Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
5. máj 2010

tak take za 22 eur som zatial nenasla vsetky su vyse 30E..noo sak sa popozerame..zas sa vyskytla vec ktorej nerozumieme..a zachvilku budeme jaky machri:o) 😀

mirka907
5. máj 2010

A rozmyslam nad tymito 2Otkami...http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8536854&tab=0

bibulienka
5. máj 2010

ok..pripajam sa aj ja..ked budete mat neico nove dajte info 😵 😵 😵 😵 😵

celin
5. máj 2010

caute, prave sme sa vratili od neurologicky a vsetko je ok a povedala ze je len otazkou casu kedy kubko zacne chodit, takze topanky musim zacat zhanat aj ja. myslela som si ze tak skoro chodit nezacne, lebo stoji hlavne v postielke a po byte sa plazi ako sarkan aby vsetko zakazane stihol skor nez ho chytim 😀 potom sa pokusa postavit o vsetko mozne aj nemozne a ked sa postavi tak velmi nevie ako naspat. par krat dobre spadol tak sa teraz drzi ako kliest. lebo on sa postavil a hned sa aj pustil frajer. ale to statie ho zatial nebavi tak ako plazenie.

uankab
5. máj 2010

dakujeme za priania 😵 ...
ivka, prave ma napadlo, ze malinka papa len zltko, mozno prave kuracina obsahuje ten enzym co vajecny bielok... ked som zacala pridavat do stravy vajicko, tak vera mi kazala prvy den len zltko a druhy den kuracinu a cele vajicko...
joj ked citam vase prispevky ako deticky chodia a lezu, tak sa mam tusim na co tesit.. magdalenka sa stavia na styri, uz tak vydrzi aj niekolko minut, ale stale chodi len dozadu 😀 ... vcera zostala zaseknuta pod stolikom v obyvacke ... a tiez ju zaujima vseetko mozne, uz robila mm poriadok v taske, vcera sa cely den hrala so snurkou co mala na vesticke, dnes je zase v kurze gombicek na bodynku 😉 .... nastastie sa vydrzi zabavat s jednou vecou veelmi dlho 😵
a ked sme pri topanockach, mne sa veeelmi pacia tieto:
http://www.clarks.co.uk/find/productfamily-is-f...
tento obchod je inak super, prides tam s babom, odmeraju mu presne nozicku (dlzku a sirku), maju na to taky specialny pristroj 🙂
mirka, ak chces objednavat z UK, tak pozri tento obchod, maju tam znackove botasocky pre deticky a niektore fakt veeelmi lacne http://www.sportsdirect.com/footwear/baby-shoes

mirka907
5. máj 2010

Uankab ten obchod poznam...LillyWhites je to iste...ked sme boli v Londyne, tak som ho objavila, akurat ze som si nevsimla ze ma 5 poschodi a bludila som len po prizemi...take nervy som potom mala na seba....A ceny tam maju super, akurat shippment na Slovensko je 20 libier, takze jedna vec sa objednavat neoplati... ☹

kwetinnka
5. máj 2010

Tie clarks su kraasne...fakt..ale tiež stoja dost..strasnee..ale co už..v cinanoch chodit nebude.Nasa dnes rano vstavala o 5 o 6: 45 už spala a spala do pol 11.A potom est spala okolo 13 a potom este o 16..tak som zvedava ako v noci ..a dnes bola lepsia asi ju už tak neetrapia zubky.Bola som nakoniec u tej Dr..dala nam Pamicon..a povedalaz e je to z castých zmien pocasia a suvisiet to moze aj s tými zubami...idem si už asi lahnut..

janka3.12
5. máj 2010

kweti, ja si klude od teba poziciam aj za peniazky🙂, ta baba posiela postou za zalohu 20 eur, ktoru vrati a na 3 dni stoji pozicanie 8,30.....ved uvidime ked sa otepli, mozeme sa dohodnut ak by ti to nevadilo🙂 bola by si velmi zlata

inac dnes pod nami v pivnici nejaky ....nechcem sa vyjadrovat vrtal cely den...co by nebol problem, keby to niekto dosiel oznmit, alebo dal oznam na vchod, byvame to len 8 rodin...aby sa clovek s malym dietatkom vedel zariadit....museli sme sa prestahovat k svokre

kwetinnka
5. máj 2010

Noo to je uzasne....to je radost to ti veerim..my byvame v rodinom..a tiež mam niekdy na susedov nervy...na jednej strane kosacka,na drhej pila a z predu dvaja psy..ale Lili je nastastie zvyknuta.No ak by ti vyhovovala Manduca..a nechystali by sme sa my prec.tak ti ju kludne poziciam...len za postovne ja na tebe nepotrebujem zarabat...

janapon
6. máj 2010

ahojte, dlho so tu nebola, nejak nestiham 😒
hanka je sidlo, ale aspon ma uz nemusi stale vidiet. zahra sa ja sama, ale moc ju nenechavam, lebo sa stale stavia a este neudrzi az taku rovnovahu a padat tiez este nevie 😅
4 zub je vonku, tak sa ukludnila.
papali sme uz tu sparglu, nebola z nej naadsena, ale spapala ju 🙂

mirka907
6. máj 2010

Bre ranko...Janapon gratulujem k zubku...nam vyzliezol zub v utorok a dnesna noc zas taka zubova(hodinovy cirkus), takze cakam dalsi. Po kontrole ust to je jasna horna dvojka, no dolna dvojka a jedna horna trojka vyzeraju velmi podozrivo. Ma svihne ak sa vazne vsetky chystaju....

mirka907
6. máj 2010

oprava horna jednotka...horne dvojky uz mame...
Inac ako je u vas?U nas katastrofa prsi, takze dnes to vyzera na papucovu kulturu.

janka3.12
6. máj 2010

kweti, to poznam, my sme sa minuly vikend vybrali ku svokrovcom n chalupku, ze tam bude klud...jeden sused cirkularka, druhy kosil travnik, no mam pocit ze klud je jedine v zime🙂 esteze tie nase deturence su uz trocha vacsie

mirka ja som len zvedava tiez kedy nam pojdu ostate zubky, a ked si predstavim ze do 3 rokov vyjde cely mliecny chrup mame sa na co tesit🙂 U nas leje ako besne, dnes od rana, vlastne to zacalo uz vcera vecer

Oliverko vcera zase spal len raz rano a od 9:30 nespal az do tretej, kedy po 30 min doslova vrieskani /asi uz bol unaveny chuda/ odkvecol....a hadajte co, spal celych 45 min 😉 😉 😉 nechapem som zvdava co to bude dnes

janapon
6. máj 2010

no, nam sa predrali horne 3 a teraz sa mi zda ze sa chystaju dolne 2, tak uvidime. u nas tiez od rana prsi, hanka este nespala, ale vstavali sme az o 6,30 co je u nas dobry cas 🙂
o 14 mame plavanie tak dufam ze dovtedy pojde aspon na chvilu spat, aby mi tam nepremrncala cely cas 😖

bibulienka
6. máj 2010

ahojte...konecne prestalo prsat...pojdeme sa vyvetrat von...inak nechapem..dnes sme spali do siedmej!!!! 😀 😀 😀 😀 😀
zajtra tu budem mat maminu takze hadam sa Lucka odomna na chvilu odtrhne 😵

arrett
6. máj 2010

Dobre ranko🙂 My sme vstali o siedmej, malého som dala ku mne do postele a spálil sme do desiatej. Simonko v noci už pravidelne vstava o 12 tej a o štvrtej a ráno o ôsmej konečná. Takze je to zatiaľ v pohode. V pondelok mame 6 mesiacov a nemáme žiaden zub! Ani naznak toho žeby išli. Budeme bezzuby🙂 Alebo pitom vyjdú všetky naraz a mna porazí? Hehe
Janka manducu odporúčam. Maximálna spokojnosť! Ja nosim po byte keď je maly nervózny, hneď tam zaspinka, do obchodu - mám voľne ruky, do prírody. Úplne je úžasná. V zime keď bol maly, tak sa mi vmestil pod bundu, v pohode sme ju zazipsovali🙂) tuto zimu kúpim asi MaM kapsu, uvidim. No vrelo odporúčam!
U nás premenlive počasie. Uvidíme či pôjdeme von, pretože mám krásne chytene hrdlo a bezim na caji, citrone a mede. Ach jaj

arrett
6. máj 2010

Simonko prvy krat na hojdalke🙂 to bola zabava🙂

arrett
6. máj 2010

a na motozraze v Senci🙂

bibulienka
6. máj 2010

arrett..fesak je ,podareny, motorkar 😵 😵 😵 😵 to mate super, ze tolko spite...a o zuby sa neboj..vyrastu...aspon mas teraz klud, lebo ked rastu zuby deti nemaju naladu 😒 😒 😒 a rodicia tiez nie 😀 😀 😀 😀

kwetinnka
6. máj 2010

Tu už aj svieti slniecko aj to hlasili ze sa bude vycasovat od zapadu...tak im to nastastie vyslo...pojdeme do lekarne..a trosku sa prejdeme vonku aspon.TAk dnes vstavala o pol 6 o strvt na 8 už spala a spali sme este dve hodky aj ja s nou..už som nevladala..potrebovlaa som to.NAsa je v tom rada len neviem ci ju v tom mam nespravne..ale vzdy ked pohne hlavou ma ten pas v tvari arret porad ako to mat spravne.
Vcera som jej dala ten sladky zemiak chutil jej...aj s jablckom a marhulami.A na obed mala krupicove rezance..co me mali od prababky..jak sme sa nasmiali rezance v jednej aj druhej ruke a teraz ktoru skor da do ust.Aret zlatunky je:o)

mirka907
6. máj 2010

Kweti ako vam fajne..U nas je hnusne...My sme vstavali o 6tej. A v noci raz hore od 1nej do 2hej...Doobedu uz spala hodinku a pol , takze tipujem ze poobede uz len polhodka.
Arret kraaasa, maly je frajer. A inac mas super uces...Mne sa taketo strihy hrozne pacia, len ja som vyzerala ako oskubana sliepka, ked som nieco podobne mala.

kwetinnka
6. máj 2010

na taký uces musis mat hlavu...aj mne sa to paci..ale u mna je to nerealne.

janka3.12
6. máj 2010

arret maly je krasnučký🙂, a neboj Olimu vyšli prvé dva zúbky naraz a to keď mal 7. mes a pol🙂 juj keď sa tu tak o tých zuboch bavíme zase som zabudla dať Olimu tabletku proti kazu, čo mu dala dr. fluorid sodný...dám mu keď sa zobudí

čo sa účesu týka, mne bohužiaľ krátke vlasy vôbec nejdú, aj preto teraz túžobne čakám až dorastú.....

kwetinnka
6. máj 2010

Ake tabletky na zuby davas malemu??

janka3.12
6. máj 2010

NaF - fluorid sodny.....je pre deti až do predškolského veku, dokonca aj pre dospelých, jedna tableta denne, aby sa nekazili zúbky kým si ich poriadne nevieme umývať....pýtala som sa aj kamaráta ktorý je zubár, vravel že je to v pohode, že keď bude väčší mám mu dať píjavať LUCKU, lebo obsahuje viacej fluóru ako iné minerálky

kwetinnka
7. máj 2010

To prvý krat pocujem ..ze tabketjy ore take male deti..a to mas z lekarne alebo od zubara??Dnes budicek o pol6 a už zas spi...herecka:o)

mirka907
7. máj 2010

Dobre ranko...mne mala vstala o pol piatej, nevladala som, tak som jej dala akurat tak papat a supla ju naspat do postielky...Polhodinu sa vykecavala pustala si hracie slniecko a este nastastie zalomila do stvrt na 8. Tak som spokojna akurat ma priiiserne boli hlava...A u nas nadalej katastrofa pocasie. Vcera sa trosku vycasilo , tak som sla malu prevetrat a len co za nami buchli dvere( uz ked sme sa vratili) spustil sa velky lejak a burka a prsi az doteraz.

janka3.12
7. máj 2010

nuz u nas prsalo vcera aj predvcerom v kuse, dnes je to uz podstatne lepsie, asi to smeruje na vychod.....dnes mi dojde mamina aj s babkou, tak sa tesim. Mirka inac mna bolele hlava presne tie dva dni ked lialo, bola som permanentne na kave....akurat som sa s malym nehrala tak intenzivne ako inokedy, ale dnes to je uz lepsie

kweti dala mi ho pediatricka

babulky cistite drobcom zubky? lebo neviem ci uz mam kupit kefku alebo staci po jedle nejako vytriet tamponikom...

a jedna nanic sprava: PROSTEJOV skrachoval, tak do prdele neviem kde budeme manzelovi kupovat obleky, kedze jedine tam mali velkosti aj 62,64....vsade maju len krpate....a co ma robit chlap ktory ma 2 metre...chodit holy?,?? mala by som si asi zalozit obchod s vacsou konfekciou

mirka907
7. máj 2010

Janka ja malej cistim zubky odkedy jej vyrastol prvy. Kupila som v DMku kefku aj pastu, mali to spolu ako detske balenie. Zatial jej ich umyvam raz a to vecer. Vzdy si ich umyvame spolu a ona sa na to stale velmi tesi.
No a co tak skusit dat manzelovi obleky sit?Prvy oblek bude musiet parkrat prist na meranie ale pri dalsom to uz nebude az tak potrebne.

bibulienka
7. máj 2010

my mame tiez zubnu kefku Mam a detsku pastu, zubky cistime zatial len vecer... 🙂 🙂 🙂 lubi sa jej to veelmi
😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre