Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
8. apr 2010

No praveze ani sopliky ani kasel ani hnacky...teda teraz mala par krat taku redsiu stolici ale skor si myslim ze je to tými cipkami.Ja mlieko odstriekavam..takze jej nukam vela vody...ale dnes už ani velmi nechce.Dr povedala ze to niesu zuby...ze su este velmi vysoko na to aby teplotovala z nich.Za chvilku pride pre nas krsna moja a zoberie nas k doktorke..som volala a mame dojst ked sa nic nezmenilo.Tiež si myslim ze skor viroza..ale takato?? bez akychkolvek iných priznakov..je to nanajvys zvlastne.Myslela si ze to moze byt angina ale nic...nic...
Celin a budi sa asi preto lebo bol zvyknuty...nasa to robila tiež ..ale postupne sa to lepsi

mirka907
8. apr 2010

Ahojte...Nemam velmi cas teraz ale poctivo Vas citam.
Vdaka za blahozelanie k meninam🙂
Janka, Biba krasne fotecky
Kwetinnka a nemate vy siestu chorobu? Pri nej su tri dni vysoke teploty, bez nejakych inych priznakov. Po 3 dnoch teploty ustupia a babo sa cele vyhadze.
Nam idu horne zuby, mala v noci vela vystraja ale papame len dvakrat. Cez den mliecko 3 krat inac 3 krat prikrm. O dva tyzdne chcem zrusit dalsie kojenie a rozmyslam nad jogurtom.
My si sadame len zo stoja a v kresielku. Sama si este nesadla. Biba, Lucka si uz sadne sama?
Odkedy Viki objavila caro statia a chodenia popri nabytku nerobi nic ine. Vecer ju uspat je umenie, lebo neustale v postielke len stoji (dokonca aj v prenosnej kde sa nema coho chytit sa vie postavit...nechapem...) a este k tomu zuby, no mame vecerne koncerty teraz. A strasne sa rozkecala, cely den len dzavoce...uz vie mama aj baba, sem tam dede a vsetky mozne nezmyselne kombinacie slabik...pri jedeni uz parkrat povedala mnam... nahoda ale sranda to je...
No a k tomu mama, tak potvorka mala to hovori, len ked je zle. Ked sa buchne, vecer v postielke a podobne...ale zeby na mna len tak kukla a povedala mama, to nie.
No a sportovy kociar sa nam paci, vela spanku v nom neda, ale ked je velmi unavena, tak dokaze spat aj tam.

mirka907
8. apr 2010

Hodila som na FB video malej, tak mozte kuknut.

bibulienka
8. apr 2010

celin..ja som prace kvoli tomu chcela kocik kde sa sportova cast da dat aj smerom k matke aj v smere jazdy...teraz sa Lucka na mna usmieva..a naucili sme ju dat papa..je zlata ako mava tou rucickou... 😵

bibulienka
8. apr 2010

mirka.. Viki je super lezun...dobre je to ide.. 😵

ivkaivka
8. apr 2010

kwetinka, drzte sa, nech to rychlo prejde. Moja tiez horuckovala-pred 2 tyzdnami, no len 38,6 max. tiez jej robili crp a nic, sice mala sopliky, dali jej Pamycon a teploty hned ustupili, ale predtym ked sme sa nemohli zbavit horucok, mama jej davala vajicka do ruk-take studene z chladnicky a teploty zacali klesat. Niekedy niet nad babske recepty. Mirka, no Viki je super. Kedy uz moja zacne???
Janka, moja je tiez najradsej, ked sa v kociariku nemusi divat na mna...asi ma ma dost doma. Dnes som j nemohla von uspat, len som cakala, kedy vyskoci z kociara, keby mohla nohy vylozi az na striesku, v kuse vyzuvala ponozky, odkopavala sa...tak som ju tak nechala,bez ponoziek, odkrytu a asi po 15-tich min. zaspala, dufam, ze mi za ten cas neprechladla. Vcera sme skusili dat cviklu, velmi jej nechutila, no dnes cely obed aj s cviklov sparala.
Bibka, nezavidim tu dizertacku. Mne by sa nechcelo. Ja som skoncila pri rigorozke a povedala som koniec!!!

kwetinnka
9. apr 2010

Dobree ranko...taK sme dostali ATB aj ked už tie teploty odznievaju.-.ae sa mi zda ze zacina dnes kaslat...ale v noci sme už boli bez teploty teraz ma nejakych 37,4 co je celkom fajn.O tej 6 chorobe som este nepocula..ale vyhadzana nieje..dufam ze ani nebude.Ivi mozno jej bolo teplo ked sa tak odkopavala...moja to robieva tiež..zaspi a potom ju tak ligt zakryjem..

janka3.12
9. apr 2010

kweti to som rada, chvalabohu....

my sme sa boli s Olim vcera prejst v Turcianskej Stiavnicke, je to asi 15 km od MT, krasny velky park, jazera....ocino nam nechal auto, tak som si povedala ze ked ho v meste vsetko rusi ideme do parku, myslela som ze zaspi uz v aute, ale kedze bolo priteplo a nemal na sebe kabatik, ktory ho brzdi v pohybe 😉 , tak sa cestou tam stihol vyzut, rozviazat si ciapku a hrat sa s bezpecnostnymi pasmi....ludkovia moji ja len cakam kedy sa sam z tych pasov rozopne 😒 Ivi my nosime pancuchy, ponozky by hned vyzul🙂

dnes bude krasne, tak ideme pozret kamosku ktora ma 1 a pol roc. chlapceka a potom zase autickom do parku...musime sa vyblazni a vyvetrat ked ma byt vikend taky hnusny 😖

Bibi mna tiez bude pri atestacii cakat praca...no tej sa bojim menej nez tej atestacie🙂 ale teraz na to nemyslim, drzim palce

bibulienka
9. apr 2010

kwetinnka to je super ze je Lili uz trochu lepsie....
my sme vcera boli na vylte v Rusovciach v parku pri kastieli, bolo nas 7 dospelých a 5 deti od 7 a pol mes az do 11 rokov....celkom sranda...som fakt rada ze sme v robote taka super parta a ze na mna nezabudli ked som na MD...
janka ... aj mna caka atestacia a praca na atestaciu, som zvedava aku super temu dostanem....ale nevadi, aj sa tesim, bude to zase trochu ine .....

inak dnes mi prisiel preplatok na daniach tak sa vytesujem 🙂 🙂 🙂 🙂

kwetinnka
9. apr 2010

Uz ti prisiel...tak skoro?? sak to sa neposiela az v maji?? to aj ja sa tesim...celkom pekne peniazky pridu.Tak Lili spala 3 hodky teraz rano a ked sa zobudila vyhadzany krk, brusko,tvar...hovorim si no fasa..bolo 10: 30 doktorka ordinovala do 11 ale este ze mam rodinu na blizku na krsna hodila.Dr povedala ze sa jej to nezda ako klasicka alergia na ATB,dala som Calcium,fenistil,mam dat dalsiu davku ATB a uvidi sa.A to som si vydychla ze už sa to lepsi.My nepojdeme ani plavat fnuk.Bibi zajtra si to na plavani uzite:o) budem na vas mysliet.
Idem si zasadit nejake kvietky von,este som bola v tescu lebo moja mama kupila nieco Lili a ostal tam ten cip..lebo to kupovali cez samoobsluznu pokladnu tak som ich bola poprosit aby to dali dole:o))

mirka907
9. apr 2010

Kwetinnka tak podla mne ste prave prekonali 6tu chorobu 😉 ..Teplota ustupila a mala sa vyhadzala, to je presne jej priebeh. A ATB su ti potom uplne zbytocne...Ked mala uz nebude mat teplotu tak je to na 100 percent 6ta choroba...
Mne uz preplatok tiez prisiel a uz som ho aj minula 😠, kedze sme kupovali sedacku atd...Ale ze sa mam pripravit na nedoplatok na zdravotnom... 😠 ..co nechapem preco...

bibulienka
9. apr 2010

vonku je uuuzasne.....uplne teplo...skoda ze sa ma zase pokazit pocasie....
a skoda ze nemam veeelku terasu ...hned by som sa vycapila na slnko a ugrilovala nieco mnam.... ale takto??? snivajte s nami... 😵 😵 😵 😵 😵
lucka ma dnes dobry den, je usmiata od ucha k uchu...zjedla vsetko masko co mala na obed....dnes skusime este ovsene vlocky

janka3.12
9. apr 2010

aj nam uz preplatok dosiel🙂
dnes ideme akurat z MMB objednat slnecnu clonu na auto, lebo v obchode u nas nikde nemaju...a maly neznasa slnko🙂 kto by ho mal rad ked mu pecie do oci🙂

mirka907
10. apr 2010

Kweti daj vediet ako sa mate...podla mna uz ok a verim ze aj vyrazky su prec...
My sme vcera mali premieru umyvania zubkov. Mala bola v soku ale nejak neprotestovala.

bibulienka
11. apr 2010

aaahojte..tak my mame za sebou prve plavanie...bolo to super..Lucka bola perfektna..."plavala" ako profik... 🙂 🙂 🙂
bolo v bazene naraz 6 deticiek... slecna instruktorka bola mladucka a mila...a poriadne sme sa unavili.....Lucia spala ako drevo 😔 😔 😔 😔 😔 ...teda poobede po plavani... rnao sme zase vstavali o pol siestej...
tak sa majte, prajem este pekny vikend a cakam nejake infosky.... 😵 😵 😵 😵

mirka907
11. apr 2010

ahojte, neviete mi poradit este nejaku stranku na styl mimibazaru?okrem aukra, ta je o nicom....

bibulienka
11. apr 2010

skus bazarik.eu ale nie je to celkom ono 😵 😵

mirka907
11. apr 2010

Vdaka Biba, no fakt to nieje celkom ono....Inac odkedy sa moze davat detom jogurt?Ja chcem po ukoncenom 8mom, len neviem ci uz mozme a ako casto sa ma davat. A zltko davate dvakrat ci raz?A este daco som chcela, len uz neviem co..... 😠 Jaj...vedia si vase deticky uz sadnut same? Lebo Viki nie, ale ked ju dam sadnut, tak pekne rovno sedi. Len ona sa nejako ani nesnazi sadnut, skor stat chce, tak sa bojim, ze ci jednu etapu nezignorovala.

bibulienka
11. apr 2010

mirka na tych papierocj sa pise jogurt od 10 mes.... tak neviem....
ja zltko nedavam lebo Lucka ho netoleruje, aspon zatial...
co sa sedenia tyka...ked luciu dam lahnut do cca 30st.uhla tak sa posadi, z uplneho lahu este nie, a ked lezi v kresielku tak si sadne az tak ze chyta dlazdice na zemi 😵 😵 😵 😵

heliik
11. apr 2010

Ahojky. Mohu se k vám přidat?? Mám také první dítko, Kristýnku 9.měsíců. 🙂

arrett
11. apr 2010

Bibulienka jeej aký ste peknucky🙂)
my ešte stále navychode. Maly mi v noci skoro vôbec nespinka. Je hore kazde2 hodinky, asi sa mu tu nepáči. Ach jaj. Poctivo vás čítam, nestiham písať. Utekam zasa raz k nemu. Drzkajte sa🙂

bibulienka
11. apr 2010

heliiik...jasne, vitaj u nas...nieco nam o sebe a Kristynke napis...
arrett..dakujeme.... mozno mu naozaj polezu zubky 😵 ...skus si kupit gel dentinox a 3 x denne mu pomasiruj dasienka..u nas to pomaha...

mirka907
11. apr 2010

Heliiik ahoj...tak ako pise Biba, nieco nam o sebe a Kristynke napis.
Nam dentinox nepomaha ale myslim ze je aspon o nieco lepsi ako calgel, ten je total naprd. Ale malej aspon chuti(dentinox), vzdy sa po nom oblizuje🙂))Nam idu tie horne zuby, uz vidno zarezy (vrchy zubov) pod dasnom, tak dufam, ze cim skor vylezu. Dnes sme spali dokopy asi hodinu a stvrt, takze asi ju trapia:( A tolko kecala a lozila hore dole, ze ma total znicila a mi ide hlava prasknut...Teraz ale odkvecla v postielke, bez nejakych ceremonii ako tomu bolo posledne dni, takze aspon to. Posledny tyzden je vsak po pol hodine az hodine hore, tak som zvedava.
Ja si idem dat vinko a trosku zrelaxovat.

janka3.12
11. apr 2010

bibi mate super ze chodiet plavat...my nemozeme kvoli mne, lebo mam ekzem a do bazena nesmu rodicia s koznymi chorobami....aj ked nie su prenosne vodou:( co narobim

Oliverko sa z lahu dviha do sedu, no vyzera to akoby robil brusaky🙂 ale ked je v miernom naklone, na vankusi, v kresielku, rozpazi ruky a sedi🙂 a tiez sa v kresielku naklana dole ako Lucka🙂

oliverko bez zubkov.....mirka mne annaq pisala ze jogurty od zaciatku prikrmov, ale len preto ze Oliverko je na UM a v tom je BKM, takze jogurt by neal byt problem, akurat zajtra idem skusit prvykrat, tak uvidim ci mu bude chutit, uz parkrat som mu dala ochutnat no moc slavne sa netvaril🙂

janka3.12
11. apr 2010

inac Helik vitaj🙂 to co my tu piseme uz ma asi Kristinka za sebou vsak🙂

uankab
11. apr 2010

zmazalo mi to prispevok 😠 , tak este raz v skratke..

ahojte babule, tak uz sme konecne spat... doma bolo sice super, ale nemali sme svoj rezim, stale sme niekam chodili, inde spavali, plus ten posun casu, tak dufam ze sa dame coskoro zase do normalu... cesta nam trvala 23hodin, Magdalenka je fakt pokladik, hrala sa, rozpravala, spinkala, bola fakt neuveritelna...
trampoty s alergiami pokracuju, vyhodila sa z kalerabu, z hrusky zasa grckala, najbrutal reakcia bola na mrkvu - aj ked jej spapala len malinko, hned pochvilke sa zacala vyhadzovat, o par hodin cela cervena (vratane chrbatika, hlavicky), postupne sa jej to zacalo zlievat do velkych cervenych flakov, to trvalo asi 4 dni a potom jej to zacalo ustupovat... no fakt strasne !!!
este stale ju pravidelne kojim, spapa mi totiz max. 40ml, niekedy ani to nie.... pred cestou ako mala tie horucky a davala som jej stale proti teploty, tak sa naucila zatvarat pusu a mala som problem s tym, aby do nej nieco zobrala... zazracne u nas zafungovali kukuricne chrumky, tie jej velmi chutia a ked nechce jest lyzickou, tak to naberam na chrumku a papa to tak 😉 ... posledne dva dni som jej zacala davat aj druhy prikrm, dnes som prvy krat dala jablcko... neviem ci toho nepapame malinko, ale snad sa rozpapa...

bibulienka
12. apr 2010

jani...to je skoda, tam kde chodime my moze ist dovody aj otecko aj mama nemoze, a kedze je to cez vikend je to super 😵 😵 😵
noc bola u nas o nicom...stale mrncala a tazko sa dala utisit...a teraz ako sa o 6 zobudila, je mrzuta a stale sa na mna lepi, jedine dentimox ju na chvilu ukludni..viditelne jej velmi chuti..asi idu dalsie zuby 😅 😅 😅 😅

uankab...prajme vela stastia pri papani, musi to byt zle ked Magdalenka takto reaguje, Lucka neznasa len zltok, ostatne je fajn..klop klop...dufam, ze sa to u vas zlepsi

mirka907
12. apr 2010

uankab drzim palce, nech sa to zlepsi, akoze mate to ozaj tazke....My zatial jeme vsetko, nastastie.... uvidime do kedy.

mirka907
12. apr 2010

Takto som pred chvilkou nasla malu....chvilkova nepozornost a kde skoncila expertka....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre