Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
26. nov 2009

dakujem za palceky. Mala este spi, posuvam to ockovanie ako sa da. Ten paracet...sirup, to moze byt aj Nurofen????

kwetinnka
26. nov 2009

pozri zlozenie...ci to obsahuje paracetamol..ak obsahuje..moze byt aj ten podla mna.

uankab
26. nov 2009

ivka, moze byt aj nurofen... len davaj pozor, aby si mala taky co sa moze dat aj babatkam... ja mam calpol 2mesiace+ a nurofen mam az od 3 mesiacov...

janka3.12
26. nov 2009

ivuška držkajte sa , neboj dobre to dopadne.....Vigantol dávam každý deň a myslím si že nemá prečo byť škodlivý ak sa dávkuje presne a nepreháňa sa to, toho slnka Oliverko v byte a v kočáku skoro vôbec nenachytá. Náš Oli mal 10.11 6 050 g a 62 cm, ktovie koľko má teraz. Ivuška môžeš kľudne aj nurofen, aj keď sa odporáča začať s paracetamolovým prípravkom...až potom nurofen, ak by nezaberalo kombinácia, ale podľa mňa ti budú stačiť aj čípky čo máš

mirka907
26. nov 2009

Baby tak my uz mame tiez po ockovani...vcera na plucnom nam povedali ze TBC je zahojene, tak sme dnes boli ockovat. Mala to zvladla uplne v pohode, plakala asi 20 sekund a potom sa uz usmievala. Dali sme aj proti rotavirusom, blbe akurat bolo ze sa hodinu nemala hybat aby to nevyplula alebo nevygrcla, tak sme sa vozili v aute nech si pospi. Spravili sme Kosice-Presov a spat🙂 + este par km po Kosiciach...proste sranda...Tak drzte palce nech nema zlu reakciu...pre istotu mam ale nachystany nurofen sirup...
Inac mala ma 6 kg a dlzku neviem ale este obliekame 62jky...

mirka907
26. nov 2009

Inac ako sa spravaju vasi na brusku?Moja mala sa mi zacala po novom plazit..normalne sme s manzelom nechapali...nepreplazi sa vela ale tych 20 cm zvladne...jednu rucku uz nechce mat pokrcenu ale furt ju vyrovna a zaprie sa o nu...otacat sa nevie tak mozno si to kompenzuje tym plazenim, lebo v tom ju perinka neobmedzuje

ivkaivka
26. nov 2009

tak nas nezaockovali, kvoli vahe, teda vahu ma dobru na ockovanie 5150g no od poslednej navstevy pribrala len 250g, tak lekarka povedala, ze slabi prirastok+ekzem+sustavne zahlieneni´= ockovat mozme, no ak by to bolo jej dieta, tak by to toho nesla. Mam ju aspon na noc prikrmovat Nutrilonom a o tyzden by sme zaockovali. Skoda, bala som sa ockovania, no teraz ma to stve. Kym som ju dokrmovala Nutrilonom priberala nadherne, no teraz ma len moje a pribera pomaly ☹ , tak dufam, ze o tyzden sa to podari.
Mirka super, ze neplakala, dufam, ze nebudete mat reakciu. Ty len kojis???

uankab
26. nov 2009

ivka, to ma mrzi ze vas neockovali, ked si uz bola na to psychicky pripravena.... a za aky cas pribrala tych 250g? nasa Magdalenka tiez rozne pribera, ked si zoberiem len posledne dve vazenia, ktore boli vzdy v intervale po 3 tyznoch, tak za prvy pribrala necelych 300g a teraz za posledne tri tyzdne to bolo 480g...tuto sa sleduje celkovy trend a my sa pohybujeme stale v tom istom intervale, raz nad ciarov, raz pod ciarov... my mame tiez ekzem a sopliky stale a nevideli v tom ziaden problem...
chodievate inak s ratolestami kazdy den von na prechadzku? ja som bola dnes asi len 40min, riadna zima tam je a malicka sa na mna len usmievala... nastastie na ceste domov uz zaspinkala a teraz spinka v hale v kociariku...

uankab
26. nov 2009

mirka, my na brusku nespavame... akonahle dam magdalenku na brusko, tak ide hore na rucicky a snazi sa pretacat a neviem co este... po nejakej chvilke (niekedy aj pol hodinke) ked sa jej nedari a prestane ju to bavit lebo je unavena, tak pusti krik a pretocim ju spat na chrbatik... davam ju tak hlavne pred spinkanim, aby sa vysilila, potom rychlejsie zaspinka 😉

mirka907
26. nov 2009

Ivka ano iba kojim...my sme teraz tiez prestali priberat...predtym to bolo tak ze kazde 4 tyzdne pribrala po kile ale teraz sme za poslednych 10 dni pribrali len 100 gramov.Pravda ale je, ze mala prestala cez den casto papat...posledne tri dni su to kazde 4 hodky...predtym papala aj kazde dve...A za posledny tyzden sa aj dost natiahla...mozno aj preto chce tak casto papat v noci (kazde 2 hodiny), kedze deti ze vraj rastu v noci (som citala ze az 1.5 cm za jednu noc mozu narast)
Uankab my sa snazime ist von kazdy den. Ked je ale hmla alebo prilis veterno tak nie...teraz ked uz sem tam chce spat aj na balkone tak ju za takeho pocasia dam tam...mame ho zaskleny...

uankab
26. nov 2009

mirka, uz sa ti inak mliecko upravilo? ja ho mam stale este vela a striedam prsniky po 10 hodinach...

ivkaivka
26. nov 2009

uankab, tych 250g pribrala asi za nejake 3 tyzdne, tusim. Ona bola ochotna, no vravela, ze radsej by pockala, vraj keby sme boli cigani, ci nejaka nezodpovedna, socialne zanedbana rodina, tak nas zaockuje hned. No nemame k malej pustat chorych ludi a starych. Tak v noci budeme krmit Nutrilonom-dufam, len tyzden a potom opat len mojim.
Sopliky mate tiez??? My do narodenie, vysavacka v kuse napojena na vysavac, snazim sa odsavat co najmenej, no rano a vecer pred spanim musim. ☹
Ja sa snazim chodit von kazdy den, ona uz je naucena, ze o tej 11.15 vyrazame, minule som ju vozila po dazdi, hned zaspala a dospala vo verande. Ak nie prechadzka, tak aspon vyhodim na balkon. V kociari mi pospi aj 3-4 hod. Aj ked prsi je von, ked je zima je von...no dufam, ze mrazy tak skoro nepridu.
Magdalenka vydrzi na brusku pol hodinky??? Vav, vav, vav
Mirka, kolko meria Viktorka??? Olivia ma 55cm, no ked sme ju merali doma - vies kniha ku hlavicke a ku nozicke, mala 58cm.

mirka907
26. nov 2009

Uankab vyzera ze uz sa upravilo. Sem tam je ho trosku viac a mam hrozne naliate prsia, ale vzdy sa to potom v priebehu dna-dvoch prisposobi poziadavkam malej...

mirka907
26. nov 2009

Ivka podla mojho dnesneho merania je to 58-59..Obvod hlavy 41🙂

uankab
26. nov 2009

ivka, sopliky uz mame doost dlho... uz boli lepsie, ale zasa sa objavili, mm je teraz dva dni prec, tak som dnes musela uz sama odsat... to bolo kriku pri tom.. aj tebe Olinka pri tom placka?
a kolko vazite? ja by som nutrilon asi nedavala, lebo to zbytocne znizi ochranu materskeho mliecka... ak ste celkovo s vahou v poriadku, tak naco prikrmova... teda moj osobny nazor...
to sme len my taky dlhani?? nam uz je pomalicky 62 mala a zacinam obliekat 68... my mame obvod hlavy tiez okolo 40cm...
Magdalenka mi este stale spinka, uz je vo viac ako 3 hodiny... od posledneho krmenia to budu 4,5 hod.. este ze v noci si pyta kazde 3 ako na porazenie 😠

