Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
16. okt 2009

alex - kojila som v pohode 1 mesiac, potom uz malemu nestacilo, nevedel si vytiahnut viac, ale chutilo mu, cuckal, len je to narocnejsie a urcite nie dlhodobo, ale bradavky som nemala popraskane ani raz . musim uznat ze na bradavky je to dobra vec - no hovorim neda sa cez klobuciky dobre vysat viacej mliecka, mozno ma s tym niekto dlhodobejsie skusenosti, ale co viem tak naozaj len kratkodobo.

andrejka, ja som si mliecko na zaciatku ked som ho este mala zamrazovala - vyvaris flasu od vyzivy alebo horcice, alebo hocijku, aj viecko, nalejes mlicko, zavries a v mrazaku vydrzi 3 mesiace - musi byt vsak v spodnej polici a nesmies tam mat snim nic ine iba mliecko, ziadne potraviny. Rizmrazovat mozes v chladnicke, alebo pri izbovej teplote, po rozmrazeni spotrebovat do 24 hod, aj ked odstriekas a das len do chladnicky tak vydzi len jeden den - v chladnicke ma byt na najvyssej polici - hotova veda🙂

ivuska maleho prikladam, cucanie ho ukludnuje, ale mliecka uz mam cim dalej menej, a pomaly sa mi prestavaju plnit prsniky, my kupkame kazdy den, lebo malinkemu s to paci, potom ho vymasirujem olivovym olejom, spapa bebu . kupeme vzy medzi siestou siedmou a vzdy nam do jednej, niekedy aj do druhej v noci v kuse spinka🙂, cez den zatial rezim nema🙂.

lupena - ja dvam jednu pampers, jednu latkovu a postolky, v nemocnici ich malym nedavali, ale ortoped to u nas odporuca aspon do 3 mes. do kontroly.

alexandrah
16. okt 2009

ahojte, tak aspon na chvilu, janka ... uvidim, ako na tom budem ...
lupena - neviem, ci je to problem s bavlnenymi plienkami, skor je to podla mna ok, len ja som lenivec, ja radsej jednorazove, nechcelo by sa mi prat, vyvarat, zehlit este aj plienky ... tak asi preto, ale ked chces, podla mna to neni medicinsky ani zdravotny problem, len ze jednorazovkami si ulahcis zivot, ale zase peniaze ...
janka - clovece , aka veda s tym mliekom v chladnice, zaujimalo by ma, preco nie s inymi potrevinami a podobne, vyska police a tak ... 😀 🙄

janka3.12
17. okt 2009

alex - vidim ze nespavas tak ako my s Ivkou tie posledne dni🙂 vies co pravdu povediac neviem tak som to citala a jednom portali...inac v chladnicke motu byt kludne ine potraviny, len v tej mraznicke nie. ja som mliecko zamrazovala a malinky ho v pohode pil....

miruska a preco dodrziavas 3 hod. medzi kojeniami, ked davas svoje mliecko? My ked sme dosli z porordnice detska dr. mi povedala ze babatko ked je dojcene si pyta kedy potrebuje, lebo zakazdym si vytiahne ine mnozstvo mliecka.....Ja ked davam bebu, tiez je na krabice napisane len 5 krmeni, ale ked si Olievrko ra vypije 90, raz 120 a zakazdym inak, tak ho krmim ked si pyta....a ztial nam to pekne vychadza...ale tiez musim povedat ze vydrzi cez den nepapat tak dve hodky max, viacej nie...striktne to nedodrzujem, vydim kolko vypije a papa ked je hladny. Raz som ho vazila pred kojenim a po a predstav si spapal len 30 ml a plakal ako tur, tak som musela dokrmit, inokedy vytiahol 50....takze tak, hm....

mirka907
17. okt 2009

Janka, ked vidim-pocujem ze je mala hladna tak 3hodinovy interval neriesim...U nas to mas ale tak, ze ked napr zacne jest o 9tej malokedy skoncime skor ako o 10tej...A dalsie kolo jedenia si zvycajne dame o 12tej... Cez horucavy som jej davala ovela castejsie avsak mala si zvykla ze ju kojenie ukludnuje tak sa zacala pytat dost casto...a to nasledne so sebou prinasalo bolesti bruska, kedze mala dost trpi na prdiky a ta perinka to este cele zhorsuje......a keby som sa nesnazila o nejaky rezim tak ju mam na prsiach 20 hodin v kuse...
Pri poslednom vazeni ked mala mesiac a pol mala o 1700 gramov viac ako pri odchode z porodnice, tak sa nebojim ze by jedla malo...

tinad
17. okt 2009

Mamicky, ja sa velmi bojim tych zaciatkov, ked prideme z porodnice.. Bojim sa, ze nebudem vediet kedy nakojit, ci davat nejaky cajik, ci staci iba kojit.. ako obliekat, aby mu nebolo zima ci teplo.. poradite mi nejaka dobra dusicka?

ivkaivka
17. okt 2009

andrejka, mliecko v chladnicke spotrebovat do 24 hod, v mrazaku moze byt 3 mesiace. Ja pouzivam na mliecko pohariky avetnit a dnes som si kupila sacky na materske mliecko.
Jani, ja mliecko davam na vratka a v mrazaku mam aj potraviny, ved mliecko je uzavrete, tak nevidim problem. Je na to nejaky dovod, preco tam nesmu byt potraviny a preco ma byt v chladnicke na najvyssom mieste,???
Tinad, ja som pocula, ze ked len kojis, tak cajik netreba. Ja prikrmujem a Olivia cajiky odmieta, tak je len na mliecku, sem-tam, do nej dostanem aspon 10 ml.Co sa tyka obliekania, ja vzdy kontrolujem rucky-ak su studene dam este jednu vrstvu a ked je studeny nostek tak jej dam ciapocku a to aj ked je dnu. Hlavne nech ma nozky v teple a aj hlavicku, pretoze babatka nemaju take vlasky ako my.
Mirka, my tiez dlho papame a to davam na flasku, mala sa nevie najest naraz. Niekedy 100ml pije aj hodinu. Vypije 75 a po pol hodinke si este dopije 25. Pytala som sa sestricky tak mliecko mozem 2-3x prihriat, viac nie.
Mirka, davali ste uz nausnicky? Ja mam z toho obavy-z bolesti a z toho ci jej uska nezacnu hnisat.
Jani, dnes som si kupila mudru knihu a tam na mliecko odporucaju feniklovy caj. Vraj plni mliecne zlazy. Ja feniklovy caj si robim kazdy druhy den-1 salku, no kvoli Olivkinym prdikom. Ak Oliverka z feniklu nenaduva, tak vyskusaj.

alexandrah
17. okt 2009

janka - my sme boli s ivkou na teme nespavost, ja bohuzial nespavam cele tehu, teraz cim dalej tym horsie, posl, 2 tyzdne v priemere zaspim o 5 rano!!!!!!!!!!!!! potom spim tak 5 hodin, cely den som ako zombie, a vecer zase nie a nie zaspat ........ mozno aj moc myslim na riska, co este kupit, ako vsetko dovybavit, neviem ... (teraz som si vsimla - Oliver je velmi pekne meno!!!!!!! 😉 ).
BABY, MIRKA - TO SA KOJI AJ HODINU??? ach jaj.........
tinad - som na tom rovnako........ snad nebudem az taka nemozna, a risko to prezije!!!!!!!! 😀 ked bude nakojeny, prebaleny a obleceny, tak snad ho aspon na zivote neohrozim!!!!!!! 😎 v ktorom si tt? kedy mas termin??
baby, ivka - cajik je len keby mal napr. koliku, tak mu dam par lyziciek rascoveho alebo fenykloveho vyvaru? aj ked kojim, nie? uz som kupila aj fenikel, aj baby, a vselico dneska ... este ten repik tusim desszi radila na tvaricku? ako ma olivka s tvarickou? uz lepsie?? vselico som sa docitala v tych mojich novych knizkach ... ozaj, tie nausnicky, ta sestricka z inej temy pisala, ze ked isli na nausnice, dala malej cipok - homeo, Virencol - dnes som ho kupila, je aj proti zapalu, horucke, aj proti nervozite, a vraj bola mala ok, potom potierali, ked mali zapal framykoinovou mastou, ale ta je tusim na predpis ...

janka3.12
18. okt 2009

tom mas pravdu🙂 miruska
aj ja ked som kojila tak nam papani trvalo 30 az45 min niekedy aj hod🙂 alex neboj to ti ani nepride ze je to tak dlho, male bude cuckat a cas ubehne ako voda🙂

tinad - vsetko bude dobre uvidis, ja som prvy tyzden normalne mala stavy ked som proste plakala lebo som nevedela co Oliver odo mna vlastne chce.) ja hlupa som si myslela ze babo sa narodi a hned ma rezim.) no tych prvych 28 dni je naozaj o spoznavani sa🙂 kojit budes ked bude male pytat - kym bude malinke a ked budes vyhradne kojit cajik vraj naozaj netreba.

ozaj miruska a neskusila si pit fenyklovy caj? nam ho odporucali na predporod.priprave aby babo nemalo koliky a nebolelo ho brusko, pijem ho kazdy den, a teraz ked papa takmer vacsinu dna umele este zvlast, a chuti cajik aj Oliverkovi tak mu robim fenyklovy detsky od Hipp tak 30 - 40 denne vypije aspon ho neboli brusko a pri UM vraj treba trochu cajiku - ked teda babo papa len UM🙂

arrett
18. okt 2009

Ahojte baby
prosím vás poraďte mi. Od včera rana mám strasne bolesti v pravom podbrusku. Take bodave, pichave. Neprestava to ani keď lezim, stojim či sedim. Teraz neviem či to je normálne a iba sa mi maternica roztahuje, alebo je to niečo zle. Nemavali ste niečo take? Myslite že mám ísť na pohotovosť?

lupena
18. okt 2009

janka3.. ďakujem za ra&du. tiež som rozmýšľala, že tak budem dávať, veď ublížiť mu tým hádam nemôžem
alex... akože jednorázové budem dávať, len som myslela, či treba dávať ešte na ne aj látkové. či koľko kusov jednorázových dávaš naraz?...🙂

andrejka77
18. okt 2009

ivka ...ak ti mala nedopije tvoje mliecko tak potom ho davas este do chladnicky alebo ako?ked pises ze sa moze este viac krat zohrievat.... 😵

mirka907
18. okt 2009

Ivka, nausnicky este nema...Tiez sa bojim toho aby jej uska nezahnisali...Manzel je uz ale netrpezlivy, takze ich asi tento tyzden dame. A inac ako si mala zvykla na perinku?Uz je kludnejsia? Nasa je zas trosku nervna odkedy ma tu vacsiu..zas ma stavy, ktore nechapem...
Baby ja uz som niekedy ozaj na nervy ked neviem preco mala place...ked uz si myslim ze ju poznam a zaciname mat ako taky rezim, tak mame taky den, ktory to vsetko vyvrati. Napr vcera ...rano po papani hadzala usmevy na cele kolo..a v priebehu par minut totalna zmena, plac a tak to bolo skoro cely den. Sama sa dokazala pohrat tak 20 minut... Najhorsie je ze aj pocas papania sa mi durdila...A co ma najviac trapi je, ze cez den vobec nespi...Najviac tak polhodka doobedu a polhodlka poobede a to tiez len malokedy...je to normalne na 2mesacne dieta?
Janka fenikolovy cajik od Hippu mala pije...ja zatial nie ale planujem zacat...ja caj pijem rada tak preco nie taky, ktory malej pomoze?
Alexandrah ..no to kojenie je ozaj dlhe...tiez som si nemyslela ze nam to bude trvat tolko...ale cim bude mala starsia tym by sa to malo skracovat.....ale nie je pravidlo ze kazde dieta papa tak dlho...skus si len najst nejake fora o kojeni a tam najdes kopec prispevkov o tom ze zeny koja do 20 min...skor si myslim ze take dlhe papanie je menej caste.....Na druhej strane je ale velmi fajn sledovat drobca ako vdacne pije...moja sa pri tom na mna stale pozera🙂 a sem tam do toho zvykne hodit usmev...tak vtedy si ani neuvedomim ze uz je na mne zavesena 40 minut🙂

mirka907
18. okt 2009

Arrett moze to byt len priprava tela pred porodom...v kazdom pripade ak ti bolesti pretrvavaju je lepsie ist na pohotovost pripadne na centralny prijem do porodnice kde sa chystas rodit ..aj keby to nic nebolo aspon sa ukludnis...
Ak mas vybraneho a dohodnuteho porodnika, tak mu skus zavolat a popytat sa.

jedlicka99
18. okt 2009

Ahojte baby. Chcela by som vediet vase nazory na epiduralku. Pretoze rodit budem prvy krat. A mam obavy z porodu a moznych komplikacii. Je to bezne ak si o to poziadam? Alebo ma budu prehovarat ze naco, a preco a podobne otazky?

arrett
18. okt 2009

Mirka907 - Dakujem ti🙂 volala som do Ružinov a veaveli že mám prísť. No pól hodinku na to má to zrazu prestalo boliet. Odvtedy sa cítim úplne skvelo. Nechápem to. No v každom prípade som rada že je to už v poriadku. Dr. mi na poslednej kontrole vravel že som otvorená na 2 palce, tak možno je to naozaj tá príprava na pôrod.

Jedlicka- tiež som prvorodicka a epiduralku si určite dám. Sám môj dr. mi to odporučil, vraj prečo by som mala trpieť keď nemusím. Ak ju nebudem potrebovať tak mi ju nedajú, ale ak budem rodiť 30 hodín tak budem za ňu vdacna🙂) preistotu nech ju mám podpísaný a zaplatenu.

Tinad- aj ja sa strašne bojim. Najhoršie je to, že nemam nikoho (okrem manžela) kto by mi pomohol. Niekoho skúseného, kt by mi poradil alebo pomohol. No verím že my ženy to mame vrodene a spolu s babom si k sebe cestu nájdeme. Viem že to bude ťažké, ale zároveň jeden úsmev všetko zázemie🙂

jedlicka99
18. okt 2009

A das si ju aj ked bude vsetko prebiehat v poriadku? A budu ta presviecat ze je to zbitocne? Mne vcetci doma vravia preco vymyslam ze to vydrzim ále ja to pre istotu chcem nikdy neviem co sa moze prihodit...chvilami som si myslela ze som zbabela a nic nevidrzim ale ked nemusim naco trpiet.. 😒

ivkaivka
18. okt 2009

alex, tvaricka sa mi zda lepsia, no mazem Holtovym kremom-uz som nemohla pozerat, ako sa to roztahuje. Tak som si povedala, ze ak to teraz zmizne a opat sa urobi, tak uz ideme na kozne.
Andrejka, do chladnicky nedavam, necham na stole-aby chytilo aspon izbovu teplotu, nie je dobre ho hned schladit. No ak stoji viac ako 3-4hodinky, tak ho radsej vylejem, mam strach, aby som jej nepokazila zaludok. Sestricka v porodnici mi hovorila, ze oni urobia do zasoby a potom ohrievaju, vies pri tolkych babatkach, by sa to ani nedalo stihnut, vsetko pripravit, prevarit vodu, uvarit, nakrmit..., tak si myslim, ze to urcite drzia v nejakych termoskach???
Mne je totiz strasne luto, vyliat do umyvadla moje mliecko a Olivia niekedy papa na viac krat.
Mirka, zda sa mi uz kludnejsia, no mam pocit, ze tie remienky nejako nedrzia, rano sa zobudila a nozicky mala skoro rovne, proste to povolilo. Nestalo sa Ti to??? Aj Olivia ma take stavy. Najprv usmevy, hrkutanie, vyskot a zrazu plac, no ja mam pocit, ze chce spat-tak ju vezmem na ruky a na fit lopte ju pohojdam a vacsinou sa mi ju podari uspat. Mam pocit, ze telo si zaziada spanok a ona proste spat nechce, tak spusti plac. NIekedy mi place aj ked je strasne unavena a nedari sa zaspat.
Ako davas spat malu-pri hluku, alebo ma ticho??? Mne kazdy radi, nech si zvyka na hluk, no ja im poviem, ci by sa im dobre spalo pri hlucnej telke, radiu...mam pocit, ze mozog potrebuje vypnut a nie nacuvat nejakemu hurhaju, predsa ved ked ide TV, tak podvedomie pracuje a urcite sa babatko nevie uvolnit. Teraz ju stale odnesiem do spalne a uz 2 den mi pospi aj 4-5hod.-no len 1x za den. Dufam, ze v tom bude pokracovat.
Aj Olivia sa durdi pri papani, proste spusti rev a ja neviem ci ju boli brusko, alebo co proste zacne revat-kvicat, kope nozickami (co dovoli perinka), ja jej drzim flasu v puse, hojdam jak diva, no zaberie len sadnut na fit loptu, resp.pustit vysavac a je kludna 😀
Jedlicka, ja som epiduralku nemala (najprv som chcela), no spolurodiaca ma presvedcila, ze nech si nedavam, ze to nie je potom ono a teraz som rada, ze som ju nemala. Proste, ak to nepojde, daju Ti injekciu a urychlenie a mas to-mne ju dali, ked kontrakcie slabli. Ja som zacala s kontrakciami 04.40, do porodnice som isla okolo 22.00 a Olivia sa narodila 00.20. Urcite sa to da vydrzat. Zeny su velmi silne a urcite im netreba ziadne oblbovaky. Neboj, ale hovoria, ze prve je najlepsie vyskusat normalne a potom pri druhom si dat, nech vies porovnat a pri tretom si vyberies 😀 . No ja by som urcite ani 2xnechcela. Ved ako rodili nase maminy a babky? Neboj, kazda to zvladne. Daj potom vediet ako si sa rozhodla.

cikyta
18. okt 2009

Ahojte.Sorry,že sa sem miešam,ale pozrela som to tu bajočkom (lebo viac času nemám) a chápem dobre,že Ivkaivka a Mirka nosíte frajkovu perinku na drobcoch?

arrett
18. okt 2009

Jedlicka- keď budem zvladat bolesti tak asi nie. No keď to bude neznesitelne tak uvažovať nebudem a dám si ju. Nebudem zbytočne trpieť . Bojim sa, aby som potom mala dostatok síl na vytlacenie. Takze zaplatiť si juzaolatim a podľa situácie uvidim. Možno to pôjde tak rýchlo že to ani nestihnem🙂

janka3.12
18. okt 2009

Cafte babulky

lupena - ja davam 1 pampers a 1 latkovu a na to postolkove nohavice - laminky si normalne kopka a vobec mu to neprekaza

epidural - moj porod skoncil sekciou 30 h po odtou plodovej vody, epiduralku som si dala tiez az ked som uz nevladala zniest bolest a bola som ustata a stale som sa neotvarala a lutujem ze som si ju nedala skor - nepomohla mi otvorit sa, ale sprijemnila mi porod aspon chvilu pred op a po sekcii mi tam pichli liek od bolesti tak som sa aspon dobre vyspala, mozem len odporucit - maly nemal po porode ziadne problemy s adaptaciou...ale myslim si ze je to individualne.....ak si ju chcete dat aj ked nie su tazkosti je to vase pravo a lekar vam moze povedat svoj nazor, doporucit ale nie odmietnut...ved uvidite ako bude postupovat porod, ja som si dala epi 24 h po odtoku plod.vody a bolesti, uvidite aky budete mat porod a ako sa budete citit🙂 drzim vam palceky - no poznam baby, ktorym porord prebiehal dobre a epi ho spomalili - takze asi sa treba poradit s tym porodnikom ktory bude pri porode /ak bude normalny/🙂

Miruska, nas maly robec spi dobre v noci ale od 5 rana do stvrtej poobede my nespinka viac ako 30 min az max hodinu, tiez mi cez den nespinka...len papa, porozprava si sam pre seba vo vibracnom kresielku, potom pomrnka, zoberem ho na ruky dame cumlik, pohojdame sa a zaspinka - no iba nakratko...tiez by som bola stastna keby cez den lepsie spal, ale asi mame deturence, ktore proste cez den nespinkaju...ivuska a uankab vam ako male spinkaju cez den?

jedlicka99
18. okt 2009

Neviete nahodou ked tvrdne maternica je tvrde aj brucho? Alebo su to take zvlastne tahave bolesti?

uankab
18. okt 2009

ahojte babenky, nestiham vas vobec citat... teraz malinka spinka, cakam ze ju budem zachvilku kojit a mm je este v praci, tak mam aspon trosku casu 🙂
nam spinkanie celkom ide... vstavame rano okolo pol deviatej-pol desiatej, potom ju ukladam spinkat okolo pol jedenastej, v poslednom case mi spinka len hodinu az hodinu a pol doobeda... poobede ideme von na prechadzku a to prespinka aj 3 ci 4 hodiny v kociariku... kupkame vacsinou okolo 6 vecer a o pol 7 nakojim a ideme spinkat... cele sa to ale odvija od toho kedy vstane, napr. dnes rano bola hore o 8, tak uz o 10 spinkala asi do 11.30... poobede spala ale len od 13 do 15.30, tak som kupkala pomaly uz o pol 6, lebo bola veelmi unavena, ulozila som ju sice o pol piatej, veelmi sa jej zivalo a mala tazke ocka, ale nezaspinkala, bola velmi nepokojna, aj teraz spinka tak trhano... kazdopadne sa ju snazim vzdy ukladat po 2 hodinach co je hore, lebo viac nevydrzi a je mrzuta, nie vzdy sice zaspinka, ale aspon si v postielke oddychne...
v noci sme hore tak kazde 3-4 hodiny, vacsinou kojim okolo jedenastej, okolo pol tretej az tretej, a potom to je individualne, niekedy sa zobudi uz o piatej... vtedy si ju vacsinou necham uz u nas v posteli, lebo pri kojeni zaspim 😅 ... vcera som bola rano taka unavena (bola v noci hore od pol tretej do stvrtej), ze som zaspala pri dvoch rannych kojeniach 😅
inak este stale bojujem s mlieckom, uvidim ci sa mi upravi alebo nie... mirka ty si ako na tom?
a este ma napadla otazka, dostali ste uz menzes? ja mam taky tichy pocit, ze mi zacina, ale to sa mi zda nejako skoroo!! no utekam, malicka sa prave zobudila.. pa

alexandrah
18. okt 2009

baby, ja som nakupila caje preventivne, aj ten faniklovy, len som nekupila v lekarni detsky hipp, ale v dmke bio, mozem ho pripadne malemu dat, keby daco? kupila som aj specialny detsky ... len som si neuvedomila ...
lupena - ja som myslela, ze jednorazovu iba jednu, a iba ak treba nasiroko balit, tak na to este aj bavlnenu ...
ivka - tie cipky sa volaju Viburcol, tusim som napisala cosi ine ...
jedlicka - ja urcite chcem epi, neni som ziadna padavka, ale naco trpiet, ked nemusim, neni som v stredoveku, a hlavne najprv si povies, ze v pohode, zvladam, nedam si, a potom by si si aj dala, ale uz je neskoro, nepichnu ti ju, lebo by ti nezabrala. no a moze ma presviedcat kto chce co chce, proste to neni ich porod, ani telo, ked si ju chces dat, tak si daj ... niekto ma super porod, vravi, ze potom je to horsie, ale niekto ma ovela tazsi, nevies, ako budes na tom ty, tak sa rozhodni dopredu. ale zvladneme aj tak 😀 a presne, ako uvadza janka - lekar ti ju nemoze odmietnut, iba ak z medicinskeho hladiska, nech je jeho osobny nazor akykolvek ... inak, ked ti tvrdne maternica, tak mas tvrde cele brucho, tahave bolesti je nieco ine, to sa ti roztahuje maternica, brucho by si mala mat mäkke. ale v 38 tt ti uz asi tvrdne hodne a casto, nie? aj mne uz dost vela, aj pri mensiej namahe. 😝

janka3.12
19. okt 2009

uankab a co mas s mlieckom? inac menzes este nemam, v stredu idem ku gyndoske na kontrolu po sestonedeli tak uvidim co bude🙂
nas drobec tiez vydrzi byt hore tak ma 2 hod, potom sa mu ziva a zacina byt tiez mrzuty a pomrnkava....

mirka907
19. okt 2009

Uankab mliecka mam stale dost...v sobotu som mala pocit ze akosi malej nestaci lebo sa mi durdila na prsiach tak som si dala caj na podporu kojenia..problem vsak ale nebol v tom ze malej nestaci ale ze je prejedena a mliecko sa jej vracalo...tak sa mi zda ze si skratila dobu, ktoru potrebuje na nakojenie, ze sa zasiti ovela skor ale je zvyknuta papat dlho tak taha a taha a potom je jej zle...vcera aj dnes rano mi napriklad grckala ked tahala viac ako 15 min...a doteraz tu bolo rodeo lebo ju bolelo brusko...vratili sme sa od pediatricky, ta nas poslala aj na plucne, lebo sa jej trosku zapalila rana od ockovania proti tuberkuloze a strasne chcela spinkat...ale nedalo sa jej a hned ako som ju dala do postielky sa trhala...tak mi jej bolo luto...dostala espumisan a teraz je chvilku klud...
Ja som este menzes nedostala a dufam ze to ani tak skoro nebude🙂

Cikyta ano nosime tu nestastnu perniku...uz mame druhu velkost 20tku...

Janka tebe aspon drobec spinka dobre v noci...mne sa budi kazde 2-3 hodinky na papanie a zvykne zaspavat okolo 10-11. Minuly tyzden trikrat po sebe zaspala okolo 8mej tak som bola vytesena ze JE TO TU mame konecne rezim na nocne uspavanie.....ale akosi som to zakrikla...zrejme bola len trosku omamena z fenistilu, ktory brala proti svrbeniu...ten som jej vysadila hned ako vyrazky zmizli a hned bolo aj po zaspavani o 8mej...

mirka907
19. okt 2009

Ivka ked som mala prvu perinku tak sa mi parkrat stalo ze sa uvolnili tie remienka...teraz su na suchy zips a ten drzi dost pevne...Ten 4-5 hod spanok ti zavidim....ja tiez vidim na malej ze je unavena, ale na nu nezabera vobec nic...ziadna fit lopta, nosenie na rukach nic...akurat tak vibracne kresielko raz denne tak na pol hodinku a to je vsetko....Pocas tehotenstva som bola velmi aktivna...vela som cvicila , vela sa prechadzala a podobne a tak sa mala stala asi imunna voci hojdaniu, kolisaniu, skakaniu...

jedlicka99
19. okt 2009

alexandrah No ved to som sa cudovala ze som mala brucho mäkke. Tvrde brucho mavam sem tam ale tieto tahave zvlastne bolesti som mala prvy krat a nevedela som co to je, nie je to ani celkom bolest ale hodne neprijemne. Tak uz viem diki 🙂

cikyta
19. okt 2009

Mirka.Jáj.Tak máte ju aj vy.Nám ju nakázali až teraz v 5 mesiaci,takže velkosť neviem.Máme ju ušitu na mieru.
Vždy sme mali zlý klbik a až teraz nám ju predpísali.Ide ma šlak trafiť,lebo malá chce sedieť,štvornožkovať,doslova pomaly chodiť a ten suchý zips prd drží-a ešte si ho dáva dolu.Už som jej ju aj sama prešila a stále sa to odopína.Stredu máme kontrolu,tak sa modlím,nech to je už OK.Od narodenia sa trápime po RTG-aj vela slz sme spolu vyronili,tak si želám , nech máme stredu šťastný den a nech nejdeme od ortopeda zase so slzami 😢

cikyta
19. okt 2009

Inak mám ju v albume.Aj vy máte taku?

janka3.12
19. okt 2009

miruska sice dobre spinka, ale tvoja papa mliecko a moj UM, radsej by som sa budila a kojila....ale chvalabohu je spokojny🙂 stale pijem cajik na kojenie aby som mu aspon tu jednu davku mojho mliecka davala - ao prevenciu proti chripke🙂🙂🙂

alex - s tym cajikom bio z DM, vlastne so vsetkymi cajikmi pre deti - ten od Hipp je moc sladky, ja ho riedim viacej ako je v navode - ale na cajiku treba pozriet od akeho veku je, inac nic🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre