Schlofferi tumor po cisárskom reze

sosovica
23. jún 2014

Ahojte.Baby prosim vas zistili mi tumor po cisárskom reze mam nastup do nemocnice v pondelok . Čo ma čaká a čoho sa mam obávať? Predpisali mi lokalnu anestezu, ale ak chcem v celkovej tak ma uspia alebo nie Ďakujem za každý jeden koment.Velmi sa bojím :/

richardcs
23. jún 2014

.dobry večer..shlofferov tumor vlastne ani tumor,resp.nádor nieje..jedná sa len o nezhubný útvar-granulom -granulačné tkanivo ktoré sa vytvorí zvyčajne okolo stehu v hlbších vrstvách brušnej steny....je to vlastne prejav snahy organizmu ohraničiť steh-cudzie teleso-od okolia....nejedná sa o onkologickú diagnozu....ak nieje hlboko,tak sa môže takýto schlofferov granulom operovať v lokálnej anestézií..ale ak si pacinet žiada tak aj v celkovej anestézií...riziko operácie pri takomto náleze je relatívne malé.netreba sa báť.....všetko určite dopadne dobre......

tova
23. jún 2014

daj si radsej lokalnu

janulka84
24. jún 2014

ako ti to zistili? ja som takmer rok po cisarskom a mam na jednej strane jazvy taku malinku hrcku (akoby ukončenie stehu) -vpodstate od zaciatku to mam..moze to byt to?

dollynkaa
24. jún 2014

@sosovica no to by zaujimali aj mna ajo ti na to dosli a ako dlho si uz po cisarskom?

sosovica
autor
24. jún 2014

@tova chcem si dat celkovu anestezu
@janulka84 ja to mam 1,5cm velke je to ako gulka ktora rastie a mne je aj vidno a velmi bolestive to je stipanie pri ovulacii a velka bolest aj pocas menstruacie.....zistili mi to tak ze ma to zacalo boliet a rastlo to kazdym mesiacom....
@dollynkaa ja som 2 roky a 5mesiacov po cisarskom reze...

sosovica
autor
24. jún 2014

@richardcs Ďakujem ano bojim sa keďže každá operacia je riskantna aj pri vyberani mandli môže sa človeku niečo stať.Mam napisanr že v lokalnej anesteze lrn ja to chcem v celkovej keďže radšej nechcem o tom vedieť že mi niečo robia...Veľmi sa bojim veľmi :/.....cisarsky som zvladla ale to som mala pri sebe malinku ale teraz je to o to horšie že nebude primne a premna je to o to tazsie ze sme neboli ani den bez seba a mam tam byt dva dni :/

tova
24. jún 2014

@sosovica lokal je mensia zataz na telo aj mensia sanca na komplikaciu ako celkova. pri lokal aspon budu vediet ze si na zive, kolko krat sa stalo ze dali do celkovej a nekontrolvoali srdce ktore to nezvladalo. nestrasim, ale ked je moznost lokal by som to brala.

zita19
24. jún 2014

@sosovica keby si chcela celkovu narkozu musis mat urobene kompletne predoperacne vysetrenia. Mas? Ak nie, tak anesteziolog asi nebude akceptovat tvoju ziadost. Inac nic neucitis, nic neuvidis a ked poprosis doktorov aby sa bavili o niecom inom ako o tom co robia tak zvyknu posluchnut. Mne ked vyberali v lokalke fibrom z prsnika tak sa doktorka so sestrickou bavili a peceni a potom poohovarali nejaku svoju znamu, ktora mala priserny uces. Ani som nevedala kedy vlastne zacali a kedy skoncili, len ked ma posadili, ze ma idu obviazat. Len ja debil som pritakala ked sa ma pytala doktorka ci ho chcem vidiet. Potom sa mi o nom snivalo este pol roka 😝 😝 😝 Ale uplne v pohode som zisla peso 15 poschodi z chirurgie, lebo sa mi nechcelo cakat na vytah, nakupia, dosla domov autobusom... Az doma sa mi kolena zacali podlamovat.

sosovica
autor
24. jún 2014

@zita19 no ved uvidim nebola som nikdy takto ze pocas operacie ze pri vedomi....
@tova nonuvidime...

mirka907
24. jún 2014

@sosovica mas presne to co som mala ja...cez 3 roky som sa operacii vyhybala...tento rok koncom februara mi ho vybrali..celkova anesteza a bola to uplna pohoda...ja som sla na jednodnovu...o 9tej ma zobrali a o pol jednej pustili...velkost tumoru ako pinpongova lopticka

zita19
24. jún 2014

@sosovica uvidis, vydrzis to. Neboj sa si silna zena. Strach ma velke oci ale netreba mu podliehat, treba zabojovat. Lokalka ma menej rizik ako celkova narkoza. Stoji to za to, ked sa to da aj tak.

mammaroma
24. jún 2014

@tova
Nekontrolovali srdce? Ale noooo, veď pacient počas anestézy je monitorovaný.

mammaroma
24. jún 2014

@sosovica
Neboj, zvládneš to 🙂 Ak zhodnotili, že je možnosť robiť výkon v lokálke, tak lepšie pre Teba. Držíme palčeky 🙂

sosovica
autor
24. jún 2014

@mirka907
@mammaroma
@mirka907 Ďakujem veľmi pekne mam velky strach lebo zajtra mam isť na ARO aj ked nemam to v papieroch že am isť len na interne a to už mam tak vaham nad tou lokalnou alebo celkovou anestezou.......velmi sa bojim že bude všetko ciťiť no tak uvidime pre čo sa rozhodnem....ale tak ked je v lokalnej anesteze tak mi povedali že ja budem ležať dva dni ale to nechcem....stači uplne jeden den.....či?a davaju tam aj hadičku niaky vyvod do toho brucha alebo nie?Viem že sa asi len kateter že?

mirka907
24. jún 2014

@sosovica kateter a previazali to....ja som potom fungovala na druhy den uz normalne....vsetko ma sice bolelo ale dalo sa....v stvrtok to vyberali, v pondelok som bola v praci, o necely mesiac som uz sportovala .. a to aj napriek tomu, ze sa mi hromadila krv v rane a museli to znovu otvorit a vypustit..vazne sa neboj..nie je to nic hrozne...aj ked chapem tvoje pocity...ja som prezivala taky isty strach a teraz lutujem, ze som 3 roky trpela tu bolest a nic nerobila

tova
24. jún 2014

@mammaroma si myslis, nebudem tu davat linky aby som ti to dokazala lebo autorku nechcem strasit, vyhladaj si.

sosovica
autor
24. jún 2014

@mirka907 bojim sa teda no či v lokalnej či v celkovej...uvidime.....ale asi v lokalnej....ja som sa bala že ja hadičku budem mať

timuska26
24. jún 2014

@sosovica ahoj, mne to robili minuly rok, to sa nicoho neboj, ja som to tam mala viac nez 2 roky a prerastlo do viacerych vrstiev, ale vybrali lokalnou anestezou. aj ja som sa poriadne bala, na zaciatku ma sestricka aj drzala za ruku, ale potorm sa somnou zacal rozpravat doktor a potom to uz rychlo prebehlo. no museli mi dvakrat pichat anestezu, bo bolo uz trosku hlbsie nez cakali, ale to som tiez prekonala. hlavne zober niekoho zo sebou, bo bolest potom je silna, doma maj tabletky proti bolesti, bo 2 az 3 dni to boli, mozno sa nebudes vediet ani narovnat. hlavne bud v klude, je to lepsie, nez uplna anesteza, to by ti viacej skodilo a to ti pise zena, ktora uz je po viacerych operaciach a operacnych zakrokoch.

mirka907
24. jún 2014

@sosovica inak celkovu som nemala tu tazku hnusnu, co sa nadychas neviem coho...ale pichli mi do zily a bol to to nejaky light oblbovak......lahla som si, zacali so mnou srandovat a zrazu buch a prebrala som sa na odpocivacke na to, ako sa so sestrickou rozpravam o behani...a mala som v hlave utrzky z ineho rozhovoru....takze viem ze sa pytali a kontrolovali vedomie...nebolo mi ani zle ani nic...len som sa citila 3 hodky potom este ako pripita 🙂
Ale ako pisem, bola som na jednodnovej ...ja som zasadne odmietla normalnu nemocnicu a lezanie v nej....hladala som proste sukromny sektor a zaplatila si ...

sosovica
autor
24. jún 2014

@timuska26 ahoj dakujrm za koment.....mozrm zobrat priatela tam? Moze tam byt primne? Velminsa bojim kedze xisarsky som mala uplnou anestezou tak di nrviem predstavit ze budem privedomi pri operacii :/...mam velky strach....

sosovica
autor
24. jún 2014

@mirka907 aha no mme to idu robit na plastickej chirurgii v nemocnici :/

timuska26
24. jún 2014

@sosovica ja aj pri cisarskom bola pri vedomi. priatela nemozes tam mat, ale si myslim, ze ako aj sestricky aj doktor, ta upokoja, mozes sa s nimi rozpravat a nemysliet na to, oni vedia, ze celkova anesteza skodi velmi telu, preto odporucaju lokalnu a ked to nemas hlboko, tak na co by ti to tak robili. netreba sa bat 🙂

timuska26
24. jún 2014

@sosovica v martine ti to budu robit?

sosovica
autor
24. jún 2014

@timuska26 ano v martine aj tebe to robili?

sosovica
autor
24. jún 2014

@timuska26 ja som nebola ale v uplnej anesteze takze preto sa bojim a neviem si to predstavit :/

timuska26
24. jún 2014

@sosovica mne v ziline, ale moj gynekolog hovoril, ze aj v martine su dobry. tam chodim s prsnikmi na ultrazvuk do toho centra, neviem ako sa to presne vola.
nemaj nervy z toho, ber to ako novy zazitok a hlavne, ze ti nebude potom az tak zle ako po celkovom, len maj pripravene tabletky proti bolesti, bo po zakroku ta hned pustia domov a po pol hodine prestane anestetikum ucinkovat, takze treba lezat a oddychovat.
mne pri hyperaktivnom synovi sa to podarilo, verim, ze aj ty si silna zenska a zvladnes to. 🙂
fakt je to lepsie nez celkova, mne ked robili celkovu pomocou injekcie do zily, mi bolo nenormalne zle a musela som tam ostat viac nez hodinu lezat. po uplne celkovej by ti bolo najhorsie, ja pri prvej som zvracala, pri druhej nenormalne kaslala, pri tretej takisto zvracala.

sosovica
autor
24. jún 2014

@timuska26 bo mne doktorka povedala ze tam budem dva dni ale ak mam nastup v pondelok a ak by mi to robiki aj v pondelok tak v utorok by som chcela ist domoc....naco tam zbytocne mam byt :/

sosovica
autor
24. jún 2014

@timuska26 velmi sa bojim ako pisem lebo tak kazdy zakrok do tela je bolestivy...a co je natom pravdy ze budem mat aj vyvod s brucha? Alebo nie? Lebo ja som mala po cisarskom viem ze aj v ziline...a v ziline zasa nesiju ale take klipsme davaju a u nas v martine sa sije....fakt ine mesto ine zvyky a praktiky

timuska26
24. jún 2014

@sosovica ides na jednodnovu, tak na druhy den preco by si tam mala ostat? to nechapem ani ja. to sa robi pri uplnej anesteze, ze ta pustia domov az na druhy den. hovorili ti ako to mas asi hlboko?

sosovica
autor
24. jún 2014

@timuska26 praveze nehovorili nic mam sprave ze 1×1cm...a ze vzdadu zadnej casti 2mm granulom....a nepovedali nic len ze mam prist na osmu....a ze mi spominala ze dva dni si polezim a pojdem domov ale tiez nechapem naco dva dni.