uankab
26. nov 2009

ivka uz vidim kolko vazite 😉 ...taku vahu sme mali ked mala presne 2 mesiace 😉 ... aku vahu ste mali ked sa narodila? pozriem ti v mojej knizocke ten trend 🙂

kwetinnka
26. nov 2009

Nasa LILi nieje vobec rada na brusko,pol hodina nehrozi,a lozenie...ee...aletiez nieje na oboch laktoch aletou jednou sa tak opeira ako keby.No mne sa prsia nalievaju už len malicko....niekedy mam pocit ako keby tam ani nic nebolo..v tedy mam strach aby nebola hladna....ale snad by som to vedela:o)

janka3.12
26. nov 2009

juj baby parada, vcera Oli spal 7,5 hod od osmej do pol stvrtej a potom este zaspal do siestej...posledny tyzden takto pekne spinka🙂....cez den papame castejsie aj kazde dve hodky...ale papa tak po menej 60, 80 niekedy viac, von sa snazime chodime kazdy den, len raz sme nesli lebo neskutocne prsalo a fukalo zaroven.....no ked ideme von, v kociku spi skoro dve hodky a ked dojdeme domkov este pospi hodku....nuz uz je velky chlapcisko🙂 len nech mu to vydrzi, dufam....

ivuska - mozno mas len laktacnu krizu a mliecko sa este neprisposobilo, mozno sa meni jeho zlozenie....lepsie by bolo nedokrmovat, ale pokial dietatko nepribera, tyzden jej neublizi, ved si jej tusim UM uz davala, vsak?

ivkaivka
26. nov 2009

mirka, obvod som nemerala, sestricka ano, ne nepamatam, zajtra premeram.
Uankab, mala pri odsavani neplace, mame tu na vysavac, je super, je to 2-3 sekundova zalezitost a odsaje plno. Mala som tu co tahas ustami, pucila som sa ako zaba, mala vrieskala, akoby ju rezali a nic neslo, kupili sme vysavacovu a odsalo -no neprehanam do stamperlika. Vies do ockovania, to je tyzden prikrmim a potom prejdem opat len na moje, zatial dam a uvidime. Dnes mi mala vobec nespi, rozprava a smeje sa ako diva, sem-tam pomrnci, no spanok v nedohladne-juj vysadila som fenistil. Ked sa narodila vazila 3100g, v porodnici schudla na 2800.
Kwetinka, mne na plavani ukazali ako dat na brusko, rucky natiahnut pred nu, ona si ich potom oprie o lakte, dnes drzala viac ako 2min.neplakala, no dala som ju vydychnut-urcite by podrzala aj dlhsie, no nechcela som tak presilit.
jani, myslis, ze to mliecko je slabe???? No hadam ten tyzden neublizi, UM uz mala. Dufam, ze lekarka vie co robi a po zaockovani budeme moct opat davat len moje, nejak do 6.mes.vydrzat a potom uz aj tuhe prikrmy. Ty davas kolko davok UM denne???

mirka907
27. nov 2009

Janka vy mate uplne krasne nocne spinkanie...
Uankab ja by som tie 3hodinove intervaly v noci brala...u nas su 2-2.5hodinove....niekedy aj kratsie...Dnes v noci napr vstala o 4tej (to uz bolo 3tie vstavanie)a potom zas o 5.15...ale to som si povedala ze dost a papat nedostala...bol to boj ale papali sme az o 7.15...A nedala som jej papat preto, lebo som vedela ze nie je hladna len je zvyknuta o takom case vstavat a jest. Moja svagrina pri prvej dcere mala to iste...najprv jej mala vstavala 2krat. potom 3krat, 4krat atd....proste nie preto ze bola hladna, ale preto ze si zvykla a zacala "zavislacit" na nocnom dudlikovani prsnika.
A cez den pyta priemerne asi tak po 4 hodkach...uz bolo aj tak ze po 6tich...Hlavne sa uz teraz nemusim bat ist s nou von 2 hodiny po papani...to je akurat idealny cas, lebo je unavena na spinkanie a seriozne v kociku spi a nie len cumakuje....
No Uankab ale chcela som vlastne povedat to, ze si najblizsie ked v noci budes vstavat a bude ti tazko spomen na mna, ze to moze byt aj horsie:(...
Nasa pri narodeni vazila 3080 a merala 49cm....teraz mame tak do 59, takze my zrejme rastieme do sirky nie do dlzky🙂)))..68cku obliekam vtedy ked davam nohavice na perinku...nie perinku na nohavice...

ivkaivka
27. nov 2009

mirka, to si ju nechala plakat? Moja tejto noci tiez vstala 2x, co nerobila, vypila nejakych 20 a spala, takze urcite hladna nebola. Mirka, ziadna reakcia po ockovani???? Davala si jej pred tym nieco???
Este ma vecer napadlo, ze ked som pred mesiacom uplne vysadila Nutrilon, tak ekzem sa takto sialene rozbehol. Predpokladam,ze UM ma nejake vitaminy, ktore to brzdili a teraz sa to rozbehlo. Uvidime, ci po opatovnom nasadeni sa to ukludni. Ten hrudnicek je opat cervensi, asi v utorok nakluseme do KE.
Jani, ta laktacna kriza to nie je to, ze je mliecka menej??? To je aj zmena zlozenia??? Ja neviem co budem robit s tym mliekom, kedze 2 davky su UM, do mrazaku sa mi nezmesti, musim vyprazdnit dalsiu policku...dnes rano sa mi ho nakopilo, mam v chladnicke nejakych 700ml a to budem este asi 2-3x odsavat, tak musim dat vela do mrazaku + vecer UM, tak neviem co s nim. Skoda, Jani, ze nebyvas niekde tu, dala by som Ti pre Oliverka, nech mi nestoji v mrazaku.
Mirka, kedy mate ortopediu??? My sme mali ist po mesiaci, t.j.6.no to je vikend, tak ideme 8.12. to mame aj gastro, neurologiu, kozne, proste perny den, dufam, ze to mala zvladne a vsade na povedia len pozitívne spravy

mirka907
27. nov 2009

Ivka nenechala som ju plakat...najprv som ju zobrala na ruky,,,no ale akonahle ma zacitila spustila velky krik ked nevedela najst prsnik....tak som ju polozila naspat do postielky a dala cumlik, kedze som si vsimla ze chvilku predtym vygrcla trosku mliecka tak som jej dala aj 2 ml gastrotussu, ze ak ju nahodou pali zaha...dost dlho sa jej nepacilo ze ma cumel ale potom sa pomalicky ukludnovala...ked sa ukludnila cumlik som vybrala a cakala co bude robit...este sa postazovala a potom pomalicky zaspala este na taku hodinku...V kazdom pripade susedia museli mat radost...lebo velky krik bol u nas aj o pol 2 ked sa dost kvalitne skakala...
Inac cumlik sa jej snazim davat po novom co najmenej, lebo nechcem byt otrokom neustaleho podavania cumlu ked jej vypadne z ust...
Reakcia po ockovani zatial ziadna (klop klop...)Vecer mala 37.4 ale ona ma celkovo okolo 37 vzdy vecer..na noc som jej ale pre istotu dala polovicnu davku nurofenu...Pred ocovanim som nedala nic..Mozno ako reakciu mala to, ze ju prehnalo 2krat ale to neviem posudit lebo ona ma niekedy za den aj viackrat stolicu.
No ortopediu ideme 11.12. Na neurologiu ideme 2.12. Tiez dufam ze budu len pozitovne vysledky...Na ortopediu sa aj dost bojim...vzdy vecer pred kupanim jej davam perinku dole na pol hodinku a cvicime otacanie, brusko, zdvihanie sa atd..., tak dufam ze pol hodinka bez perinky neuskodi...
No vy teda budete mat toho 8.12 ozaj perny den... ale aspon to budete mat vsetko naraz a budes mat len jeden stresujuci den🙂

ivkaivka
27. nov 2009

Mirka, super, ze reakcia ziadna, kiezby aj my sme tak dopadli. moja je cumliku uz asi zavisla ☹ no cez den jej ho necham do pol roka a na noc do roka a potom koncime s cumlikovanim. Teda cez den ho ma malo, len ked zaspava, tak musi mat. Zo susedov si nic nerob, nech si aj oni uziju Tvojej Bambulky, ved hadam nebudes taka sebecka a doprajes aj im troska potesenia 😀
Ja som Olivii este vobec nemerala teplotu, ani neviem preco, hadam nema...Ja jej niekedy nedavam vankusik aj na 3-4 hod. hlavne ked ideme plavat, a po ockovani asi tiez nedam, teda ak ju budu boliet nozicky. No ta polhodka urcite nic nepokazi, ved babo si potrebuje ponatahovat svalstvo.
Ozaj, alex je v nemocnici, vraj jej zacala odtekat voda, mala troska bolesti, no este nerodi, tak ju tam asi nechaju do porodu. Pisala asi jej znama, alebo rodina, neviem na temu nespavost. Tak ak tam nieco este dopise, tak dam vediet, alebo si to rovno precitajte na teme 2x tehotna a opat trpim nespavostou.
Chcem sa opytat, vracaju vase deturence??? Moja strasne, aj hodinu po papani, neviem necham odgrgnut, nosim na rukach, aj tak sa zvracka, niekedy to tecie len taka voda, asi aj z vrackania menej pribrala 😒 no vracka po kazdom jedeni, akurat v noci nie, to ani negrgne. Asi je v uplnom klude, tak to ostane v nej, tak dufam, ze Nutrilon urobi svoje, ostane kde ma a ona poriadne priberie.

janka3.12
27. nov 2009

ivuska urcite nie je slabe...mliecko je vzdy take ako ma byt, nebojkaj🙂 urcie mas pre Olivinku najlepsie mliecko na svete🙂 len podla toho ako deturence rastu sa meni jeho zlozenie....aj vlastne mnozstvo.... juj skoda, mliecko by som od teba veru s velkou radostou a vdakou zobrala🙂 uz sa mi podari odstat len takych 60 ml, hm...drzim sa zibami nechtami no obavam sa ze do februara nevydrzim:( ale rada by som, predstavte si ze Oli si uz tak navykol na UM, ze ked pije materske normalne na zaciatku nahodi taky ksichtik akoby som mu davala nejake horke kvapky🙂 zmrdik maly, nuz hada vydrzime

my sopliky mame malinko, ja pouzovam rucnu taku s balonikom od canpol babies, ale najcastejsie vyberam palickou do ucha, maly ma nastastie siroke nosne dierky po mne🙂 aspon na nieco su dobre, cha🙂

ivuska raz ked mal maly soplikov viacej, v taske z porordnice sme dostali LIBENAR je to fyziologicky roztok v ampulkach mozes s tym malej zvlhcovat sliznicu nosteka, alebo jej prevesit vlhku plienocku na okraj postielky ked v noci spi aby mala vlhsi vzduch okolo seba

my mame ortopediu tiez 8.12 a uvididte vsetko budud dobre spravy🙂

miruska ved malej sa treba aj trochu pohybat, klbiky su klbiky, ale pohybovat sa musi, aby sa vyvijala ako poriadna slecna🙂 urcite neuskodi, dufam ze vam to orto dobre dopadne a malinka uz bude naostro🙂

mirka907
27. nov 2009

No Ivka ja sa dost bojim tej druhej davky ockovania...kamoskina mala odpadla po tej druhej davke, pri prvej tiez nemala ziadnu reakciu...a my ideme na druhu davku 23.12 tak snad budu kludne Vianoce. Ja malu v noci grgnut nedavam...a grcne len sem tam ....ale len malo...no pre istotu som na noc vyvysila matrac...
My zatial tiez mame malo soplikov, mame tu odsavacku na vysavac, ale mala sa vysavaca boji, takze radsej pouzivam tie palicky aj ja.

ivkaivka
27. nov 2009

jani, drz sa nech to do februara vydrzite. Vcera som zacala brat Calibrum a dnes popoludni som naraz odsala 200ml islo by viac, no zbytocne by som pchala do mrazaku, mozno to ma nejaky vitamin co vplyva na mlieko. Inac popoludni som odsavala tak 150-180 no, ale uz s mensim problemom a dnes sa lialo ako dive.
Ja uz som na ten nostek susala aj Libenar, aj sprey, v spalni nekurime....no to verim, ze budu len dobre spravy na ortopedii.
Ja tiez pouzivam palicky, ked vidim soplik, no niekedy normalne pocut aka je zahlienena, tak to musim vysat.
Mirka, super, ze mala grcne len obcas.
Jani, kolko ml vypije Oliverko za cely den? Nesledujes na flasiach??? Moja vypije tak 640ml, no ma aj dni, ze 500

uankab
27. nov 2009

ahojte, my cistime nostek odsavackou na vysavac, ale aj tak pri tom placka... menej ako tou rucnou, tiez som skusala palickami do na cistenie usiek ale musim uznat ze ta na vysavac na nieco do seba...
mirka, mne sa magdalenka tiez budi castejsie v noci, ale papat jej zakazdym nedavam, pretoze viem ze po hodine co dvoch nemoze byt hladna... dam jej iba v pripade, ak papala menej predchadzajuci raz, resp. ju boli brusko, tak jej dam infacol a trosku mliecka za tym... ale inak skusame ju ukludnit cumlikom, niekedy sa zobudi vyslovene na odgrgnutie a celych nas pogrcka... no co uz.. a posledne dni spinka s nami v posteli, bolieva ju brusko, poslednu noc sme boli hore snad kazdu hodinu !!! vy nechavate spinkat drobcov s vami v posteli? ja ju vzdy ulozim vecer do postielky, ale niekedy sa trha a budi kazdych 5 minut, vtedy pomoze ak mu mam pri sebe, objimem ju a tak spinka kludnejsie...
inak sa vcera komplet vecer vyhodila, resp. ocervenela netusim vobec z coho, poobede bola este ok, ale ked sa zobudila po poobednajsom spanku, skoro ma vystrelo... prislo mi to ako alergicka reakcia na nieco... tak od dnes nasadzujem prisnu dietu, uvidim dokedy mi to vydrzi.. idem si spravit zemiak s mrkvou na veceru, som taha hladna, este ze vcera som varila lasagne, ktore zostali len manzelovi..
janka, mate krasny spanok... aj ja by som veru taky chcela...

kwetinnka
27. nov 2009

JA su ju davam do postele ,len niekedy a to vacsinou tak nad ranom..ak nevie zaspat,ked nas boleivalo brusko..ale teraz už po menej.JA mam pocit ze trpim laktacno krizou permanentne ale napriek tomu sa mi zda ze pribera primerane.A koli comu chodite k tomu neurologovi??A co sa týka toho grckania,vacsinou negrckame..alevcera sa stalo akurat ze mi to cele prehodila cez pleco..už dobru chvilku po papani.
Babulky nemate niektora nosic,alebo manducu..dnes som sa snazila malu do toho ulozit ale nejak sa mi to nepozdavalo.

ivkaivka
27. nov 2009

uankab, Olivia len zaspava na nasej posteli, potom ju prekladam do postielky. Moja sa tiez trha,ked zaspava, je to take nervozne, ako ked chces spat a nemozes zaspat. Tak ju vezmem na ruky (co nema rada, ked chce spat), necham ju zrevat tak na 5.min. a potom v pohodicke zaspi-proste vybije zvysok energie a spinka.
To ma mrzi, ze ocervenela, hadam pomoze dieta,ved vies ako ja fungujem-chlieb, salama a cierny caj. Dnes som si dala spagetky, tak uvidim.
Kwetinka, mi mame nosic, no rada je v nom, ked ju ma manzel. Pri mne sa jej v nosici nepaci, manzel je ovela vyssi, tak asi preto-ma lepsi vyhlad. Nas na neurologiu poslala obvodna, kvoli tomu, ze sa pri placi zachadzala, no v tedy ju bolievalo brusko, tak preto. Neurologia dopadla super, neurolog povedal, ze ma krasne cisty mozog, vraj malo-kedy je tak dobre vidiet u novorodenca, no pre kazdy pripad nas este chcel vidiet o 3 mes.tak dufam, ze ziadna zmena.
Aj vase deturence niekedy zaspavaju tak nervozne a pri zaspavani sa strhavaju???
Mirka, moja Olivia ma uz asi alergiu na vankusik, ked jej ho idem dat, nohy napne ako struny a spusti taky zalostny rev, no ked uz ho zalozim, tak jej ticho.-je mi jej tak luto, ja pevne verim, ze uz ho nebudeme potrebovat, dufam.

mirka907
28. nov 2009

Ivka neboj sa, mali ste naposledy dobre vysledky a bolo vam povedane ze ak to takto pojde dalej, tak uz budete bez perinky. Urcite to dopadne dobre neboj. Co sa nas tyka, tak ja som si ista ze este mesiac perinku mat budeme urcite...Viki teda tiez nie je nadsena z toho, ze ju ma..plakat kvoli nej neplace, ale ked vidim co stvara ked je bez nej...A uz sa nam pretaca na brusko bez nej...vcera s tym zacala...myslela som ze je to nahoda, tak som ju vratila spat na chrbat a ona mi to potom pekne predviedla este 6 krat a dnes rano tiez🙂)tak sa velmi tesim...
Tiez sa mi mala strhava ked zaspava, ale len cez den...v noci zaspava v postielke celkom bez problemov....niekedy jej treba dat cumel, niekedy nie...ja sa teraz hlavne snazim aby zaspala bez neho a vtedy si aj poplace trochu..
Mala u mna zaspavala na postely niekolko tyzdnov, ale potom som si povedala ze takto to predsa ist nemoze do nekonecna, tak som prirazila postielku uplne k nasej postely a zacala ju davat tam...po niekolkych dnoch si zvykla.
Kwetinka my nosic nemame...A k neurlogovi chodime preto, lebo sme mali po narodeni krvnu zrazeninu na mozgu...na kontrole v 6 tyzdni nam povedali ze uz je to ok, ze sa vstrebala, ale treba malu az do 1neho roku sledovat, kedze mala nalez a teda je rizikova.
Uankab ja sa tiez snazim nedat malej papat stale, ale ona ked ma zaciti tak to je uplne ze koniec ako spusti...a manzel robi na smeny, castokrat som v noci sama doma, tak on mi ju zobrat nemoze...
Baby tu dietu vam nezavidim....ja som samozrejme tiez obmedzila jedalny listok, ale sem tam aj zhresim a mala to zvlada celkom fajn.
Ivka ja uzivam Calibrum uz od zaciatku tehotenstva az doteraz a budem az kym neprestanem kojit...mozno to ma nieco do seba, ze ma nejaky vitamin, co vplyva na mlieko, kedze ja ho mam teda dost🙂..Ja ho uzivam aj kvoli vlasom, aby mi tolko nepadali....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre