Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

adka.baby
5. feb 2009

Ahoj Daniela aj by ma to možno zaujimalo, možeš o tom naznačiť viac? Alebo napiš mail.Dointernej pošty.

peggi
6. feb 2009

Ahojte tehulky. Kde ste dnes všetky? Že by ste už išli rodit? 😀 No ja mám termín dnes,ale zatial nic,tak ideme s manželom do kina na film Nestyda. Pekný zvyšok dna.

monika77
6. feb 2009

ahojte tehuľky

my máme poradňu za sebou ... sranda bola to, že po prístroji na CTG keď som už čakala na sono ma chytili riadne bolesti brucha ... začala som si sledovať, boli pravidelné s 5 min. prestávkami trvalo to tak hodinku a pol ... už už som sa tešila, že si ma tam nechajú, ale doktorko ma nepotešil ... vraj krčok je už dostatočne skrátený, sú tam nejaké zmeny, ale ešte to nemusí nič znamenať ... vraj je možné že môžem rodiť aj zajtra ale aj o týždeň ... tak som odišla smutná ☹

fodorka33
6. feb 2009

ahoj monca...no vidis aspom ze tak ja som uz bola nasrana ze si ma opustila🙂
vidis aj ja som bola v poradni a doki pozrel maleho skonstatoval ze v poriadku a tod vsetko....tolko som vyzvedala a nic nove neviem ☹ kedze ma nepozera....

lucia19
6. feb 2009

FODORKA teba uz od spodu nepozera? mna ano ale to tak ze strci prsty a hned von 😀 a nakoniec sme vybrali meno Alex 🙂

fodorka33
6. feb 2009

luci moj uz posledny mesiac nepozera a som sa ho pytala no a povedal mi ze to neni uz dobre pretoze sa moze k malemu dostat nejaka infekcia ale tak kazdy doki je iny a ma nato iny nazor...pekne meno ste vybrali🙂

lucia19
6. feb 2009

infekcia??!!! nestras inak ako to zvladas o chvilu to uz budes mat za sebou 🙂

zofinecka1
6. feb 2009

s tou infekcí to tak neberte. Já byla vyšetřovaná dr. ze spodku až do konce a žádná infekce nebyla.

monika77
6. feb 2009

fodo no ahoj ... som myslela že si ma v tom nechala 🙂
no ja keby nepoviem o kontrakciách resp. o tých bolestiach čo som mala pred vyšetrením tak by ma tiež nepozeral ... inak som mala všetko OK teda až na tlak 120/100 sa trošku zadivili sestrička s doktorom ale vraj je to v pohode
aké činnosti dnes budeš vykonávať na urýchlenie??? 😀 😀 😀

lucia19
6. feb 2009

ved aj ja som vysetrovana aj zo spodku plus sono ved tam by sa nemala dostat ziadna infekcia ked ma rukavice samozrejme jednorazove

monika77
6. feb 2009

myslím že to vyšetrenie zo spodu je na každom doktorovi ... ale určite tiež nie je vhodné robiť zakaždým také vyšetrenie pokiaľ nie sú nejaké komplikácie

adka.baby
6. feb 2009

ahojte mamičky, to s tým vyšetrením zo spodu je tak,že by to nemalo byť pravidlom, lebo s tou infekciou to nie je sranda, aj keď s rukavicami. Ale to je už na doktorovi. Moni držím palce nech je to už čím skor.

secret111
6. feb 2009

citala som si tvoje prispevky, a pytala si sa na epi,
z vlastnej skusenosti ti poviem, ze ja som chcela rodit bez, rodila som 18 hodin, kamosky a kadekto, mi hovorili, ake je to hrozne, aka je to hrozna bolest ,plno krvi,........ ver mi to vsetko je blbost, ja viem ze kazdy ma iny porod, ale zalezi aj ako znasas bolest, ja som bola otvorena len na 3 cm ale kontrakcie som mala ako keby som bola uz na 10, doktor bol sam prekvapeny, ako to znasam, a po 15 hodinach mi povedal nech si dam epi lebo tu budem lezat este 2 dni takto, tak som si dala, vobec nic som necitila, otvorila som sa za dve hodiny cez ktore som aj tak spala, porod bol ceresnicka na torte, ziadnu krv som nevidela, vsetko bolo super,
takze take reci, ze ochrnies, ako to hrozne boli, nech si dievcata nechaju pre seba a nestrasia prvorodicky.
Uvidis zvladnes to na jednotku, ci uz budes rodit bez epi alebo s epi. Ja som sice na Slovensku nerodila a neviem ako pristup maju k dievcatam v slovenkych porodniciach, ale mam 2 sestry ktore rodili na SK a jedna mala prirodzeny porod hovorila ze to nie je az take hrozne, akurat hovorila ze posledna polhodinka dost boli, a druha mala cisarsky, a tiez hovorila ze celkom v pohode, akurat ze po cisarskom si dost slaba, ale ona musela pretoze mal velmi vysoky tlak.
Urcite sa porozpravaj so svojim lekarom, povedz co si asi ty vyzadujes od nich, mozes im aj napr. povedat, ze chces rodit prirodzene, ale ze ak budes potrebovat nieco od bolesti tak im das vediet, aby jednoducho vedeli, ze co od nich aj ty ocakavas. Bud mila lebo som pocula ze aj niektore rodicky su drze si myslia ze ich tam niekto bude obskakovat len preto ze rodia, ked budes ty zlata k nim, tak urcite ti aj oni vyjdu v ustrety,
zelam ti vela stastia, uvidis ked budes mat po tom len kyvnes rukou, ze nic to nebolo.
papa

fodorka33
7. feb 2009

caute
no moni vcera som isla asi 3krat na tretie poschodie hore dole peso,horuci kupel,v kuchyni som vyvarala,upratovala som a malemu sa nejak nic nechcelo...
☹ aj dokimu som hoivorila lebo mi dal poradnu bud.,piatok ze dufam ze sa uz neuvidime 😀
aj ja som mu rozpravala predtym o tych bolestiach no proste on je taky posl.mesiac nepozera za ziadnych okolnosti..aj som sa ho pytala kolko maly vazi a povedal ze sa to dozviem na prijme v porodnici ☹

a luci nemusis stresovat kazdy druhy doki pozera odspodu,nemusi chytit infekciu ale nebudem klamat ze "nemoze"asi by mi to nehovoril len preto ze sa muônechce"ma pozerat....no nemaj stresy urcite sa nic nestane a maly bude zdravy ako buk...🙂
moni este si ma neopustila???potom dufam ze mi hned nezabudnes poslat smsku-aj v noci to mi je jedno....ja idem pondelok na CTG-mohli by si ma tam nechat🙂))

peggi
7. feb 2009

Ahojte babulky. Tak ako pokračujete? Ešte žiadna neporodila? Ja som mala termín včera,no zatial nič. Som zvedavá,či ma to chytí tento tento víkend,ak nie,v pondelok idem na kontrolu a uvidím,čo mi povie doktor.

A k tomu vyšetrovaniu zospodu,mna doktorka vyšetrovala zospodu každú poradnu a aj teraz ked už chodím na kontroly do nemocnice to tak doktor robí. Zatial som infekciu nedostala,dúfam,že ani nedostanem. Dokonca som po poslednej kontrole v stredu trochu krvacala,ešte aj dnes mam trochu hnedasty vytok,doktor mi hovoril,že sa nemusím toho bát,ked budem po vyšetrení krvacat. Asi to záleží od lekára,či a ako bude vyšetrovat. Určite si nedovolia urobit,niečo,čo by mohlo tehotnej alebo nedajbože bábätku ublížit.

Tak držte sa tehulky,prajem nám všetkým skoré porody. 😅

amatula
7. feb 2009

ahojte
no nebojte sa ziadnej infekcie ked vas vysetruje zo spodu 😉 a ani krvacania po vysetreni je to uplne normalka!!!

monika77
7. feb 2009

ahojte tehuľky aj netehuľky

my sme stále 2v1 ... snažím sa ukľudniť a už nerozmýšľať nad tým kedy to príde, pretože len samu seba tým znervózňujem ... v noci ma síce opäť chytili bolesti, ale nepravidelne a mám inak takého tušáka, ale nie som si istá, že včera mi možno trošičku odišlo z hlien. zat. ... ak je teda možné, že to odchádza aj postupne a po malých častiach

inak ako víkendujete bambuľky? 🙂

fodo dnes sa aj ja chystám dať si horúci kúpeľ ... bolia ma kosti či svaly ani neviem, ale na bokoch ako ležím no a tá moja veľká zadnica 😀 😀 😀 dúfam, že kúpeľ a teplá voda to trošku uvoľní

adka.baby
7. feb 2009

Ahoj Moni, držim palce nech to kupeľ porieši, aleasi sa ešte malemu nechce. ja v noci veľmi zle spím, moja malá sa vtedy prebudza a asi tam robí žurky. ámopuchnute prsty na rukach, ty nie? Nie si naliata? Ja som čím dalej nemotornejšia, ale snažím sa stále hýbať, dnes sme aj postieľku poskladali.

monika77
7. feb 2009

adka nohy mi puchnu sem tam ale len mierne ... zdá sa mi, že sa to polepšilo, keď som úplne prestala piť minerálku, už len čaj popíjam ... no a nemotornejšia si pripadám už dávno, hlavne keď sa zaležím a potom sa mám pretočiť na druhú stranu alebo vstať z postele ... ako veľryba 😀

adka.baby
7. feb 2009

keby si videla ako ja vstávam z postele, pretáčam sa a na záchod chodim častejšie ako je to normálne. Ja pijem čistu vodu so sirupom, mineralky nie su vhodne a to ani po pôrode aby sa tvorilo mliečko. Ja sa cítim ako hroch. 😝

amatula
7. feb 2009

hlupst treba pit nesytenu mineralku...caj bleskovou rychlostou prefiltruju oblicky a ho vicikate.....a ziadne minerali a nic........mineralka nesytena je naj na mlieko 😉

jasminka
7. feb 2009

joj, ja som rada, ze uz mam porod za sebou, netreba sa bat, ani stresovat, ani zo ziadnych hrozostrasnych historiek, boli to, ale da sa to zvladnut.....
zopar slov k tomu mojmu:
kontrakcie boli "v pohode", asi take, ako fakt, ze hrozne bolestivy menzes, ale vedela som, ze predycham pol minuty v krcoch a ze bude na chvilu pokoj, inak strasne mi pomohla epiduralka, vobec to zavadzanie neboli, len som sa bala, ze pride kontrakcia a ze netrafia...s nou to bola hracka a nestratila som tolko sil..
najtazsia cast pre mna bola tlacenie...aj ked drobca som mala vytlaceneho za necelych 5 minut, na 3x...prvykrat som zle dychala, druhykrat som straaasne tlacila, dost to bolelo, no a na tretikrat som uz videla normalne hlavicku medzi nohami, tak som uplne najviac zatlacila, aby maly rychlo isiel von a nebol zaseknuty v porodnych cestach..ma aj nastrihli, aj som sa roztrhla, dr. ma asi 40 minut zasivala, nie je to prijemne, ale tiez sa da prezit... ale este som nenasla odvahu, odspodu si pozriet tu vysivku..
teraz po dvoch tyzdnoch som este stale ubolena tam dolu, a dalsie babo chcem, az ked trochu zabudnem a vsetko sa zahoji, ale to je asi prirodzene...

zofinecka1
8. feb 2009

jasminka: neboj na to rychle zapomeneš.
Já rodila bez epi a kontrakce jsem vždycky rozchodila. Škoda že jsem nemohla rodit za pochodu 😀 . Sice to bolí ale já hned prohlásila že jdu do dalšího 😀 a to jsem měla asi půl hodiny por porodu 😀 😵 😵

fodorka33
8. feb 2009

ahojte tak aj ja sa hlasim ako moja Moni 😀 este stale sme 2v1,no maly je od vcera akysi aktivnejsi....
v noci som mylsela ze ma roztrhne lebo som mala neskutocne tlaky ale asi po hodine a pol mi presli ☹
uz som si aj mylsela ze v noci to pride a nic...no krize a tie stehna nehorazne bolia ☹
ale tak ja verim ze tento tyzden to bude a ktory den tak to necham na maleho🙂

zofinecka1
8. feb 2009

holky kde jste? My jsme včera měli vítání občánků a náramně jsme si to užili 😀

monika77
9. feb 2009

ahojte 🙂 ešte stále nič nového u mňa ... drobcovi sa v brušku zapáčilo a nechce sa mu na svet medzi nás ... no uvidíme či už len tento týždeň ... skackanie na fit lopte, horúci kúpeľ, vínečko a sexík stále fungujú 😀 😀 😀

zofinecka1
9. feb 2009

moni tak jen tak dál. Ta chvilku to máš za sebou 😀

peggi
9. feb 2009

Caute tehošky. No u mna je tiež stále klasika. Dnes som bola na kontrole, krčok mám vraj mäkký, otvorená som na špic prsta,CTG a ultrazvuk v poriadku, bábo tiež,kontrakcie žiadne,prenášam 3.den. V stredu dalšia kontrola a prognoza: ak neporodím do konca týždna tak v piatok 13.2. idem na príjem a čaká ma vyvolávanie porodu. Dúfam,že malý sa umúdri a porod sa rozbehne spontánne. 😉 Idem ho skúsit presvedčit teplým kúpelom 😀

monika77
9. feb 2009

peggi to vyvolanie pôrodu ti navrhol doktor sám?

peggi
9. feb 2009

Ano,doktorka dnes povedala,že ak budem prenášat týžden po termíne porodu,tak mi porod vyvolajú ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre