Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
21. apr 2010

babulky mam problem .....odkedy idu Olimu zubky odmieta mi pit mliecko z flase....lyzickou ho spapa/vcera som ho krmila lyzickou, zjedol 160ml, viete si predstavit kolko nam to trvalo🙂/ dnes rano som mu zarobila krupicku do UM a spapali sme to opat lyzickou.....moze ho boliet dasienko z cumlika flase, alebo co?

bibulienka
21. apr 2010

http://www.minibazar.sk/odrazadlo-macko-pooh-id...
my mame nieco taketo len namiesto tigrika je macko pooh a je cervene...pekne to hra...

bibulienka
21. apr 2010

janka a neskusis naustok???? namiesto cumlika, alebo zazracny poharik od Aventu??? niektore deti odmietaju cumlik...a mozno ho to tlaci na dasienku ked pije hoci by mal mat ri piti na spodnom dasne jazycek.... 😵 😵 😵

janka3.12
21. apr 2010

bibi z poharika s naustkom mi nevypije ani caj, on ti pije iba rovno z poharika ako dospely.....naustok sa u nas akosi neujal...nic asi nestava nic len vydrzat🙂 raz som mala v plane odnaucit ho od flase ale toot je priskoro....hm uvidime, mozno ked zubky vyjdu vratime sa k flasi🙂

inac toho hrocha od FP nam chcu kupit na rok pre drobca...ako sa to pohybuje po parketach?

ja sa teraz rozhodujem medzi tymito dvoma pre Oliho

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6291481&tab=9

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7989454&tab=5

mirka907
21. apr 2010

Janka odporucam to prve, nie valec...my sme si s valcom akurat tak modriny narobili, co sa on chcela postavit a on jej usiel.

bibulienka
21. apr 2010

ten valec mame... Lucka sa snim hra na nkoberci ale skor hrka s tymi gulickami a pozera cez okineko....este sa nevysypala 😀 😀 😀

kwetinnka
21. apr 2010

Mne sa paci ten chrobacik...vcera sme odchadzali z obchodu kde som bola reklamovat baby sitter..mimochodom uspesne...sme kupili Sassy mobil..nevedela bez neho odist,...ale moj je aj tak vzdy lepsi..

kwetinnka
21. apr 2010
arrett
21. apr 2010

ahojte maminky
no pekne, uz riesime odrazadla, choditka🙂)) Pozrite si 50 stran nas5 co sme rozoberali🙂)) Boze, tan cas tak rychlo leti. Deticky nam rastu a my starneme🙂))))
A zabudla som.. dakujem za rady ohladom krmenia. Som taka rada, ze vsetky mate starsie deti ako simonko. Aspon mame rady priamo z prvej ruky🙂 Nasa oblubena hracka je knizka. Taka umela do vody. Vie sa s nou vyhrat aj hodinku. No moj este nelozi, tak si este chvilku uzivam🙂
Zelam vam pekny den... aj ked uprsany

bibulienka
21. apr 2010

kwetinnka..pekna hracka..ale Luciu vzdy hracky zaujmu tak na 5 min..potom sa kra s plienkou, s kefou... a flastickami od actimelu.....este ze existuju tie kocky od Fp..tie to vzdy istia.... 😵 😵 😵 😵
inak dnes je zase krasssnnny den...boli sme vonku ..juj ako sa tesim ze je konecne teplo...

mirka907
21. apr 2010

Tiez mame tie kocky...ale az tak velmi ju nebavia...teraz je fascinovana pohladom z hora, takze si vystaci aj bez hraciek...a posledne dni nacvicuje drepy🙂..normalne ze telesna vychova 😀 ..
Mala ma zapalene horne dasna, vyzera to az na 4 zuby ...a ja ze co mi vobec nechce jest a uz ju 4krat prehnalo...som zvedava kedy vylezu a snad to nie je len plany poplach...

celin
21. apr 2010

Kubka bavia len niektore hracky, aj by som mu nieco kupila, uz dlho nedostal hracku, ale neviem co by ho bavilo, polovica hraciek co dostal ho vobec neoslovila. Ja som mu kupila sassy televizny ovladac a nema uspech.
Dnes sme boli v poradni, vazi 9850g. Doktorka nam povedala, aby sme ho v noci nechali vyplakat, pripadne dali miesto mlieka len vodu, ze deti od 6 mes. by nemali papat v noci mlieko lebo to velmi zatazuje oblicky. Zda sa mi to ako blbost. Aj ked je pravda ze Kubko cez den velmi papat nechce a v noci to dohana, raz mi zjedol v noci 5 flasiek sunaru. Ale vcera spapal na veceru 2 flasky sunaru a v noci papal o 1.30 a potom az rano 6.30. Zevraj by mal vypit za cely den len okolo 200 ml sunaru. 😖

mirka907
21. apr 2010

My sme v noci tiez jedli o pol 2hej a potom az o 6tej. Sice bola hore este aj o 4tej ale stacilo pomojkat, cajik a cumel. Celin ja keby som malej o pol 2hej nedala tak nezaspi, lebo bola fakt hladna. Ked nie je hladna, tak sa da oblbnut aj niecim inym a zaspi. Takze ja by som to brala jednym uchom dnu a druhym von..ved si zober, kolko deti chorych na oblicky by behalo po svete. Hlavne tych, co boli kojene...

bibulienka
21. apr 2010

tak a dnes sa Lucka naucila posadit z lahu...arobi to dokola, hlavne pri prebalovani....aj lucka papa v noci MM okolo jednej az druhej a potom rano
u nas sa teraz vytesujeme zo sedenia...lozenia a posadzovania..a dokola...uz cakam kedy ju dam spať a konecne nieco porobim...stale ju nahanam...je to makačka 😵 😵 😵

uankab
21. apr 2010

jeej super, ake sikovne su tie nase deticky.. magdalenka sa zatial este len plazi a lozi dozadu 😀 .... najlepsie je, ked zostane "zaseknuta" pri niecom - nabytku, posteli, alebo v postielke, a ak nema dost miesta aby sa otocila, a kedze nevie ako sa dostat dopredu tak len vola o pomoc 😀
celin, to mate peknu vahu 😉 ... co sa tyka mliecka, to sa mi vobec nezda ze by ho deticky nemali pit v noci, to je podla mna blbost... ja magdalenku stale kojim kazde 3 hodiny, poslednu noc: 18.30, 21.30, 24.00, 03.00, 6.30 kedy uz vstavame... a zakazdym taha aspon 10 min, neviem si predstavit ju nechat o hlade... a 200ml mliecka je strasne malo, ved mliecko je stale pre nich to najdolezitejsie, prikrm je len doplnok... podla mojich info by malo babo vypit denne okolo 500-800ml mliecka.

chcem sa poradit s vami... aky mate rezim, kolko vam babatka spinkaju a kedy davate papat? od kedy ste zaviedli treti prikrm? nasa Magdalenka posledne dni spinka ovela menej ako predtym, a cele to mame rozhasene a neviem ako to nadstavit... vacsinou poobede spi len hodinu od 2-3, potom sa zobudi a vecer sa pyta spinkat uz o siestej... 😖

janka3.12
21. apr 2010

celin tiez mi to pripada ako blbost, napr. ako uankab ked koji v noci.....nechapem, co ma malu akoze odstavit alebo co....hm

a vsade sa pise ze deturence ako nase maju vypit do 1l mlieka denne, co je 5 x 200 ml dávok, Oliverko pije UM, 3,5 az 4x cca okolo 200-250ml, plus ovocny prikrm okolo 9, zeleninka na obed okolo 12-13:00 a vecer do UM krupicka pred spanim, pomedzi to, ako pisal dr. arrett sem tam kusok rozteka, omrvinku brumika, chlebik...pomalinky ochutnavame, spinka od 20:00 - 20:30 po kupani do 5:30-6, potom od osmej do deviatej, od jedenastej do dvanastej a von chodime okolo druhej, spinka hodku, podvecer niekedy spi este polhodku /ked ideme autom/, niekedy nie....

celin a nechces na noc skusit kasu, my pouzivame Nestle 5 zrnnu, s lipovym extraktom na spanok, 4 cajove lyzicky na 250 UM, aby to preslo cumlikom /ktory sme rozsirili ihlou/ a malinky spi...predtym sa nam v noci budil a vypil celu flasu, teraz vydrzi do rana

janka3.12
21. apr 2010

insc Oli uz lozi dopredu na laktikoch, je smiesny a zlaty zaroven🙂

celin
21. apr 2010

jani ja som mu skusala dat do mlieka vecer krupicku od nestle, ale nechce to vypit, on len mliecko. este som rozmyslala ze mu dam hustejsiu kasu lyzickou okolo 18 tej a potom este sunar. a mliecko mu budem davat nedalej ked bude hladny, nechapem ako by som ho uspala v noci keby bol hladny.
uankab my vstavame o 6.30 ked nepapa nad ranom tak vtedy papa sunar, spat ide medzi 9 a 10 tou, spi asi 30 min az 1,5 hod. potom sa snazim napchat do neho ovocie, obeduje okolo 13 tej zeleninu, spi od 14 do 16, niekedy do 16.30, potom papa vacsinou banan, kupe sa o 19 a ide spat a papa sunar. takto sa snazime, ale jedine v com ma rezim je spanok, jedenie je horsie. rozbabre par lyzicieka koniec.potom papa v noci sunar. ale dnes sa nam darilo, pekne spapl vsetko co ssme mu dali tak uvidime aka bude noc.

mirka907
21. apr 2010

Ja uz rezim neriesim....Niekedy spime dvakrat, niekedy trikrat...Ale max do 2 a pol hodiny denne...Niekedy len hodinu a pol, ako pride...Ale u nas nie je problem byt 5 hodin poobede hore a vobec nie je nervozna vecer. A rano mliecko medzi 6tou az 7mou, cca o 10tej ovocie, pol 1 zelenina a maso, o 3tej mliecko, pol 6tej kasa, pol 8mej mliecko...V noci raz az dvakrat mliecko.
Biba mala je sikula...parada ze uz si vie takto sadnut.
Joj a mame dalsi zub a prekvapivo nie hornu jednotku, ale dvojku...Celin za chvilku vas dobohneme (teda ked spocitame zuby vsetkych deticiek okrem Kubka🙂))) )

uankab
21. apr 2010

kubkovi a viktorke vsetko naj k 8 mesiacikom prajeme 😵
mirka, super dalsi zubok 😉 ... nasa magdalenka sa tiez stale v noci budi ako keby sa jej isiel uz nejaky prerezat, ale nic som nevidela... aj ked pozeram len jednotky, ved tie predsa chodia ako prve 😅 ....
dnes poobede prvy krat spapala 80ml kukuricnej kasicky s tekvicou a potom si este dala aj mliecko... nechapala som, normalne som kasicku bola dorabat, este ze som mala odsate mliecko.. kazdopadne potom zacala grckat a teraz neviem ci z toho ze sa prejedla (obvykle spapa akolo 50ml), alebo to je reakcia na kukuricu, uz mi z toho sibe 😠
my chodime spat vecer okolo pol siedmej... aj dnes vyslovene odkvecla, bola od tretej hore... zajtra by som jej chcela dat masko, kolko by ho mala spapat?

uankab
21. apr 2010

mirka, este mas tie veci na minibazare? chcela som len nakuknut ze co vlastne predavas, ale ked som dala vyhladat tvoje ID, tak mi nic nenaslo 😖

mirka907
21. apr 2010

Hej mam...biba prave vyhrala moju akciu🙂))
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=144501

bibulienka
21. apr 2010

hlasim 8180 g a 72cm...a iba jeden a stvrt zuba dolu jednotky... 😵 😵
vstavame okolo pol siestej az siestej....predtym papa MM...okolo 9 mame ovocie, okolo 12 obed...zeleninu, masko, cestoviny...okolo tretej mm, okolo 18..ovocie s ovs.vlockami alebo s kasickou co susienkami....spinka vecer od osmej, predtym este MM....

celin
21. apr 2010

uankab dakujeme, mirka my vas uz cakame so zubkami, ziadne nove na obzore
ja neviem kolko maska maju spapat, kubko papal zeleninu asi mesiac a potom som mu dala masko a nezjedol ani lyzicku a zatal sa a nechcel varene odvtedy, tak papal zeleninovo masove hippky a to spapal polovicu tej mensej flasticky.
uvarila som 1 mrkvu, 1 zemiak a a maly kusok maska, asi ako orech velkostou

bibulienka
21. apr 2010

ano..tesim sa...a inak aj lucka je bezne hore aj 5 hodin a je v pohode....soi rano od 9 do max 10 skor menej a potom od 14 do 15,30...potom spi az o osmej...

bibulienka
21. apr 2010

vsetko naj k vymesaciam 😵 😵

mirka907
21. apr 2010

Uankab vdaka a Kubkovi vsetko naj...No Celin nam vysiel teraz 3ti, takze mame co robit kym ich bude 7. A kebyze malu neprehnalo a nechutilo jej jest, tak si ho ani nevsimnem.

uankab
21. apr 2010

a kedy ste zacali davat treti prikrm? ja zatial davam obed okolo pol jednej a potom olovrant okolo pol piatej.... a medzito stale kojim, este stale snad aj 8x denne...
bibi, blahozelam k vyhre a krasna vaha 😉
mirka, tych veci tam teda mas 😉 .... to snad nebolo vsetko pre vikinku, alebo ? 😀

mirka907
21. apr 2010

Ja som zacala davat asi po mesiaci a pol prikrmovania.
A veci: tie co mam hned k odberu, tie boli pre Viki, tie ostatne som tam dohodila, lebo su z obchodov, z ktorych som uz veci brala a teda ich viem objednat...Som si povedala, ze ked uz som zaplatila poplatok za mesiac, tak skusime co to spravi.
Uankab, radsej ani nechci vediet co vsetko som si nechala pre Vikinku 😉.. len napr. na velkost 80 ma asi 4 sportove supravy, niekolko kusov nike body atd atd...

janka3.12
22. apr 2010

Kubkovi vsetko naj

tak to neboli len sopliky zo zubkov, zacali sme kaslat boli sme u dr. prechladnutie, mame pamycon a urobeny vyter z nosteka...nastastie nie je teplotka

dnes ideme pozret tetu opatrovatelku....drzte palce

a dnes nad nami zacali prerabat byt....asi sa budeme musiet cez den prestahovat k svokre🙂

mirka907
22. apr 2010

Janka tak to ti nezavidim...nam prerabali byt mesiac (kompletka) a sme boli s manzelom ako olympijska pochoden...tak sme putovali hore dole...nasi , svokrovci, babka...no katastrofa...A to sme boli len dvaja, neviem si to predstavit teraz s malou.
Prerabaju vam cely byt?
Olivijke tiez vsetko naj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre