Som 2 dni po termíne a zajtra idem na príjem

henikapetko
22. jún 2014

Ahojte baby,v piatok som mala termín,ale nič sa nedialo,akurát mi v noci odtiekla hlienova zátka,no nič sa nedialo.Malá by som ísť zajtra na príjem,ak sa nič diať nebude,no mňa ráno nemá kto zaviesť,mozem ísť na príjem dnes večer alebo zajtra večer,ci musím ísť ráno,ked sa tam nemám ako dostat???Alebo sa dá,ze pojdem dnes na vyšetrenie a ked bude všetko ok ešte má pošlú domov,keďže mám po termíne iba 2 dní?Nechcem tam zbytočne ležať týždeň a stresovat ak mi nič nebudú robiť???

horana
22. jún 2014

by som sa im na cely prijem,prvy porod 14dni po termine,nastupila som po vzajomnej dohode 12 dni po,porod sa spustil sam ,lezat tam tie 2t naviac by ma piclo

henikapetko
autor
22. jún 2014

@monciky nepochopili sme sa,ja som povedala,ze ma nemá kto odviesť,nie ,ze som sama doma to som nepisala,nemám dôvod lebo to tak není,len moja svagrina nemá.vodičák,tá je.doma celé.dni.Ale zas keby sa niečo stalo tak sanitka to istí,ale neprídu pre mňa len preto,ze sa nemám ako dostat na príjem.A môj muž keby si zobral voľno odkedy mám ja termíny tak bude mať na výplatnej páske 0 a my budeme obhryzat dosky 🙂 voľno má dohodnuté až dojdem s malou domov a to mi stačí ,takto sme sa vzájomne dohodli....

vefi89
22. jún 2014

@henikapetko podľa tej hodnoty vychádza tp na 25.6. Pokiaľ nemáš problémy, kľudne si zajtra zavolaj, že sa na príjem dostavis o deň neskôr, alebo tak. Resp. že prídeš aspoň na kontrolu.

mirkava
22. jún 2014

@henikapetko dva dni po termíne ta chcu hospitalizovať? To je ešte skoro, ak tam pojdes vecer tak sa nic nebude diať a porod ti vyvolaju najskor az v utorok ráno. Ak ti odišla zátka tak sa mozno porod spusti uz coskoro. Držím palce, nech už je drobec von a nech je zdravučký 🙂

henikapetko
autor
22. jún 2014

@vefi89 dnes som 40+2 tyz aj v nemocke podľa sona v kuse písalo 20.6

miriam11
22. jún 2014

@henikapetko podla mna sa nic nestane, ked prides na prijem o den neskor. Na vymennom listku od lekara podla mna nemas datum nastupu. Skus napr. povedat, ze Ti lekar povedal, ze mas prist v ten den /o den neskor/ - male zavadzanie 😉 . Ja ked som cakala dceru bola som v den terminu na kontrole. Poslali ma domov, ze mam prist o tyzden na dalsiu poradnu. Spytala som sa ja sama, ze vsak dnes mam termin a nic so mnou robit nebudete? Doktorka sa na mna pozrela, akoby som spadla z jahody, ze vsak co chcem? Prenasat je normalne. Po 2 dnoch prenasania sa mi porod rano o stvrtej sam spustil. Vecer som bola s manzelom este na veceri, potom som si dala alchemilkovy caj, povozili sme sa este po meste v aute a rano som musela ist do nemocnice. Takze neboj sa, porod sa Ti spusti kazdu chvilu mozno aj sam, aj ked si myslis, ze nie. Drzim palce a hlavne nestresuj. 😵

jabadaba
22. jún 2014

zvlastne, mne porodnicka vravela, ze standard je hospitalizacia 5 dni po termine. Takto som bola hospitalizovana ja, na siesty som porodila. Aj to sa mi porod spustil lebo som v nemocnici bola total na nervy. Kedze som tam sla uplne fit, bez znamok cohokolvek, vonku krasne a ja ako vazen. 😝 Cely den hospitalizacie so mnou nikto nic nerobil, mna islo slahnut od nudy. Az navecer sa unuvali. A v noci uz to ficalo. Esteze to dieta dostalo rozum a zacalo konat. 😀

katka0905
22. jún 2014

Urcite nemaj strach ist tam o den neskor. Ja som isla na prijem 13 dni po termine 😉 Aj to ma mrzi, lebo dcerka sa na svet nepytala. Narodila sa cisarskym, lebo bola v priecnej polohe. Mozno keby som pockala do kontrakcii, sama by sa pretocila do spravnej polohy a isla by prirodzene. Takze myslim, ze som mala este pockat. Keby som mala ist rodit zase, urcite by som nesla ani tych 13 dni po termine, pockala by som, kym by sa dieta nepytalo na svet same. Hlavne nie ziadne vyvolavacky. Myslim totiz, ze porod ovplyvni dieta (na podvedomej urovni) na cely zivot.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henikapetko
autor
23. jún 2014

@miriam11 Na vymennom lístku je napísané:prosím o hospitalizáciu postterminalis od 23.6.2014,diagnóza O48,CITAT ESTE VIEM 🙂
@fidka79 neviem o čo ti ide,ja som sa slušne pýtala,ci sa da ísť aj na príjem vecer a veľa z vas tu začali rozoberať niečo úplne iné :( ja som ako princesa?Prepáč,ale dosť si ma urazila nakoľko má nepoznas nikto ti nekaze reagovať na moje fóra...poslednú dobu mám pocit,ze toto tu uz nieje o pomahani a vymieňajú si názorov,ale o vrtani a podpichovani a urážni....asi som sprosta,ale tomu s tou sanitkou nechápem....pokiaľ nerodis sanitka tá nezavezie do nemocnice....mám to overené a ak by ma aj NAHODOU odviezla zaviedla by ma do inej pôrodnice pod ktorú podľa okresu patríme :( a je mi ľúto,ze si až teraz prišla na to,ze prispievame hlavné našim čiernym spoluobcanom....lebo odbocim od témy...ked som ležala v nemocnici jedna baba chcela sanitku aj s novorodeniatkom...odchádzali z pôrodnice domov a povedali jej,ze na sanitku nemá nárok,tak si vzala taxík,ale rómka,ktorá bola prepustena z pôrodnice s novorodeniatkom sanitku dostala.....tak mi to vysvetlí!!!!!!Žijeme v kebnutom state,ja ked som chcela video malej zo 4D mi doktor povedal 60e,ale romke za mnou povedal 17e a ked som sa ho opýtala prečo ona to má 3x lacnejšie povedal,lebo je rómka,ale ja som tiež žila,len zo 60e ktoré som dostávala z úradu a čo,ja som v nemocnici za 2 fotky zo sona platila 10e,rómka dostala 4fotky a platila 2e za všetky dokopy.....nikto neberie ohľad,ale to bolo len tak mimo tému..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henikapetko
autor
23. jún 2014

@fidka79 precitala som si všetky správy no ani v jednej som nenapisala ,ze si chcem volat záchranku...až by mi odtiekla voda,alebo by bolo niečo vážne tak samozrejme ne to asi najrýchlejšie riešenie,ale ja som práve od začiatku vysvetľovala babam,ze pokiaľ metodik alebo nemám komplikácie tak na sanitku nemám nárok...a sestra sa včera na mňa vyrevala,ze na príjem sa chodí ráno...tak preto dom písala,ci baby majú skúsenosti ísť na príjem aj neskôr poobede k večeru..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henikapetko
autor
23. jún 2014

@fidka79 ja idem večer s mužom ked sa vráti z práce ja ich mozem aj s ich prístupom....a ak bude všetko ok tak sa budem pýtať ešte domov,ja odmietam byt na izbe s ďalšími 3. Babami co maju už v piatok iste čistenie v pondelok a revu mi celý víkend....fakt super na psychiku apropo sestrička na mňa netrvala,poslala ma do p.... Tesim sa dnes na ňu ked tam prídem s mužom mala by mať nočnú 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka1000
23. jún 2014

@henikapetko pripájam s k @fidka79...vidieť, že ty si ešte o bábätko neprišla....Babami co maju už v piatok iste čistenie v pondelok a revu mi celý víkend"...je mi zle z takej neempatickej osoby, fakt pre ne to musí byť véééľmi príjemné, že sa dostanú na izbu so ženou, ktorá každú chvíľku porodí, pritom, čo oni prišli o svoje bábätká...

henikapetko
autor
23. jún 2014

@zabka1000 ležala som na takej izbe boli sme 4 a z toho 3 v pondelok išli,oni sa začali sťažovať prvé na mňa,ze oni tam tehotnú nechcú tak neviem prečo mňa odsudzujete,ja som TO skôr myslela v tom zmysle,ze ani im neni príjemné pozerať na mňa ako sa JA vytesujem z malej a naopak,ale to je chyba personálu.V NR napr boli na izbe len tehotné a ešte sa snažili vekovo a týždňami to spojiť....

henikapetko
autor
23. jún 2014

@fidka79 nieje to dobre na psychiku ani jednej strany,osobne si myslím,že by tehotné nemali byť na izbách s babami po potrate a naopak,ani jednej ani druhej strane to neprospieva.Mňa 2tyz.dozadu pustili z nemocnice v nedeľu,prišiel za mnou po vizite doktor a povedal,ze nehnevajte sa,ale nemozte ísť domov,vy ste viac menej ok,a iba nám tu zaberate miesto a pre tie pani na vasej izbe neni dobre ked pozerajú na vas.kedy porodite a oni idú zajtra na potraty...a iné miesto na oddelení nemáme ,zavadziate.nám tu....tak ja som TO nemyslela v zlom...aby to zase niekto nepochopil,ze som etiketa alebo niečo....

henikapetko
autor
23. jún 2014

@zabka1000 a uz ked sme pri tom,dve z nich išli na potrat dobrovoľne,tak nech vám je zle z nich nie zo mňa!!!

buducamama
23. jún 2014

@henikapetko - tehotenstvo je taka citliva vec, ze staci mala odchylka a je po nom. Aby si aj ty tak raz nerevala, kks ty si fakt "citliva" zenska.

buducamama
23. jún 2014

@henikapetko - ano, a chceli ist na potrat a od piatku cely vikend revali...

henikapetko
autor
23. jún 2014

@buducamama o čo vám ide?Áno trvali,lebo chceli ísť domov a podobne čo sa do mňa navazate?Neviem čo by ste robila na mojom mieste,prvé dni som mala na izbe dve ciganky čo mi ukradli veci kým som sa spevňovala a potom toto,tak tu prestaňte obviňovať mňa ked neviete ako to bolo...bola som tam jediná tehotná a všetci sa obývali do mňa,ze ja tam nemám čo robiť...

vefi89
24. jún 2014

@henikapetko som zvedavá, ako si dopadla, môžeš podať info prosím 😅

henikapetko
autor
24. jún 2014

@vefi89 ahoj včera má vzali na príjem ako poterminovu....primár vravel,ze najbližšie 2-3 dni to nebudú riešiť,a až by to neprišlo samo tak potom to budú riešiť.Takže zase tu budem do konca týždňa ležať úplne zbytočné...

vefi89
24. jún 2014

@henikapetko prečo si nepodpísala reverz? 😅

henikapetko
autor
24. jún 2014

@vefi89 lebo som mala silné bolesti a kontrakcie každých 5min

vefi89
24. jún 2014

@henikapetko joj..... rýchly a bezbolestný, resp málo bolestný pôrod, zdravé babulko 😉

erickaa
24. jún 2014

@henikapetko Držím ti palce, nech to máš rýchlo za sebou. Inak úplne zbytočne sa tu do teba navážali, v tvojich príspevkoch som nevidela nič zlé. Len obyčajné obavy pred pôrodom, hormóny, stres..úplná normálka 🙂

Mňa prijímali na rizikové 6 dní po TP a tiež mi povedali, že 2-3 dni ešte počkajú a keď sa nebude nič diať, vyvolajú. Ja som ale také nervy dostala z tej situácie, ani neviem prečo..nechcela som tam proste byť podaromnici vylehávať, že som sa na izbe rovno rozrevala, nemohla som si pomôcť. Už som to chcela mať za sebou. Pobehala som ale po schodoch (dole sa behá inak, nie hore) a o polnoci mi začali kontrakcie a ráno o 7 bola malá na svete. Takže nakoniec len o deň dlhšie som bola v nemocke. Inak mňa na izbu dali s dvoma babami, čo ležali týždne, či dokonca mesiace na rizikovom..jedna mala cukrovku, druhá neviem a tie sa museli dosť čudovať..asi si mysleli, že mi šibe, keď tam revem jak tur, že ešte nerodím. 😀 Hormóny. Po polnoci som ich už nevidela...

henikapetko
autor
24. jún 2014

@erickaa no ja som sa tiez vcera kvalitne vyrevala,vsetko mi doslo luto,ten stresc,obavy,neistota,lezim tu a cakam co bude najadsej by som bola aby to prislo samo a najlepsie dnes nech som este do konca tyzdna aj s malou doma.... 🙂
Nevladzem uz som vycerpana,unavena,nevyspata,vystresovana....zn9.mes som uz vyse 3mes v nemcnici.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre