Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
13. máj 2010

to vy uz vsetci mate zuby? Ja sa uz normalne hanbim, ked sa niekto opyta, ci uz mala ma zuby. Ale lekarka vravela, ze jej vydrzia do 100-vky 😀 , no vraj to asi bude velmi bolestne, kedze pojdu takto neskor 😒 , co uz, vsak my si musime odkrutit asi vsetko co sa da
ale to stretko by sme mohli fakt zrealizovat 😉

kwetinnka
13. máj 2010

Bibi ten zarucak nakoniec ostal tu..tak si to chcela??Noo Ivi my už tiež ,mame dva zubky.Dnes dosli tie reeboky..su kraasne.noja by som nejaky meeting brala..jeden autobus z vychodu jeden zo zapadu:o))
Nasa od kedy sa netlacia zuby spi veelmi dobre..akurat nechce vecer jest takze sa zobudi az v noci.

kwetinnka
13. máj 2010

Ozaj dievacata tie sedacky co ste kupili su aka vahova kategoria 9-18? alebo 9-36kg?

bibulienka
13. máj 2010

kwetinnka nevadi, ved ho schovas alebo mi ho nabuduce das... ozaj ja som ta chcela poprosit o vyskusanie tej manducy...tak mozno nabuduce...a sedacku mame 9-18kg..potom uz jej kupime len podsedak, tie su uzod 15kg..a ked bude mat cca 5 rokov uz aj tak bude asi radsej sediet na podsedaku 😵 😵
tak vyhlasujem sutaz o vymyslenie miesta , casu a strategickeho planu "VELKEHO STRETKA" 😵 😵 😵

kwetinnka
13. máj 2010

Lebo co citam tak tie podsedaky niesu najbezpecnejsie tak rozmyslam..noo mnna to vobec nenapadlo..sak nabuduice ju aj mozem zobrat so sebou..skovam ho..v pohodke...len jak ste odisli pozeram..ze faktura:o) za chvilku po vas sme sli von a Lili zaspala na rohu ulice...tak som mohla ist sadit.Ale bola z vas nadsena...

kwetinnka
13. máj 2010

Mohli by sme si rezewrvovat nejaku chatu....alebo asi radsej hotel...ako by sme kupali na chate? vsetky deti na raz v jednej vani?? noo pockame na hlas z vychodu:o))

bibulienka
13. máj 2010

wow to by bolo ako v "s tebou mne bavi svet" mozeme ich kupat aj v sladenom cajiku....
Lili je velmi spolocenska, ale aj Lucka sa nakoniec trochu odviazala 😵 😵 😵

kwetinnka
13. máj 2010

Tak to hej...už satrosku udomacnila a ukazala svoju pravu tvar..bola uplne super...inokedy sa vzdy tvari taak vaazne...No bola by to prca:o))sak pri najkorsom jeden den ich okupat nemusime...:o))ale keby tam bol bazen kde by mohli plavat by nebolo na skodu

bibulienka
13. máj 2010

no...vidim ze sa moj napad ujal....len este najst miesto...len musime pockat co povedia ostatne "maminky"

janka3.12
13. máj 2010

Hm.....ja to budem mat asi najblizsie🙂, Oliverko sa kupe v lavori🙂 kweti mate vanu volnu🙂🙂 co tak Liptov, alebo niekde BB? mozeme davat linky na chaty a ta s najvacsim poctom hlasov sa objedna, len neviem nakedy🙂 ozaj idete niektore na dovolenku? ja nie.....len aby sme vedeli ci chata pred alebo po prazdninach 😉 😉 😉 juj polosnivanie je fajn

kweti aj my mame od 9-18, lebo ktovie momentalne ma Oli vyse 9kg a 82 cm

kwetinnka
13. máj 2010

82? ty brdo...nasa ma 70..a 7,5 kg..noo to je dobry cvalik...noo uvidim tak asi kupime tu..a co date neskor tiež podsedak?noo len je este otazne ci pojde len maminky a deti alebo aj muzske polovicky..My sme sa este nerozhodli ale sme v stadiu setrenia tak asi nepojdeme...takze je nam to vlastne jedno..

bibulienka
13. máj 2010

ani my neplanujeme dovolenku, mozno vikend predleny niekde v sr...ale keby sa dalo do konca augusta..potom niektore asi pojdeme do robotky.... no ja neviem zeby aj muzi...lebo neviem ako s dopravou 😒 😒 😒
inak Oli je velky chlapak...ja odhadujem ze Lucka ma cca 8,3kg a 73cm??? uvidime o dva tyzdne 😵 😵 😵
tak vyjadrite sa ostatne....cakame 😵 😵 😵

janka3.12
13. máj 2010

napadlo mi akoby sme sme spali. kazdy s drobcekom v jednej izbe? nist pockame ked budu mat 3_4 roky🙂.) dobry vtip

janka3.12
13. máj 2010

No Oli je na svoju vysku takmer ako spagetka, rebra mu vidno, chudatko, no ma byt po kom, ocino 1.96, svagor 2.02m, len nasa rodina je krpata, tak to mozno bude zlata stredna cesta🙂

bibulienka
13. máj 2010

no ved keby sme boli v hoteli alebo v penzione tak by kazda mala svoju izbu, event.kazdy manzelsky par s babom...
jeeeeeeejjjj toto snivanie s otvorenymi ocami sa mi paci 🙂 🙂

kwetinnka
13. máj 2010

NAsa je sice pupkac..ale mensia..ona to vsetko vyskace...ale bolo by to super..Lili by bola taka stastna s tolkymi detickami...by bola cela bez seba...by vsetkych vyobjimala..ako dnes Lucku.Myslim ze by bol lepsi hotel..nejaky baby frendly:o))lebo v chate s tolkymi detmi..to musi byt paradna noc,,,deti v jednej postely my v druhej:o)))stacil by jeden baby sitter...ja by som uvitala aj realitu..

kwetinnka
13. máj 2010

zacala som nieco pozarat....kuknite....http://www.ubytovanienaslovensku.eu/penzion-hos...

kwetinnka
13. máj 2010

tie dva odkazy su rovnake...

bibulienka
13. máj 2010

no kwetinnka to je presne takmer v strede medzi BA a KE, od BA 280km a od KE 270km.... a vyzera to fakt fajn, a jeden den by sme mohli ist do aquaparku deti by si uzili 😵 😵

arrett
13. máj 2010

Ahojte
čo to, čo to??? Stretko🙂)) jeej, my sa tiež hlasime... Posnivame a tak. No, len Simonko je najmladší. Aj najmenší. Ale tucnucky je tak ku Vasim drobcom🙂)
Boli sme včera s vajickami. Tá hydrocela ci čo to je mu ešte nezmizla ☹(( takze musíme kontrolovať ci sa to nezvacsuje. Ak sa to nezmení za pól roka tak operácia☹ ach jaj. Baby, kedy sa vyvinu jadierka v klboch? Lebo syncek ešte nemá

mirka907
13. máj 2010

jej ako ste sa rozbehli🙂...mne je to jedno kde...ale asi aj s polovickou, kedze ja a auto este stale nehrozi.
No a dovolenka...my ideme do Talianska v july...akurat tento tyzden mi poslali instrukcie...po nemecky takze to akoby mi ani nic neposlali...

bibulienka
13. máj 2010

arrett..my sme boli na USG bedr.klbov prave na kontrolu jadierok teraz v 8.mesiaci...
a jasne ze sa pridaj a snivaj s nami, prave vyberame lokalitu

mirka907
13. máj 2010

Arret do 9tich mesiacov. My sme v 5tich mesiacoch este nemali a v 6tich tiez neboli uplne vyvinute no ortoped povedal ze je to ok a mame prist az medzi 12 a 15tym mesiacom, teda ked zacneme chodit. No to sa asi dost sekol, kedze mi uz chceme chodit teraz 😠

kwetinnka
14. máj 2010

My sme boli s kbikmi naposledy v 4 medsiaci a potom mi už nikto nic nepovedal..no mozno sa dozviem..v pondelok ideme do poradne..Aret a maly ma tu hydrokelu od narodenia??

janka3.12
14. máj 2010

arret je to individualne, my sme boli na kontrolu v 3 mesiacoch a uz sme ich mali vyvinute....hydrokéla nie je nič vážne, je to nahromadená tekutina medzi vonkajším a vnátorným obalom mieška....semenník akoby "plával" v tekutine, niekedy sa tekutinka vstrebe inokedy nie, keď sa jej objem zväčšuje zatláča semenník....nestrachuj sa (aj keď viem že sa to nedá), ak by aj v najhoršom prípade musel by operovaný, len sa tekutinka vypustí a hotovo, sa mi to hovorí ja viem:(....ale nejdem ťa stresovať, lebo netreba, držte sa

kwetinnka
14. máj 2010

Jani kukla si tie linky??

uankab
14. máj 2010

ahojte, jeeej vidim ze planujete stretko.. a kedy? ze by sme sa k vam pridali? ;) Zuberec je super, tam mam tetu 😉
inak sa mame tak vselijak, tiez nas trapia zubky, uz su na spadnutie ale stale nie a nie sa prerezat... Magdalenka je umrncana, viac menej musim byt stale s nou, v noci sa budi, dnes som horko tazko do nej natlacila kusok bananika... asi jej idem spravit na obed tekvicku, tu ma rada... papa celkom pekne, ale nespapa viac ako 90ml, myslite ze je to malo???
a kupili sme novy kociarik, hlavne na cestovanie, chicco liteway... boli sme ho pozriet a kedze sme ho nasli na webe v akcii za takmer polovicu, tak sme ho hned objednali...
a tiez sme neodolali tomuto:
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...
bude mat bud na meninky, alebo k prvemu rociku, zatial sme to odlozili 🙂
autosedacku mame 9-18kg, podla mna 9-36 su takym kompromisom...
a nam tu klbiky vobec nevysetruju 😢 ... pozreli ich na zaciatku, povedali ze su ok a to je vsetko...

arrett
14. máj 2010

ahojte mamulky
janka - hmmm... myslim pozitivne🙂)) snad sa mu to vstrebe,ved ma na to este 6 mesiacov. Ma to od malicka.
Baby co mate chlapov - predavate ich detske oblecenie??? Nie sme na tom financne az tak dobre, tak by som sa cchela pytat, ze ked to predavate, ci by som nemohla kupit priamo od vas. Aby ste to nedavali na mimi bazar a tak.. Vacsinou mame veci z 2 ruky.
Dnes zasa hnusne

arrett
14. máj 2010

jeej uankab, taky kocik chcem aj my kupit🙂)) je uzasny. ako si s nim spokojna??? da sa babo dat do polohy na lezanie?? my sme ho este neboli osobne kuk, len na internete sme ho pozerali a velmi sa nam pacil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre