Som 26 hodín po sekcii a nedokážem si sadnúť

kristin3558
6. aug 2022

Ahojte zienky, musela som ist nakoniec po dlhohodinobych neznesitelnych kontrakciach pre nepostupujuci porod na sekciu..😭 uz som 26 hodin po sekcii a ja nedokazem si ani len sadnut 😭😭😭 bola tu sestricka a povedala mi ze dnes sa uz musim postavit 😭😭 ale ja to nedam proste 😭😭 ja neviem co mam robit mam naozaj neznesitelne bolesti 😭😭 tiez nechapem ako daktore zeny ani nemaju bolesti..

gabika128
6. aug 2022

@kristin3558 nemáš na posteli taky ten popruh/tyč na ruku hore? Ja som sa v nemocnici dvíhala cez bok a chytila som sa vždy hore. Doma mi potom takto manžel pomáhal par dní.

marrilyn
6. aug 2022

@kristin3558 mna tak extremne stipalo a palilo napravo, zdvihnut z postele som sa este ako tak dokazala, pre mna bolo neskutocne bolestive si potom lahnut. Dala som sa nabok, ale pretocit sa na chrbat ani za svet. Dva dni mi bolo do placu, vzdy ked som sa mala zdvihnut, potom sa to zlepsovalo. Len zatat zuby a rozhybat to, nic ine asi zial nepomoze.

kristin3558
autor
6. aug 2022

@gabika128 mam ale ja si sadnem na kraj postele moj problem je postavit sa a sediet nevydrzim bez toho aby som sa nepodopierala rukami …

gabika128
6. aug 2022

@kristin3558 áno postaviť sa je ďalší ťažký krok, ja som vstavala v takom predklone miernom, našťastie z vysokej postele som sa po kúskoch poposuvala. Ta bolesť v nahrudniku, pľúca, brucho.... Plytko pomaly som dýchala, výfukovala na viac krát. Aj prvé kroky sú ťažké, v nemocnici som vždy videla, ktorá žena je po cisárskom, kráčala taká mierne predklonena v bolestiach, opatrne. Želám ti, nech ti tieto dni prejdú a bude už len lepšie. Doma som si dávala paralen, ten mi celkom zaberal.

dilino
6. aug 2022

Ja som mala tri rady po cisárskom zašite bolo to strašne trvalo mi pokiaľ som sa postavila na vlastné nohy ledva som sadla a chodila lapajúci o stenu o zabradlie som sa držala ako pavúk som chodila.Musiš pomaličky vstať a skúsať to jasne cisárský boli ved to je normálna operácia.

beata_k
6. aug 2022

@kristin3558 A preco chces sediet?

bu1bu
6. aug 2022

Mam za sebou "len" 2 sekcie, ale s určitosťou môžem povedať, že treba zaťať zuby a posadiť sa- postaviť sa - začať chodiť. Dali ti tu výborne rady ako začať a pokračovať. Čím skôr tým lepšie, mňa postavili na nohy po 12h, aj keď bežne v danej nemocnici stávajú po 24h,žiadala som to, 2 lekári mi poradili ze radšej skôr ako neskôr, po druhej sekcii ma postavili po 11 hodinach a bolo to ešte lepšie... Z troch žien co sme mali sekciu plus mínus v rovnakom čase som sa to chodila najskôr, najlepšie som to zvládala, ta tretia co to stále odkladala a prosila sestričky aby ešte počkali sa postavila po takmer 27 h a bola na tom omnoho horšie... Takže zatni zuby, premoz sa, a do toho.. A po pros si niečo proti bolesti, mne dávali nalgesin.

juliet86
6. aug 2022

jedna vec je bolesti druha vec je ci nemas nejaky problem. napr embolyu z plodovej vody. byt tebou tak riesim s lekarmi nech ti urobia ultrazvuk brucha. myslim na teba

bu1bu
6. aug 2022

A ešte jedna rada, nepostrehla som aby to niekto spomenul, ak si nižšia ( ja mam 163cm) daj si stoličku k posteli a pri schádzani z postele keď máš nohy už dole daj si ich na stolicku a potom dvíhaj trup ako ti písali tuším v prvom komente, mne to veľmi pomáhalo a ďakovala som sestričke ktorá mi to poradila, vždy keď som schádzala alebo vychádzala na posteľ. Rovnako keď si ideš lahnut: sadnúť na posteľ, nohy na stoličku a opäť cez šikmé brušné svaly pomaly lahnut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre