Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
16. apr 2010

my ucime malu tlieskat od uplneho malinka..ved tap tap tapusky su o tom...a este to nevie.Obcas si este zoberie vecer...v noci je skor smadna a chce vodu...ale to je už len fakt obcas.Myslim ze to nieje tragedia ze nevie fukat...tak potom asi v tom je rozdiel ze ste ina skupina...teraz už my sme vekova ta ale už pokrocily..sa mi to slovo v tomoto spojeni paci:o))

ivkaivka
16. apr 2010

bibka, moja vie tapusky, no aspon to sa naucila hned

bibulienka
16. apr 2010

no tap tap tapusky a aj ruky ruky rucicky robime stale...len ona pozera a neskusa to..ale budme trpezlivi... 😵

kwetinnka
16. apr 2010

Noo naSA TO iste...rucku otvori..cela nadsena to robi somnou..ale sama niee..vidno ze bolo dnes krajsie...vsetci behali po vonku

janka3.12
16. apr 2010

Oli tapuskuje asi mesiac, normalne tlieska ako v divadle🙂

hlasim prvy zubok🙂 este nie je cely vonku, ale uz trci, v noci sa zobudil pomrnkal, uspali sme ho a spinkal dalej, rano bol zubok vonku🙂

mirka907
16. apr 2010

Janka tak to mas super, ze to takto zvladol.
Dnes nam boli spravit tu vstavanu skrinu, tesim sa ako male decko...tolko ulozneho priestoru zrazu🙂))...

kwetinnka
17. apr 2010

Tak predsa sme ostali jediny bez zubi...aspon sa jej nebudu rychlo kazit...mne vraj tiež sli tak neskor...nevadi.Lili cela nadsena tapuskuje ked jej drzim rucky inak pozera ze co od nej chcemô.Ale aspon už obcas pa pa urobi..sice len vyvolenym ale postupne sa to lepsi.Ale kricat mama ked je zle to jej ide vyborne🙂
Miri gratulujem k uloznemu priestoru:o)) a Olimu k prvemu zubku..zvladol to super...
Konecneje dnes pekne....mozme nieka aj na dlhsie vypadnut...rychlo to vyuzit ked sa ma v pondelok zas pokazit

mirka907
17. apr 2010

Ahojte...tak uz mi fici mimibazar...Idem tam ponahadzovat veci...ID 144501 ked chcete nakuknite🙂)) a ak by sa vam nieco zapacilo dakte vediet a spravim vam lepsiu cenu... 😉

ivkaivka
17. apr 2010

Jani,blahozelam k zubceku.
Kwetinka, co si, sak aj my sme len dasienkove

celin
17. apr 2010

Blahozelam k zubceku a skrini 🙂
Nevadi ze ste bezzubi, uzite si tie bezzube usmevy, take uz potom nebudu.
Kubko vyzera starsi s tymi zubkami, kazdy sa cuduje ze este nema 8 mesiacov

mirka907
17. apr 2010

Baby mala mi ukradla zo stola cajove pecivo a jedno zjedla...teda nie cele ale ked som jej ho vytrhla z ruky tak cca polka chybala...hlavne kakao zlizala...myslite ze jej po nom moze nieco byt?

bibulienka
17. apr 2010

ahojte...tak my sme dnes cely den behali hore dolu...rano sme boli nakupit, a nakoniec sme kupili aj taky mensi koberec na zem (mame plav.podlahy) a Lucia sa ho nevie nabazit..stale po nom lozi...
- no a boli sme plavat, nacvicovali sme signalik na zavretie ociek ked sa na hlavicku da voda... celkom sranda...Lucka bola unavena tak ze zaspala hned ako som ju polozila do autosedacky...
- a potom sme boli este vonku na prechadzke...bolo krasne....konecne svietilo slniecko...
....este sme varili a upratovali...a cakam kedy si konecne sadnem..........

- gratulujem vsetkym k zubom a vsetkym pokrokom..

mirka...deti su velmi odolne neboj sa Viki sa nic nestane...ale urcite jej chutilo 😵 😵 😵 😵

janapon
18. apr 2010

dobre ranko,
nasa hanka nevie tlieskat ani dat pa pa. ked tlieskam sa jej to paci, ale ked ma tlieskat ona, to uz menej. 😝
tiez gratulujem Olimu k zubku 🙂
no, my ideme plavat v utorok, tak som zvedava ako to dopadne. uz sa tesime

kwetinnka
18. apr 2010

JAni kratulujeme k 7 mesiacikom...kedy je vlastne Hanka narodena kolkeho septembra??
Inak dobree ranko...my sme tiež vcera trosku behali po obchodoch a malu strazil dedo.Dnes ideme aj my plavat sa tesime..konecne po dlhsom case...zelam vam krasnu slnecnu nedelu

janka3.12
18. apr 2010

Nuz az take bezproblemove to nebolo, maly mal vcera nadchu aku som ete nevidela, noc predtym sa budil kazde 3 hodinky, mala som pocit ze kojim🙂, dnes je to uz lepsie, tak neviem ci je to zo zubkov, alebo nadcha ☹ ☹ dnes uz spal celu noc, zobudila sa len raz.....

mirka aj ja chcem vstavane skrine, mamae na to akurat priestor v spalni.....davala si si aj zadnu stenu? ja rozmyslam ze si nedam aby to bolo trochu vzdusnejsie....a aka firma vam robila?

gratulujem Hannah k 7. mesiacikom, P.S: este som ti ani nepovedala ze ma prekrasne meno🙂

mirka907
18. apr 2010

Jani zadnu stenu som nedala aj na odporucanie firmy. Kebyze ta nahodou vytopili a zatecie ti aj do skrine, tak ti moze zacat plesniviet. A urcite to je aj lacnejsie...My sme davali od RM plus a nedali sme klasicke dreveny profil (komandor) ale hlinikovy(neviem ako sa vola)...to je ze vraj nejaky novy...
Tiez sa pridavam k prianiu vsetko naj pre Hannah🙂)
A Biba chutilo jej teda riadne, ked som jej ten zvysok vzala tak si mala vidiet ten plac 😉 No a nastastie ziadne alergicka reakcia ani nic podobne sa nedialo.

ivkaivka
18. apr 2010

Hannah vsetko naj.
Mirka, tak to musela byt maskrtka, mnamky.
V dobrom vam zavidim, ze chodite plavat, moja je uz uplne cista, no bojim sa, ze by sa jej to vratilo, neviem ci by som mala tak riskovat. Bibka, my sme skoncili pri liati vody na hlavicku ☹ , skoda.
Ja davam mojej v noci Nutrilon a ona sa budi kazde 3 hodky, ze je hladna. Nechapem, nemala by po UM spat dlhsie? Inac uhorka jej chutila, mozno ani nepostrehla, ze ju mala v papani. Najnovsie sa naucila fukat do flasky, ked pije mlieko. Robi to bublinky a vydava cudny zvuk, tak nevie s tym prestat a polohu na brusku si tak oblubila, ze keby som ju nedrzala na pevno, tak aj papa na brusku. Vcera asi 3x stiahla kolienka pod hrudni, myslela som, ze ide na 4, no zakazdym spadla. Dufam, ze coskoro. Mirka za aky cas po pretacani, zacala Vikinka plazit?
Bibka, Kwetinka, Janky, vase uz plazia, alebo stvornozkuju?
Dnes som definitivne vzdala vojtovu metodu. Mala len reve a necvici. Pri cviceni by mala natahovat nozky, no nerobi to. Tak pri prebalovani jej ich natahujem ja a krcim k brusku, ako ked mala koliky, tak sme takto cvicili, dufam, ze jej tym nemozem ublizit.

mirka907
18. apr 2010

No Ivka pisem ti tak cca, lebo nepamatam uz...Perinkku jej dali dole ked mala 4 a pol...v piatich sa myslim pretacala na obe strany a asi dva tydne na to sa zacala plazit...A na 4 sa prvykrat postavila tiez vtedy...ale neviem to presne.

bibulienka
18. apr 2010

ivka...Lucka sa snazi plazit, dnes sa posunula aj cca pol metra dopredu, ale vascinou sa na 4 pohybujeme dozadu...cuvame a plazime sa....pozameta nam celu podlahu 😵 😵 😵 😵 lebo z koberca sa vzdy odplazi....

janapon
18. apr 2010

Dakujeme pekne za gratulacie 😀 , kwetinnka, narodila sa 18.9., cize 7 ma presne dnes 😀
ivka, hanka sa plazi, viac jej ide cuvanie, ale uz sa pohybuje aj dopredu. na 4 sa dvihne, ale nepohne sa z miesta.len sa tak hojda a uz aj zydocek dviha, robi taky obrateny mostik. a ked ju posadim vydrzi asi 10-15 min, ale sama este nesadne

kwetinnka
19. apr 2010

Bree ranko....nasa tiež sa plazi...už vytiahla telku zo zasuvky..zacuva pod gauc..už vie byt velmi rychla,vsetko ju zaujima..obcas sa aj da na 4 ale este nevie ako dalej.Ja tiež pod gsaucom už nemusim umyvat ona poumyva 😀 . No tak vcera sme boli po dlhom case plavat...bola super...s narukavnikmi už jak profik..ked sa dostane pod vodu tak nostekom vyfukne vzduch aby sa jej tam nedostala voda..a ak do ust vupluje ..už sa aj vyborne ponara..som z nej mala radost...a na smyklavke sa jej velmi pacilo..sme boli 2 krat.Fukanie do vody sme skusali nijak ju o nezaujalo..tak snad casom.Dnes jej chcem ist po ceste s poradne kupit nejake topanocky..ale len taky nasuchovacky s jednym na suchy zips---lebo v teniskach jej jej teplo..videla som jedny tescu ale nakoniec sme ich nekupili..ani neviem preco..
Jani nasa je 9.9 tak som bola zvedava kolko je medzi nimi rozdiel.-

mirka907
19. apr 2010

Bre ranko...baby, ake velkosti nosia Vase deti...ja malu pomaly zacinam obliekat do 80tky...Sa nam za tento tyzden dost natiahla a este k tomu je aj baculka...

bibulienka
19. apr 2010

no Lucka nosi 74 a este aj zopar 68 natiahne....ale kazda znacka ma ine rozmery..v stredu ideme do poradne tak som zvedava na hmotnost a dlzku... 😵 .... mirka poslal som ti postu...

mirka907
19. apr 2010

Biba nejako casto chodite do tej poradne...my ideme az v maji...teda skoro po dva a pol mesiacoch pojdeme....A to ideme rovno na 3tie ockovanie...

bibulienka
19. apr 2010

my chodime kazdy mesiac....nasa dr. to tak robi, vzdy kvoli kontrole vahy, vysky a aj kvoli pridavaniu jedla...vzdy povie co pridat atd...
a ake ockovanie??? ved 3-tia davka hexy je az v 11-12.mes???

mirka907
19. apr 2010

Ideme na hexu, tiez sa mi zda skoro, ale ved doktorka vie co robi... My sme aj tu druhu davku mali skor...

kwetinnka
19. apr 2010

My nosime tiež 74..nohavice vacsinu este68..74 su nam este velke...ale už ked niesu ine tak tie.Tak my sme dnes boli v poradni tak mame 7500g a 70cm.My chodime tiež kazdy mesiac...som si myslela ze je to tak bezne

celin
19. apr 2010

My nosime body 86, su nam trochu dlhe rukavy a nohavice 80 , ale uz budu kratke zachvilu. My tiez chodime do poradne kazdy mesiac, ale len nas odvazia a zmeraju obvod hlavicky. K papaniu nam nic nepovie ked sa nespytame.

arrett
19. apr 2010

ahojte maminky... potrebujem zasa raz radu od skusenejsich🙂))
Maleho uz asi tyzden dojcim z oboch prsnikov, lebo som mala pocit ze je hladny a pytal si kazde dve hodky cez den aj v noci. Teraz ked mu davam z oboch, tak cez den vydrzi 3 hodky v noci aj dlhsie. No poslednu dobu ked ho naakojim, tak spusti brutalny plac a dozaduje sa tak strasne este ciciny. Neviem co mam robit. Mam pocit ze je hladny. Myslite ze mam zacat prikrmovat, alebo mu kupit nejake UM? Keby ste poculi ako zufalo zacne plakat...chudatko moje☹(( Dnes som sa rozplakala s nim:-/// chytila som depku, ze mu nedavam dostatok mliecka. nahovaram si, ze je to len nejaka prechodna kriza... ach jaj

mirka907
19. apr 2010

Arret asi mate rastovy spurt...to zvykne byt v tom 6tom mesiaci...Skus prikladat viac a mozno by som skusila aj pomaly prikrmovat. Ja som zacala prikrmovat o dva tyzdne skor.. A Celin a Biba myslim o mesiac skor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre