Rodila niektorá v pôrodnici vzdialenej viac ako 100 km od svojho bydliska?

hanam
10. feb 2009

Ahojte, ktora z vas rodila v porodnici vzdialenej od vasho bydliska viac ako 100 km? Nebali ste sa pri prevoze babatka domov? Rozmyslam o jednej vzdialenejsej alternative, no neviem si to dost dobre predstavit. Dakujem za odpovede.

kisska
10. feb 2009

Ahoj Hani, ja som nad takou alternativou rozmyslala, ale viac ako prevoz babenka domov ma odradila vzdialenost, keby nastupil porod. Chcela som rodit v Ba (75km od nas), ale ked som si predstavila, ze by ma to chytilo poobede cez dopravnu spicku, tak som to zavrhla. A mala som termin v marci, to este aj pocasie bolo nespolahlive, ale to tebe zrejme v lete nehrozi. Nakoniec je to velmi nepohodlne, lebo aj par poslednych kontrol by si mala absolvovat u svojho porodnika, resp. v nemocnici kde chces rodit a pokial nemas stale poruke niekoho, kto moze s tebou chodit (soferovanie sa uz vo vysokom tehu neodporuca samotnym zenam - pre istotu), tak je to zbytocne velke riziko a aj namahave. Jedine, zeby si sa vedela "prestahovat" uz par tyzdnov/dni pred porodom 😉 Je lepsie najst niekoho doveryhodneho v blizkom okoli, aj ked ani ja som nakoniec nebola uuuplne doma 😉

emjee
10. feb 2009

ja idem do 50km vzdialenej, lebo nic blizsie nie je

ale pocula som o pariku, ktory isiel z malaciek do banskej stiavnice v case ked ona mala kontrakcie kazdych 5 minut - stihli to, no ja by som takto neriskovala, porod samotny (a pre prvorodicku este viac) je stresujuca zalezitost, nahanat sa s casom niekde na ceste, no brr ... pre mna je tento variant priechodny ked, tak jedine v pripade, ze sa docasne pri danej porodnici zabydlis (trebars u pribuznych, znamych, alebo v hoteli)

roasha
10. feb 2009

emjee,tazko povedat,ja som mala kontrakcie od zaciatku tiez kazdych 3-5min,a malej to nakoniec trvalo 36h .😝
proti gustu ziaden disputat,ale ja by som do BS rodit nesla,/aj ked mam k mestu urcity vztah-4r skola,aj manzel/,ale v pripade komplikacii aj tak dietatko prevezu do BB.

emjee
10. feb 2009

ja by som tam nesla nie kvoli porodnici, ale kvoli samotnej ceste, vsak to je sama zakruta, predbiehat sa neda ... proste v case pre mna doteraz najvacsieho stresu aky si viem predstavit jednoducho takuto cestu nie, nepotrebujem byt s nervami v kybli este pred samotnym finale 😀

roasha
10. feb 2009

hej,tie zakruty.....sa ti chce grcat,aj ked nie si tehu... 😀
alebo ta muz vysadi v Hronskej Dubrave,a do Stiavnici dojdes Ancou/t.j.studensky vlacik,take stare vagoniky-pokial este funguje,lebo to chceli rusit/ 😀

kisska
11. feb 2009

no neviem ci sa pamatate, ale takto pred rokom rodila jedna babena v Ba v takej zapche, ze ani zachranar sa k nej nevedel dostat sanitkou, musel bezat pomedzi auta... 😲 pamatam, mala som par tyzdnov pred porodom. A inak, ked idete rodit prvy krat a manzel je okrem ineho stresak, tak je dobre byt niekde blizko, lebo moj od zahlasenia - ideme rodit cisarskym (na nevinnej kontrole v 38tt), tak po samotny ukon otocil trasu domov a spat (jedna cesta cca 20km) 2x - najrpv bol po tasku, potom zistil, ze zabudol fotak 😕 😀 😀

sashka.mst
15. feb 2009

ahoj, my sme boli ochotni cestovat za krasnym porodom tri hodiny autom s rozbehnutym porodom. vedela som ze je cas, bola som uplne zatvorena a kontrakcie mali este velke intervaly.vyrazili sme rano a porodila som o desiatej vecer,cesta autom spat bola na tom celom to najtazsie.autosedacku neodporucaju na dlhsie ako na pol hodku tak som mala synceka na rukach.ozvi sa ked chces, napisem ti viac;)

teodorka
20. feb 2009

ja som rodila obidvoch synov v Ba a to som z Lucenca cize myslim nejakych 280?km?ale isla som tam dva dni pred terminom takze som si v nemocici pockala a obidva porody mi vyvolavali...isla som tam kvoli epiduralke ktoru u nas este vtedy nerobili a takisto chcel manzelik byt pri porode a tu sa to nedalo ....ja som spokojna .Teraz premyslam o tretom babtku a tiez rozmyslam kde by som isla do porodnice 🙂

etnicka
20. feb 2009

my letime kvoli porodu do Anglicka, tak potom napisem, ako nam to slo 🙂 Inak viem o zenach, ktore cestovali kvoli porodu z Prahy do Vrchlabi a vsetky to stihli 🙂

renatka86
7. mar 2009

Ja som rodila cca 300 km od bydliska v BA...ležala som v BB ale som sa dala previesť do BA kôli operácii malého po pôrode.Ležala som tam 3 dni,potom mi vyvolali pôrod...bolo mi tam smutno samej, už som mala dosť z nenocničného prostredia...ležala som tam skoro 2 mesiace...ale nevadí malí je zdravý!!!!!!!!!!!

mili1
8. mar 2009

Ahojte, tak ja budem rodiť tiež asi 70 km od bydliska a rozmýšlame či to stihneme ....ale vidím, že niektoré to zvládli aj dalej....

dula_renka
9. mar 2009

Ja som rodila cca 90 km od svojho bydliska, planovanou SC. Takze to sme stihali v pohode. 🙂 Navstevy boli narocne, kedze za mnou chodila autobusom moja mama so starsou dcerou autobusom. Nesikovne spojenie s prestupovanim 😒 . Dve hodinky cesta za nami, dve spat a dve hodinky boli s nami. Program na cely den 😉 . Cesta domov s babatkom bola v pohode, zastavili sme sa na pol ceste u rodicov a tam sme prespali jednu noc, kedze rodicia mali akurat zabijacku 😀 😀 😀 . Povodne nas totiz mali prepustit v nedelu, ale pustili nas v sobotu. Niekedy sa to cloveku pekne zamota 😀 . Po ceste z porodnice ma napdlo, co ja budem robit s babatkom, vsak ani kocik nemam? Tak sme sa zastavili v obchode a kupili 😉 . No syn to mal s nami od zaciatku vesele 🙂 .
Dnes na tieto chvile spominame s radostou. Nemenila by som za porodnicu blizsie. Myslim, ze narodenie babatka je taka velka a neopakovatelna zivotna udalost, ze treba vyberat a nepozerat na daky ten kilometer navyse 🙂

altea
10. mar 2009

ja som rodila 180 km od bydliska.Rozhodla sa tak preto,pretože naša nemocnica -gyn.odd.sa nedokázalo postarať o mňa ani v začiatkoch gravidity,bola som riziková,staršia prvorodička.Po dvoch týždňoch ležania na oddelení som podpísala reverz a odišla domov,keďže sa na mňa nik nepozrel.
A toto som nemohla a ani nechcela riskovať v období pôrodu....

jannicka
10. mar 2009

necitam to vsetko. ja som rodila v brne (z ba), sli sme odtialto ked zacali kontrakcie. vsetko ok 🙂 hoci porod tazky ale som rada ze so nerodila na sk 🙂

mili1
10. mar 2009

Tak vidím, že niektoré ste aj dalej cestovali, myslíte že by som to zvládla do tých 70 km?

dula_renka
10. mar 2009

mili1 70km zvládneš v pohode neboj sa. Niektoré maminky musia ísť do pôrodnice 70 km vzdialenej, lebo nemajú inú možnosť, je to najbližšia pôrodnica. Držím palce 🙂

zenabla
3. jún 2014

Ahoj, tak po nejakom čase znova otázočka. Cestovali ste, (pri druhom a ďalšom pôrode) do pôrodnice 80 km ďaleko?🙂 Chcela by som skúsiť Ke-Bj🙂

sakura
3. jún 2014

Ja som rodila obe dcerky cca 100 km od bydliska...ale šla som do pôrodnice prv.. nenechávala som to na náhodu... Cestu domov sme zvládli v pohode 🙂 prespinkali ju 🙂

ajka006
3. jún 2014

@hanam áno a hneď 2x, som z okresu Ma a obidve svoje deti som porodila v Banskej Štiavnici, čo je na vzdialenosť cca. 200 km. neviem, aká je realita v Štiavnici teraz, ale v čase, keď som tam chcela rodiť ja, tak tam mali pár voľných izieb pre tehtoné, zo vzdialenejších okresov, kde sa mohli pred pôrodom ubytovať a čakať až to na nich príde.
s prevozom som nemala žiaden problém, ale to je asi tým, že som si žiadny nepripúšťala. prvá dcéra prevoz zvládla na jednotku, tá prespala celú cestu až do Ba (prečo viem bohužiaľ až teraz) a druhý syn, keď sa zobudil, sme zastavili, dali mu najesť a šli ďalej.

katren
3. jún 2014

@ajka006 tak snad sa uz mamina rozhodla a neprenasa 4 roky 😀 😀 😀
niekedy treba pozriet, kedy bola otazka polozena 😉

ajka006
3. jún 2014

@katren o sorry, prepáč, ale nejako som sa zamerala len na tému a nie na dátum - chybička se vloudila 🙂 🙂 🙂

resp. to mala byť odpoveď skôr pre @zenabla, ktorá položila otázku práve dnes

zenabla
3. jún 2014

Áno, áno, pre mňa, čerstvo položená otázočka, ďakujem za odpoveď🙂

alexandra2222
17. jún 2014

Tiez ma zaujim,ci niektora rodila rakto daleko a ako ste to zvladli?

gween
20. jún 2014

Milé mamičky ! Ak máte chuť pomôcť PA pri písaní dizertačnej práce a tým podporiť prirodzený pôrod, prosím vyplnte dotazník na www.studioprezeny.sk. Ďakujem. Ema

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre