Rodil niekto tváričkou nahor?

petusaaa
12. jan 2009

rodil niekto takto? nie je to dovod na cs? pripadne na kliestovy porod?

bubatko
26. máj 2009

tak sa hlasim s kliestovym porodom kvoli nedorotovanej hlavicke; spociatku to vyzeralo na ukazkovy porod, ale nakoniec sa to skomplikovalo tak, ze maly uz bol uplne dole zostupeny ale hlavicka nedorotovala, takze cisarsky nebol mozny a skoncila som s kliestovym porodom

maly mal mesiac hematomy na hlave; ja som mala katastrofalne poranenia az na konecnik, sili ma 1 hodinu aj 20 minut (na to nikdy nezabudnem) a nesadla som si takmer 3 mesiace ☹ teraz som uz v poho, ale celkom ok som bola tak az 2 roky po porode, dovtedy bolesti

maly je uplne ok ale ja na to asi nezabudnem nikdy staci ze vidim tehotnu zenu tak mam takmer hysaky z tych mojich strasnych predstav 😖

petusaaa
autor
3. jún 2009

danik 😀 dakujem za obnovenie temy 😀 😀 😀

no 48 hodin rodit. uuf. ja nechapem, preco toto dovolia 😒
ja som nemala kliestovy porod. vytlacila som maleho sama. teda najskor sa mi zvalili na brucho 2 sestricky a potom dr tak, ze som nemohla dychat, ale klieste nepouzili 😔 no my sme po porode skoncili tak, ze maleho hned brali na jisku, kde si pobudol 2tydzne. takze u mna sa konali len emocie strach, hroza a bolest 😔

bubatko, uplne ta chapem. ja mam tiez obavy z porodov. a hrozne som chcela mat viac deti. ale neviem, ci sa na to niekedy odhodlam 😔

petusaaa
autor
3. jún 2009

a este sa mi raz jeden lekar vyjadril, ze to, ze babo nedorotovalo moze byt aj tvarom panvy. ale ze to je mala pravdepodobnost 😒 ale ked si predstavim, ze by som mala zazit este jeden takyto porod...

danik74
4. jún 2009

bubatko a petusaaa,
kazdy porod je iny..nielen u kazdej zeny, ale aj u kazdej z nas, takze ak prvy porod bol mozno s tazkostami, ci uz kliestami, alebo vakuov.extr., alebo tlacenim na brucho, ten druhy moze byt uplne pohodovy, keby sme to len presne vedeli, ze? je normalne, ze mame obavy, ja tiez, ale tuzba mat este aspon jedno dieta je silnejsia, ako strach z porodu.. a velmi sa na to tesim, ked budem znova tehotna...
petusaaa, ja som nemala vkuse tych 48 kontrakcie, najprv len vtedy, ked mi tiekol oxitocin, potom aj sama, ale trvalo to dlho dlho, rodila som v Saci, manzel bol pri mne od druheho dna, lebo sme to mali z domu daleko, stale v noci sme poculi, ako sa rodili deticky, zazili sme tam 13 porodov za ten cas, co som tam bola, a ja stale nic, hmm.... prakticky sa pri mne vystriedalo 5 sluzieb... nedokazala som si tipnut, u koho budem rodit, lebo sa to stale odkladalo... ale bubatko, ty si mala si bolesti, ked ta sili, co? ja som bola rada, ze som sa rozhodla pre epidural, lebo mna tiez zasivali az na konecniku.. ale hojilo sa mi to velmi dobre, a prakticky po porode som bola OK tak po 2,5 mesiacoch, zhruba... u teba ake hojenie takdlho trvalo, ked az po 2 rokoch si bola OK?

bubatko
4. jún 2009

no tiez som uvazovala, ci to nemohlo byt tvarom panvy, ale uz som sa vzdala takych uvah, lebo potom by som sa nikdy na nic neodhodlala 🙂 moja mama mala prvy porod tiez katastrofalny a druhy uplne v pohode, tak neviem asi dedicne 😕

ja som mala tiez epidural a samotne sitie (ihla) akoze nebolelo, ale boli to velke tlaky a tahalo ma to a tak, takze preto hovorim, ze hroza, som mala modriny este neviem kde - mne doktor rovno povedal (a je to vraj velmi skuseny doktor), ze si sam nevie predstavit ako by som bola prezila bez epiduralu, takze ja som vsetkymi desiatimi za epidural

tie 2 roky bolesti neboli akoze v kuse, ale mala som citlivu oblast okolo sitia na dotyk 😖 no ako vravim, az po cca 2 rokoch som bola "v starej kozi"

petusaaa
autor
4. jún 2009

bubatko, tak ja mam tiez take bolesti doteraz. pri sexe ani nehovorim 😒 a tiez ma to bolieva ked klacim...
sitie ma tiez bolelo hrozne. a ked som si pytala nieco na umrvenie, ze citim kazdy v pich, tak mi dr povedal, ze to vydrzim 🙄
a ja som epiduralku teda nestihala. lebo kym sestricka zavolala dr a ten ma prehliadol, tak ma hned na salu dali, pichli nieco na vyvolanie kontrakcii a tlacit 😒
jaj a este ma napadlo, ze ja som mala modriny na bruchu. ako mi tam tlacili 😒
ale keby som sla este niekedy rodit, tak urcite s epiduralom (ak by som to stihla) a so zazmluvnenym dr.

martinake
14. júl 2009

ahojte, tak sa pridam aj ja k tejto téme. Prvé dieťa otočené v pohode, dobre. Druhé som rodila min roku v novembri a na utz mi lekár povedal ze je otocené cielkom nahor, takze to bude horsie ako pri normalnom otočení, že počas kontrakcii sa bude musiet otocit normálne a ze toto bude bolestivejsie. Ze bude musiet rotovat aby sa nasmerovalo správne. O žiadnom cs nehovoril a ani o kliestoch......... Tak ja som sa na to pripravovala a ked zacal pôrod tak som aj na to zabudla. Nastastie pôrod postupov super, svoje som si vytrpela pri cakaní na pôrod - rodila som 8 den po termíne. Stále ma lekár kontroloval a potom mi povedal v poslednej fáze pred samotným tlacením ze sa mam otočit na pravý bok a takto lahucko tlacit-takýmto spôsobom docielil to, ze sa malá otocila a potom som tlacila klasicky na chrbte.
Ked porovnávam oba pôrody tak boli skoro rovnaké, aj bolesťami a aj časovo cca 6hod od prvého pichnutia, ale ta fáza ked som lezala na pravom boku tak to bola sila a aj samotné tlacenie bolo pri druhom pôrode ťažšie - je pravda aj to ze mala bola o 1kg ťažšia ako syn. Važila 3920 a malý 2950g.

kessiee
15. júl 2009

ahojte, baby ako dr. zisti, ze je malicke tvarickou hore? iba utz, alebo aj vysetrenim zdola? kedy usudi, ze je cas na cs? mna to caka uz o par dni (tyzdnov), takato komplikacia ma ani nenapadla... tak sa len utesujem, ze vsetko bude ok 😅

martinake
15. júl 2009

podla mna jedine utz. Pri prvom som o tom nevedela kedze ma nikto na nic neupozornil az pri druhom a to som bola tiez prekvapená ze také daco. Existuju vselijaké mozné prípady.
Ale v tvojom prípade je asi vsetko ok a mozno iný lekár by to ani nebol povedal.

petusaaa
autor
7. aug 2009

kessiee tento porod je dost raritny, je velmi mala pravdepodobnost, ze sa taketo nieco bude diat. a mne nehovorili nic, ze je zle otoceny. a to mi robili UTZ 15minut predtym, ako som sla na salu 🙄

ikke
24. sep 2009

petruska78 • 1d, 45tt • 22. aug 2009 o 21:22
Ahojte. mam babo uz pevne zafixovane hlavickou dolu, avsak 'pozera' tvarickou dopredu.(myslim tym nie je otocene tvarickou ku chrbtici ale ku lonovej kosti) otoci sa babo este pocas porodu, alebo sa porodi tvarickou dopredu. hrozia pri takom porode nejake komplikacie? diki 😒

valhali • 1d, 31tt • 22. aug 2009 o 22:05
petruska, ked nastane porod,tak babatko rotuje ako sruba,cize sa toci a tak vychadza von. Kludne sa ti moze pekne narotovat a bude v pohode porod.
Ja som mala opacny pripad,ze malicka bola ulozena dobre,hlavickou dole,ale pri rotacii vytocila tvaricku,cize sa chcela dostat na svet tvarou von a tak dietatko nevytlacis. Takze mi museli urobit okamzite sekciu,lebo mala zle zarotovala.
Hrozit ti nemoze nic,maximalne cisarsky,ak by ti male ostalo nadalej tvarickou otocene pri tlaceni. Ale kludne sa moze este pekne natocit.
A co na to tvoj lekar? Ak by to bolo nieco zle, urcite by ta na to upozormil

etnicka • 1d • 23. aug 2009 o 09:10
moj manzel sa narodil tvarickou nahor, vytlacit sa to da a sekciu kvoli tomu robit netreba 😉 petruska neboj, podla mna sa Ti babatko otoci, aj mne sa pocas porodu otocilo 😉

petruska78 • 1d, 45tt • 23. aug 2009 o 10:35
dakujem za odpovede, ukludnili ste ma 🙂
lekar na to nehovoril nic, ani ze nevadi, ani ze je to zle, len mna to akosi trosku strasi.
prve babo malo obvod hlavicky 38cm, cize relativne dost a skoro 4kg. a mala som problemy ho dostat von hoci bolo otocene spravne. teraz to bude asi podobne, cize by som bola rada keby slo von tak ako sa ma 🙂

etnicka • 1d • 23. aug 2009 o 10:36
Druhy porod je vacsinou lahsi ako prvy, lebo porodne cesty su uz "natiahnute". Neboj, bude to v pohode 😉

princessp • Včera o 09:49
ahojky holky ja mam take dotaz jsem ve 29tt a mimi uz je hlavickou dole( sem tam ho citim jak mi tlaci hodne niizko a je to docela neprijemne) a take potvrzene ze skenu ze je v teto poloze a take je tvarickou k pateri, jen se mi zda ze je to hodne brzo aby byl v teto poloze, doufam ze uz neni nachystanej na porod. Jinak budu mit indukci ve 38tt.

hagada • 2d • Včera o 10:41
ahoj, přidám zkušenost mé známé: měla také tento problém, který, jak se dozvěděla po porodu, se častěji řeší císař.řezem, protože takhle se miminko špatně protlačuje ven a navíc není pravda, že mimču nehrozí nic: je to riskantní a může to mít také nějaké následky pro dítě. nechci strašit, ale tohle je její zkušenost. K řezu nakonec u ní nedošlo, takže miminko vytlačila, ale s velkými obtížemi. Naštěstí bylo zdravé.

kacka.va • 1d • Včera o 11:36
princessp: já jsem měla taky malou hlavičkou dole už asi od šestého měsíce a zůstala tak až do porodu

etnicka • 1d • Včera o 17:54
hagada a co konkretne babatku hrozi? Lebo o tom nic neviem.
princessp presne tak, este je velmi skoro, babatko sa Ti kludne moze spravne natocit pocas porodu 😉

peeetulka84
28. sep 2009

Ahojte. Môj synček sa tiež narodil tváričkou hore. Doktory to zistili až po pôrode. Po dlhej dobe, keď už doktory zistili, že sa niečo deje mi pomohli vakuovym extraktorom. Tiež som bola pozašívaná až až. A nehovorím o bolesti. Ale už je fajn. 😀

betka1
28. sep 2009

moja dcerka bola tiez v polohe posterior, ale neviem, ci sa tu pise este o niecom komplikovanejsom. Povedali mi, ze je to sice zriedkave, ale je to OK. Nevedela som ju vytlacit, tak ju tahali vakuovym extraktorom, aj porodna sestra tahala ako sa dalo. Ani mi nepovedali, ze by to nejak suviselo s jej polohou. Mala bola zdrava, porod nebol velmi hrozny, takze aj tak sa da.

natalia
29. sep 2009

ja som rodila pred 22 mesiacmi a nikdy nato nezabudnem,ako prvorodička som mala potermínový vyvolávaný pôrod,oxytocín bez efektu potom lokálne prostaglandíny,pôrod mi začal asi 26 hodín po vyvolávačke,bol síce rýchly cca 5 hodín,ale ten záver,nevedela som malú vytlačiť,tlačila som ako divá viac ako hodinu,nakoniec ju ťahali kliešťami,mala pupočnú šnúru okolo krku a tvárovú polohu,nestihla dorotovať,ja kompletne roztrhnutá ,roztrhnutý aj krčok maternice,chvalabohu malá je v poriadku,Vojtovku sme cvičili cca rok, ja som nevedela ani sedieť ani poriadne chodiť , a tie depresie,mala som pocit že som zlyhala,teraz ma čaká druhý pôrod a som z toho hotová,bojím sa že nebudem vedieť spolupracovať a že spanikárim.

tilly
8. okt 2009

baby, to si robíte srandu s tými kliešťami a vákuovým extraktorom??? my sme dnes zistili, že môj malý je tiež otočený tváričkou hore, doktor hovoril, že je to dosť veľká rarita a že je to dôvod na SC... lebo násilné otáčanie bábätka môže byť nebezpečné... tak som zvedavá, čo mi povedia v nemocke, ale zas tie nervy pri pôrode nechcem zažiť... prvý syn bol tiež tak otočený, zistilo sa to až pri pôrode, pôrodníci (starší, žiadne mladé uchá) hovorili, že také natočenie dieťaťa ešte nevideli, skončilo to SC, ale najprv sa ho pokúšali otočiť...

asi si budem musieť zobrať so sebou muža k pôrodu, nech ich trošku "postráži" pri tom pôrode, nie že ublížia môjmu dieťaťu...

natalia
8. okt 2009

Tilly myslím že nikto si tu srandu nerobí,mne nato neprišli pred pôrodom ale až keď už bolo neskoro na sekciu,asi kvôli tomu že malá bola vysoko a jednoducho takto vstúpila do pôrodných ciest,usg mi robili 2 dni pred pôrodom a nikto mi nič nepovedal ani o pupočníku,ked som sa nato pýtala svojej obvodnej gyndošky tak tvrdila že táto poloha sa veľmi ťažko rodí prirodzene a ako čítaš na tejto stránke tak je to asi a jpravda,takže držím palce 🙂

tilly
8. okt 2009

mne to tiež nezistili pred pôrodom a to som bola ráno na uzv, nezistili mi to pri tomto tehu až doteraz, teraz doktor len pozrel a hovorí "aaa, toto bude cisarák..." on nevedel, že sa môj prvý syn ťažko rodil, chodím k nemu niečo vyše roka...

ja som bola otvorená pomerne rýchlo a potom už len doktori chodili, pozerali, že dieťa nie je zostúpené dole a že je celkovo nejak divne otočené, chodili, točili hlavami, že to ešte nikdy nevideli a pod. potom ma nútili chodiť, tancovať, ležať na jednom boku, ležať na druhom boku, potom do mňa cpali ruky a snažili sa malého točiť nasilu (doteraz má na čele odtlačok palca)...
potom prudko klesli ozvy a išlo sa rezať... na poslednú chvíľu...

natalia a nikto ti nepovedal, že je to dôvod na cisarák? že ak budeš mať aj druhé bábo tak otočené, že sa bude rezať?

natalia
8. okt 2009

tilly nie, stále my všetci tvrdia že je malá pravdepodobnosť aby aj moje druhé dieťa malao pri pôrode takúto polohu 😉

tilly
8. okt 2009

no super... a mne teraz doktor povedal, že to bude asi moja anomália, že mám možno inak uloženú maternicu alebo že mám inak uložené kosti v panve alebo tak... no, uvidíme, čo sa dozviem, budúci piatok idem k pôrodníkovi, tak dúfam, že sa dohodneme, žiadny kliešťový alebo vákuový pôrod nechcem!

natalia
9. okt 2009

Tilly aspoň máš dobre že nato prišli pred pôrodom a že ťa nikto nebude siliť do prirodzeného pôrodu,ja sama by som potom všetkom tiež radšej už brala sekciu aj keď je možné že by som už babo porodila bez problémov ale mám negatívnu skúsenosť a nedôveru 😉
napríklad teraz som sa nato ešte ani nepýtala ako je malá natočená a nikto mi to ani nepoevdal.

svetluska4
9. okt 2009

ahoj kocky, tak sa pridam aj ja do diskusie. Ja akoprvorodicka som mala super tehotenstvo, pribrala somlen 7 kg
ani brusko som nemala obrovske. U nas rodenie bolo velmi rychle, okolo osmej vecer ma zacali boliet krize. A bolo to v intervaloch okolo 15 minut tak sme okolo pol desiatej isli do nemocky, ze tobude asi ono. I ked som cakala tlaky na brusko a tak ale nic,len krize. No, prisli sme do nemocky sup namonitor, ten im kontrakcie neukazal a pritom ma tam tie krize chytili asi 3x . Potom sup na stol a kuk, otvorena na 2cm, takze urobili prijem ale ze to moze byt az rano. Hehe, aky omyl. bolesti sa stupnovali a do hodiny to bolo 5 cm. Tak rychlo priprava, volanie mojmu doktorovi ze sme moc rychly. Dr. prisiel o 23.30 a 23.40 sme uz boli na sale. Ako prvorodicka som nevedela ako spravne tlacit, ale aj tak som maleho necitila ani tlaky v brusku, len tie krize. A vtedy mas tendenciu sa rovnat a nie tlacit. No tlacila somako blazen, bolesti hrozneee, uz som myslela ze im tam odkvencnem ked doky nariadilpodat kyslik. Potom jedna sestricka sup hore a tlacila na brusko. no nic. Uz aj moj doky zacinal byt nervozny a zacal psychologiu ze treba babatku pomoct lebo uz je dlho v jednej polohe, Zacvikal sa , chudatenko. Doktor uz kazal sestricke prichystat klieste, a nieco pichnut do zily ked zrazu sa vo mne nasla nejaka sila akoby ma niekto z druheho sveta potlacil, a zacala som tlacit ako nikdy predtym. Moj muz bol pri tom a vravel ze som bol fialova od tlacenia a vzduch sompustala pomedzi zuby. A potom sup maly bol vonku. Bolo 00.05 cize za 25 minut. Sestricka ani nestilha vypustit tu injekciu do zily. Pri zasivani mi Dr. povedal ze maly isiel tvarickou hore a ze vedel ze to bude tazke lebo to videl na sone ale nechcel mi nic hovorit aby som sa nevylakala. Epidural sme nestihli takze klasika, a cisarak? no maly bol velmi dole uz medzi kostami.
Sitych mam asi 8 cm a nastrih je sikmy takze to je ovela lepsie, teraz som treti tyzden poporode a sedim a chodim normalne, len mam take slabsie tahanie, al eto kvoli tomu ze sa mi tazsie hojili rany. A ocka? hehe, tie boli podliate krvou od tlacenia akonejaky upir 😀 ale do 2 tyzdnov to bolo ok.
Takze baby aj babo tvarickou hore sa da vytlacit, je to sice tazsie ale da sa. Maly je zdravy a vobec nebol dotlaceny. krasne babo 🙂

tilly
9. okt 2009

svetluš, niečo z toho mi pripomína môj pôrod, až na to, že mne to nešlo vytlačiť a keby tam na mňa brali kliešte, tak ich pozabíjam... 😀

gratulujem k maličkému 😉

svetluska4
9. okt 2009

Tilly, dakujeme
no ja si tiez myslim ze som v tom tranze nejak zacula slovo klieste a ten moj organizmus si to rychle rozmyslel 😀 alebo ze by to maly pocul a radsej vykukol von ? 😵

valka
21. okt 2009

toto je super stranka aj o OP http://www.homebirth.org.uk/ofp.htm preklad google http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

a vsinite si hlavne optimalne polohy na tlacenie - ziadne lezanie na chrbe! takze ak dieta ostav OP, musite byt riadne asertivne a nedovolit lekarom, aby vas nutili rodit po leziacky alebo pololeziacky 🙂

katarina_k11
22. okt 2009

Pridam aj ja svoju skusenost aj ked viac ako dvojrocnu: synceka som rodila po 12-hodinach od zaciatku kontrakcii cisarskym rezom, pretoze bol natoceny tvarickou. Kontrakcie mi zacali o pol tretej v noci, zo zaciatku len take ako ked si pokazite zaludok a aj ma prehnalo, doma som to pomaly rozchadzala - stale som si neuvedomovala, ze uz to zacalo, aj ked bolesti sa stupnovali, ale ja som tomu nemohla uverit, lebo moja mama (mimochodom som zo styroch deti, tak som myslela, ze ona vie o com hovori) mi povedala, ze ked zacnem rodit, tak to budem urcite vediet, lebo budem mat take pravidelne kontrakcie, ze si budem moct podla nich nastavit hodinky...🙂 a moje kontrakcie boli jedna po dvoch minutach dalsia za dvanast minut a pod. Po siedmych hodinach sme sa s manzelom rozhodli ist do nemocnice, kde mi robili CTG a lekarka, len krutila hlavou, ze jej sa to nezda, ze budem rodit, lebo mam strasne nepravidelne tie kontrakcie, ale ked ma vysetrila, zistila, ze som na 7 cm otvorena a, ze za hodinu budeme rodit, takze ani epidural mi nedaju - nerodila som ani po troch hodinach sialenych bolesti (mna strasne bolelo brucho a krize, ziadny tlak na konecnik, ani ked som uz bola celkom otvorena), to sa uz sluzbukonajucej lekarke nepozdavalo, tak ze ma ide vystretrit - po nej dalsi lekar, po nej primar a po nom este moj lekar... len na seba pozerali a nakoniec sa ma moj lekar spytal, ze ci som jedla a, ze to je na cisarsky, lebo malicky sa tlaci von tvarickou a je velky a mohlo by to byt pre neho rizikove, takze to nebudu riskovat. Ze zvykne sa aj v tejto polohe rodit prirodzene, ale je to komplikovanejsie... zial, neviem cim... Priznam sa, ze nemam velmi prijemne spomienky na porod, najprv velmi bolestive kontrakcie predtym a potom rozrezane brucho po porode, ziadna slast - dufam, ze druhy krat to pojde menej bolestivo.🙂

stora
5. nov 2009

Pridavam moju skusenost s takymto porodom, a je vcelku POZITIVNA.

Bol to moj druhy porod, prve dieta bolo sice v normalnej polohe, ale rodilo sa vakuovou extrakciou, nevladala som ho vytlacit.

Tehotenstvo som mala OK, maly bol podla ultrazvuku v normalnej polohe. Kontrakcie zacali tesne poobede, po zvesiavani zaclon 😀. O osmej vecer sme dorazili do nemocnice, to uz som pri kontrakciach riadne fucala , na hodinku som bola vo vani, a o polnoci som sla na salu, s tym ze do dvadsat minut je babo von, sluboval doktor. Z dvadsiatich minut boli dve hodiny, najdlhsie v mojom zivote.

Zacala som tlacit, ale vobec to neslo a strasne to bolelo, tkaze som ani tlacit nedokazala do tej bolesti. Potom sa tam zbehli vsetci doktori a sestry, a dumali co sa deje. Uz dosiahli babu na hlavicku a z polohy fontanely zistili, ze maly zle zrotoval, miesto tvaricokou dole sa otocil hore. Ja som chcela tlacit, ale nemohla som, kazali mi len predychavat, davali mi kyslk a polohovali ma. Bola som asi vo vsetkych porodnych poziciach, ktore existuju a to pri neustavajucich kontrakciach vydatne podporovanych oxytocinovou infuzkou 😨 Cely cas som sa len modlila, nech to uz skonci a cisarsky rez sa mi zdal ako najuzasnejsie mozne riesenie. A veru som od neho bola len krocik. Maly stracal ozvy, doktor uz zacinal byt nervozny. A potom sa stal zazrak, moje gymnasticke cvicenie zabralo, maly zrotoval do spravnej polohy a na dve kontrakcie som ho vytlacila ako nic a pozor BEZ NASTRIHU a BEZ jedineho STEHU 😀

Napriek dlhemu porod a dvakrat omotanej pupocnej snure bol maly uplne fit. Nakoniec to vsetko super dopadlo, bola som stastna, ze som nemusela ist na cisarsky. Ale bola to urcite velka zasluha lekara a porodnej asistenky, ktori boli velmi skuseni a mala som pocit, ze vedia co robia.

Takze ak sa niekedy do takej situacie dostanete, snazte sa pocuvat pokyny lekara, dufajte a bojujte. Da sa to zvladnut!

Vela stastia vsetkym!

svetluska4
28. jan 2010

ahojky, kocky, snazili sa mi nahovorit ze to ze som mala cervene ocka ze to bolo zlym tlacenim a nie tymze babo bolo zle zrotovane 😠 comyslite ako to je, ja len viem ze v tejto polohe sa tlacit neda lebo bolesti su take silne

lyenka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre