Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bobocka
25. apr 2010

celin-takemu malemu babu by som cibulu s cukrom teda nedavala.skus homeopatika.nam krasne zabral stodal 🙂 a ako pise ivka-sopliky len odsavaj a kvapkaj libenar alebo mar aby sa mu sliznica nevysusala.drzim palce nech je kubko rychlo zas zdravy 😉

ivkaivka
25. apr 2010

Kocky, uz ste vytiahli buginy? Ja neviem, ci uz mozem, kedze mala este sama nevie velmi sediet, teda max.15 min. vydrzi,mam strach, ci jej nemozem poskodit chrbticu.
Dnes som varila zeleninovu polievku a supla som aj 3 listy ladoveho salatu, zmixla som a bolo to faaaaajne.

celin
25. apr 2010

baby dakujem za rady, tiez som si myslela ze nemoze, ale nemame tu lekaren ktore by bola otvorena v nedelu a tak som chcela nieco dat dnes, ale odsavam sopliky a zakasle tak 3x za den, tak mozno ani nebude treba. a zajtra sme mali ist plavat, ale neviem ... pani co vedie plavanie hovorila ze ked deti budu mat vodove sopliky nemame sa zlaknut a mozme dojst, ze to je z vody.

celin
25. apr 2010

ivka my uz chodime v sporotvom kociku posediacky, ked ho dam lezat tak spusti krik, musi sediet kym zaspi a tiez nesedi dlho. teda v piatok sa naucil sam posadit a odvtedy sedi casto, ale nevydrzi sediet dlho v kuse.

bibulienka
25. apr 2010

ivka my mame sportovy kocik...ale Lucka uz sedi v pohode...obcas sa snazi vyskocit..esteze existuju pásy..inak baby my sme dnes boli v eurovei na prechadzek, je to tam pekne spravene..paci sa mi ta promenada...slnko, teplo, kaviarnicky..pohoda...bolo fajn...len ma nahnevali ze ako pristup k promenasde popri Dunaji su len schody 🙄 🙄 🙄 ..museli sme preniest kocik, ale co vozickari????

janka3.12
25. apr 2010

ivka ja pouzivam sportovy kocik uz asi 2 mesiac, a zo zaciatku Oliverko v sede vela nevydrzal, no sportovy sa da polohovat, takze v uplnom sede nie je, teraz sa sice z lahu sam neposadi, ale v kociku a v sedacke sedka🙂

celin - nam na nadchu zabral Libenar /inac aj ked Oli nema nadchu kazdy vecer pred spanim mu zvlhcim Libenarom nostek/ a SINUPRET - su to bylinne kvapky na zapaly hornych a dolnych dych.ciest, motu ich aj dojcata....na kasel sme davali Kalcium - zabralo ihned......ale zavisi aj od druhu kasla, ked je produktivny - ked vykasliava mozes Ambrobene, ked je suchy treba zajst k lekarovy - moze byt zapal hrtana a hlasiviek.....ale zavisi aj ako dlho a kedy kasle....ked kasle aj ked spinka, treba zajst za dr. ked kasla cez den, mozno mu len stekaju sopliky....no a odsavat sopliky aby nezisli do dolnych dych, ciest DRZKAJTE SA

Bibi to vazne?? som myslela ze ked uz bududju taky projekt tak na to myslia ☹ ☹ ☹

janka3.12
25. apr 2010

inac na taketo "prechladnutia" je dobry aj CEBION - je to koncentrat vit. C pre dojcata a batolata

bibulienka
25. apr 2010

janka..ved aj ja som si to myslela...ale presli sme celu promenadu az po stary most a nic sme nenasli..mamicky s kocikmi chodili dolu kopcom po trave 😠 😠 😠 .....skoda ved v dnesnej dobe by to mala byt samozrejmost

ivkaivka
25. apr 2010

o.k.tak zajtra skladame buginu, dikes

mirka907
26. apr 2010

Ivka my uz pouzivame sportak asi mesiac a pol, teda odkedy manzel kupil ten mensi, lebo s nim vojdem do vytahu.
No a 4ty zubok je prerezany a dalsie dva su na ceste🙂
Bibus to je tada fakt sila, ze tam nie je bezbarierovy pristup. Ja mam sestru na voziku a poviem ti, ze niekedy to je fakt umenie sa s nou niekde dostat...Pri takom velkom projekte to je ozaj bieda, ze na mamicky s detmi a telesne postihnutych nemysleli.

janka3.12
26. apr 2010

.....sa vobec cudujem ze taku stavbu skolaudovali, hlavne ze v telke sa kazdy hra na socialne citiaceho a robi akcie a nadacie, ale v praktickom zivote sa na tuto /povedzme si uprimne, ak zratame mamicky a vozickarov/ vacsinovu cast populacie zabuda 😠

miruska a ako zvladate dalsie zubky? Ja len dufam ze nebudeme mat pri kazdom teplotu a sopliky....my mame zatial prerezane dva....ale este nevysli cele....kolko to asi trvy, ci je to individualne, myslim az bude zubok trcat cely

Ivi napis potom ako sa Olivinke pacilo v kociari🙂

janka3.12
26. apr 2010

napr. my mame maly COOP za rohom, mohla by som nakupovat ja, ale kedze maju uzke dvere, siroke by som si musela otvarat, a uz si viem predstavit tie pohlady ludi okolo ze co zdrzujem, musim s nakupom cakat na manzela.....alebo ho poslat sameho co nie vzdy dopadne dobre🙂🙂🙂

bibulienka
26. apr 2010

ahojte ...takze dnesna noc okrem papania bola v pohode... sumar zubov? no jeden vonku cca 3mm a druhy cca 1mm...nic moc...

inka co sa bezbarieroveho pristupu tyka...tu u nas v okoli to celkom idem, dostanem sa skoro vsade...bud je vytah alebo najazd pre kociky a vozicky....a obchody maju nastastie siroke dvere...sice raz som sa zasekla pri pokladni v lidli...mali uzky prechod 😵 😵 😵 ale odkedy ho prestavali nemame ziadny problem... 🙂 🙂 🙂

ivka napis ako sa mali v bugine..uvidis ako sa Olivke bude pacit vyhlad...

bibulienka
26. apr 2010

inak my mae s manzelikom dnes 2. vyrocie sobasa... boli sme na "slavnostny "obedik cez vikend...uvidime co dnes, chystam sa nieco poriesit...

mirka907
26. apr 2010

Janka tieto dva horne zubky isli celkom fajn...Parkrat ju poprehanalo, asi dve noci sme nespali, musela ma stale vidiet, ale v porovnani s prvymi tieto dva zuby isli uplne super.. Uvidime ako dalsie...
Biba tak to gratulujem, pekne to oslavte.

celin
26. apr 2010

mirka gratulujem k zubom, uz nas dobiehate 🙂
my sme sa prave vratili od lekara, zapal priedusiek na jednej strane, zatial nastastie bez teploty, len kasle a ma soplik, cez den ma dobru naladu, len vecer zaspi a po hodine sa zobudi a vrieska a nevieme ho utisit.. snad to bude tuto noc uz lepsie

uankab
26. apr 2010

bibi, aj my dnes mame druhe vyrocie sobasa 😉
celin, drzkajte sa veru, chudatko male... snad bude coskoro lepsie. Mirka, super blahozelame k zubkom... nehryzie ta pri kojeni? ja sa hornych dost bojim... Magdalenke tiez idu zubky, ale zatial nie su vonku, len ju stale prehana, ma vyhadzanu ritku... a konecne sa nam vycistili licka, masko vyzera byt ok, dnes zase skusim dat brokolicu a uvidim co to spravi... a uz mame termin u dietologa, zaciatkom juna... inak malinka je zlata, prave sa vykecava 😉 ...
ivka, nasa krici mama len vtedy, ked je hladna alebo sa jej nieco nepaci... inak stale tata tata, betar jeden 😵

mirka907
26. apr 2010

Uankab tak aj vy to pekne oslavte...my mame vyrocie v juni ale k oslavam sa radsej nevyjadrujem...moj manzel je v tomto totalne mimo.
Uankab mala ma taku skaredu ritku ze dovidenia, no ale dost ju teraz prehana..som myslela ze bude chvilku pokoj, ale horne jednotky vyzeraju hrozne podozrivo a horne 3jky uz vidno pod dasnom tiez..
No a konecne si sadla aj predomnou, ale tato poloha ju akosi nebavi...rekord 15 sekund a podho na 4...

ivkaivka
26. apr 2010

caffte, no mala ani nemukla. kukala ako puk a potom zaspala-cize asi sa jej pacilo. len mi ten kocar ide na nervu, tie pasy vobec nedrzia, asi sa musim poobzerat po novej bugine. Nemate nejaky typ?
Bibka, Uankab- gratulujem, prijemnu oslavku
Celin, drzte sa, nech choroba rychlo pomine,chudatko. my sme presli vsetkym moznym, no nastastie priedusky sme este chytene nemali. Co Ti lekarka predpisala?
U nas zub este nic, vidiet ho, len sa mu akosi nechce, asi je lenivy po mojej dcere 😉 Horne zuby jej vidiet takmer vsetky-dasno je take naliate, su celkom blizko pri okraji, takze ja to ratam,ze tie pojdu jeden po druhom-to bude peklo,ale najprv si musime pockat na dolne 2. Ten jeden uz je hore, normalne kopcek, len nie a nie sa prerezat.
U nas slovo mama a tata nehrozia. Ma nejake skomoleniny a momentalne mame boj pri jedeni, uz 2 dni neprehlta, ale jedlo klokta a neskutocne sa z toho zvuku rehni, dokaze to v ustach drzat aj 3 min. sklokta to a tak prehltne. Vcera sme obedovali hodinu a pol, co inokedy trva 20 min.ale tolko srandy po kope 😀

janapon
26. apr 2010

cazte baby, nejak nestiham 😅
celin, Kubkovi prajeme rychle uzdravenie, bibke a uankab prajeme vela dalsich stastnych rokov 🙂
hanka nastastie este nebola chora, ani prechladnuta.
tiez sa jej uz podarilo ze si sama sadla, ale len raz. nasla som ju tak v postielke 😀 , ale ked ju posadim ja vydrzi uz dlho.
cez den spi tiez dost malo, ale v noci je to v pohode. iba v sobotu sa zobudila s velkym placom, ale hore sme boli asi len 10 min, takze v pohode.
kwetinnka, poslala som ti to cislo, tak zavolaj a dohodneme sa 😀

janka3.12
26. apr 2010

celin - drzte sa, mozno sa mu v noci zle dycha....Oli ma este stale mierne sopliky, matrac ma nasikmo, aby mu nezatekali hlieny a mohol spinkat, plus kazdy vecer zalejem rumancek vriacou vodou do mensieho hrnca a echam mu ho vyparovat v izbe, vraj toez pomaha na nadchu

Ivka to je super

Bibi my sme mali 2. vyrocie, 5.4 a na veceri sme boli az 16.4 ked dosla mamina🙂

bibulienka
26. apr 2010

no takze manzelik dnes prisiel skor domkov...priniesol krasne cervene ruze 😀 😀 😀 ... vyriesila som veceru jednducho..vyprazane syrove srdiecka a hranolky..potom zakusok...jahody namocene v cokolade a torticky z krupicovej kasicky (tu manzel miluje)..bolo to mnam...a pijeme trosku privlastkoveho bieleho....

dakujem vsetkym za priania.... 😵 😵 😵

celin
26. apr 2010

ivka dostali sme sumamed antibiotika, pamycon antibioticke kvapky do nosa, fenistil a calciovy sirup na kasel. teda neviem ci je to sirup. a to sme este rozmyslali ci pojdeme k lekarke alebo len do lekarne nieco kupit na kasel. keby v noci tak strasne neplakal tak asi nejdeme, cez den je vesely a aktivny ako inokedy len mu tecie soplik a trochu kasle.. v cakarni robil divadlo a kazd sa musel nanho usmievat a on sa skeril okolo seba. no nevyzeral velmi choro.
ivka mate veselo pri obede 😀 my tiez papame hodinu, ale preto ze kubo okusava operadlo co ma za chrbtom, otoci sa tam ako paragraf a mna s jedlom ma na haku.

celin
27. apr 2010

Dobre rano, Kubko spinkal celu noc, zobudil sa len o 21 ze bol smadny a potom az o 4 rano papal. a 5.30 budicek. nechapem ho, vobec sa mu nechcelo vstavat, nevedel rozlepit oci, hlava mu padala ale ani za nic uz nechcel spat, tolko bojoval sam so sebou az sa prebral. a od 8 uz spi zas. teraz spava 3x denne, asi ucinkuje fenistil.
ivka zabudla som ti podakovat za recepty. dakujem, su tam dobre recepty uz nebudem varit dokola to iste. aj ked kubovi to je jedno, on neoceni moje kucharske umenie.

mirka907
27. apr 2010

Taktiez dobre ranko..U nas tiez super noc...Zobudila sa o jednej, to som jej dala stavu a cumel(sa jej zapacilo cumlikovat v noci) , hned zaspala a jedla potom az o pol 5. Budicek o 6:45, takze paradna noc.Fakt vidno, ze jej vysiel zubok. Len dnes uz je trosku nervna, tak sa zrejme chysta dalsi.

janka3.12
27. apr 2010

celin to bude z Fenistilu, ten utlmuje...aj Oli je po ňom spavý

Bibi ak sa ti dá pošli prosím recept na tie tortičky, znie to zaujímavo 😉

miruska skoda ze mliecnych zubkov je tolko🙂

celin
27. apr 2010

Hej som rada ze je po nom taky spavy aspon si oddychne chudatko moje. Raz uz mal fenistil a vtedy nebol vobec spavy po nom.

bibulienka
27. apr 2010

ahojte..u nas noc..nic moc zase.... jedla o pol noci a o stvrtej ale okrem toho som bola pri nej hore este 5x..zeby fakt zuby??? ale nevidno, dasna ma navrete dlho....
janka..velmi jednoduche, ja to robim takto: mam take silikonove formicky na mufiny..takze das si dve salky mlieka a tri kocky cukru- das varit, ked zacne pri okraji bublinkovat pridas pomaly za staleho miesania jednu salku krupice.. detskej, robis klasicku krup.kasu ale ovela hustejsiu..potom sup sup do formiciek, ked to stuhne z vychladne...vyklopit, poliat roztopenou cokoladou a ozdobit jahodami, obcas dam aj cucoriedky atd....mnam...pre mojho Matka to je naj zakusok lebo miluje krup.kasu...
dnes je zase krasne, uz sa tesim von...
ozaj cez vikend je v Inchebe vystava expo deti a rodina...chystate sa niekto co ste tu blizko???

mirka907
27. apr 2010

U nas rano bolo otrasne...teraz sa vycasilo, uvidime na ako dlho...

celin
27. apr 2010

u nas je krasne. kubko si uzival vonku , ale teraz sedime doma. 😢 spat ho dam asi von, je tam teplucko a lepsie sa mu tam spi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre