Prirodzený pôrod po dvoch sekciach

adka1978
29. jún 2014

Chcem sa spytat, mate niektora skusenost alebo ste poculi, ze by sa dalo rodit prirodzene po dvoch sekciach ? Cakam 3 babatko, mam dve sekcie za sebou a chcela by som skusit rodit prirodzene. Neviem ci je to vobec mozne, moj gynekolog hovori,ze v takomto pripade je sekcia je automaticky....dakujem za odpovede.

alibaba8
20. sep 2014

@vejula máš pravdu, niekedy lekári presviedčaju o niečom len na základe toho, čo si myslia oni osobne. Ja som mala cisársky na základe malej panvy - čo mi ale zistili až po pôrode na CT vyšetrení (v zahraničí), na ktoré ma poslali aby zistili prečo som neporodila normálne. Tam mi na milimeter presne zmerali rozmery panvy - bez týchto faktov sa ti tam neodvazia len tak povedať, že ďalší pôrod bude plánovaný cisársky. Pokiaľ viem, u nás sa ani po cisárskom nezistuje vyšetreniami jeho príčina, pokiaľ teda nie je jasná (obtocena šnúra a pod.)

vejula
20. sep 2014

@alibaba8 nie nezisťuje. A čo sa tyka tej panvy, ono pred pôrodom je to tiež dosť otazne, lebo panva sa rozťahuje počas pôrod značne. Takže ak aj pred pôrodom ma žena užšiu panvu, po pôrode môže mať uplne iné rozmery.

sharlotta
20. sep 2014

@kobolova
@vejula jaaaj, baby, tak dobre sa to cita. Ja by som uz tretie dieta nechcela prave koli sekcii. Prva bola nepostupujuci porod a mala sa dusila, druhy vlastne tiez, den pred terminom uz som sa sama rozhodla, lebo sme cakali, no porodne cesty absolutne nepripravene a ze po sekcii sa nesmie velmi prenasat. No riskovat to uz nebudem, aj ked stale niekedy uvazujem nad tretim babom, no sekcia uz nikdy. Inak ja dcera 2450g a syn 3100g

zlatat
20. sep 2014

@adka1978 @sharlotta ja som na tom bola podobne. Prva sekcia 2002 koli KP. Druha v r 2006 "automaticka sekcia " koli prvej 😢 malemu odhadovali 4 kg keby sa narodil v termine. Tretia tiez mala byt sekcia - a to som mala gyn ktory preferuje prirodzeny porod a nerad robi sekciu lebo prirodzeny je pre mamku aj babo lepsi.
Lenze malinky sa vypytal na svet necakane predcasne. Navyse porod bol taky rychly ze to ziaden lekar v nemocnici necakal. Takze mi sekciu nestihli spravit lebo prisla som do porodnice o pol siestej to ma pozreli - otvorena na 1 prst takze lekari mali casu dost. No a o dve hodiny som uz mala tlaky a ked ma vysetrili uz len skonstatovali ze rodime 😀 maly bol o pol hodinu na svete 🙂 .... 35tt a miery mal 50 cm a 3 kg 🙂
Nemala som ziadnu EPI ani nejake ine lieky. Az po porode mi dali oxytocin lebo som silno krvacala - brala som v tehu sucasne anopyrin aj fraxiparin a anopyrin som nestihla vysadit nakolko nikto nepredpokladal ze skor porodim

Takze DA SA TO 🙂
@kobolova

zlatat
20. sep 2014

Jo este najstarsi syn mal okrem blbej polohy aj obtoceny pupocnik okolo krku takze dr po porode povedal ze s najvacsou pravdepodobnostou by som ho ziveho neporodila keby sme sa rozhodli pre prirodzeny

buco15
20. sep 2014

@adka1978 fu to by som neriskovala, može sa ti to cele roztrhnut a vykrvacaš ja už som mala 4 sekcie

erienka
20. sep 2014

@zonjushe
@adka1978
@vejula
@mjedina prosim vas, neviete, ako sa v tn vacsinou rodi, ked prvy porod bol sekciou, v mojom pripade kvoli kp? Predpokladam, ze v tn nie je druhy porod automaticky sekciou, alebo je...? dakujem

erienka
20. sep 2014

@alibaba8 v tn mi robili sekciu rano a uz v ten den mi nosili malu na kojenie na poopeacku. Na druhy den ides uz na normalnu izbu a male ti na rooming in daju tusim az na 4.den, ale ak chces, daju ti ho hned na druhy den.

vejula
20. sep 2014

@erienka nie, nieje... V TN nechavaju aj po sekcii tyžden prenašať. Jedine ti po sekcii nebudu davať vyvolavačky a zrejme ani epidural, Problem pre nich trochu je, ak ma dieťatko nad 4kg..

kessinka
20. sep 2014

Možné to určite je, na českom koníkovi je o tom mnohostránková téma, kde sa to niekoľkým aj podarilo 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/porod/vba2c-pri...

alibaba8
20. sep 2014

@erienka Tak to je potom celkom fajn. Diky za tvoju skúsenosť. Lebo myslím, že nie vo všetkých nemocniciach to tak funguje.

alibaba8
20. sep 2014

@vejula Máš úplnú pravdu, preto to robia čím skôr po pôrode. U mňa sa tam nejednalo len o pár milimetrov, malý nezisiel vôbec dolu (ani po 43 hodinovom pôrode mi vôbec nelkeslo bruško, proste nič), a to ani nebol veľký (49 cm a 3450g). Inak napriek tomu mi povedali, že ak by som veľmi chcela a ak by druhé dieťa bolo evidentne menšie, mohla by som sa pokúsiť normálne, hoci mi to neodporúčajú, lebo je pri tych rozmeroch panvy len mizivá pravdepodobnosť, že by to šlo ☹

erienka
20. sep 2014

@alibaba8 inak odporucam hned po prichode do porodnice vypytat si nadstandartnu izbu. Sice ta to vyjde na cca 160 eur, ale stoji to za to...

kobolova
20. sep 2014

@mjedina U mna to tiez tak bolo s tym cakanim na termin, bez vyvolavacky a prirodz. rozbehnutie porodu = nastastie sa vypytala den po termine, takze to vyslo 😎

alibaba8
21. sep 2014

@erienka Tak to mám v pláne určite 🙂 Pri prvom sme mali tiež, manžel tam bol so mnou a staral sa o malého, prebaloval, kúpal, podával mi ho na kojenie a pomáhal aj mne. Bolo to k nezaplateniu!

mjedina
22. sep 2014

@kobolova tichucko zavidim, musi to byt krasny pocit 😉

liebling98
22. sep 2014

@adka1978 ja mám za sebou 3 sekcie. Doktor teraz pri poslednom povedal, že pol hodinu neskôr a pár kontrakcií k tomu, musel by mi zachraňovať život. A to sa malý narodil predčasne, bol maličký, 2450g, takže miesta mal dosť. Ale že v jazve som mala už vydutinu, stačila chvíľa a ruptúra ako z učebnice.
Ináč tretia sekcia bolí fakt najmenej, na 3. deň som chodila lepšie ako niektoré klasicky rodiace maminky.
Na Tvojom mieste by som to neriskovala. Dá sa to, ale nerátaj s epidurálom ani liekmi proti bolesti alebo na urýchlenie pôrodu. Veľa závisí od toho, aký bol dôvod prvých dvoch sekcií.
Nech sa už rozhodneš akokoľvek, držím palce!

kobolova
22. sep 2014

@liebling98 adka1978 Tiez som bola v tom, ze s epiduralom nemozem ratat (kvoli tomu, aby si citila, ak by sa nieco stalo s jazvou), ale nie je to tak - ja som ho mala, porodnik mi vravel, ze ak by sa nieco stalo, urcite to budem citit aj cez epidural... Dobre som sa otvarala a vdaka EPI mozem povedat, ze som mala bezbolestny porod... Kontrakcie som citila, takze som vedela kedy tlacit, ale bolo to bezbolestne...

Tiez som citala, ze epidural ma jeden z vedlajsich ucinkov docasne spomalenie tepu dietata, co moze byt mylne interpretovane ako ruptura maternice (kedze pri nej tiez klesa dietatu tep) a moze sa stat, ze v domneni, ze to ruplo, urobia cisarsky - i preto sa epidural vraj nedava... No mne babo monitorovali na pasoch pocas porodu casto-casto, takze to bolo osetrene...
Takisto 2 hodky po porode mi robili podrobne sono jazvy, i okolitych organov, ci tam nie je nejake krvacanie, takze starostlivost dokladna.

Jedine co je, ze ti nemozu dat vyvolavacku, ani oxytocin, aby maternica nebola umelo "podporovana" v kontrakciach, porod sa musi spustit prirodzene. Oxytocin mi jedine trochu pripichli pri porode placenty a v pohode.

makromolekula
23. nov 2014

@zlatat kde si prosim rodila?

zlatat
23. nov 2014
jankabodka
17. apr 2016

@mibi41 Citala som, co ste pisali o pani, co mala 2 sekcie a potom dalsich 5 deti prirodzene. Ta pani je uz asi starsia, ci? Aky bol vekovy odstup od 2. a 3. dietatka? Neviete nahodou? Dakujem.

mibi41
17. apr 2016

@jankabodka hmmm neviem Vam to presne povedat,teraz ma okolo 45tky a posledny ma asi 9rokov,je to manzelka farara 😉.

zimmi1
18. apr 2016

@adka1978 skus sa opytat aj v tejto skupine https://www.modrykonik.sk/group/6045/ tusim sa to tam niektorym podarilo 🙂

jankabodka
18. apr 2016

@mibi41 Dakujem!

nina88
30. júl 2017

@adka1978
Ahoj, ako si nakoniec rodila?

adka1978
autor
30. júl 2017

@nina88 sekciou a popri tom sterilizacia. O prirodzenom porode sa nedalo ani diskutovat.

inita
7. júl 2018

@kobolova uzasne 🙏

nina88
8. júl 2018

Ja som to nakoniec dala 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

nenulka90
19. júl 2020

@nina88 aky odstup ste mala medzi sekciami a kdr ste rodila prirodzene, bolo to bez komplikacii

zimmi1
22. júl 2020

@nenulka90 no, medzitym som i ja porodila prirodzene po 2 sekciach ;) 1 sekcia april 2014-nepostupujuci porod, 2. Maj 2016-nepostupujuci porod a prirodzeny maj 2019 v ruzinovskek nemocnici v BA. Odporucam, vyborny personal, bez nich by som to asi nedala, zazmluvneneho lekara som nemala, na poradne urcite k doc. Zahumenskemu. Fakt, ked vidia, ze chcete rodit prirodzene, tak vas podporia a umoznia vam to, kolko sa len da v ramci bezpecnosti. Na antolskej by ma urcite zas chceli odpisat ako nepostupujuci porod, ale tu pre mna spravili max.,aby to vyslo;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre