Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

korelka
21. mar 2009

adka, tak si sa tu predsa len ukazala? 😉 😀

alias - uz to nejako vydrz, ved len nejako musi vyjst von, ale asi sa ma v tebe hrooooozne dobre... 😉 😉 😉

fodorka33
22. mar 2009

alias neboj uz coskoro ho mas pri sebe....tie infuzie a take co do teba teraz pichaju to je nic....to davali aj mne to je len taka vyziva.na vyvolanie co "vzdy"zaberie ti daju ked tak na sale to je ako posledna moznost to dali nakoniec aj mne.

moni ved cvicime a odvcera uz tooolko prduskal 😀 len kakal iba tak trosku ale to mi hovorili ze nech neratam s tym ze ako bude rast ze bude mat nakakne v kazdej plienocke....lebo napr.vcera mi kakal ja neviem rano a potom tak podvecer...ale to ho nebolo brusko lebo si poprdkal a rehnil sa 😀

alias313
22. mar 2009

ahojte babule tak my stale nic...sme kinderko...dnes som dostala poslednu inekciu, tak neviem co dostanem zajtra, ze nieco ine..no fodorka na mna to aj tak posobi, ze s tym co pichaju nemam sancu na porod 😀 maly vo mne kopcuje o dušu, keby sa tak radsej venoval vychodu 😀 no som zvedava co bude zajtra...joj nuda tu je v tejto nemocnici..ale aspon mi celkom chuti co varia 😉

lillie79
22. mar 2009

ahojte,
no ako tak citam radsej na to nechcem este mysliet. som len v 14 tyzdni a verim, ze ked to na mna v septrembri pride aj to rychlo skonci. kamoska rodila prve tak rychlo, ze na stole bola max 30 min, ale z toho cely porod trval vraj 10 min a bez epiduralky. vraj si to ani neuvedomovala a hned po porode mi volala, ze je OK. takze asi tak nejako si to predstavujem aj ja... 🙂 ak sa podari.
drzim vam palce!

korelka
22. mar 2009

lillie - nicoho sa neboj, vsetko bude v pohode!!!! 😉

alias - tak teba maly riadne natahuje... ale uz je to podla mna len otazkou par hodin 😉

fodorka33
22. mar 2009

ahojte alias neboj uz coskoro to je otazka par hodin a drobec je s tebou.vidis ti chlapci su taki betari 😀
a ten moj pretahoval so mnou 9dni a museli mu pomahat potvorisko a teraz ked sa tu na neho pozeram ako mi sladucko hajinka.... 🙂 to je prekrasne...

lilie neboj urcite porodis bezproblemov a rychlo treba tomu verit... 😉

nini19
23. mar 2009

TY JO liliie aj ja by som si to tak priala taky suprovy porodiiiiiiiiiik.....alias uz to vydrz,mas to zapar(mozno aj minut).....alebo uz mas aj potom ci? 😀

korelka
24. mar 2009

neviete nieco o alias? hallo, hallo, alias, mozeme uz gratulovat???

kukulienka11
24. mar 2009

Ahojte maminky,

tak aj ja som mozem konecne pochvalit mojim chlapcekom Jakubkom. Narodil sa 18.3 o 13:24 hod. na Kramaroch v BA..maminu aj dobre potrapil...rodila som 6,5 hodin,ale konecny vysledok stal zato..malinky ma 4.350 g a 53 cm...je to velky chlapcek a doteraz nechapem,ako som ho vytlacila. Dnes sme dosli domov,lebo som mala problemy s krvickou..nejaky nizky hemoglobin...ale kedze sme uz doma ,tak si uzivam tu nadheru,co mi spinka v postielke a najlepsieho manzela,ktory sa o nas tak pekne stara...

vsetkym maminam zelam co najrychlesi porod a ze to krasne babatenko stoji za akukolvek bolest...

som este plna euforie z toho zazraku,co nas zeny(maminy) moze postretnut...je kasne byt maminou 😉

alias-drzim palceky,nech to uz mas za sebou ...vysledok je prekrasny

miluska.h
24. mar 2009

kukulienka: gratulujem k Jakubkovi a prajem vela zdravicka 🙂 mna to tiez onedlho caka, mam trosku obavy, ale zaroven sa hrozne tesim na maleho... 🙂

fodorka33
25. mar 2009

jej kukulienka gratulujem no vidis zvladla si to.... 🙂 stoji to zato....

peggi
25. mar 2009

Kukulienka blahoželám k synčekovi,prajem mu,aby bol v živote šťastný,zdravý a robil svojim rodičom len radosť. Inak klobúk dolu pred tebou. Asi si mala čo robiť,kým si vytlačila takého valibuka. 😉 My máme tiež Jakubka,včera mal 5 týždňov a tiež nebol žiadne tintítko - 3540g a 52 cm. Užívaj si drobčeka.

nini19
25. mar 2009

kukulienka11 moooooooc gratulujem,hlavne vela zdravicka vam obom prajem a nech vsetko zvladnete bez problemikou....jaj aj ja sa uz na malinku moc tesim.... 🙂

kukulienka11
25. mar 2009

ahojte,

peggi-bolo to velmi tazke...tie kontarkcie strasne boleli,ale samotne vytlacenie bolo na stvrtykrat a malinky uz bol na svete 😉 asi vies o com vravim,kedze aj ten tvoj mal pekne miery.

miluska- dakujeme pekne za blahozelanie 🙂 a neboj malinkeho budes mat coskoro pri sebe a nebudes sa ho moc vynadivat..je to prekrasny pocit.Prajem rychly a bezbolestny porod

Fodorka- ano, stoji 🙂 babatka su prekrasne..akurat ten moj sa slni v kocariku,aby mu presla mierna zltacka 😒

nini- dakujeme...urcite bude malinka nadherna...uzi si zatial spanku pokial mozes 😉

berus222
25. mar 2009

ahojte. baby, je normalne, ze nechcem rodit? som velka ako balon, nohy opuchaju, na maleho sa tesime, porodu sa zatial nebojim, ale rodit nechcem. strasne sa bojim, co bude potom. je to normalne?

monika77
26. mar 2009

kakulienka srdečne gratulujem k Jakubkovi ... je to riadny chlapisko a ty si bola statočná, klobúk dolu 🙂

adka.b.
26. mar 2009

ahojte ... tak sa nam 14.marca narodila viktorka,3450gr a 49 cm..na sekciu 😢

kukulienka11
26. mar 2009

monika- dakujem za prianie.

adka.b-tak sme to zvladli..gratulujem k malinkej..vsak je nadherne byt maminou ? 😉

levandula123
26. mar 2009

caute maminy, my to mame naplanovane na 20ty april, snad to dobre dopadne, priatel sa rozhodol abolvovat porod so mnou, mate s tym niektora skusenosti.
Aj ja rozmyslam nad tym, ze uz nebudeme dvaja, stale pozeram na postielku, ktora caka na nasho malinkeho a je to krasny pocit a zaroven taky cudzi. 😎

kukulienka11
26. mar 2009

ahojte,

levndula- moj maznel bol pri mne,pri porode a mozem len odporucat. Asi by som sa zblaznila,keby tam nebol.Bol mi velkou oporou,kedze som mala dost silne kontrakcie..dokonca so mnou chodil, sprchoval ma a masiroval krize.Moj porod bol podla mna dlhy-6,5 hodin,pricom sestricky vraveli,ze som mala "velmi rychly ".. 😉 na prvorodicku. Nikdy nezabudnem na to ako malinky prvykrat zakrical a maznel pripraveny s fotoaparatom..vsetko zdokumentovane a ked malinkeho umyvali,tak tam bol s nimi a drzal mu palcek v dlani..najkrajsi okamih v zivote. Uvidis, budes nadsena a verim ,ze aj manzel bude dojaty...
Tak ti prajem vela stastia a najma rychly porod 😉

fodorka33
26. mar 2009

ahojte bambulky.
adka.b v prvom rade gratulujem 😉

levandula moj muz prisiel sice 4minuty po porode ale bolo to aj tak krasne lebo ma sili asi hodinu a bol tam proste s nami.dufam ze v bud.nezmeska 😉 moj porod trval 8hodin a tiez to nebolo bohvie co ale tak co uz no ked sa maly narodil a zaplakal tak uz to vsetko preslo 🙂 sice som si predstavovala ze pridem do porodky a porodim do hodiny a nieze budem prenasat 9dni a daju mi infuziu ale tak ked uz drobcek nechcel ist von 😉 ale neva teraz je tu s nami a sme najstastnejsi na svete 🙂 drzim palce

monika77
26. mar 2009

adka GRATULUJEM a prajem obom veľa zdravíčka

baby závidím vám, že ste hneď v prvý okamih ako vám miminko vybrali počuli ho a videli ... ja som to šťastie nemala a tak som sa na to tešila ... u nás ho videl prvý manžel a mne ho priniesli až keď som sa prebudila z narkózy ☹

adka.baby
29. mar 2009

Ahoj maminky a čakateľky, neviem, či to už viete, korelka má chlapčeka, narodil sa sekciou a dnes by už mali byť doma avytešovať sa. Tak jej veľmi gratulujeme. My máme už tri týždne,ale nejako plačkame a stále sa len chceme hojdať. Dnes sme boli prvý krát vonku, Tamarka spinkala celý čas. Inak ani neviem ako mi zbehne čas a deň,som v jednom kole. Len jeden proble´m má, že malá mi nechce spať v postielke od prvej chvííle. Až ked zaspinká, vtedy ju tam prenesiem. No čo už? Tato ju rozmaznáva a kolíše a ja si potom s ňou neviem rady. Tak sa držte babiky a čakateľky nebojte sa, ten výsledok stojí za to. Aj ja som sa bála a aj ked si ešte stále neviem poriadne sadnuť a v kuse odsávam, tolko mám mlieka, nemenila by som. 😀

fodorka33
29. mar 2009

jej tak korelke aj s Markom gratulujeme 😉

kukulienka11
29. mar 2009

adka- tak to sme dve, co si nemozu poriadne sanut a taktiez odsavm,takze ta viem velmi dobre pochopit 😉
je to udel,ktory musime zvladnut a ako si poznamenala za ten vysledok to stoji za to .

Korelke gartulujem !!! nech ste obaja zdarvucki 🙂

adka.baby
29. mar 2009

kukulienka aby toho nebolo málo, mám aj zlatu žilu,ale taku fest,v lekárni som stály navštevník, už som vyskušala aj nemožné. Aj som si poplakala ked som prišla domov, lebo som bola sama,manžel pracoval,malá plakala a ja som plakala od unavy a bolesti. Na napnuté a plné prsníky mi veľmi pomohol solux,nahrievanie, hned sa mi samo spustilo a odsala som si. Teraz sa touž trošku upravilo, lebo malinká začina viacej ťahať,ale aj tak parkrat do dňa odsavam,ked sa mi už samo spustí. A papam veci na tvorbu mlieka, aby mi nezmilo. To len aby som sa nenudila pri malinkej.

kukulienka11
29. mar 2009

adi- tak to presne trapi aj mna..uz som nebola na velkej zhruba 3 dni..uz ma vsetko boli a nie a nie istna wc-ko...tiez som z toho zufala..co ti pomohlo?pouzivas nejake capiky?

alias313
29. mar 2009

ahojte...tak nas chrustik Adrianko sa narodil 24.3. a miery 3150 a 50cm o 14.45 a kontrakcie zacali rano o 4.45...no porod bol celkom fajn az na tie kontrakcie..to bol moj koniec sveta.. 😕 este stale sme v nemocnici.dostali sme zltacku, tak nie je to bohvieco, ale co uz. a mame este jednu malu chybicku, ale ta sa dufam odstrani..lubime ho nadovsetko, je to malinky zazrak 🙂 hlavne nech su deticky zdrave-to je to najdolezitejsie na svete 😉

sssimi
29. mar 2009

Ahojte babuľky! Môžem Vás poprosiť o hlas??? Ďakujéééém

http://www.nipa.sk/fotosutaz.php?id=35&sid=4

Alias držím palčeky 😉

kkkatarinkaaa
30. mar 2009

sssimi- uz som prispela 😉 v piatok cvicime? 😉

alias- boze to je zlate....len sa obidvaja drzte a budte zdravucki 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre