Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
26. okt 2009

janka a preco nekupete skor aby ti nezaspinkal? my kupkame vecer o 6, potom ju hned nakojim a okolo 7 uz davno spinkame... len teraz s posunom casu to je horsie, vcera me to umelo predlzovali a to bolo revu !!!

alexandrah
26. okt 2009

janka - ja by som ho nekupala, nech si radsej pospinka!!! alebo veru, okupte skorej 😎
ivuska - uvidim, ako sa to podari s tym rezimom, zatial to vyzera tak, ako ked som sa pytala znameho - aky maju rezim, ze "mala je sef, a my lietame" - citujem, ale snad to pojde!!!!! 😀

janka3.12
26. okt 2009

uankab, ked zaspinka pred piatou tak, nechcem kupkat o stvrtej:( normalne tiez kupeme medzi siestou - siedmou
vcera vstal o 21:30, potom 1:30 a o 4:30 takze o jedno prebudenie viacej ako normalne...nechali sme ho spinkat🙂
Ivuska ty brdo, a ja sa stazujem ze v noci malo spim.....cez den Oliverko spinka malinko max, hodku, ale aspon v noci to celkom ide

Inac ten posun casu je riadna prkotina - deturence to maju na haku🙂

mirka907
26. okt 2009

Baby normalne vam zavidim Vase spave deti....my cez den nula bodov...po novom nespime ani v kociariku, bo mala tak sleduje okolie ze koniec...asi sa boji ze by jej daco uslo...Prestane ju to bavit tak po hodine , hodine a pol a vtedy na chvilku zalomi...Samozrejme ze vecer je zas nervozna lebo cez den nespala a uspavanie je tiez boj...Take ze okupat o 7mej a zeby za hodinu spala nehrozi....Sem tam sa jej stane ze zaspi pri kojeni, ale to je skor vynimka....a nocne vstavanie?Kazde 2-3 hodinky...najviac spala 4 a pol ale to asi len raz alebo dvakrat....Posledny tyzden sme vstavali aj 4-5 krat...takze si to uzivajte...ja uz len verim ze cim bude starsia tym to bude lepsie...a ze pucenie sa a palenie zahy ju prejde cim skor...

ivkaivka
26. okt 2009

Mirka, vidim, ze sme na tom podobne. Nejako to vydrzime. Ja s uspavanim uz ani nebojujem. Proste s nou rozpravam, prechadzam sa do rana, potom jej dam napapat, tak sadnem do kuchyne na stolicku, na druhu vylozim nohy (kuchyna preto, aby sme nebudili ostatnych), Olivijka pozera do steny, ja sa snazim vobec pozerat, uplne v tichosti sedime ako dva puky a cakame, kedy sa malej princeznej uraci zaspinkat... Uankab, to spinkanie mate ako z knihy. No dnes musim poklopkat, boli sme dat nausnicky, takmer vobec neplackala, prisli sme domov spala 4 hodinky, vstala napapala sa a v kociariku pospala dalsie tri hodinky, vstala okolo 4 a zaspinkala teraz o deviatej, tak rozmyslam, ci jej nechybali nausnicky, preto bola nespokojna 😀 , no uvidime ako sa to bude vyvijat dalej...

alexandrah
27. okt 2009

ivus - tak to je skoro ukazkove, mozno to takto bude pokracovat aj nadalej, veru, baba sa potrebuje paradit, tie nausnice chybali 😀 😀 😎

sisulka7
27. okt 2009

ivkaivka, mali sme nieco podobne. cez den spinkala ako anjelik a v noci rev a do pol tretej hore a asi pred tyzdnom sa upravila, davam do postielky okolo desiatej, zaspava medzi jedenastou a dvanastou a ja sa konecne vyspim 🙂 treba len vydrzt. drzim palce 🙂

janka3.12
27. okt 2009

🙂 ach jaj, veru drzte sa, vcera sme konecne nezaspinkali a kupali, od osmej vydrzal spinkat do pol tretej, tak dnesny den ratam ze budeme mat zivo🙂

Inac Ivuska Oliverko v kociku vydrzi max 30 mi, uz mam presne vymedzenu trasu, viem pokial zajst aby sa mi nezobudil, normalne prense na min zaspi a vstava asi sa mu nepaci ze nema vyhlad alebo co🙂

uankab
27. okt 2009

ahojte, tak my nastastie v kociariku spinkame... ak je vsetko ok, tak potiahne 3 hodiny, niekedy aj 4 🙂 ... mirka, mas Viktorku v hlbokom kociariku? ved z tadial predsa je nemozne sledovat okolie, alebo? nasa zalomi len co nohy z domu vytiahneme... sused sa vcera smial, vychadzali sme z krikom a pokial sme prisli k nemu (byva cez chodnik oproti 😀 ) uz spinkala...
ten casovy posun ma nici, vcera som posunula kupkanie na pol siestu a to bolo revu ku koncu, dnes rano sa zobudila uz o 5 ze haloo, som vyspinkana... nejako sme ju presvedcili aby spinkala aspon do siedmej, no skratka cely den bola posunuta...
janka, to ako robis ze ti tak dlho spinka v kuse? nam najdlhsie potiahla 5 hodin, ale obvykle sa budi kazde 3 az 4, nad ranom aj kazde 2... nejaky hladosko je z nej v poslednom case, som zvedava kolko budeme vazit...
inak neskusali ste deticky vzdy poobede pravidelne ukladat na spinkanie? ja nasu ukladam cca po 2 hodinach co je hore, pretoze inak je umrncana... nie vzdy sice zaspinka, ale lezi v postielke, kopka si, oddychne si aspon trosku... ak je to velmi zle, tak idem s nou von, alebo si s nou lahnem ja a zabuva...
a este aby som nezabudla, davate drobcom vitamin D? ak ano, ako ho davkujete a ako ho podavate? viem ze sa musi s mlieckom, ja si ho kvapknem na bradavku pred kojenim, myslite ze je to ok?

ivkaivka
27. okt 2009

sisulka, no hadam aj nam sa to po tom tretom mesiaci upravi. Vcera zaspinkala o polnoci, vstala o 4.20, na flaske zaspala a potom vstala o pol osmej.
Jani, mne dnes v kociariku poslala takmer 4 hodinky. No bola som sa prejst, tak som ju nechala na dvore, ale bala som sa lahnut si, aby som nezaspala, tak som upratovala...no uz poriadne nevidim. Teraz sme dokupali, nejakym zazrakom zaspinkala, tak predpokladam, ze pred Ordinaciou vstane (totiz, vzdy ked chcem nieco pozerat, tak sa zobudi) a zaspime mozno az rano. Predstav si, dnes sa mi prisala asi na 15 min. normalne som bola mimo a ona asi tiez, ze to co je, pretoze cely cas na mna pozerala, ako male sovica. Este sa musim pochvalit uz 4.den fici len na mojom mliecku. Dufam, ze ho budem mat dost, pretoze na 1x vypije aj 150ml.
Uankab, aj my z domu odchadzame s krikom, musim ju asi min.poriadne hojdat-to fakt poriadne, ze pre druhe babo, budeme musiet kupin novy kociarik a potom zaspinka.
Uankab, myslis Kanavit? Ten davam teraz raz do mesiaca. Na lyzicku si z prsnika odstrieknem trosku mliecka, kvapnem 2 kvapky a dam jej to. Olivijka nema problem s lyzickou, praveze z nej papa velmi rada. Aj Vigantol jej tak davam kazdy den.

uankab
27. okt 2009

ivka, myslela som vitamin D... kolko ho dvas a akym sposobom? my sme pri narodeni dostali injekciu vitaminu K, tak ten jej nemusim davat... ja som v UK a vitamin D sa tu detickam nedava, mamina mi ho doniesla, len nie som si ista davkovanim... my zasa papat z lyzicky nevieme, neprehltne to totiz, je naucena len sat 😉

alexandrah
28. okt 2009

ivka - a preco si si radsej nelahla a upratovala, sak by si sa zobudila, keby sa aj mala zobudila... ja pri mojej spavosti/nespavosti asi budem kopirovat rezim riska, ked bude hore, aj ja, a ked pojde spat, vyuzijem to aj ja, aspon dufam 😎

janka3.12
28. okt 2009

Uankab, kazde babatko dostane v porodnici vit. K hned po narodeni, ale na Slovensku sa dojcenim detom dava raz za mesiac, detickam na UM sa nedava lebo umele mliecka obsahuju vit.K - dava sa ako prevencia pred hemoragickou chorobou - vit. D, alebo Vigantol, sa dava raz denne dve kvapky az do jedneho roku dietatka, najlepsie je si odstriekat trosku mliecka na lyzicku ako vravi Ivka a do toho kvapnut dve kvapky. Tak jej skus lyzickou len naliat mliecko s vit. pomalicky do pusinky, nemusi ju chytit do pusinky, snad to prehltne, vsak je sikulka🙂 z bradavky ti moze stiect a nedostane celu davku...ale lepsie ako nic🙂

neviem ako to ze Oliverko tak dlho spinka, stava sa to tak 3x za tyzden, inak spi na zciatku 4 hodky a potom dve az tri🙂 dnes mal nejaku horsiu noc...inac vzdy rano sa budi, ked sa puci aby sa vykakal, normalne je sranda ho pozorova ako tlaci chudatko🙂 a v 90% vzdy kakame doobeda

Baby nevite poradit, akosi ma skriabe v hrdle, tak som si dala homeopatika, ateply caj, len sa bojim aby sa to nezhorsilo aby som nemusela brat nejaky panadol alebo co..nemate nejaky babsky recept?

Alex vyuzijes🙂 najma ak ti bude niekto moct pomoct v domacnosti najma zo zaciatku, lebo mne ked drobcek cez den spinka, hocikedy sa nestiham najest, treba pozehlit oprate vei, plienocky a tak....

mirka907
28. okt 2009

Uankab..ona je v hlbokom, ale sleduje oblohu, stromy a tak podobne...viem ze este daleko nedovidi, ale rozlisuje svetlo, pritmie, tmu a vyrazne farby a hlavne mna🙂...Inac vzdy take okale vyvali, ked prejdeme zo svetla do tmy ...a chcem sa opytat...vsimla som si ze sa v poslednej dobe zacala akoby bat...robia to aj vasi drobcovia?napr...zobudi sa, nikto nie je pri nej tak spusti strasny rev...staci pomojkat a je dobre...kolotoc ju zvykne sem tam vydesit atd atd...
Janka nasa si tiez zvykla pucit sa v noci...dnes napr od 2 jej trvalo do pol 5tej kym sa vykakala...bola to uz druha noc po sebe co kakala o pol 5 tak dufam ze sa to nestane pravidlom....mohla by si to posunut na nejaku neskorsiu rannu hodinu🙂...den predtym sa ale vykakala bez prolemov po chvilke pucenia...mozno jej to dnes v noci neslo preto, lebo som jej vcera nedala feniklovy cajik...tak dnes urcite nezabudnem...

ivkaivka
28. okt 2009

Alex, mala spi na dvore a keby som tvrdsie zaspala, asi by som ju nepocula-teda mozno aj hej, no mam strach, zeby chudatko tam revalo a jeho mater by drichmala pri telke 😅
jani, mne lekarka hovorila, ze kvapky do mliecka, pretoze vraj ostavaju na lyzicke, proste cele sa to nedostane babatku. Ja mam len strach, pretoze Olivijke davam kvapky pred jedenim a ona ked sa napapa takmer vzdy grcka, tak sa bojim ci aj tie kvapky neda von.
Ja mam zaruceny recept na hrdlo: namoc vreckovku do studenej vody, priloz na hrdlo a previaz satkou, stale po takych 4 hodinach vreckovku opat namoc do studenej vody-ten chlad zapal vytaha, ako ked sa popalis, tak ruku das pod studenu vodu, nie pod teplu. Do dvoch dni mas pokoj a ziadne horuce napoje!!!
Mirka, moja sa asi tmy neboji. Ona aj v noci sa zobudi, ze je hladna no kym zacne plakat,tak sa natahuje, hrkuta si, tak vstanem rychlo idem zohriat. Rano to iste, niekedy je hore aj hodinku a len tak pozera, natahuje sa, vzdycha.....az mam nervy, nech bud spi, alebo nech uz zaplace, pretoze mne sa nechce vstat 😅
S kakanim je to v pohode. Minule kakala po 8.dnoch a len tak 2x zatlacila a bolo skakana az nad pupok 😀 , vcera to iste, pri papani len cela scervenela a len som pocula, ako to vsetko prasklo do plienky. Dufam, ze to bude takto pokracovat aj nadalej.

uankab
28. okt 2009

nasa bambulka kaka niekolko krat za den a takmer vzdy je jedno kakanie v noci (niekedy o 2, dnes rano o pol piatej).... to sa mimochodom zobudila ze uz je vyspata, tak som s nou bola hore do 6, kedy som ju nakojila a zaspala na hodinu, potom som ju odovzdala manzelovi a este som spala, straasne som bola rano znicena... s tym posunom casu sa nam velmi skoro budi, neviem co s tym, vecer je uz o piatej unavena... dnes sme inak zaspali cela rodina 😉 ... spinkala v kociariku od druhej, my sme si isli o 4 lahnut aspon na chvilku a samozrejme len co sme si lahli sa zobudila.. mm ju doniesol do postele, ja som ju nakojila a viac si uz nepamatam 😀 ... zobudila som sa 5.30 ako vsetci svorne spime 😀
pri kupkani bol zasa plac, lebo chcela spinkat, no uvidime aka bude tato noc.. ak sa zasa zobudi rano o piatej, tak ma uz fakt vystrie.. vobec netusim ako ju mam donutit rano spinkat, nechavam ju vzdy v postielke a ona z tadial vykrikuje, ale ja nespim a pocuvam ju, idem k nej ked zaplace a nakoniec skonci u nas v posteli, lebo sa mi nechce kazdu chvilku k nej vstavat...

inak neviem ktora ste tu pisali ze ucite babo ako si dat cumlik do pusy a pridrzat... my sme zacali cumlikovat teraz, hlavne kvoli tomu ze si dava pasticku do pusy, tak jej dam radsej cumlik nech sa nenauci na cmulanie prsteka.. no a vcera ako som jej ho dala a pozorovala ju, tak si ho normalne chytila, povytahovala z pusinky a davala spat, ohromne sa jej to pacilo.. ked si ho vytiahla uuplne a nevedela nim trafit spat (davala ho bokom), tak ho pustila a cmulkala si pasticku... 😀

ako vase babatka? cmulkaju si tiez rucicku? a robite s tym nieco?

ivka a ako mam teda davat ten vitamin D ked kojim? skusala som to kvapnut priamo do pusy, ale to neviem kolko kvapiek padne... preto mi prislo jednoduchsie to kvapnut na bradavku, ved z tej to pri kojeni zlize...

mirka, my sa skoro vzdy budime s placom, lebo vzdy je taka hladna !!.. neviem si predstavit, ze by som mala zarabat mliecko, vresti ako pavian... akonahle sa napapa, vsetko je v poriadku a uz je spokojnucka, usmieva sa... a nemyslim si ze sa boji tmy... castokrat sa v noci hra v postielke, rozprava sa... a tiez vnima farby, velmi sa jej pacia ziarive (mame zlto-oranzovu kacicku, na nu sa vzdy dosiroka usmieva a vzdy jej nieco porozprava..).. dokaze sa par minut pozerat na nieco velmi koncentrovane, az nechapem ako to dokaze, vsetko naokolo vtedy ignoruje, mozem na nu hovorit, ukazovat jej nieco, absolutny nezajem...

alexandrah
28. okt 2009

janka - skus propolis, ten je super, potom si kup olencek eukalyptovy alebo tymian, ale pravy olej, napr zn. saloos, a potri hrdlo, kloktat so solou, alebo ine kloktadla, priznicovy obklad na hrdlo (studena mokra satka, na to igelit, a obviazat, v noci sa to zapari a zatepli, a ohreje) - vlastne velmi podobne ako pise ivka, az teraz som si precitala, vraj tento priznicovy robi zazraky, to je aj napr. na opuchy a podobne ... ... cibulovy vyvar ...
ivka - ja som kupila tie vysielacky, aj ked ho dam napr. na balkon, aby som pocula, mozno sa ti zidu?? aspon si trochu pospinkas 😎
babulky - ja vam zavidim uz tie vase babatocka, viem ze su s nimi starosti, ale uz stráááááááásne chcem riska pri sebe, drzat ho, stiskat, objimat, mojkat, pozerat na neho, a vsetko!!!!!!!!!!!!! 😀 milujem ho!!!!!!!! 😎

janka3.12
29. okt 2009

miruska, aj nas Oliverko posledne dva tyzdne niekedy ked prispi sa zobudi prelaknuty, normalne taky plac spusti (iny ako ked je hladny), alebo aj cez den ked ho dam spat do postielky a zobudi sa (inac cez den mi nezaspi ak je okolo neho ticho - asi sa boji ze je sam, ako pise mirka

uankab - tiez si cmulame rucku iba pravu, no ak dam cumlik cumlik vypluje, tak ho necham trochu pocmulat, v poslednom case zacal olizovat asi objavil jazycek ako spoznavaci prostriedok🙂 myslim si ze ked budud vediet cumliky sami udrzat bude sa dat odnaucit ich cmulat pasticku, ale treaz Oliverko cumlik sam este neudrzi dlho, iba chvilu🙂...a s tym zarabanim UM mas pravdu, kym ho niekedy urobim, mam pocit ze susedia v panelaku musia mat pocit ze maleho tyram....tak place🙂 tak si vacsinou urobim dopredu ked uz vidim ze sa prebudza, ale nie vzdy ho odhadnem, lebo je to maly zmrdik🙂 inac byt hore cez den vydrzi tiez max. 2 hod, potom ho ukladam spinkat, ale vacsinou zacne pomrnkavat ked je uz unaveny

miruska - ked dam vit. D do mliecka musi ho cele naraz vypit aby sa vit. absorboval cely, lenze mne Oliverko zakazdym vypije ine mnoztvo takze by to bolo na nic....mne dr.kazala na lyzicku, ono aj tak vsade cosi ostane🙂 aj ked babo vygrcka, nemusi sa vit. cely vstrebat ale myslim si ze ak sa to stane raz za cas je to ok.

....inac uz nam rastu vlasky na prednej casti hlavky, tak som happy, lebo som si myslela ze hadam ostaneme plesouni🙂

alex - coskoro budes mat Riška domka ani sa nenazdaš🙂

mirka907
29. okt 2009

Baby nasa Viki teraz uplne zavislaci na cmulani cohokolvek...Dnes v noci som k nej vstavala trikrat a vzdy na to ze si isla rucku zjest......a strasne slinta...vcera za 15 min mala mokry cely predok dupaciek...co sa cumliku tyka, tak si ho stale uplne udrzat nevie, ale uz je to ovela lepsie...teraz ma novy...ortodonticky latexovy a bez neho nesmiem ani na krok von...odkedy som vymenila silikonovy za tento, tak je uplne do cumlikovania zalubena...aj si ho vie lepsie udrzat v ustockach...a vecer nezaspava inak ako scumlikovanim sa...dufam ze raz pride ta chvila ked si cumel udrzi a a nebudem musiet pri nej celu dobu lezat a ten cumel drzat kym zaspi...ja uz ani neviem co je to vecerna pohoda s manzelom a o sledovani telky ani nehovorim...esteze chodia reprizy..

Alexandrah presne ako hovori Janka, ani nevies ako to zbehne a mas maleho pri sebe..hlavne si este poriadne oddychni...joj a sprav predvianocne upratovanie uz teraz lebo ti garantujem ze potom na to cas mat nebudes🙂

Uankab ja si tiez neviem predstavit ze by som este mliecko mala zarabat v noci...ja sa vzdy zobudim 2-3 minutky predtym ako sa mala ozve...stale tajne dufam ze este zaspi a netreba vstavat tak cakam do prveho zaplakania (to je este jemnej intenzity) a potom uz letim z postele aby nespustila hladny krik...

janka3.12
29. okt 2009

aj nas Oliverko ma radsej latexovy nez silikonovy🙂 a tiez slintame a najradsej robi bublynky zo slin🙂

alexandrah
29. okt 2009

janka - moja sesternica ma 8 mesacnu dceru, a je plesoun do teraz, este aj s odstavajucimi usami 😀 😀
mirka - ja jaksi nerobim jarne ani predvianocne upratovanie, upratujem priebezne, kedy je cas, okrem toho mame novy bat, takze nabytku neni vela, a okrem toho by som sa pri babatku a pri bordeli aj tak na to vykaslala, na nejake upratovanie, sak neni som upratovacka ... no a oddych neni moc mozny, "vdaka" mojej nespavosti ... 😢 takze som uz teraz permanentne vycerpana ... 😕 😨

janka3.12
29. okt 2009

...bublinky...cipana uz ani pisat neviem.)

alex - ja som dospavala cez den, v noci sa mi proste nedalo, ja upratovat tiez moc nestiham, obcas po troske, upratujem pravidelne iba spalnu a obyvacku - tam kde travim s malym najviac casu aby nebol v prachu, ale zbytok nestiham🙂

alexandrah
30. okt 2009

janka - presne ako vravis, upratovanie proste nebude priorita dna!!! kaslat na to, sak v spine nebudem, ale nejake sialene upratovacie manie ... cez vikend moze aj manzel!!! tiez vbudem spat, kedy sa bude dat, proste asi spolu s malym ...

ivkaivka
30. okt 2009

uankab, to zuzlanie rucicky je normalne, vraj sa uci poznavat chute, po tomto kroku ozuzlavania si rucicky zacne prezerat a hrat sa s nimi. Odstriekni si par kvapiek mliecka na lyzicku a daj tam dve kvapky a pomaly jej to daj do pusinky. Ja mam take male lyzicky, boli pri plastovych poharikoch urcenych na stravu pre babatka mliecko, tie lyzicky su specialne urcene pre makke dasienka.
Jani, moja ma cumlik od zaciatku. Teda ked sme prisli domov, kazali mi jej ho dat, kedze sa nechcela prisat, vraj ked bude tahat cumlik, tak potiahne aj odo mna ... a prd potiahla... 😀 ale cumlik ju vie upokojit a ked je hladna, zacne ho strasne tahat az praska. Takto to robi aj v noci, tak viem, ze uz musim ist hriat mliecko a ani velmi neplace-teda v noci.
Mirka, my kvoli slintaniu a sem-tam aj grckaniu sa bez podbradnika nepohneme. Ma ho vkuse. Je lepsie vymenit podbradnik, ako ju celu prezliekat.
Ja upratujem priebezne, ale len povrchne a vacsinou v sobotu ju dam manzelovi nech ide kocikovat, alebo na dvor so slovami, ze take 3 hod.ich nechcem vidiet a rychlo poutierm prach, vysajem, pozmyvam podlahy...
Alex, Risko uz bude coskoro pri tebe. Ozaj, keby si mala dievcatko, ake by si dala meno??? Mojej znamej do poslednej chvile hovorili, ze je to chlapec, este aj v den porodu a bola to dievka 😀 chudata, mali vsetko nakupene pre chlapceka, no teraz je z nej uz takmer 2rocna kocka.

alexandrah
31. okt 2009

ivka - baby by bola urcite Michaela 😀 ale dufam, ze to bude risko!!! na vsetkych, aj 3 D, aj morfo, vsade som aj ja videla pipika, tak snad sa to teda potvrdi!! inak ja neni som za nakupovanie modro/ruzovych veci, takze aj keby to bola miska, mame vela bielych, zltych, zelenych a tak ... dokonca som riskovi kupila ruzovu deku, ale taka jemne - ruzova skoro do biela, proste som sa do nej zamilovala, so zlatou zirafou vysitou, tak ju musel mat. takze veci by mi nevadili, len chcem chlapceka, aspon prveho!!!
inak, ako vravis s tym upratovanim, priebezne, povrchne!!! nemusim vzdy luxovat sufliky a skrine a podobne, + aj manzel ma ruky, len potrebujem cistu podlahu, a bez prachu, ostatne sa da aj s babatkom!!! no a varenie sa spolieham aj na nasich, oni dobre varia, tak budu nosit plne hrnce!! 😎 aspon spociatku!!

janka3.12
2. nov 2009

cafte babulky.....dnes od tretej rano som myslela ze puknem od smiechu....totizto vzdy Oliverko kaka medzi siestou siedmou a uz o tretej stvrtej (pre ten uzasny posun casu) sa budi a tlaci a tlaci....cely je cerveny a jake ksichty robi...ta dovi dopo🙂 uplny maskot no a to co potom vytlaci nemozno nazvat nijako inak len totalny masaker, ani neviem odkial sa to z neho tolko berie...

alex - my mame chalanisko a ja mam toez vacsinu veci ladenych do kremova, biela, zelena zlta a zopar vyslovene modrych, lebo ktovie co bude nasledovat🙂 - aj ked to planujeme tak za 5 rokov, lepsie dopasujeme neutralne farby, inac vela veci sme podostavali a musim priznat ze aj vela nepraktickych veci, lebo nie vsetko co je pekne je aj vyuzitelne....juj inac uz sa tesim ked budes mat Riska a napises ze ako bolo🙂 a tesim sa na fotecky🙂

Oliverko normalne uz ked je rozbaleny na prebalovacom pulte sa skoro prevali sam na bok, a ako sa vie rehotat....a to ma len 2 mesiace, co bude nasledovat???🙂....a prdi ako dospelak, mali by ste ho pocut, na tvari usmev jah hovado a prd jak hrom, ziadna hanba nist🙂

ivkaivka
2. nov 2009

alex, ja Olivii obliekam aj modre veci, totiz prva sprava bola, ze chlapisko, tak manzel nabehol do obchodu a nakupoval jak drak. No predsa tie veci nevyhodim, tak nosi aj take. Tiez sa snazim kupovat neutralne farby, no mam vela podedeneho po dvoch dievcatkach, tak prevazuje ta ruzova, zlta... ale je v tom rozkosna.
Jani, moja Olivia je leniva, nechce sa jej ani dvihat hlavku, ked je na brusku, proste ju otoci nabok a zuzle si rucku. Smiat sa vie uzasne a to jej rozpravanie, normalne sa tvari, ze chce nieco vysvetlit a este si aj pesticku polozi pod bradu - ako stara mudra a rozprava, smeje sa, vyska... ona kaka v priemere kazde 4 dni, skoro sa ani nepuci-nastastie, len to proste praske do pleny a to je pohroma, rovno do sprchy a co sa tyka prdkania, tak to v jednom kuse take male prdiky, ktore taaaak smrdia... a hlavne ked sa blizi den kakania, no normalne opar smradiku okolo nej, a sem-tam uvali taky hrom, ako stari chlap. Uz sa smejeme, ze grga, prdi.... hlavne ze su deturence spokojne a zdravucke. Ako mliecko??? Ja stale odsavam, no len 3x do dna, chladnicka plna mliecka a v mrazaku mam uz viac ako liter. Dufam, ze to takto pojde dalej, uz som sa ako-tak zmierila s tym, ze to bude asi len na flasu. Mozno, ked podrastie. Uz sa ani velmi nesnazim prikladat, Olivijka zacne revat, je nespokojna... neviem co je lepsie ci ju prikladat a trapit aj ju, aj seba ze som neschopna, ked sa nechce prisat, teda ze jej to neviem spravne podat... uvidime, ked som sama doma neda sa to, pretoze je hladna, ja ju prilozim, len rozdrazdim a kym este zohrejem mliecko...brutal.

uankab
2. nov 2009

ahojte, my kakame kazdy den, niekedy aj 3x za den ... to len pocujem zblnkoty v brusku a uz je to v plienke 😀
posledne dni inak nemame velmi dobre, malinka si pyta papat skoro kazde 2hodiny, tak nic nerobim len kojim 😖 a napriek tomu zo mna mliecko stale tecie potokom.. a v poslednom case nespinka ani v kociariku, max. tak pol hodinku a staci... neviem co s nou je, dufam ze sa to zmeni.. vo stvrtok ideme na prve ockovanie a budeme sami bez tatika, ten pride az v piatok vecer tak snad to zvladneme, dostane 2injekcie do obidvoch noziciek.. a kedze ja sama neznasam pohlad na injekciu, tak neviem ako budem schopna sa pozerat ako mi tyraju babatko...
nasa magdalenka je velmi sikovna... hlavicku krasne drzala ked mala 5 tyzdnov... ked ju dam na brusko, tak nedokaze len tak lezkat, ale uz je hore na rucickach, nakloni sa na jednu stranu a druhu stranu ma vo vzduchu, este aj hlavicku si zakloni, uz cakam kedy sa pretoci... odraza sa nozickami a posuva... a dnes rano bola uuplne uzasna, po tom co som ju nakojila mala rozpravaciu naladu a asi pol hodinu v kuse mi nieco stebotala 😵
co sa tyka oblecenia, tak my mame dost vela ruzovych veci.. najskor sme nakupovali neutralne, ked sme vedeli ze to bude dievcatko tak par ruzovych a vela som takych aj dostala... a uz mame pre nu aj nejake satocky, tesim sa ked jej ich obleciem... ruzova jej inak veeelmi pristane 😉
ivka, tazko povedat co je lepsie, ona zrejme ked vie ze jej das flasu, tak velmi prsnik nechce, vsak? flasa je totiz pre nu asi pohodlnejsia a ide to lahsie ako z prsnika... poznam baby, co prikladaju za kazdu cenu, ale aj take co sa na to uuplne vykaslali a radsej davaju umele... podla mna je dolezite aby babo malo co najviac materskeho mliecka, a ked sa z prsnika neda, tak aspon z flase... aj ked viem ze mliecko sa pri odsavani netvori tak velmi ako ked ho babo vycucka...

alexandrah
2. nov 2009

jaj, baby, jak sa smejem, sak presne, babo uuuplne spokojne, ze sa dobre vy ... a vy ... a clovek ide umret od smradu a cisti a cisti ... jak moj spik, on nam to kolkokrat tak vyudi, ze zdrhame z izby, a on cely spokojy, jak si ulavil 😀 ivka - ako by sa volal chlapcek, keby ste mali?? inak, ja by som kludne babe aj modre veci, uplne v pohode, sak modra jek rasna a ukludnujuca farba, uz sa aj ja tesim na riska, snad bude zdravucky a nebude moc uplakany (aby som sa trosku vyspala..). my sme moc veci nedostali, ani asi nedostaneme, ale co nakupili sme aj sami ...
uankab - neboj, ockovanie zvladnete, je to dolezite, budes mysliet na to, ako to pomoze magdalenke!!!

janka3.12
3. nov 2009

Ivuska ja tiez prikladam len ked nie je velmi hladny, lebo inak ako vravis ty, ani sa nenaje len sa mi voacej podrazdi a kym zarobm mliecko tak by plakal jak tur, najma pri hrani (ked lezi na chrbatiku a rozprava sa s plafonom alebo policou - neviem o tam vidi🙂 tak vtedy niekedy prilozim a len tak si pocucka - ja prikladam aby sa mi neorestalo tvorit mliecko, maly sa mi z toho nenaje, musim mu dat odstriekane z flase, lebo uz si zvykol ze z flase je to lahsie ako z prsnika🙂 ale aspon raz za cas, alebo cez vikend kym manzel urobi UM tak mu dam pocuckat aby neplakal, ale cez den ked sme sami doma nehrozi🙂

inac ja som mala pre diavcatko meno Olivia🙂 kedze mame priezvisko na O, no mame Olivera, tak mozno nabuduce🙂

baby, chcem sa vas opytat ci neuvazujete nad ockovanim proti rotavirusom? musim sa opytak dr. ked budeme v poradni, vsade len letaky, tak sa jej musim popytat ci to doporucuje, lebo ma sa to stihnut do 6. mesiaca....uvidime

uankab dufam ze magdalenka bude statocna a zvladne to, ked to zvladne taky drobcek zvladnes to aj ty, hlavne aby nas deturence nevideli plakat, aby sme ich nerozplakali este viac🙂

alex - rataj s tym ze prvy mesiac ak nie viac toho vela nenaspis🙂 ale Risko ti to vynahradi a toj organizmus si postupne zvykne🙂 - ako my dnes malinky nemohol zaspat tak sme od tretej do stvrtej boli v obyvacke, ja som si pozrela nejaky film (ani neviem o com bol🙂 a malinky zaspal

Uz 2 dni sme mekupali lebo nam o stvrtej zaspinkal do pol jedenastej:( tak ho len cez den oplachujem, dufa ze to dnes vyjde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre