Rodili ste po dvoch sekciách vaginálne?

darja20
10. jan 2014

Dievcata, velmi by sme chceli este jedno dietatko, zial, prve dve som rodila sekciou (chcela som rodit normalne, ale prvy porod nepostupoval (pan doktor sa so mnou velmi nebabral, nechcelo sa mu cakat) a druhy mi urobili automaticky sekciu (zial, doktor, ktoreho som mala dohodnuteho na vaginalny, bol prave na dovolenke, ked to na mna prislo a ten, ktoreho som "vymakla" tiez nemal chut sa so mnou babrat - riskovat). mam obavu po dvoch sekciach rodit normalne, ale predstava tretieho rezania je pre mna priam horor. nasla som par pripadov, ked aj po dvoch SC zeny porodili normalne, mate takuto skusenost? prosim, podelte sa so mnou o nu (kde ste rodili, mali ste dohodu s lekarom, ze to pojde prirodzene, alebo vam dali sancu, ake su rizika, ake to bolo oproti predoslym sekciam?) druhe som rodila 2 a pol roka po prvej sc, teraz som 14 mesiacov po porode. chcem si zvazit, s ktorou alternativou sa mam zzit. dakujem.

terez26
24. dec 2016

Ak nechces ohrozit seba a babo chod sekciou....

sensen12
16. jan 2017

@majca1581 ozaj,chcem sa spytat,a ty chces rodit teraz normal po dvoch sekciach pozeram,ze si dost skoro oteho po druhej sekcii,ides do toho?

majca1581
14. aug 2017

@sensen12 nie ja nie som tehu
Ale ak by som bola A bolo by všetko OK idem do toho

2sisi2
14. aug 2017

Ako sestrička ti radím ďalšiu sekciu... veľmi ľahko sa može stať , že by ti pri tlakoch mohla rupnúť maternica... ak nechceš ohroziť seba alebo bábo zmier sa so sekciou 👌

majca1581
14. aug 2017

@2sisi2 môžem sa opýtať že koľko maternic ruplo vo vašej nemocnici Prosím? Ďakujem 😉😊

2sisi2
15. aug 2017

@majca1581 no prednedávnom chcela mamička rodiť silou mocou spontánne a prišla o maternicu presne kvoli tomu čo píšem.... lekári jej to neodporúčali ale ona proste chcela... a teraz može byť akurát tak spokojná sama zo seba 🙈 Niekedy sa oplatí počúvať názor odborníka

majca1581
15. aug 2017

@2sisi2 ono asi vsetky ktore to riešime si myslim mame na jednej strane tužbu a na druhej je aj rozum si myslim..stava sa to co si napisala ale vsak je pravdou že aj cisarsky sa moze skoncit velmi velmi zle???dokonca aj smrtou ..ja mam pocit ak mozem napisat svoj nazor že dnes lekari moc sa nechcu zaoberat prirodzenou cestou ked to nejde rychlo tak ako ma tak tak urobia sekciu je to do hodky hotovo ..ale nevravim že vsetci DR ...viem ze je doktor Zahumensky v BA a ten dava moznost a viem ze vela ziem sa podarilo odrodit prirodzene dokonca po dvoch sekciach a jedna aj po 3 sekciach u neho roadila bez problemu...ale jasne keby mi radili viaceri že sa to neda v mojom pripade tak urcite by som povolila ale ak by sa dalo idem do toho velmi po tom tuzim a nadej umiera posledna 😉❤

2sisi2
16. aug 2017

@majca1581 samozrejme to chápem... ale chápem aj doktorov, keď je dieťa dlho v porodnych cestach bez plodovej vody a nechce to ist robia to hlavne pre to babatko aby mu nejako neuškodili... mne ako žene by bolo jedno ako budem rodiť hlavne nech je moje babenko zdravučké a v poriadku 🙏🏻

mrsava
13. feb 2020

@lynn333 dobrý deň podarilo sa Vam porodiť 3 babatko vaginalne?Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre