani nechcela. Ja som toho názoru, že načo zbytočne riskovať 😒

h2
12. okt 2013

@ria01 Ahoj. Mladšia dcéra môjho kolegu sa tak narodila, on bol pri pôrode a vraj to bolo v pohode. Pre jeho ženu to bol druhý pôrod, prvá dcéra sa narodila normálne, hlavičkou. Neviem, koľko máš ešte času do pôrodu, ale dieťatko sa ešte môže otočiť. A keď nie, tak celé storočia ženy rodili aj takto otočené deti a v oveľa primitívnejších podmienkach. Neboj, všetko bude O.K., keď lekár uvidí, že to nejde, spraví Ti cisársky.

mijunik
13. okt 2013

Ahoj, ja som sa pred takmer 38 rokmi narodila koncom panvovým. 🙂 A som tu a som v pohode. 🙂 Keď som čakala synčeka, tak mi lekár vysvetľoval, že záleží od veľkosti bábätka a od jeho otočenia (keď ležíš na chrbrte, či má bábo tváričku dolu alebo hore) a že podľa toho sa indikuje alebo neindikuje pôrod sekciou. Ale určite sa neboj. 🙂 A fakt sa bábo ešte môže otočiť. Skús mu trošku dohovoriť. 🙂

aga2011
13. okt 2013

Ahoj, moja mama tak porodila brata ako prvorodička a hovorila,že to bolo dosť brutal, druhykrat by vraj rodila radsej cisarom v takomto pripade. iné je to asi u viac rodičiek.

janulkama
13. okt 2013

Ahoj,ja som skoro pred 6 rokmi tak rodila,je to namáhavejšie a bolestivejšie,odporúčam ti zaplatiť si epidurál už len z toho dôvodu,aby si nebola vysilená keď príde k samotnému tlačeniu-alebo aj netlačeniu.Ja som nemohla tlačiť,aby ma nedotrhal,vychádzal von pomaličky sám skoro 45 minút.Nepíšeš,či čakáš dievčatko,alebo chlapca.Vraví sa,že dievčatá sú v pohode,chlapci by sa tak rodiť nemali,aby v budúcnosti nemali problémy s plodnosťou.No mňa aj tak nechali. A ešte,tvrdili,že dieťa do 3 kg sa normálne takto rodia,môj mal 3200 😝

vevesh
13. okt 2013

zalezi od velkosti panvy, dietatka (velkost, dievca/chlapec) a ci uz si predtym mala normalny porod.Pred 3 rokmi na mna vsetci tlacili, aby som skusila normalne, vsak prirodzeny porod a tak, ale rozhodla som sa pre cisarsky, pretoze v mojom okoli baby lezali aj 20 hodin v bolestiach a ja som si nevedela predstavit, ak by taky pripad nastal, ako by som nasla tolko sil a male vytlacila za par minut...a po porode mi lekari osobne povedali, ze pri prvom porode je to risk...zalezi od rodicky, a to mala mala iba 3 kila...pri druhom tehu porod KP nie je problem...len to dlhsie trva a ide pomalsie...avsak, ak ide o chlapca, tu sa automaticky robi cisarsky...cize zvaz co ma u teba prioritu, pocuvni srdce...

bibina32
25. okt 2013

Ja som mala prve dieťa, normálny pôrod 16h nemohla som sa otvoriť , pri druhom bol otočeny zadočkom a čakali sme kym začnem sama rodiť takže o polnoci mi odtiekla plod.voda a o ôsmej ráno rozhodli že idem rodiť sekciou, lebo som sa neotvárala. Tretí pôrod som mala tiež sekcoiu, ale tiež čakali na spot.pôrod ale mali mal zlý monitor. Ja si myslím že to nechajú na spontanný a uvidí sa ako u mňa. Lebo aj mne hovorili že sa dá porodiť klasicky zadočkom.

stankot
15. nov 2013

Ja som pred dvoma rokmi porodila zadockom.najprv to mal byt cisarsky ale nahovorili ma den pred sekciou na klasicky...o 7 mi dali vyvolavacku a o pol 3 to stopli ze predsa cisarsky.to som sa tak vylakala alebo co ze v tom som zacala rodit nakoniec klasicky...mala je v pohode ale keby som vedela ake to bude idem radsej cisarsky....druhe uz islo hlavickou...

alenaki
18. nov 2013

Ahoj, moj maly bol otoceny koncom panvovym. Vsetko zalezi od jeho polohy, ktora sa moze zmenit i v den porodu. Moj si pekne sedkal na nozkach uz od 7 mes, a kedze som pevne stavana, lekari mi povedali ze ideme na prirodzeny .... ale do porodu sa jeho vaha zvysovala a zvysovala ... az bol predpoklad na 4kg ... a tak sme sa dohodli na cisaraku, a to asi tyzden pred porodom 😀
Vsetko dobre dopadlo, bolo to i menej riskantne pre babo!

paula_1
19. nov 2013

v Trenčíne rodia KP bežne prirodzene. majú s tým skúsenosti. len ja viem o dvoch známych čo tam tak tento rok rodili. 😉

domenicca11
19. nov 2013

Ahoj žienky máte niektorá osobné skúsenosti s pôrodom KP v trenčianskej pôrodnici? Môj drobček je otočený KP, no stále dúfam,že sa otočí správnym smerom... veľmi by som chcela rodiť spontánne a viem,že v TN rodia KP bez problémov. Premýšľala som aj nad cisárskym,ale mám z toho všetkého trochu strach. Za infošky vám ďakujem 🙂

teddynko
19. nov 2013

..rodila som koncom panvovým svoje druhé dieťa... dnes má takmer 16... 😉

vejula
19. nov 2013

@ria01 lekari neodrodia babätko ani koncom panvovym ani hlavičkou. Dieťatko odrodí jedine rodička nie lekar. A

eholly
15. feb 2022

Ja som mala porod KP 4.2.2020 v ruzinove odrodil ma dr.zahumensky a bola som velmi spokojna porod bol rychly cca 3,5 hodiny a mala bola na 4 zatlacenia vonku pekne ma polohovali pocas tlacenia nemala som ziadne komplikacie ale je pravda ze som bola 2rodicka a mala mala 2570g je to na zvazeni ja som rada ze som sa rozhodla pre prirodzeny porod hned po porode som sa postavila a nemala som problem starat sa o dcerku neviem kolko by mi trvalo zotavit sa po sekcii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre