Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

chrenkovae
5. sep 2010

babenky poradte mi ked už nastanu pravidelne kontrakcie už su moc bolestne alebo da sa to vydržať prosim o popis dakujem

bibulienka
5. sep 2010

@chrenkovae ..tazka otazka... zavisi to od toho aky mas prah bolesti, ked budes mat pri sebe niekoho blizkeho kto ta "rozptyli" a zabavi ta aby ti isiel cas rychlejsie je to lepsie, kontrakcie bolia ano a dost...ale uvidis sama ako to zvladnes, ked si pripravena na to ze porod boli je to lahsie..a ked vies ze kazda kontrakcia prinasa babo blizsie a blizsie je to lepsie...drzim palce nech je porod pre teba pekny zazitok a nech je babo ok... 🙂 🙂 🙂

kwetinnka
6. sep 2010

AAhojte,Olinko kraasny....Arrett nasa Lili sa my tiež zda teraz krajsia nez ked bola malicka.A torta krasna..my budeme mat úl s vcielkami.Bibi ako som tak videla tak ste zistili kedy tie slavnosti su...nasa Lili zaspala takze bolo pred 3 ked sme tam dosli...takze sme toho vela nevideli..aj tak Lili zaujimali len koniky a fontana.
Cosa týka overalu tak ten co sme dostali je nam velky..tak ak by ste niektora potrebovala overal 86 tak kludne na tuto zimu poziciam..je taky sedomodry takze taky univerxzalny...a ja by som tiež kupila taky bez noh...alebo taky co sa daju nohy odopnut.Svagrina nam chcela dat mensi..ale kym som ju doto navliekla zostarla som minimalne o rok..a Lili strasne to nechcela mat na sebe..takze...overal len na sankovacku u svokry..už mam kupenu j bundu..už len nejake zatelene gate..s pancuskami..a ide sa...sak ked bude velmi zima aj tak nebudeme dlho vonku..a ona mi velmi v kociku už neobsedi...takze mozno budem potrebovat aj dve tie bundy...
My spime dva krat..za dve hodky od kedy sa zobudi a potom este poobede ak spi kratsie tak stihne aj treti spanok...a na to co nabeha..ma brusko ako pavucik...ale jedla by len ovocie...
A s tými kontrakciami ja pomoct neviem...tým ze som mala porod vyvolavany..ale drzim palce..

bibulienka
6. sep 2010

@kwetinnka ...tak kedy odovzdame cd a darcek? v stredu???

arrett
6. sep 2010

Ahojte maminky.
Ako sa máte??? Čo deturence??? Chcem sa opýtať, v com spavaju vaše deticky? My sme mali spaci vak, ale už mu je malicky, tak dnes spinkal pod sčvojim paplonom. Myslite, že by sa mohol ešte udusit??? Hmmm? Ja si myslím že už nie... :-/ hmmm ešte som sa chcela niečo opýtať, ale zabudla som☹
simon sa dnes tak zostal, že som si do nosa musela dať gazove stvorceky, aby som ho mohla umyt a aj nočnik. Normálne som sa skoro povracala od smradu🙂)) Ale, už Ma bruško prázdne a to je dobre🙂
My sme našli na zimu asi 5 nohavic od tej tety čo nám dáva oblecko a tiež 2 bundicky. Jedna je riadne hrubá, takze asi bude stačiť. Ostávajú už len topanocky a ciapocka. Myslite, že môžem dať ciapku po inom dietati? Poznám tu rodinu, Svokra im chodí upratovat dom na kolibu, takze sú úplne v pohode. Žiadne blchy a tak. No pre istotu sa pýtam na vás názor🙂
@bibulienka Ako sa Ma mala princezná? Už je úplne zdravucka???

Ja tiež asi neporadim s porodnymi bolestami, mala som epidural😀

@chrenkovae

janka3.12
6. sep 2010

cafte babulky normalne mam z vas abstak - chybate mi - nuz ale som doma do stredy lebo som na OČR s Olim, od minuleho tyzdna ma nadchu ako nam nekurili v piatok sa to zhorsilo, dve nosi skorko nespal, az vcera sa mu konecne dali odsta nejake sopliky, teplota chvalabohu nie je - dnes sme boli v dr. ste mali vididte tie oci ked somju pytala o papier do prace, ze kde mam syna kym som v praci - som jej nechcela povedat svoje - urobila malemu vyter z hrdla, lebo ma vraj zapalene, tak uvdime, tak sa doma kurirujeme - aspon si pozehlim.🙂 neviem asi budem Olimu v chripkovom obdobi davat preventivne Oscillo alebo co, nejako laho nachladne, keby ze uz aspon chodi, ale stale na tej zemi trdlo male 😒

kwei aj Oli ma brusko ako hrosik a pritom beha jak slak, on by jedol furt len vyvar s rezancami🙂 a prekelt🙂 vcera som mu dala halusky s tvarohom, ako zistil ze ziadne masko jedol to ako za trest🙂 nuz ale musi si zvyakt aj na bezmasite jedla🙂

ja som kupila vetrovku s oteplovackmi z MMB a jeden komplet kupim v jednom ZA obchode nejakej nemeckej znacky, nepremokavy nech sa moze valat v snehu - mali by im prist o dva tyzdne, aj zimna obuv, tak som zvedava

ako sa inac mate, arrett co babatko?

baby ako naúredujete s nocnikom? u nas doma ziadna slava, ale u Petky opatrovatelky s Terezkou kakaju a cikaju do nocnika jedna radost🙂

poradte mi este nejake receptiky, co varievate detom, skusali sme uz aj placky, perkelt, masko s ryzou a kompotikom, halusky.....asi skusim normalne domace halusky so zemiakoveho cesta ale s cim, bryndzu nechcem davat je moc slana

ozaj a najvacsia haluz - svokra mala zase poznamky ze dieta tyram ked mu nesolim - no chapete ach jaj

arrett
6. sep 2010

@janka3.12 Moja Svokra tiež na mna, že prečo mu extra varim. Že to je nechutne, to mi ani jesť nemôže a rak podobne. Neriesim🙂
babo kope o 106. Je to oveľa intenzívnejšie ako pri Simonkovi. Pri simonkovi som v tomto obdobi mala stuchance, ale toto sú kopance a niekedy aj dosť bolestivé. A keď nie, tak sa prevaluje🙂 Boli Ma strašne lonova spona, ale to aj pri simonkovi. A podbrusko, ako keby som mala svalovicu🙂 Asi z toho dvihania simonka. Neviete koľko max kg by som mala dvihat? 10kg je ešte v pohode, nie???
Janka, prajme skóre uzdravenie🙂 Nech je tá hnusna choroba rýchlo preč. Hmm.. My sme zatiaľ okrem 6 choroby zdravucky, tak nám to dúfam vydrží čo najdlhšie. Klop klop klop. Teraz aspoň simon pije kolostrum, ktoré Ma vraj viac tých ochranných látok🙂 tak nech ho chránia🙂))

kwetinnka
6. sep 2010

BIbi mozme aj v stredu,aj zajtra...tento týzden nemam velke plany.JAni ja jej davam skoro to co nam..len pred tým nez to osolim jej z toho odoberiem..daj mu na tie halusky vajicko..resp iba zltko.
To je super ze si v robte par dni a už je Oli chory..dufam ze bude coskoro v pohode.NAsa posledne dni sabotuje serblik..nechce tam byt vobec...ale nutut ju nema vyznam.
Arret nasa spi len v overali dlhe nohz a dlhe rukz a trosku ju prikrijem dekou.A aku velkost mas ten spaci vak..lebo ak by si chcela tak mam jeden 6-12 mala v tom spala asi 2 krat...jej v tom bolo teplo.A myslim ze ked capicu vyperies a vyzehlis malo by to byt v pohode
A k tomu soleniu..niektore veci jej trolinku solim..len trosku morskou jodizovanou a florizovanou...ale ak zabudnem..urcite ju netyram..take reci si neber..moja svagrina dava 15 mesacnej bryndzove halusky aj so slaninou...a ostatne jedlo neosoli ani nahodou:o)paradoxi

kwetinnka
6. sep 2010

A to sa ti už teraz zas tvori kolostrum...to nieje nejak skoro,? teda ja neviem ako to byva preto sa pytam

arrett
6. sep 2010

@kwetinnka Manzel už nechce dávať spaci vak, preto paplonik. Ja som mu chcela kúpiť od roka vyššie, sak veď bude aj pre druhé, no on, že si Ma čím skor zvykať na paplon, aby mohol ísť potom do veľkej postele. Aké nepovedal, kedy je to "potom". Snáď myslel keď bude mat simon aspoň 2 roky🙂 lebo skôr ho nedam🙂))
Ja som čítala, že od 16tt sa začína tvoriť v prsiach kolostrum. Tak predpokladám, že mliecko sa mení. Pretože teraz ho mám take hustejsie. Možno aj preto simonkovi nechytí. No furt prikladam a pocucka minutku dve jeden, potom druhý a stačí. No aspoň niečo🙂 Nech Ma stále ten saci reflex🙂 najlepšie do pôrodu🙂 Ale bradavky mám take citlivé, jak prvé dni kojenia. Normálne keď sa prisaje, zatnem zuby a počíta do 10🙂 Vacsinou pri 5 to prejde a potom úplne v pohode/-))
a halušky so smotanou🙂))

arrett
6. sep 2010

Alebo so syrom

kwetinnka
6. sep 2010

Aj tak by sa dalo..ale ako syr? nastruhat? ci ako??

kwetinnka
6. sep 2010

Noo ved ked je hustejsie...tak to je kolostrum..sak kolostrum je riedke a skoro priesvitne....a to sa tvori tak dopredu...to ma celkom zaujima..sak mat colostrum do januara?? prirodzene ho ma zena len chvilu...

bibulienka
6. sep 2010

@kwetinnka ..najlepsie v stredu, inak mam cely tyzden uz "naprogramovany"...
@kwetinnka ..ja Lucke nastuham syr na tom malom srtuhadle a veelmi jej chutiiii 😀 😀
@arrett ...Lucka uz je v pohode, len mam podozrenie ze idu zuby a a si viac naraz...slinta jedna radost...Lucka teraz spi pod tenkou dekou ale mam este spaci vak taky vacsi a na zimu ho pouzijem, u nas je v noci nie velmi teplo, my s muzom spavame radi v chladnej miestnosti a ona sa stale odokryva tak bude mat vak a inak overal s dlhymi rukami aj nohami 😀

@janka3.12 ... u nas klop koop nocnik funguje super, kazde rano hned ako sa zobudi ideme na nocnik a cika aj kaka..tak sa smeje ked pocuje ako cika 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 velmi sa jej to paci...a Lucka zje vsetko..v posledne dni je nejaka hladna..pap to co my..chlebik s maslom, so syrom, rajciny, minule jedla cestoviny s nami ( inak jej uvarim male muslicky alebo take detske bezvajecne co maju pekne obrazkove tvary a ona si nabera lyzickou) obcas trafi do ust obcas nie..ale snazi sa... inak dnes povedal konecne TATA ale uvidime ci to zopakuje aj ked pride manzel domov 😀 😀

Inak fakt poradte nieco na podporu imunity, v jasliach sa bojim aby nebola hned chora...dakujem 😵 😵

kwetinnka
6. sep 2010

Tak dobre..streda je dobra...nesmiem zabudnut tie adidasky pre Lucku.NAsa syru dosla na chut len teraz ..ale cestoviny lubi..to jej dam do misky a papa...ale velky jedak nieje...10 lyziciek a dost.
Nam tiež idu zuby..stolicky ...zatial len dasienka navrete...tak uvidime..som chcela povedat ze ako je dnes pekne..ale už sastihlo aj zatiahnut..a to som chcela ist na vystavu ovocia- zeleniny...nepojdeme nikam..
A na imunitu..neviem..Osciloccocinum..alebo aspon Cebion preventivne..a vlastne aj probiotika su svojim sposobm na imunitu..okrajovo povedane..nie?inak neviem co by bolo pre take male deti..

ivkaivka
6. sep 2010

ahojte, no jani, nech je choroba rychlo prec.
Olivia spi v overaliku a prikryvam ju paplonikom, no skoro stale sa odkope. Este, davate jedlo dokopy, alebo to uz servirujete,ako pre seba-zvlast maso, zvlast zemiaky? Ja to este mixujem, ale len tak jemne, mala odmieta velke kusky a neviem co s tym... 😒

Chcem sa opytat, davate uz aj nejaky vankúsik? Moja sa strasne hadze v postielke, dnes som skusila dat vankusik, taky tenucky a bolo to ovela lepie, ziadne udery do postielky.

Bibka, na podporu imunity su tusim aj probiotiky Inphants Dophilus, neviem ci sa to takto pise. Mne ich poradili na teme o ekzemoch a aj detska vravela, ze su velmi dobre. Ja som malej davala, aj ked brala ATB.

arrett
6. sep 2010

Simonko najnovšie vyhadzuje cumlik z postuelky keď ide druhý krát cez deň spať. Lebo vie, že mama príde apoda mu ho. Vojdem do izby, on na nohách, úsmev od ucha k uchu... Cumel Ma iba na spanie, ale asi ho to odnaucim🙂) Necham mu ho tak na zemi, nech sa diva naň🙂 Aby si vážil a nevyhadzoval 😀 xixi nie, nebudem taká zakerna. Kúpim mu v drogerke tu šnúru čo sa pripina o oblečenie🙂
U nás je jedno, či mu to zmiesam, alebo nie. No maximálne rozpucim puciakom na zemiaky. On zasa potrebujemat kúsky. Hneva sa, keď nema v ústach čo premliet a to Ma iba dva dolne. Simon zje všetko, čo nezje jeho. No a čo som si vsimla, nevie kedy Ma dosť. Keby som ho krmila, vždy by otváral usta. No a potom grcka. On normálne je, odgrgne sa mu a je ďalej. No väčšinou vtedy prestanem mu dávať. Spustí rev a hneva sa🙂 Tak ho musím niečím zaujať. Ma už 10 kg. V stredu poradňa s ním, tak sa teším koľko pribral a narástol. Asi nás budú aj ockovat. Beriem aj manžela, veď Ma pravo na paragraf, nie? Sama ten maratón nechcem zažiť. U nás objednavana čas, takze to bude ráno raz-dva a potom môže ísť mm do práce. Stratí možno hodinku-dve. Jaj a ešte nás čaká to vyšetrenie s vajickami - hydrocela či čo. Či mu už spadli či nie. A boli stena preventivke s očami???????? Lebo Svokor zahlasil, že deti do jedného roka musia ísť. Tak neviem. Asi sa opytam doktora
Dnes som s ním bola doobeda vonku. Väčšinou chodíme poobede s manželom. No poviem Vám, bola to fuska, najmä na ruky keď smeisli z hojdalky na hojdalku. No a bodkou bolo vyslapat hore na 5 poschodie, kedže nemáme vytah. Som ho vyzliekla a ľahká na zem mŕtva🙂)) Potom som ho dala spať a zaspala s ním. Vstanem, volam manželovi že kde sú, lebo simon vstal keď bol už doma, nakrmil a išiel von. Ja mu vravim že kde ste? A on že nemáš drichmat a bola by si s nami🙂 Asi mu budem musieť pripomenúť, že som tehotná😀 a poobede maximálne unavena🙂 Ach jaj. Pekne od neho, že mi takto pomáha a nechal Ma spať🙂 Nonic, idem robiť večeru a pozbierat pradlo, dúfam, že od rana už vyschlo.

kwetinnka
7. sep 2010

TAk to mas super ze ta nechali spat..ja zas mam tu vymezenost ze už ked som fakt unavena tak mm spi s malou a ja vo vedlajsej izbe sama...obcas to tak dobre padne..tým ze mala spi skoro celu noc s nami..je to fajn,.JA nemixujem..niektore pomackam..ale vacsinu davam cele..a aj ked mam zvast uvarene pomiesam mask s rýzou napr...dnes jej urobim trosku halusiek..a dam jej masko s mrkvou a hraskomc k tomu.
Jani ozaj..tie placky si normalne vyprazila? ci upiekla??
Kde sa nam Mirka s Viki tulaju...a este dodatocne Magdalenke vseetko naj k 1. rocku..

arrett
7. sep 2010

Mna asi zasa chytil syndróm hniezdenia🙂 Uz som vyprala hniezdo do postuelky, vreckar, zavinovacku🙂 ach jaj. Teraz rozmýšľa kde dám veci🙂, že mi treba kúpiť perinku. Chcem tu klasickú čo majú v nemocniciach. Neznáša tie zavinovacku, lebo simon mi z toho furt vyliezal a nebol tam na pevno. No a jemu sa to tak páčilo keď bol zafacovany🙂 Tento týždeň chceme po výplate kúpiť autosedacku pre Simonka. Do tej čo mame sa ledva vprace. Zavádza mu už opierka chrbta, lebo nemá kde dať nozky. Vybrali sme klasickú autosedacku Romer. Za 200€. Mm sa rozhodol za novú, že bude aj pre druhé, nech vieme čo kupujeme, ako pouzitu. Dúfam, že nám neprídu žiadne iné nečakane výdavky tento mesiac🙂)) Ach jaj.
Včera som bola pozrieť v práci s pýtali sa, kedy dojdem🙂 Hehe. Som im vravela že za 3 roky🙂

arrett
7. sep 2010

Robím dnes prvý krát Simonkovi polievku. Keď som bola tehotná, tak som si vystrihovala recepty z mama a ja. Terazich idem realizovať🙂 Nie sme moc na polievky, takze ich ani nerobím, no Simonkovi asi zacnem, veď je to pre neho zdravé. Som zvedava či to bude jesť🙂 Ved keď nie, vodu mu dám vypiť a zeleninku popucim🙂

kwetinnka
7. sep 2010

rrett...taku klasicku perinku mam...ak by si chcela...ja sa na druhe urcite nechystam:o)A aku polievku ides varit??JA to vacsinou robim tak ze napr kralicie stehno dam varit..uvarim,vyberiem,dam do tej vody zeleninu..pripadne zemiaky alevbo cestoviny a ma to ako 2v 1..ona by my stavu nevypila..a ked je to velmi riedke je to vsade...My mame tiež romerku..a sme spokojny...

bibulienka
7. sep 2010

@arrett ..aj my mame Romerku a da sa kupit aj lacnejsie, nas vysla okolo 180 eur aspon 20 eur uspora..alebo tu http://www.babymarket.sk/index.php?page=product... pozri maju za 189 eur..aspon nieco a je to v BA...ta je do 18 kg..potom kupime uz len podsedak...myslim ze vacsie dieta uz aj tak nebude spokojne s tou vascou autosedackou.... uvidime...
ozaj aj my sa pripajame ku gratulacii k jednemu rocku pre Magdalenku..dufam, ze vam vysla dovolenka na jednotku.....

janka3.12
7. sep 2010

Oliverko zase miluje polievku, vacsinou dam cele kuracie steno korenovu zeleninu, petrzl. vnat, mletu rascu trosku a lyzicku oliv. oleja, ked je masko makke len ho oberiem a kosti zahodim a pridam mu do toho este bud siroke rezance alebo mrvenicku mu zarobim - tie ma radsej kusy aj ked ma len 4 zuby🙂 a je velky jedak, ale ked mu staci jedlo odstrkuje, aj ke dniekedy mam pocit ze by mu stacilo aj skor, ale sam si ukaze kedy dost, potom don nedostanem ani vodu🙂

kweti placky som vyprazila na kuku oliv. oleja

segra robi v TEVA firme tak nam doniesla multivit. gumovych medvedikov TUTI - olinko hrzyka, dufam ze mu to teraz pomoze, ale mam pocit ze to oscillo zabera, den za dnom je to lepsie

zistila som ze po jahodach v akejkolvek forme sa Oli vysype vacsinou okolo pusinky alebo na chrbatiku, takze je po mne, ja tiez jahody moc nemozem

romerky su super, my sme mali vajicko, teraz mame dve Maxi cosi plus, ja aj manzel v aute /teda ten jeho veteran by som autom nenazyvala - ale kedze ho rano vozi on a ja ho poobede beriem som rada ze funguje🙂/ a sme s nimi taktiez spokojni

segra mi dala listy Ticket multi tak sme vcera boli kupit dve balenia beby3 600g chvalabohu za slobodnych surodencov, skoda ze mam len jednu sestru 😉

bibulienka
7. sep 2010

baby už ste to počuli o vigantole??? akurát minule sme sa o tom bavili...stiahli ho z trhu..takže už žiadny vigantol...

arrett
7. sep 2010

@kwetinnka Jeej ďakujem. Ak chceš predať, určite kúpim🙂 Tam ide aj niečo do vnútra, nie? Nejaký vankus či čo? Polievka: mrjva, zemiak, por, som uvarila do toho zltko, olivovy olej a vnat. A rasca. Celkom dobrá bola. Simonkovi chutila. Vidíte, mohla som dať aj mäso a zároveň by mal aj to. Hehe, nenapadlo má. No čo už, polievky neviem🙂
No idem pozrieť tie stránky a poslať mm. Vigantol nám dosiel pred týždňom. Takze už nedávam🙂 a prečo ho stiahli?

ivkaivka
7. sep 2010

Magdalénke všetko naj...
no aj mňa by zaujímalo prečo stiahli vigantol. Ja ho davam každy deň.
Dnes sme boli na zemiakovej brigade, Olivia mala hlinu až v plienkach, ale bola to zábava...

bibulienka
7. sep 2010

@arrett
@ivkaivka .. vraj ide o to ,z ev tom kvapkadle v tej gumovej casti je nejaka latka, ktora ked pride do kontaktu s olejom uvolnuje skodlive latky preto ho stiahli...

ivkaivka
7. sep 2010

no fasa a ja ked prebalujem malu, tak sa jej davam hrat s kvapkami a ona to veselo okusuje.... 😒
Cize, ak by som vigantol podavala injekcnou striekackou, bolo by to o.k.?
Asi je teraz potrebna nejaka náhrada. Treba ist k lekarke? Ci kupite nieco v lekarni?

kwetinnka
7. sep 2010

To musela byt sranda...mne staci ked beha po zahrade a zbiera slivky s paradajkami.Nieco som o Vigantole zacula ale neviem preco ho stiahli.Arrett ja by som ti ich pozicala...mala som aj od svagrinej..tie som vratila..ale svoje mam...a hej ide tam taka vlozka.
Bibi Lili cely vecer behala s bodynkami po dome...a ta darcekova taska sa jej paci velmi.A co topanocky?

bibulienka
7. sep 2010

@kwetinnka .. mala si pravdu, su fakt uzke vpredu, aj Lucke su uzke, nevopcha tam nozicku 😢 😢 😢 prinesieme ti ich naspat...som rada ze sa jej darcek pacil....a taska musi byt 😵 😵 😵 😵 Lucka sa s tou od vas hrala dve dni 😎 😎 😎
@ivkaivka ..nehrada nie je, zatial sa nema davat nic.. a ani stiekackou, mohlol by byt uz kontaminovany 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre