Mali ste niekto prirodzený pôrod po 2 sekciách?

edzzi
14. sep 2019

Ahojte, chcem sa opýtať je tu nejaká zienka, ktorá porodila prirodzene po dvoch sekciách? Nie je to veľké riziko?

bronislavka
14. sep 2019

@edzzi ak ja mám dobre informácie tak po druhom cisárskom už nedovolia rodiť prirodzene

edzzi
autor
14. sep 2019

@bronislavka tak to nemáš...

bronislavka
14. sep 2019

@edzzi Asi hodne závisí od nemocnice a pôrodnika

domi1999
14. sep 2019

Odporučam skupinu Po sekcii rodím/ rodila som/chcem rodiť prirodzene 🙂 tam baby isto poradia 🙂

edzzi
autor
14. sep 2019

@bronislavka nie žeby som chcela, dr má prehovara 🤔

janickacrazy
14. sep 2019

@edzzi no je to diskutabilné, niektorí lekári sú pre niektorí proti, mne zase po 2 cisárskych povedali, že prirodzene nehrozí, ale tak ja som ani veľmi nechcela, som si vravela, že ked som 2 cisárske prežila, tak ten tretí už nejako dám a bolo to v pohode

janynyna
14. sep 2019

@edzzi neviem,či by som na tvojom mieste riskovala prirodzený pôrod. Ja viem,že pre bábätko je to lepšie. Ja som mala najprv operáciu a po 3 rochoch som otehotnela. Doktor mi hneď na začiatku povedal,že prirodzeny pôrod nehrozí. Bali sa aby mi nepraskol rez po operácii.

elizabeth22
14. sep 2019

@edzzi zatiaľ nemám skúsenosť s tretím pôrodom, ale mám 2 sekcie a pri druhom som chcela veľmi prirodzene rodiť, prenášala som 10 dní ! a rodiť som nezačala, vyvolávať pôrod po sekcii nemôžu, lebo jazva po sekcii je kontraindikáciou, vieš, myslím,že aj sa boja , aby sa niečo neskomplikovalo..takže sa skús opýtať niekoho, kto má s tým reálnu skúsenosť. no ja som sa stretla skôr s opakom,že 3. pôrod po 2 sekciách bola automaticky sekcia, dvakrát rezaná maternica, myslím,že to nie je sranda..veľa zdravíčka prajem 🙂

pininka1
15. sep 2019

@edzzi tak to sa veľmi čudujem a ja by som do toho nešla určite. Mám tri deti, všetky tri sekciou, a tehotenstva boli bez problémov a až pri pôrode zistili že mi hrozila ruptura. Stará jazva a jej okolie bolo také natiahnute,že bolo vidieť malého vlásky, ktoré mal úplne svetle. Môj pôrodník mi rovno povedal že by ma nikdy nenechal rodiť už prirodzene.

edzzi
autor
15. sep 2019

Ja som vôbec nepovedala že chcem riskovať prirodzený pôrod, chcela som po prvom cisárskom ale nepodarilo sa. No po dvoch sa uz bojím, lekár má na to prehovara, do nemocnice sa idem pýtať až o dva týždne ale bola som upozornena že aj tam budem prehovarana, tak som chcela vedieť či je reálne nejaká žena ktorá to dala po dvoch sekciách prirodzene....

nikusiak9
15. sep 2019

@edzzi viem len ze sa da bez epiduralu

sasha07
26. sep 2019

Ja som mala cisárskym prvého syna, pri druhej som mala plánovanú sekciu ale nakoniec sa podarilo prirodzene.. najmladší syn bol tiež prirodzene ale po 10 dňoch prenášania bol pôrod vyvolávaný..

zuzulamimi
20. máj 2020

@edzzi ahoj, mozem sa opytat, ako sa vola tvoj doktor, co ta prehovaral na prirodzeny porod? Ja by som bola stastna keby sa moj na to odhodlal😀 a ako si nakoniec rodila? Dakujem

edzzi
autor
21. máj 2020

@zuzulamimi rodila som cisárskym po poslednych vyšetreniach ako zistil že sa vôbec neotvaram ( môj problém aj pri prvých dvoch) ho to prešlo ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre