Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
29. jan 2010

co som to napisala?potvrdenie rezervacie?uz mi fakt prepina z toho nedostatku spanku... 😝 ..teda oprava...cakam na aktivacny email

nikushka0
29. jan 2010

dakujem za privitanie....sa chcem opytat....akosi ma dnes pobolieva v podbrusku a na vnutornej strane stehien....nemoze ist uz o predporone bolesti, alebo cosi take??? 😖

mirka907
29. jan 2010

Nikus no ja ti neporadim, kedze mne odtekala plodovka a nakoniec som skoncila cisarakom kvoli nepostupujucemu porodu a infekcii , takze ja vlaste ani neviem ci som mala porodne bolesti alebo to bola infekcia...

nikushka0
29. jan 2010

fuuuch...nechcela by som...ja len preto, ze take som este necitila a zajtra mam termin....a som zistovala na nete, ze v prvej faze je to taka jemnejsia bolest v bedrovej oblasti, oblasti brucha a podbruska a na vnutorej strane stehien...som z toho kus vyplasena aj manzel stresuje, ci to uz nemoze byt toto... 😒

mirka907
29. jan 2010

skus si dat teply kupel..ak su to porodne bolesti tak zosilneju ...ak nie tak by to malo ustupit...v kazdom pripade drzim palce.

martinka17
29. jan 2010

nikushka
radšej skoč na príjem do nemocky 🙂
Ani ja neporadím, ja som mala zase veľmi slabé kontrakcie, nakoniec sa po 6 hodinách stratili a spustil ich až lekár vyšetrením, a to som už mala zelenú plodovku, aj keď bolo 3 dni pred termínom.

Ináč Ďakujeme za blahoželanie, dnes som straááášne namäko, o 17,45, to bol presne na minútu rok, som skoro revala, ako som bola happy.

A čo sa týka prezentov od výrobcov, tak nejlepšie bolo Hami, poslali aj vzorku umelého mliečka, len teraz im kdesi zamrzol v októbry alebo septembry kamión a nevedia ho uviesť do pohybu🙂

nikushka0
29. jan 2010

dakujem za radu....mala som to na mysli inac, lebo viem, ze to je vyvolavacka...no neviem, kym sedim, tak v pohode, ale akonahle sa postavim, tak sa neviem ani vyrovnat poriadne...chodim jak kacka v krci....

martinka17
29. jan 2010

nikushka
ja som mala bolesti v prvej fáze ako pri menzese ☹
A v tej druhej tiež ako menzes, len strašne silný.
Ale radšej skoč do nemocnice, stále sa vraví, že radšej 100 krát zbytočne ako raz neskoro 😉 a nedaj sa odbyť sestričkou. Mňa poslala domov, že kontrakcie su normálne, aj keď som ich mala každých desať minút, že ak sa stratili, tak nerodím. A to som bola nakoniec otvorená na 3 cm 😝 😠

nikushka0
29. jan 2010

no len ja som bola v nemocnici vcera na kontrole a krcek mam este 1,5 cm....

mirka907
29. jan 2010

Nikush...ja som bola rano na prijme, ze mi odteka plodovka...skontrolovali ma a poslali domov, ze blbost , ze to bol len unik mocu...a poobede ma uz brali hore do cakarne vzdycharne🙂)...ak sa citis zle, divne , tak radsej do nemocnice chod.

martinka17
29. jan 2010

nikushka
pridám sa k Mirke, v utorok som bola na príjme, lekár že pôrod nehrozí, ste ako trezor, prídte o týždeň s taškou a na druhý deň pobolievalo bruško, večer kontrakcie a o 20 hhodín krpček vrieskal na celú sálu 😀

mirka907
29. jan 2010

A este jedna vec...pozeram ze si z KE...ja aj Martinka sme rodili v Novej nemocnici...obe nas z prijmu poslali prec...tak ak nahodou aj ty ides do Novej a vcera ti povedali ze mas cas, my dve sme jasne pripady toho, ze im netreba verit 😠

martinka17
29. jan 2010

presne tak 😀
Ja by som si tašku hodila rovno do kufra 😵

kolienko
29. jan 2010

ahojte....ja sa vam sem tak votrem....

v nedelu mam druhy termín /prvý bol 19-teho a prepasli sme ho/ a dnes som bola na poradni, otvorená na 1 cm ale aj to s bolestivym vysetrením (nasilu mi pichla prsty do krčka) to bola bolest a teraz som tak trosku krvacala, pobolieva ma podbrusko, kríze, no proste celý človek a nikushka ako píses ty, ked sa postavím, tak ani vyrovnat sa nemôzem, také tahanie v podbrusku.....
mne lekár povedal, ze pokym budem matbolesti a pohyby budem cítit, tak mam čím najdlhsie vydrzat bolesti doma a ak mi odtečie plodovka, okamzite na príjem....

a ohladom toho otvarania a predpovedania pôrodu od lekára...tak švagrina je jasný prípad toho tiez. v nedelu jej povedali, ze min. týžden sa nič neudeje a ona v pondelok o 20.00 porodila....tkaze oni sami nevedia ale nezazlievam im to, ved to sa asi ani nedá povedat, ved u kazdého je to individuálne

martinka17
29. jan 2010

kolienko
ak ťa pošťuchal a teraz máš bolesti, tak asi začínaš rodiť. Ináč to s tým pokiaľ nemáte silné bolesti, nechodte do nemocnice....ja som mala mierne bolesti od 22 večer do 4 ráno a to pravidelne každých 10 minút. A potom zmizli. Ak by som nebola ráno o 7 išla na termín, tak neviem, ako by to skončilo. Bola som otvorená a nakniec som mala ešte aj zelenú plodovú vodu. Takže ak ťa už všetko bolí, tak radšej choď do nemocnice,aby si potom nerodila doma 😀

nikushka0
29. jan 2010

noo, zacinam stresovat troska....ano, chcem ist do novej rodit...len to viete jak....zajtra mam este kontrolu tak im vsetko poviem, co mi bolo....
idem skusit ten kupel a uvidime....
zle mi nie je, tak neviem, co si mam o tom mysliet..ani kontrakcie nemam, ani voda mi neodteka, ani krv, ani hlien...nic, len silnejsi tlak.... 😨

martinka17
29. jan 2010

držím palce

nikushka0
29. jan 2010

a co stym krckom...??? sak jeden a pol centi je este vela, nie????

kolienko
29. jan 2010

martinka, ja mam ale velmi mirne bolesti v krízoch, podbrusku, ale nič pravidelné a da sa to v pohode vydrzžat a ten vytok mam fakt po postuchaní...
nikushka, aj ja mam také tlaky v podbrusku a cítim velký tlak na mechur....

nikushka0
29. jan 2010

tak na mechur mam tlaky uz asi 3 mesiace....kazdych 30-40 minut chodim pisat... 😀 ale ked sa postavim, tak mam tlak tam dole....

nikushka0
29. jan 2010

a este sa chcem spytat, ci sa aj vas pytaju aky vysoky je otec dietatka....mna sa uz trikrat pytali na manzela....a potom mi povedali, ze je vsetko uplne v poriadku....

ivkaivka
29. jan 2010

no vy ste sa rozbehli. Chcem sa opytat, to v tej brozure je, ze kojene od ukonceneho 6.mes a nekojene od ukonceneho 5.mes. To UKONCENE nie je nahodou- zaciatok 7.mes.,alebo zaciatok 6.mes.? Mam v tom nejaky chaos. Ved 22.2. bude mat 6.mes. a to je len zaciatok, potom sa rata 6 mes. a 1 tyzden... neviem...
Bibka, neboj zvladnu. No ja mojmu ju radsej nenecham. Sice raz ostal a urobil co trebalo, no aj tak nejake nedostatky som nasla-som hnusna.
NO ja von teraz nechodim, nech sa konecne dostane z tej nadchy (tych soplikov uz nie je tak vela), kasla...a pre zmenu jej dnes nieco plavalo v ockach, asi kapriky, alebo ja neviem take biele a na jednom ocku bolo toho dost. Neviem ci to nebude nahodou prievan, asi ma uz porazi, dala som jej ocny framykoin, tak hadam to prejde.
SAMULKOVI, VSETKO NAJ.
Ahojte, buduce rodicky, trosku vam zavidim, normalne by som si to isla zopakovat. Ja som kontrakcie nemala vobec pravidelne. Martinka ma pravdu, vydrzat doma co najdlhsie. Ja som mala bolesti ako pri menzese,ale predsa to bolo troska ine. Hlavne si zapisujte cas. A co ta tepla sprcha, pomohla?

nikushka0
29. jan 2010

ivkaivka....este som nebola v sprche, lebo som volala s mamkou....ide o to, ze ja nemam kontrakcie, len tlaky a aj to len ked sa postavim....cez den ma pobolievalo podbrusko a manzel mi povedal, ze mi uplne kleslo brucho odvcera...

martinka17
29. jan 2010

Nikushka
to sa zmení rýchlo, takže možno si už otvorená, neboj 😀 mne cm nikdy nehlásil, len že som ako trezor 😅

ivka
ukončený 6 mesiac je začiatok 7 😉 teda 6 mesiacov a 1 deň
a dík za prianie všetkého naj
ináč, akurát dnes sa koneče prerezal 6 zub, v noci si to hodinu odreval, chudáčik

nikushka0
29. jan 2010

a este citim pohyby uplne az na zaciatku stehien ...nic z toho som doteraz nepocitovala....myslim si, ze do nemocky je este zbytocne ist...najma ked mam zajtra kontrolu...pokial v noci nepridu kontrakcie alebo neodtecie plodovka, tak si myslim, ze v pohode....

ivkaivka
29. jan 2010

nikuska a hlienova zatka neodisla? Ja som tiez nevedela, ze su to kontrakcie, len cudna bolest a aj krize boleli.
Martinka, vdaka za info, ja som tupa...Myslela som, ze ukonceny 6 mesiac, to je az zaciatok 7. Cize ze musia prejst normalne 6mes. a 4 tyzdne.
Joj,nejako mi je blivne. Neviem z coho...asi som dnes malo jedla, mali sme plnenu papirku, bol tam paradajkovy pretlak, tak som sa bala, kvoli tomu hnusnemu ekzemu. Asi sa idem kuknut do chladnicky. Budem tlsta jak prasa...no nevadi.
Nikuska, nech bude ako bude, daj vediet.

nikushka0
29. jan 2010

nie...neodisla....nic len tlak mam....
a chcem vediet, ci sa niektorej z vas pytali na vysku manzela... 🙂

ivkaivka
29. jan 2010

nikus, nie nepytali, to naco?

nikushka0
29. jan 2010

no za to mna sa pytali uz asi 3krat...nie, 2krat...

nikushka0
29. jan 2010

ste uz isli spinkat????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre