Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

saperlipopette
26. máj 2010

@bibulienka no ved jasne, ze moze ist aj kojaca mamina, este ze🙂. riesime to tak, ze mala je uz zapisana v jasliach. Vahali sme aj nad opatrovatelkou, ale nakoniec sme sa rozhodli pre jasle. Tak len dufame, ze bude vsetko v poriadku.

saperlipopette
26. máj 2010

@bibulienka pozeram, ze chodite s Vasou malou princeznou plavat. Od kolkeho mesiaca ste zacali? Niekde som citala, ze sa to neodporuca skor ako od 4 mesiaca. Ja plavanie milujem, tak by som rada s malou chodila...

bibulienka
26. máj 2010

my sme zacali od 6 mes...je to super...vobec sa neboji vody...ale kwetinnka zacala tusim s Lili okolo 3 mes???
wow a to zoberu do jasiel take male babo??? a ja som mala vycitky ze chcem ist do prace ked bude mat Lucka rok a dva mes....

arrett
26. máj 2010

babky??? co obliekate deturencom na spanie? Ja davam body ruky - nohy, no asi mu je v tom teplo. Predtym som tiez takdavala,a le este do vaku, teraz len tak. Rozmyslam nad body bez noh,alebo bez ruk... hmmm?

janka3.12
26. máj 2010

saperlippopette - nuz aj u nas je to tak, svokra blizko ale nepouzitelna🙂 moja mamina 250 km od nas, manzel od siedmej do siestej denne v praci sem tam aj vikend...tiez som na Oliverka v drvivej vacsine sama.....ono sa to da zvladnut, len napr. mne uz chyba praca a kedze som sa vydala do mesta kde nemam moc priatelov, tak chyba aj kontakt s ludmi...nuz ale od septembra idem do prace, tak budem mat toho kontaktu az az🙂🙂

Bibi zavidim uprimne plavanie, Oli miluje vodu, len co ked nemozeme chodit plavat kvoli mne ze mam ekzem.( nuz nemozeme mat vsetko🙂 hadam si to vynahradime v lete v bazeniku, len aby pocasie bolo normalne nie ako tento mesiac

janka3.12
26. máj 2010

Oliverko spi v pyzamku normalnom, ponozky, a je v spacom vaku, plus paplonik, no ten vzdy skoci inde....nebyva spoteny, my mame chladnejsie v byte

saperlipopette
26. máj 2010

@bibulienka no ja mam tiez vycitky, ale nechcem sa vzdat mojej prace a na vyber nemam. No ak sa mala narodi na termin, tak bude mat 10 tyzdnov ked nastupi do jasiel a ja do prace. A inak hej, tu od 2-3 mesiacov beru v pohode deti do jasiel.

saperlipopette
26. máj 2010

@janka3.12 tak Ti drazim palce, aby si to este do septembra zvladala v pohodicke. 🙂 Ja to snad zvladnem tiez, ved ine mi aj tak nezostava. Moja rodina je cela na SK (cize 1800 km od nas) no a manzelova je sice blizko, ale to ako keby ani nebola...A manzel ma svoju firmu takze on tak pracuje ze od rana aj do nejakej 21-22h vecer...ale snad ho baby zmeni 🙂

bibulienka
26. máj 2010

@saperlipopette ..neboj tvoj manzel sa urcite zmeni...babo to uz zariadi...
inak ako sa da kojit babo ked je v jasliach??? mozeme dakovat nasmu super statu, ze mame moznost byt na MD az 28 tt.....a potom este rodicovska....sice za almuznu ale aspon nieco....

saperlipopette
26. máj 2010

no niektorym mamickam sa to da, ak maju jasle priamo vo firme alebo blizko...maminy co koja maju narok na pol hodinku volna za den..ale mne sa to urcite nebude dat. Takze bude musiet byt umele mliecko a mozno budem kojit aspon rano a vecer, ak to bude mozne...je to nase prve baby, takze skusenosti este nemam 🙂

uankab
26. máj 2010

ahojte babulky, som tu len na skok... magdalenke sa konecne prerezal zubok, teda cast z neho je vonku a druhy sa prereze tiez kazdu chvilu, posledne dni je strasne umrncana, budi sa s neuveritelnym placom... no dufam, ze zas budeme mat nachvilku pokoj...
inak aj vase deticky sa tolko plazili? magdalenka sa cele dni plazi ako partizan 😀 ... vie ist aj na 4, ale to len pohupe zadockom, posali sa trosku a sup ju na brusko a plazi sa po celom dome... najviac ju zaujimalu kabliky, predlzovacky, kvetinace (uz sme ich museli odstranit, lebo tiez z nich vyberala hlinu atd..)
joj a este mi schvalili rodicovsky prispevok, tak sa tesim 😎
tehulky vitam medzi nami 😉

bibulienka
26. máj 2010

tak a sme doma z poradne...vyska 72 cm a vaha 8650g....a o dva mesiace mame ockovanie..brrrrrrrrr

ivkaivka
26. máj 2010

uankab, blahozelam k zubceku. nasa sa este neplazi 😒
vcera vecer sa naucila pytat hračky-otvara a zatvara ručičku- je to pekne,ako na nu este pozera,no tie prstiky su rozkosne...a dnes ked moja mam fajcila na dvore, tak mala zacala fukat do vzduchu a robit hu-hu 😅
co sa tyka jedenia, hroza des, uz som bola dnes taka zufala, ze som ju dala lahnut a davala som jej tak a Olivia jedla-po leziacky 😒 , no podarilo sa spapat 130, no ucim ju uzasne, ale co uz,hlavne ze je...hadam casom prejdeme opat na normalne jedenie v stolicke 😒

bibulienka
26. máj 2010

ivka..to mas o nicom to papanie ☹ ☹ ☹ ...ja si musim zaklopat klop klop..Lucka papa uzasne, aj mna by zjedla..keby mohla...zajtra ideme skusit jogurt, som zvedava..... dnes spalapa 220ml brokolice so zemiakom na obed, na desiatu mala vyzivu ,a popoludni kasicku s bananom mnam mnam 😉 😉 😉

mirka907
27. máj 2010

Ahojte, ja sa tiez nestazujem na papanie malej. Vcera sme boli v poradni a ma 9200 gramov. Kazdy kto ju vidi nechce verit ze ma len 9 mesiacov, lebo sa zda vacsia aj dlhsia 😉 .
A my mame uz po ockovani. A noc sme skoro celu prerevali. Mala len cca 37 teplotu, tak som jej nic nedavala ale prerezava sa nam aj zub a u nas na bolest proti zubom zas zabera len nurofen. No kedze ten som jej nedala aby to ockovanie malo nejaky efekt tak bolo cez noc zle nedobre.

bibulienka
27. máj 2010

mirka, dufam ze Viki sa uz ma lepsie....
na to ockovanie sa veelmi tesim 😒 😒 😒 ....
jogurt dnes rano velmi chutil....aspon mame nejaku zmenu

uankab
27. máj 2010

ahojte, tak tu je update.. uz sa nam prerezava aj druhy zubok, Magdalenka dnes este nic nespapala, stale len mrnci... takze nasa bilancia je 3 a pol zuba 😉 ... a ked som si precitala, ze okolo osmeho mesiaca rastu este dalsie 4, tak sa mam na co tesit 😖 , hlavne ak pojdu tak dlho ako tieto dva...
mirka a preco nemozes dat po ockovani nurofen? ake ste mali ockovanie? mne bolo praveze povedane, ze aj ked nebude teplotka, tak kvoli bolesti sa moze dat, aspon trosku... a este stale ta Vikinka hryzie?
nas najblizsie ockovania cakaju, ked bude mat Magdalenka 12 a 13 mesiacov

mirka907
27. máj 2010

Uankab , ze vraj teplota do 38 je fajn, lebo telo bojuje s protilatkami. Ked dam liek , tak to nema velky efekt. Vysoku teplotu nemala iba nejakych 37, tak som nedala. Hlavne ze to uz mame za sebou.
A ockovali sme tretiu davku pneumokoka a hexy. Ja som tam nastastie nebola, siel len manzel lebo som musela ist do roboty. A sem tam hryzie ale nie je to az take strasne.

bibulienka
27. máj 2010

baby vy co este kojite..kedy planujete deticku odstavit??
ja potrebujem definitivne prestat kojit do polovice max do konca oktobra....poradite mi kedy zacat...najprv chcem vynechat kojenie cez den, potom rano , nocne a vecer az nakoniec..len neviem ako dlho to bude trvat 😕 😕 😕

uankab
27. máj 2010

bibi a preco chces definitivne odstavit? hej, nocne a vecerne sa vynechavaju ako posledne... ja budem kojit zrejme dlho, hlavne aj kvoli nasim problemom s alergiami, nech aspon nejake mliecko prijima..

janka3.12
27. máj 2010

mirka my s Oliverkom sme na tom rovnako, ma 82 cm (do poradne ideme 1.6), tipujem tak 9kg, takze kazdy si mysli ze uz mame rok🙂

my mame stale len 2 zubky, nevyzera zeby sa nieco nove malo objavit

Ivka a ked ju da do hojdacieho kresielka, ani tam nepapa? Oliverko papa nastastie vyborne, otvara usta ako vrata, az sa cudujem🙂

Olimu tiez chuti jogurt....bibi kamaratka namiesto kojenia davala mlieko kravske, maly sa chytil nejako po tyzdni....po roku, hm....tak urobis UM, uvidis ako mala

janka3.12
27. máj 2010

myslela som to tak že začala odstavovať po roku🙂

bibulienka
27. máj 2010

uankab...idem naspat do prace a pracujem s cytostatikami, mozu prechadzat do mlieka..preto potrebujem prestat kojit
UM sme davali 2x ked som nebola doma..a Lucka ho neche vobec...

uankab
27. máj 2010

bibi, zacni postupne, aby to nebola velka trauma pre nu... mliecko nahradzuj jogurtami, syrmi, atd... dokonca aj do varenia uz teraz mozes pouzivat kravske mliecko... ak ti nebude chciet umele, nic sa nedeje, po roku uz mozte zacat s kravskym plnotucnym...dokonca ak bude mat dost mliecnym porcii za den (cca 500ml to je tusim v roku), samotne mliecko uz pit nemusi ak ho bude odmietat...

arrett
27. máj 2010

Bibaaaa si v mama a ja aj s Luckou🙂 posielam hlas🙂)) a držím palce

bibulienka
27. máj 2010

uankab...dakujem 😀 😀
arrett..dakujem...sama som prekvapena, poslali sme tam uz velakrat forku a teraz nas vybrali...dakujem za hlas...mozno vyhrate tu cenu pre hlasujucich 😉 😉 😉 😉

arrett
28. máj 2010

dobre ranko maminky,,,
tak dnes to vyzera na slnieckovy den, konecne pojdeme vonku so Simonkom. Teploty uz nema a ked nezaprsi...🙂
Vcera som bola cvicit, poviem vam, ta trenerka ma dorazila, dnes ledva zijem🙂) ale mam dobry pocit. Stale si vravim, ze naco mi to bude, ked chcem dalsie a zasa sa zvacsim, ale... clovek nikdey nevie kedy sa to babo podari, no nie?
bibi, no, prave takeho havka sme dostali pred 2 mesiacmi. Simonko s nim spinka. A rano ked sa zobudi, tak mu to vyhrava, lebo a s nim hra, potom to nejkao zapne, kuse mu do ucha a tak.. ale aspon ma to zobudi, xixixi
Prajem vam pekny den..koceny.hahahah

kwetinnka
28. máj 2010

AAhojte....my sme zacali chodit plavat v january...to mala Lili 4 mesiace....kurz je pre deti od 3 mes.ale treba aspon aby vedelo same drzat hlavicku...a teraz si to uziva..už sa ponarame bez signaliku.Otvorim mamu a koho tam nevidim:o))zlatucku fotku tam mate...z vlastnej skusenoati viem..ze tam chodi straasne vela fotiek..raz som takto sedela s kamoskou v redakcii a triedili fotky...tazko sa vybera.Ivi obcas jeme tak aj my...vlastne my jeme ako sa podari....beham za nou..lebo v stolicke neobsedi..ona na jedenie nema cas...už sa stavia o vsetko,lozi pomalicky,neisto ale lozi...a podstatne viac sa plazi...to preplazi cely dom.Jogurt som este neskusala..aký ste dali??bieli?este par tt pockam...aspon do 9 mes.Jani a ty sa chystas prejst na kravske mlieko? alebo budes davat UM ked davas HA mlieko?? mna velmi predstava kravskeho nenadchyna.A my mame tiež dva zubky len,,ale Dr sa mi vyhraza ze pojde vsetkych 6 hornych naraz..ale už sa takto vyhraza dlho..Dnes Lili v noci bola hore od pol 1 do 3 a povedala si ze ona je vyspata..vyskala ,smiala sa..driapala sa postavit...a potom spala do pol 7 a..už chrni...dufam ze aspon 2 hodky..už sme kupili aj serblik..hrajuci..len som ho zabudla u nasich.Moj brat uspesne zmaturoval..tak mu pojdem dnes nieco kupit..aj tak musim ist do auparku pre reklamovane topanky..dufam ze nebude tak super premenlivo ako vcera.

ivkaivka
28. máj 2010

ahojte, no my sme vyhrali v casopise Dieta, este v marci, do dnesneho dna nam odmena nedosla. Uz som tam aj pisala, no nereaguju. Asi tam musim cinknut, lebo je to podla mna nepekne...
vcera mi dosla nova autosedacka a som z nej rozcarovana. Asi ju vratim. V popise maju, ze sa da dat do polohy sed/lah a neda sa...nemohla som celu noc spat, take nervy...

kwetinnka
28. máj 2010

A aku sedacku i to kupila??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre