Prispôsobuje sa vagína veľkosti hlavičky počas pôrodu?

denisa123
4. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa opytat,totiz velmi sa hambim opytat sa to mojho dr. v ruzinove. pri porode ked su kontracie, sa otvara maternica na tych potrebnych 10 cm, ale co vagina? Aj ta sa automaticky zvacsuje, alebo je v normalnom stave? Mam strach, lebo ved ten prechod 😲 je dost uzky, a ta hlavicka babatka ma cca v priemere 33 cm, alebo sa mylim? Hlavne by ma zaujimalo, co sa aj vagina prisposobi, alebo len "natiahna" kym prechadza hlavicka? A v tedy to asi aj musi boliet najviac, ked si predstavim, ze by som si "tam" dala taky siroky "predmet" 😕 Sorry, ale velmi ma to zaujima no a fakt sa hambim povedat toto pred dr., snad ma chapete. Velmi sa potesim akejkovek odpovedi 🙂 vrela vdaka!!! Denisa.

jasumat
30. dec 2008

Mňa strihali iba pri Alžbetke, pri chalanoch nie. A to mali 3890g,4110,a 3640g. Ani jeden steh🙂 Takže hneď po pôrode som bola ako srnka. Bol to super pocit. Kľudne by som išla hneď domov.
Podľa mňa bolí najviac tá posledná fáza 1. doby- keď ešte nemôžte tlačiť, ale už cítite tlaky. Keď mi povedali, že môžem tlačiť, tak to bolo ako vykúpenie🙂
A naozaj by som radšej rodila, ako išla k zubárovi 😉

hancas
31. dec 2008

rodila jsem dvojčátka normální cestou, holčička šla ven krásně bez nástřihu,ale u chlapečka mě museli nastřihávat,protože se mu nechtělo ven a pořád se vracel nahoru,doktoři mi museli skákat po břichu abych ho vůbec vytlačila.Nástřih vůbec nebolí jen ten tlak je fakt utrpení.máte pocit že potřebujete na velkou,ale přitom to vás tlačí ta hlavička miminka,mě se teda chtělo asi hodinu v kuse na velkou tak jsem pořád volala sestřičku,ale ta mi říkala na žádnej záchod nepůjdete,ale půjdete rodit.Měla jsem super porod sice trval 14.hodin,ale ještě bych to chtěla zažít.

cervenaciapocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
konja
3. jan 2009

cervenaciapocka: To není problém jen SK. V ČR táké často zašívají bez umrtvení s hláškami, že venku to umrtvit nejde, nvevnitř to umrtvit nejde atd. Spoustu žen tu popisovalo, že šití pro ně bylo tisíckrát horší než celý porod. Já si zažila při prvním porodu pouze jeden malý steh, lékařka ho podle svých slov umrtvila - jak ten bolel, to byla hrůza.Představa, že mě jich dělala dalších x, tak bych ji asi pokopala. Ale podle jejích slov - už jsem vám to umrtvila, asi to ještě pořádně nezapůsobilo,ale nemůžu tu čekat věčně 🙄 . Proto jsem se nástřihu bránila zuby nehty.Naštěstí se to podařilo u obou porodů.Takže cervenaciapocka asi tak! 😖

andy21
3. jan 2009

Holky mě nastřihli a byla jsem ráda, pak šla malá hned ven, ona měla špatnou rotaci obličejem nahoru, tak se těžko tlačila.ani to opravdu nebolí,Cítila jsem, že mě nastřihli, ale ne bolest, pak když mě šili, tak mi na to něco stříkli, že to nebolelo, až posl.steh už to přicházelo k sobě, tak to tahoalo a štípalo, ale opravdu teda zubař je nepříjemnější 😝

A co se týče největší bolesti u porodu, pro mě to byl konec I.doby porodní, kdy už byly pěkné tlaky na zadek a křížový bolesti, ale ještě se nemohlo tlačit.
Samo tlačení už je takové vysvobození, že to brzy skončí 😉

bibula
3. jan 2009

hej,niekedy je epsie nastrihnut a necakat kym sa roztrhnes,ved potom tam nemas sitie,ale vysivku....
ja som sa pri malom roztrhla-bola mlada dr a sama bola v soku a pri dcere ma nastrihli a vsetko ok. 😉

barusha
3. jan 2009

Ahojky,tak mě při porodu naštřihli, ani jsem o tom nevěděla a při šití také ne, vím, že mi to dr. opíchnul Mezokainem... A to mě šil i uvnitř i venku. Asi fakt záleží na přístupu, ale někteří dr. jsou pěkný hovada!!! (Z vlastní zkušenosti - pracuji ve zdravotnictví...)

wsmoulinkaa
3. jan 2009

Ahojda holky....mě nastřižení také vůbec nebolelo....nejhorší jsou určitě ty bolesti. Ale osobně si myslím že každá žena snáší bolest jinak...jiná hysterčí...jiná se drží!! 😉

andy21
3. jan 2009

wsmoulinka tak tak a nechápu ty ženský co ječí u tlačení.....když mám tlačitm je lepší a efektivnější zadržet dech a ne ječet, tím se zbytečně vysiluji a porod prodlužuji 😉

cervenaciapocka
3. jan 2009

V USA nastrihnutie sa uz nastastie nekona ako na beziacom pase. Musia mat na to velmi vazny dovod, aby to spravili. Je dokazane, ze prave tymto nastrihnutim sa casto dopomaha k tretim a stvrtym stupnom natrhnutia, a rozne infekcie (co je treti a stvrty stupen neviem odhadnut, prave to citam z knizky, 😉
HOvorte s vasim doktorom predtym, ako budete rodit o moznej LUBRIKACII otvoru, masazou otvoru,
A takisto aj cvicenim KEGELOVYCH cvikov (cvik, ked sa snazite zadrziavat moc...) alebo ten pristroj Epi-no balonik, vypada super, zial tu (v usa) sa to neda kupit. ☹
Samozrejme, ak nie je ina moznost, tak roztrihnu, ale 80 percent tychto strihani je zbytocnych, lekari su len lenivy pockat chvilu, masirovat alebo lubrikovat.
To, ze vam to pritom neumrtvia alebo pri siti je hnus, ziadajte to, nebojte sa prizvukovat, lekari su na to, aby nam pomohli ani aby sme sa ich bali. Mame svoje prava, a kebyto niekto mne chcel urobit bez umrtvenia, zastrajala by som sa sudom. Lekari v USA si to nedovolia, boja sa sudov, ale na SK? Pacienti nevedia ake maju prava a kedze sudenie nie je take popularne, lekari si dovoluju, hrozne veci. V ziadnom pripade netrpte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sylverka
3. jan 2009

no mne to pri šiti aj pri nástihu umrtvili aj na slovensku nemôžem sa stažovať ale možno že su aj negativne postoje ohladom šitia a nástihu asi zaleži kde ja som si pri prvom porode dokora platila pri druhom som to už nestihala lebo to šlo ako na bežiacom pase 😉

sparocka
5. jan 2009

Ahojte žienky. Ja som mala veľmi ľahučký pôrod (prvorodička) 😅 Ja som dostala slabšie bolesti večer o 9 a po čase sa stupňovali,ale nejak som si to nevšímala. O 11 večer touž bolo na mňa veľa a tak som šla za sestričkou. Poslala ma na sálu. A tak som si sama odkračala po vlastných 😀 O 12 ma dali na kozu. Na druhy krat som zatlačila a malý bol vonku. Narodil sa OO:2O takže kratky a lahučky pôrod. Lekár mi povedal,že som mala ukážkový pôrod na prvorodičku 😀 😀 O pol 2 už som bola na izbe. Nástrih som ani necítila a ked ma šil tak som to ani nevnímala,iba som pozerala,ako umývajú mojho malého.

Pôrodu sa netreba bááááť. Prajem Vám všetkým,aby ste mali ľahučké pôrody a zdravučkých drobčekov 😵 😵 😵 😵

luckamis
5. jan 2009

sparocka, ty maš šťastie 🙂

luckai
9. jan 2009

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať, či pri šití neumŕtvujú, resp. či sa o to dá požiadať individuálne, keďže tu píšete rôzne skúsnosti s tými či ste cítili alebo nie. Ďakujem

ejusa
9. jan 2009

pri siti pichnu injekciu na umrtvenie,ale niektore to ajtak citia,ine zas vobec.

sparocka
9. jan 2009

luckamis dakujem 😵 priala by som každej taký pôrod,ale mi to nejak ten pôrod prežijeme,však to stoji za to 😀

jjanko
23. jún 2012

@lusil2005 ako si to mohla vytlacit? co mam povedat ja ked som bol pri porode mojej dcery a mala obvod hlavicky 39 cm a rodicka 17 rokov :(

lalaadarenadoda
17. mar 2013

Dobrý deň chceli bi sme sa opítať či pôrod tak strašne bolí?A či je lepšie rodiť cisárským rezom alebo normalným pôrodom ? 🙂 😒 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre