Skoré druhé tehotenstvo sekciou

joanina23
26. aug 2017

Ahojte mamičky, som 9 mesiacov po pôrode - sekciou a som opäť tehotná. Pôrod by mal byť 14mesiacov po prvom..je tu mamička s podobným stavom resp.ta co to uz ma za sebou?🙂

1982zuzka
26. aug 2017

Ahoj ja nemam sice za sebou sekciu ale laparoskopicke odstranenie myomu. Tiez mi bolo povedane ze by som nebala otehoteniet skor ako o rok, resp v krajnom pripade o 6 mesiacov. Otehotnela som o tri mesiace po operacii 🙂 lekar sice frflal ale podla sona je evidentne maternica ok 🙂 co mam kamosky v zdravotnictve ze sa bezne stava ze baby otehotneju ovela skor akoby mali a vsetko zvladli bez problemov 🙂 kym babatko zacne poriadne rast v brusku ma maternica este par tyzdnov na hojenie. Gratulujem k prirastku.

1982zuzka
26. aug 2017

@joanina23 oprava nie tri mesiace po porode ale po operacii 🙂

lia23
26. aug 2017

ahoj, nie je to moj pripad, no uz som po jednej sekcii a ked som sa infomrovala svojho gynekologa, ze kedy by som mohla bezpecne otehotniet, tak mi povedal, ze ten polrok je ok ...dokonca poznam aj zeny co po sc otehotneli aj 3m a vsetko v pohode... Je to vsetko velmi individualne. Niektore nemaju problem po 3m po sekcii a niektore maju problemy aj po 2 rokoch...no myslim si, ze ak si bola v poriadku a neboli ziadne komplikacie tak by nemal byt ziadny problem.

drobcek11
26. aug 2017

@joanina23 ahoj, ja som mala sekciu a potom som otehotnela ked mala prva dcerka 10- 11mesiacov a vsetko bolo v poriadku

1988majka
26. aug 2017

@drobcek11 a druhe znova sekciou?

drobcek11
26. aug 2017

@1988majka ano, ponukali mi moznost vaginalne ale ja som po skusenostiach s prvym porodom chcela sekciu tak to bola planovana, teraz cakame tretie babo a uz mi vybrat nedali a keby aj dali stale by to bola sekcia😊

joanina23
autor
26. aug 2017

@1988majka podla p.doktorky áno. Kedze je to kratky čas medzi porodmi.

rica1
26. aug 2017

@joanina23 ja som ostala tehotna presne 9mesiacov po prvej sekcii ktora bola akutna a druhe tehotenstvo aj ked skoro po sekcii ale bolo planovane a bola druha uz planovana sekcia ja by som ale to hovorim len za seba vaginalne rodit nesla

1988majka
26. aug 2017

@drobcek11 robim si prehlad..kamoska rodila po sekcii prirodzene po 20m a ja dufam tiez ze to bude mozne podla toho naplanujeme druheho potomka no zavisi aj od toho ze aka bude jazva na sone..

gir
27. aug 2017

Ja som mala druhú SC 15 mes. po prvej SC. Neviem presne čo chceš vedieť. Indikáciou na druhú SC bol malý časový odstup. Za seba môžem povedať že druhá SC bola ešte lepšia ako prvá. Vedela som do čoho idem,takže som bola pokojná. Veľa šťastia.

orsi_h
27. aug 2017

@1988majka ahoj, ja mam za sebou akutnu sekciu a 20-21 mesiacov po nej budem rodit - gyn.mi tvrdi ze mozem skusit prirodzene. Verim ze sa to podari.

alice.jant
27. aug 2017

Presne ako tu bolo spomenuté- zavisi od toho ako je na tom tvoja jazva, a aj počas tehotenstva ako bude placenta...ja som mala akútnu sekciu v máji minuly rok, otehotnela som znova ked mala dcera 10 mesiacov. Uz od 5tt viem vzhľadom na predchádzajúci porod ze aj tento bude sekciou, tentokrát plánovanou a som s tym zmierena... Tento druhy zákrok budem mat metódou Stark, a plus tym ze bude plánovaný sa hadam vyhnem predchádzajúcim komplikáciám...Inak gynekológovia vo vseobecnosti posmeluju zeny rodiť prirodzene, nieje to problem ani ked otehotnies po krátkej dobe, ak to dovoľuje tvoja anamnéza a stav. Predsa, sekcia je stale chirurgicky zákrok ktorý ma svoje rizika a predstavuje pre telo záťaž.
Po dvoch sekciách uz je asi ta tretia automatická; ale iba po jednej mozes porodiť uplne bez problemov prirodzene...

mimzy123
28. aug 2017

Uz som pocula, ze sa da porodit prirodzene aj po druhej sekcii. Ja som porodila po prvej a to ma tiez nechceli. Tak som si nasla porodnicu, ktora prirodzene porody podporuje a podarilo sa. Bol to nadherny zazitok, na ktory spominam velmi rada co po sekcii pekne spomienky teda nemam. A nehovorim o tom, ze babo ani po porode velmi nevidis. Mne dokonca ani nepovedali, ze ma maly problemi s dychanim. Povedali mi to az ked bol stabilizovany.

rica1
28. aug 2017

@alice.jant ano aj moja spoluziacka dve sekcie a tretie rodila prirodzene coz obdivujem ale dala to kazdy zvlada sekciu inak aj psychicky aj fyzicky za mna to bolo lepsie ani nemohlo byt bola som stym vyrovnana psychicky a aj velmi rychlo som sa zotavila kamoska sa po sekcii davala dokopy rok ja tak tyzden

alice.jant
28. aug 2017

@mimzy123
@rica1
Tak to je vyborne baby, uprimne nepocula som este o prirodzenom porode po dvoch sekciach; Ale samozrejme ze zrejme zavisi od zdravotneho stavu a ak je to mozne tak preco nie 😊 Po jednej hej, To je caste; tu u nas sa snazia pretlacat prirodzene porody a posmelovat mamicky ak je to mozne.
Rok sa davat dokopy po sekcii mi pride az takmer nemozne 😳 To co jej bolo ze tak dlho to trvalo?
Ja osobne som teda mala komplikacii pozehnane, aj som sa niekolko dni po prepusteni musela vratit na pohotovost uprostred noci; Ale aj tak za par tyzdnov som bola uplne fit; a aj ked bola akutna atd bola super a mala som malu pri mne aj tak hned ukazali nechali pomojkat; potom kym ma zošili a previezli spat ma izbu a mala ma tam uz čakala aj s tatom co robil bonding; tu je rooming-in nezavisle od toho ako rodis, staráš sa ty. uz som ju odvtedy mala nonstop.

rica1
11. sep 2017

@alice.jant no ona tvrdí ze mala blbe stavy rok po sekcii ze ju ta jazva priserne bolela , ze cely organizmus mala rozbity, ze sa citila stale strašne slaba npr nekojila takže ziviny nesli preč, neviem prečo tak hovorí ale teraz je tehotna druhy krat a tiez bude mat len tak tak 2roky a chce skusit prirodzene lebo ze sekciu už nikdy viac, no ja zas nemam tu odvahu ako ona.. ja som sa tiez od druheho dna starala o moje deti a neviem ja som bola fakt hned fit

mirkabbb
16. okt 2017

@joanina23 ahoj ja som rodila akutnou sekciou tento rok presne 17.4 nas syncek zomrel 25.4. Uz dva tyzdne viem ze som tehotna...mam obrovsky strach.dufam ze budem mat sekciu.pretoze sa bojim tej jazvy.ty si ako na tom?

majka1994410
15. apr 2021

Ahoj, ja som presne 9 mesiacov po prvej sekcii a som znova tehotna 🤷‍♀️ a teda obavy mam veľké a poviem ti tak neviem ako ty ale ja som ja stav po sekcii zvládala hrozne zle 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre