Prispôsobuje sa vagína veľkosti hlavičky počas pôrodu?

denisa123
4. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa opytat,totiz velmi sa hambim opytat sa to mojho dr. v ruzinove. pri porode ked su kontracie, sa otvara maternica na tych potrebnych 10 cm, ale co vagina? Aj ta sa automaticky zvacsuje, alebo je v normalnom stave? Mam strach, lebo ved ten prechod 😲 je dost uzky, a ta hlavicka babatka ma cca v priemere 33 cm, alebo sa mylim? Hlavne by ma zaujimalo, co sa aj vagina prisposobi, alebo len "natiahna" kym prechadza hlavicka? A v tedy to asi aj musi boliet najviac, ked si predstavim, ze by som si "tam" dala taky siroky "predmet" 😕 Sorry, ale velmi ma to zaujima no a fakt sa hambim povedat toto pred dr., snad ma chapete. Velmi sa potesim akejkovek odpovedi 🙂 vrela vdaka!!! Denisa.

denisa123
autor
5. jún 2007

Jeeej baby ste fakt zlate 🙂 🙂 🙂 bala som sa, ze ma budete povazovat za "nenormalnu" za tie moje otazky 😲

Kolko ma teda v priemere detska hlavicka? Je to menej ako tych 33 cm? To som len niekde citala.

Gedren, velmi pekne dakujem za tip, ja som aj myslela na take nieco, ale nevedela som to opisat slovami, ale ono to vazne existuje!!! Da sa to prosim Ta kupit aj u nas? Ja to vyskusam, to je to, co by mi urcite pomohlo a tym sa 100% zbavim aj strachu. Ako by som to mohla kupit?

Normalne ste mi dali "chut do rodenia"!!! 1000 krat vrela vdaka vsetkym!

stranpa
5. jún 2007

Ahojda holky,nedá mi to nereagovat na jednu z mnoha odpovědí..že hlavička nemůže mít na obvod 33cm 😀 😀 syn měl při porodu 54cm,4,5kg a obvod hlavičky 39cm 😀 😀 vidím to jak ted, když mi to sestřiška přišla s úžasem říci, že to mám mustr na čepičku 😅 Nikdy me nenapadlo o tom přemýšlet,zda se hlavička vejde nebo ne..šlo TO tam 😀 musí jít i ven a když o tom přemýšlím ted,jestli to nějak výrazněji bolelo? Ani už nevím,co mě bolelo,měla jsem silné křížové bolesti,takže to jsem vnímala víc,než co ze mě leze 😀

expertka8
5. jún 2007

...denisa...priemer pliec je o niečo väčší ako priemer hlavičky 😉

...Je zaujímavé, že aj napriek „fyziológii“ pôrodu cez pôrodné cesty ženy, nie je to cesta ľahká ani pre rodiaci sa plod ani pre matku. Začína bolesťami, ktoré sú zo sťahov maternice a postupne sa rozširujúcich častí čípku, pošvy na veľkosť nejväčšieho obvodu hlavičky čo je 34 cm a teda priemer 11 cm, alebo polomer 5,4cm. Postupne sa došlo k ochrane hrádze, čo je oblasť medzi riťným otvorom a vagínou, nastrihnutím, aby sa prípadná trhlina nešírila smerom ku končníku, alebo nebola vyložene roztrhnutá... 😉

lusil2005
5. jún 2007

expertka to je fatk Oo 😕 ale plecia som mala rychlesie vytlacene ako hlavicku 😕 moj drahy to popisal ze "islo to strasne pomaly a tazko a zrazu to vyletelo von" 😀

stranpa no pekneho valibuka si porodila 😀

mimakro
5. jún 2007

A aký použil steh, stonkový, alebo retiazku? 😀

expertka8
5. jún 2007

...lusil...ak plecia boli vonku skor ako hlavicka....na mieste je otazka...malicka sa rodila nozkami napred??? 😉

lusil2005
5. jún 2007

expertka nie skor ale rychlejsie 😀 hlavicka isla na dve kontrakcie, pliecka na jedno potlacenie.

expertka8
5. jún 2007

...dik za vysvetlenie..uz som nadobudala dojem..ze som "dilino" 😅 😀

lusil2005
5. jún 2007

heh ale nieeee. ale fakt je to divne ze ramienka su sirsie, a idu rychlejsie 😕 no nic. vlastne chvalabohu ze isli tak rychlo! 😀

andy.a
5. jún 2007

ramienka idú preto rýchlejšie,lebo sú ohybnejšie,predsa len hlavička je kostená-lebka.i ked ešte tie všetky švy a fontanely na hlavičke nie sú celkom uzavreté,takže sa môžu sploštiť...ale ramienka sú už tzv.makká časť plodu...-aj zadoček... 🙂

sue
5. jún 2007

...a nie je to preto, že hlavička musí všetko roztiahnuť a ramienka už potom menej a preto idú rýchlejšie? Inak... keď si predstavím novorodeniatko...a vagínu... no tak nijak si neviem predstaviť ako "to tadiaľ" vyjde... utešujem sa len tým, že to zvládli miliardy predo mnou, zvládnem aj ja... 😔

andy.a
5. jún 2007

aj tak sa to dá povedať-hlavička to tam trocha roztiahne a to je základ,aby potom prešlo celé telíčko...to už potom ide rýchlo,na jeden šup...telíčko okrem hlavičky je makké,takže naozaj potom to už stačí zvačša na l zatlačenie ,dr.to chytí a vytiahne von... 😉

lucia123
8. jún 2007

Neviem sice este ako brebieha porod, ale skus cvicit tie cviky na vnutorne svalstvo, natierat sa, mozno pit ten malinikovy caj a hlavne byt v pohode 🙂

loren
9. jún 2007

denisa vagyna sa ti roztiahne podla potreby priroda to tak zariadila mozno ta ani nenastrihnu pri konecnom tlaceni ale skor ano 😒 a ano hlavicka ma obvod 33 a viac cm ,mala si ty pravdu moja mala mala 38 cm co uz je poriadna makacka 😉 jasne ze ma dotrhala aj z dnu aj z von ale neboj zvladnes 🙂

loren
9. jún 2007

jej pardon vagina 😉

janeette
9. jún 2007

čaute,no ked bude hlavička vychádzať,trošku to zaštípe,lebo svalstvo sa napne do aleluji,ale verte mi,nebudete na to myslieť v tej danej chvíli budete chcieť len jedno...ja som si tiež myslela,že budem zakakaná od strachu pár sekúnd pred ozajstným začiatkom pôrodu,ale myslela som len na dve veci-bud porodiť rýchlosťou svetla alebo na uspávaciu injekciu 😀 😀 🤐 na strach nebolo času. ináč je to úžasný zážitok,hoci bolestivý,ale to baby stojí za to 😉

loren
10. jún 2007

janeete tak som rada ze niesom sama co mala cudesne myslienky pri poslednych tlaceniach ,ja konkretne : nech malu so mna vytiahnu hocijako len nech je uz von ale nech to uz skonci lebo to som mala pocit ze ma roztrhne skrz naskrz . pri poslednom zatlaceni som si povedala ze bud teraz alebo nikdy nadychla som sa a tlacila a sama v duchu som si povedala ze sa nenadychnem skor ako nevytlacim hlavku. a ono to vyslo 🙂 to telicko uz nebolo nic. a potom ten neuveritelny pocit ulavy to bol pocit 😉

lusil2005
10. jún 2007

haha ja som tiez prosikala doktora nech ma okamzite uspia, ze chcem ist cisarskym 😀
ale ked uz som zacala tlacit, tak mi bolo jedno ci ide von hlavicka alebo telicko alebo nejaky nastrih alebo co. vyzivala som sa v tom ze konecneeee mozem tlacit (po tej strasnej druhej dobe ked som mala pocit ze mi roztrhne panvu a oni len "netlacte, dychajte") a tlacila sooooom a tlacilaaaa. to bola pre mna uplna ulava ze mozem tlacit. inac - ja som zas mala plnu hlavu toho ze ja vlastne ani nechcem aby sa mala narodila, mne to brucho vlastne vyhovuje, ja ju budem nosit v nom dokonca zivota. dost zaujimave vzhladom na to ze uz tyzden pred terminom som si davala horuce sprchy, skakala som na fit lopte a robila som vsetko pre to nech uz to babo mam! 😀

janeette
10. jún 2007

presne!mysslela som,že v momente zaspím od toho pocitu,že ma nič nebolí.ale to ešte tu placentu mi prišla sestra doslova vydusiť aby sa vypudila a to bol tiež pocit na nezaplatenie,sakra,ked sa mi lakťami zaborila do brucha.skoro som jej kolenom rozbila hlavu 😕 no a potom samozrejme ešte to zašívanie,a až potom som si konečne oddýchla.

nika76
10. jún 2007

Ja nerozumiem,ved sitie sa musi robit len pod anastetikom,koza musi byt umrtvena...Vsade to tak robia v zahranici.ako to,ze ste si to nenapisali do porodneho planu? Ved to je hotovy horor.

sue
10. jún 2007

Nika, mne tiež nad šitím bez lokálneho umŕtvenia zastáva rozum 😲 to prečo sa tak robí????

andy.a
10. jún 2007

kočky,u nás sa žiaden pôrodný plán nepíše...to by nás všetci vysmiali,keby tam nabehneme na pôrodnicu s pôrodným plánom... 😉

každá pôrodnica má svoje rutinné postupy,ktoré sa nemenia-žiaľ... 😠

janeette
10. jún 2007

pôrodný plán? 😒 ved oni by sa urazili,že by som chcela aby sa robilo podla mojich prianí.u nas také dačo nepoznaju došlaka.a aj vela iných veci,čo porod ulahčujú.

sue
10. jún 2007

Andy, Janeette, lenže to je náš chybný prístup potom - my budúce rodičky musíme tlačiť na to, aby sa pôrodné plány stali realitou nie snom zo západu... 🙄 🙄 🙄 ako potom môžme chcieť zlepšenie keď všetky s prepáčením držíme hubu a krok????

sue
10. jún 2007

...a ešte ďalšia vec...všetko sa to postupne hýbe - pre naše mamy ba aj staršie sestry bol iba sen to, aby ich manželia boli pri pôrode, dnes je to v prípade normálne prebiehajúceho fyziologického pôrodu realita... holenie taktiež už neplatí vo všetkých nemocnociach... rooming-in bol tiež dlho len snom... hýbe sa to... len sa musíme ozývať my... a nie len vyplakávať na nete, kde sa to k nikomu kompetentnému nedostane 🤐

nika76
10. jún 2007

Ja si myslim,ze ten plan by aj bol realny ked mas vybaveneho na Sk lekara..Asi tak

sue
10. jún 2007

...a to je tu ešte niekto kto nevie dopredu u koho bude rodiť? 😕

sue
10. jún 2007

...však ako inak sa to dá prebrať... keď nevieš u koho budeš rodiť... pôrodný plán môže schváliť len lekár, ktorý pozná rodičku, jej zdravotný stav, zdravotný stav dieťatka a samozrejme možnosti pôrodnice... a taktiež sa pôrodný plán nedá prebrať až keď s kontrakciami prídete na pôrod...

lusil2005
11. jún 2007

nooo - na skoleni na antolskej, ktore viedla MUDr. Dubcakova, hovorila ze porodny plan je v pohode a aj ho budu respektovat, ked nebude na 6 stran A4 a nebude tam mamicka chciet nejakeho samana pri porode a podobne extravagantnosti ktore uz tato doktorka zazila.
a pri siti mi anestetikum pichli samosrejme. ale ono to zaberie hlavne na tie vnutorne stehy. a jasne ze aj na vonkajsie, ale niektore proste citis. urcite nie v plnej miere, to by som tam skakala po plafone asi. ale niektore proste "tahaju" 🙂
no neviem. ja som bola s porodnicou veeelmi spokojna. s personalom, pristupom sestriciek, so zaskolovanim nas do "mamickovstva", proste so vsetkym. mozno len - na porodnici by mohlo byt viac ako dve porodne sestry... lebo ked tam rodia dve baby naraz, je to vesele 😝 ale s tym uz tie sestricky nic nespravia.

kotenko
22. jún 2007

Sue, sesterka co rodila v BA si zaistila lekara na porod, je to zmluva, ktora plati ped ju podpisu buduci rodicia, lekar pri porode a myslim, ze aj nemocnica (ale v tom si nie som ista). Plati sa za to 7 tisic korun a ten lekar musi prist na porod, aj ked bude na dovolenke o polnoci 😉 funguje to tak bezne v Ba, ale ci aj u nas v PE, tak to neviem.
Inak som prvorodicka, takze tato tema mi prisla velmi vhod, nakolko sa bojiiiim porodu viac ako zubara. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre