Sekcia v Bratislave - bábo je otočené koncom panvovým

hanah2
2. nov 2018

Ahojte, cakam chlapca a je otoceny KP. Planovala som rodit u Kocha, ale porodna asistentka ma upozornila, ze tam mi sekciu kvoli KP neurobia. Gynekologycka mi povedala, ze o tom rozhoduje porodnik tesne pred porodom... Co mi pride, ze sa to vylucuje s tym, ako vela bab pise, ze im sekciu kvoli KP planovali, a aj tu je 99% diskusii na tuto temu o tom, ze hladaju lekara, u ktoreho by mohli rodit prirodzene... U mna je to naopak. Viem, ze je to normalna poloha, bezne sa rodi vaginalne a vela zien tak chce rodit, ale po skusenostiach s prvym porodom nechcem nic riskovat. Nepisem sem preto, aby som sa nechala "prehovarat" na prirodzeny porod. Zaujima ma, ci mate niektora skusenost s tym, ze vam v BA spravili planovanu sekciu pri KP, ak to bol chlapec, bez toho, aby na vas tlacili rodit normalne? Kde a u koho? Dakujem.

galixx
2. nov 2018

@hanah2 myslim ze vsade okrem kocha, ja som rodila na Antolskej sekciou kvoli KP, ale bolo to pred 5 rokmi

bodkolienka81
2. nov 2018

@hanah2 toto aj mna zaujima.. a prosim Ta, to PA v Koch Ti povedala? Kvoli tomu si ich vylucila?

hanah2
autor
2. nov 2018

@bodkolienka81 Ze v Kochu nerodia sekciou, som najskor viac-menej predpokladala na zaklade diskusii na tuto temu, kde sa Koch odporuca ako miesto, kde sa vyhybaju sekcii, aj na zklade toho, ze sa tam vseobecne vyhybaju sekcii. Neviem, ci PA robi u Kocha alebo v Ruzinove, na to som sa nepytala, ale vyplynulo to z jej formulacie, ze planovanu sekciu pri chlapec KP mi absolutne schvaluje a nesuhlasi s postojom svojho zamestnavatela, ze tam zeny s KP chlapci nutia rodit prirodzene, a ze ak chcem sekciu, v ziadnom pripade nemam rodit u Kocha ani v Ruzinove.

dominika7990
2. nov 2018

@hanah2 chod na Antolsku ja odporúčam zazmluvnit dr Janáč c.dveri 26 sa mi zdá. Super cisársky jazvu ani nevidiet 👌🏻👌🏻👌🏻

dominika7990
2. nov 2018

@dominika7990 a inak normálneho dr mám na kochu a celé tehu mi nehovoril nič o sekcií. Bol názoru že viem ísť prirodzene. Na antolskej keď má dr videl narovinu povedal že to nedám kvôli úzkej panve že by som sa len zbytocne trápila a aj tak by to skončilo sekciou. No chcela som aj tak prirodzený že veď to dám veď aj podľa môjho dr nebol dôvod na sekciu a Janáč mal nakoniec pravdu nedala som to a spravil mi fakt krásnu sekciu. Toto tehu idem zas k nemu určite rodiť 👌🏻

lucinka1988
2. nov 2018

@hanah2 ak si myslela tou prvou vetou, že v Kochu nerobia vôbec sekcie, to nie je pravda, bežne sa tam rodí sekciou, pokial je to nevyhnutne, sú tam 2 pôrodné sály a na novorodeneckom majú aj inkubátory-to len pre upresnenie. To, či sa tam nerodí sekciou z dôvodu KP, to neviem, ale so sekciami nemajú žiadny problém, prevážajú len v nevyhnutných prípadoch..

barboraalexej
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanah2
autor
2. nov 2018

@lucinka1988 Nie, nemyslela som, ze ich nerobia vobec, viem, ze robia v nevyhnutnych pripadoch + zivotzachranujucich, ked sa porod skomplikuje, ale KP nie je nevyhnutny pripad. Ok, rozumiem, ale akokolvek maju vyborne skusenosti s vedenim porodu KP, nikto nemoze vediet, ci sa ten moj drobec napr. odmieta pretocit dolu hlavou, lebo ma kratku pupocnu snuru, a ptoom sa mi priskrti... nechcem riskovat

m14m
2. nov 2018

@hanah2 ja som rodila dcéru pred 2,5r.na Antolskej. Bola KP. Prehovárali má na prirodzený pôrod, ja som odmietala. Neplánovali nič až v deň keď som mala rodiť si ma zobrali ešte na rozhovor či si to nerozmyslim. Nakoniec som podpísala papiere že žiadam ukončiť pôrod sekciou a tak bolo. Ale bol to zbytočný stres až do poslednej chvíle keďže som nevedela ak sa rozhodnú.

bubinko1506
2. nov 2018

Ahoj, ja som rodila 2 roky dozadu na Antolskej - hned na prvej poradni v 36tt som povedala, ze chcem sekciu - cakala som dvojicky, boli dole hlavickami. Poslali ma na pohovor s prednostom, ktory sa so mnou rozpraval, podpisal mi papiere na sekciu a hotovo. Ziaden natlak

karamelkax
2. nov 2018

Na Antolskej ti urobia sekciu, keď chces mať istotu, zazmluvni si niekoho, ako vyššie písali, zazmluvneny ti to "vybaví" u prednostu, ja odporúčam aj MUDr Scholtz, výborný "vysivac" na sekcie, mám super jazvu, všetko bez problémov, nemusela som ani na pohovor kvôli sekcií k prednostovi....on to zariadil a to som bola pre neho cudzia pacientka...ja som bola iba po prvej sekcii čo sa už nebere za dôvod na druhú sekciu, ale ty máš vážny dôvod - chlapec KP.

karamelkax
2. nov 2018

Inak teraz začína byť ozaj trend rodiť KP deti prirodzene, ale moja gyn tvrdí že by tak v živote nešla rodiť, že je to strašné riziko, často sa im práve hlavička dieťaťa zle zvrtne na konci a sú často pridusene tie deti a potom už aj trochu "spomalené" v živote...to nestojí za to

hanah2
autor
2. nov 2018

@karamelkax ved presne toto, to nie je, ze "strach z bolesti", tu ide o to, aby bolo babo zdrave...

liz_lemon
2. nov 2018

ja som mala chlapca KP a rodila som na Kramaroch, ine ako SC neprichadzalo do uvahy

emily_88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanah2
autor
3. nov 2018

@emily_88 moj maly vyzera, ze bude tiez drobec (aj prvy bol 2900g). Z tych sviatkov mam obavy, poslednu poradnu u mojej gyn mam vo stvrtok 22.12., termin zaciatok januara, ale tak moze to priat od Vianoc hocikedy. Lekari, co mi tu odporucili baby, maju ambulacie, co vychadza akurat na sviatky ☹ tak asi budem musiet iat len na nahodu, kto bude mat sluzbu...

emily_88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikidee
2. dec 2018

@hanah2 ja som sice necakala chlapca ale dievca, a chodila som k jednemu strasiemu nemenovanemu dr na antolsku uz pred porodom, ktory mi povedal ze ak je teraz (asi 35.tt) KP tak sa uz urcite neotoci. Sekciu mi vsak nenaplanoval, ked som povedala ze nemam zaujem si ho zazmluvnit, doslova ma poslal do inej ordinacie, nech idem ku komukolvek inemu😒 tak som potom raz sla k inemu a ten mi vravi ze uz som mala mat odrodene, samozrejme planovanou sekciou. Tak som nastupila rano do nemocnice, vecer ma prednosta poucil o rizikach sekcie, o rizikach prirodzeneho porodu s KP, vyjadril sa ale ze ten mi neodporuca lebo dcera bola velka cez 3,6kg ale ze keby som mala dost trpezlivosti a porodnik tiez , da sa. Ja som nechcela. Na druhy den rano uz mala bola na svete planovanou sekciou. Moj gynekolog mi povedal, ze ziadny porodnik by svoju zenu nenechal odrodit KP prirodzene. Ale ak je male babatko, zena dost silna a citi sa na to, lekari nenamietaju, preco nie...v tom pripade ale asi nie na antolskej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre