Prispôsobuje sa vagína veľkosti hlavičky počas pôrodu?

denisa123
4. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa opytat,totiz velmi sa hambim opytat sa to mojho dr. v ruzinove. pri porode ked su kontracie, sa otvara maternica na tych potrebnych 10 cm, ale co vagina? Aj ta sa automaticky zvacsuje, alebo je v normalnom stave? Mam strach, lebo ved ten prechod 😲 je dost uzky, a ta hlavicka babatka ma cca v priemere 33 cm, alebo sa mylim? Hlavne by ma zaujimalo, co sa aj vagina prisposobi, alebo len "natiahna" kym prechadza hlavicka? A v tedy to asi aj musi boliet najviac, ked si predstavim, ze by som si "tam" dala taky siroky "predmet" 😕 Sorry, ale velmi ma to zaujima no a fakt sa hambim povedat toto pred dr., snad ma chapete. Velmi sa potesim akejkovek odpovedi 🙂 vrela vdaka!!! Denisa.

mikca
22. jún 2007

ahoj holky,vůbec nechci podcenovat prvorodičky, dnes je spousta vymožeností, jak se na porod připravit, ale jedno vám řeknu až to na vás přijde tak vám bude uplně jedno jestli máte nějaký plán nebo potřebu kontrolovat zda vás rodí doktor nebo sestra.budete chtím mít vedle sebe svého chlapa a budete se tak těšit na mímo že vám bue uplně vše jedno.ale to samozřejmě nazavrhuju porodní plán atd..
kotenko ta částka je dost přehnaná co, já bych to teda nedala ☹

tannawe
12. dec 2008

procitala jsem trochu tuhle diskusi, mate nekdo dalsi zkusenost s tim epi-no jak davala link gedren?? 😉 😉

petka_s
22. dec 2008

baby,a co teda boli pri tom porode??tie kontrakcie?ci
potom ked sa ide uz tlacit na to lehatko??
a co to vlastne boli a ako??
ako ked ma za ziva budu rezat,alebo len take tlaky?alebo krize?
prosim poradte tak sa bojiim...

lucy..
22. dec 2008

Petka neboj 🙂, az to zacne, tak na to myslet nebudes....ja jsem se na 5cm otevrela temer bez bolesti, zato posledni hodina bolela hodne - boli ty kontrakce, cim vic se porod blizi, tim je to intenzivnejsi - asi nejvic to boli tesne pred tlacenim a me teda i v prubehu tlaceni, ale to uz je ti tak vsechno jedno 🙂 JA to mela rychly, takze i bez EPI. Jinak kdyz uz leze mimco je to spis takovy tlak...Je to tezko popsatelna bolest asi nejblize silne MS bolesti - proste boli cely spodek.....Ale neboj, to zvladnes!!!!! Cekas na 24.12? 😉

petka_s
22. dec 2008

no lucy,povedali mi ze mam tvrdy krcok,a ze nehrozi ze to bude na termin,,
tak ze mi ho asi budu vyvolavat,30-teho 🙂
ale dnes ma zacali bolet neskutocne krize,
ani chodit sa mi neda dobre..
tak neviem,no to si mala fajn porod 😉 kiez by som aj ja mala..

verbalinka
22. dec 2008

petka_s - já jsem měla nejhorší kontrakce. Ale nebudu strašit 🙂 Dala jsem si epidurál a vřele ho doporučuju 😉
Tlačení už je vysvobození, nástřih přes epidurál nebolí.

Pokud tě bolí kříže, tak už to možná přichází 🙂 Já jsem přenášela a měli mě vyvolat v pondělí, ale v pátek to na mě přišlo samo 🙂
Přeju hodně štěstí a neboj - porod je úžasný zážitek 😵 Myslim to vážně.

petka_s
22. dec 2008

verbalinka-az mi hrkli slzy do oci,ani neviem preco az tak... 🙂
no len aby to teda prislo..drzte palce

verbalinka
22. dec 2008

Držím palce a užij si to. Až budeš mít malou u sebe, tak na všechno špatné zapomeneš a nebo (jako v mým případě) ti bude jasné, že to za to stálo 🙂

bambusko
22. dec 2008

petka, ak ta bolia krize, je dost mozne, ze ide do tuheho 🙂 u kazdeho je to ine, mna pri prvom porode boleli len stehna a zadok, brucho vobec nie a sitie 😢 a uplne najintenzivnejsia bolest bola pre mna pri prerezavani hlavicky, ale to trvalo len chvilu. nestresuj sa, strach a obavy brzdia otvaranie porodnych ciest. pozri si nejake obrazky - ako to vyzera v priereze. pocas porodu si to predstavuj, ako ta hlavicka postupne klesa, uvolnuje sa krcok, rozsiruju sa porodne cesty, hlavicka rotuje a vyjde vonku 🙂 mne to velmi pomahalo, dat tym bolestiam vyznam a vediet, k comu vedu. drzim palce 😉

stvura
22. dec 2008

Mne brneli stehna ako das...ako keby som posilovala tyzden pred porodom, ledva som sa vliekla po chodbe.
Treba len riadne pocuvat instrukcie od sestriciek a lekara a bude vsetko v pohode, Drzim paste!

sassi
22. dec 2008

mna boleli pred 1. porodom kríže a tiež klby v bedrách ... to som mala aj pri 2. porode, posledne dni som sa ledva vliekla hore schodami preto
a mna pri porode okrem tych posledných 5 minut bolestí najvic bolelo, ked maly šiel von asi cez krčok, tak take bohovske štípanie, potom už ani nie, nastrih som ani necítila, ani šitie potom (to mi opichli)

A pri dcere ma boleli cely den kríže, a samotny porod bol v pohodke, ovela menej bolestivejší ako pri synovi (pritom boli vahovo rovankí) ... asi preto, že sa to vlieklo 22 hodín a pri synovi som mala za 3 hodiny porodené. ale bolelo ma šitie, lebo ten kreten doktor mi to neumrtvil 😕 😠 😠 😠

petka_s
22. dec 2008

joj,a umrtvuju to vacsinou?ci o to treba poziadat???

sassi
22. dec 2008

no asi ano... ale zaleží od doktora a praxe nemocnice
ked tak požiadaj
ja som pri 2. porode hned hovorila, že som na to citlivá, že ma to bolí, tak mi to umrtvili (a vyborne, vobec nič som necítila) ... inak mala som 5 stehov pri oboch

stvura
23. dec 2008

No Petka, u nas v NZ neumrtvuju a epi pichaju fakt iba vtedy ked ide o vyvolany porod (kamoske pri prenasani na 9 den pichli). Neboj, ja som bola prvorodicka a vsetko slo velmi rychlo,ani si neuvedomis...
Ozaj, aby som nezabudla, klystir urychli porod, takze...

sassi
23. dec 2008

mne pri 2. klystír nedavali, lebo sa nestíhalo ... ale kedže som cely den predtým vracala a prehanalo ma ... mala som "prirodzený" 😀

a epidural ... ja neviem... ja by som mala hruzu z ihly v chrbte 😕 .... 1. porod som nemala velke bolesti a pri 2. to šlo tak rýchlo, že by mi ho aj tak nestihli dať 😉

funy
23. dec 2008

petka,
mne 29.
nebudem ti dat vediet ake to bolo, ak to teda nepride same skor, ale verim, ze to zvladneme 🙂

scenery
29. dec 2008

Precitala som si celu diskusiu a som zhrozena, ze temer vsetkym urobili nastrih! A pritom to ide aj bez neho. Nehovoriac, ze pri rychlom porode sa prave pri nastrihu povacsine zena bohovsky roztrhne. Je to ako ked chcete vytlacit z crevka syr- ked ho nastrihnete a prudko stlacite, roztrhne sa vam cele... Dolezite je vediet dobre predychyvat kontrakcie - dychat do centra bolesti, najlepsie takym tym hlbokym hrudno brusnym "aaa". Ja by som to prirovnala ako ked clovek ma strasnu hnacku a este by tlacil a uz nie je co (kamoska to vola vysr..t sa z podoby 🙂). Idealne je, ak mozete pocuvat svoje telo a nie revuci personal... je to jednoduchsie napisat ako urobit, ale ak tlacite opatrne, v kontrakciach a pred porodom si robite masaz hradze, tak to moze byt bez natrhnutia. Ja som sa pri prvom trosku natrhla (2 stehy- nastrih som odmietla -este pred porodom, cez porod by to mal usledovat partner), 2 stehy. Teraz bez jedinej ranky. Stoji to zato - pustili ma domov 3dni po porode (rodila som o 1h v stredu a v sobotu naobed som bola doma). Masaz urcite pomaha...

petka_s
29. dec 2008

ahojte,
tak este stale nic,
dnes osm bola svedkom porodu,
ale iba z pocutia,lezala som vedla na ozvach 🙂
a poviem vam,velmi ma to posunulo v optim.mysleni !🙂
zenska bola ticho a vobec nevydala zo seba hlasok,bolo to uzasne,
iba sestru som pocula ako jej hovorila
ako ma dychat 🙂
no super pocit,az som sa rozplakala ked som malicke pocula
plakat 🙂

petka_s
29. dec 2008

no a dufam teda ze to umrtvia..
a k tomu epi,som pocula od znamej ze sa z bolesti po epi dva tyzden nevedela dostat,
neviem ci ju chrbat bolel ci co...?

konja
29. dec 2008

scenery: já neměla nástřih ani při jednom porodu a masáž jsem taky ani před jedním neprováděla. Jde to i bez masáže 😀 Ale teď vážně, také si myslím, že často dělají nástřih zbytečně, ale někdy to bez něho opravdu nejde.

rinuska
30. dec 2008

petka , tak to máš štastie , že si si nevypočula môj pôrod 😀
mne pri druhom tiežnerobili nástrih , malý mal 4 kg a bolo to v pohode , tiež som so sebou neprevádzala rôzne prípravné veci ako masáž alebo epino 😀 to epi-no to ma inak bere , ked som o tom čítala prvý krát , myslela som , že je to len nejaký vtip a ono fakt 😀

lienocka235
30. dec 2008

petka sitie ti urcite umrtvia. neviem ci mas zazmluvneneho porodnika.. ak nie tak to povedz aj por. asistentke.. aj tomu kto pride k porodu..
ja som pocas porodu nekricla ani raz.. treba spolupracovat.. tlacit tak ako ti asistentka povie.. a tak..

petka_s
30. dec 2008

juj baby,tak len nech to uz na mna pride!!! 🙂 🙂 🙂
uz sa neviem dockat,co mam robit aby to uz bolo???

konja
30. dec 2008

petka-s: k tomu křičení - myslím, že je to u každé mamky jinak. Já třeba přímo nekřičela, ale potichu jsem nebyla. Přirovnala bych se ke vzpěračům. Ty když vzpíraj velkou váhu, tak si taky zařvou, nebo spíš vydávaj takovej mručivej tón či jak to popsat. Prostě tím jak jsem tlačila ze všech sil, tak jsem ze sebe musela ten tlak nějak ventilovat. A někdo si zase potřebuje zařvat. Rozhodně to není tak, že řve jen ta co to nezvládá. Třeba moje kamarádka se za to cítila strašně trapně a neustále se pak všem omlouvala, že křičela atd. Ale to je hloupost. Dělej to co cítíš že máš, rozhodně se nijak nekroť. Když si budeš potřebovat zařvat, tak si klidně zařvy!Na tom není nic špatného, rozhodně to není nic trapného.Je to zcela přirozené. Ale třeba tu potřebu mít nebudeš.Uvidíš až příjde na věc 😉

petka_s
30. dec 2008

konja 😉

miskinadamko
30. dec 2008

ja neviem, ale mna porod vobec nebolel, takze som ani nekricala a sustredila som sa na "tlacenie" maly bol za 5 minut vonku, ale ked ma zasival tak to som si trosku pokricala, neviem ci je to normalne ale mna to zasivanie bolelo ovela viac ako porod 😕 😅

petka_s
30. dec 2008

joj boze,a zase sme pri tom zasivani,no super 😒
tak urcite poziadam o tu injekciu..
achcem sa vas este opytat..je to trapne..
ale ako to tam"dole"po porode vyzeralo??
dalo sa to do normalu?
alebo ako... 😅 😅 😅

miska82
30. dec 2008

ahojte kočky, ja som rodila na vyvolávačku a pôrod bol úplne v pohode. Nemala som žiadnu epidurálku ani žiadne lieky na tlmenie bolesti. Je pravda, že to nebola prechádzka ružovou záhradou, ale každá žena znáša bolesť inak. Ja som počúvala pokyny zdravotníčiek a čo mi veľmi pomohlo bolo, že počas 1 doby pôrodnej som počas kontrakcií tlačila ako keby som už rodila. Bola to neskutočná úľava a nechápem prečo niekde zakazujú tlačiť počas 1 doby a niekde je to úplne v poriadku. A čo ma tiež veľmi podporilo bola prítomnosť manžela od začiatku pôrodu. Nástrih som absolútne necítila a šitie bolo tiež ok, keďže mi môj lekár pichol injekciu 🙂
petka_s .... čo sa týka tej injekcie, tak si o ňu môžeš určite požiadať a verím, že je to oveľa príjemnejšie ...
No a po pôrode to tam " dole " vyzerá úplne v pohode. Nie je to samoška nádhera, menší opuch a trocha nitiek, ale za ten nádherný pokladík, ktorý príde na svet to stojí. Potom ... budeš mať pocit ako tenkrát po prvé .... 😀 😉 😵

miskinadamko
30. dec 2008

baby aj ja som mala injekciu a bolelo to neskutocne! ja som zozaciatku ani nevedela kde co mam , cele sa mi to zdalo akesi posunute 😅 , ale dalo sa to rychlo do poriadku, petka neboj sa, bude to zase ako predtym 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre