Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
29. jan 2010

nikus, isla som odsavat mliecko, prebalit malu, lebo sa pocas spanku skakala a este pozriem a asi idem do hajan. Najlepsie uribis ak pojeds aj Ty. Predsa nikdy nevies a pred porodom by si si mala oddychnut. AK nemozes spat, zober knihu, alebo len tak lez a oddychuj, budes to naozaj velmi potrebovat. Budem na Teba mysliet. Drz sa a ak nieco, daj vediet. Hlavne ODDYCHUJ!!!!! potom nebude cas, viem co hovorim, mam doma babo,ktore od narodenia nepotrebuje spat.

nikushka0
29. jan 2010

joooj,....zlata si...dakujem....teraz som si trocha oddychla vo vani....a manzel mi skace kolo riti vkuse....ale idem sa uz natiahnut, len daco zbastim este. 😅 😅 😅 tak dobru nocku.... 😔

mirka907
30. jan 2010

Nikush, Kolienko ako?Este ste 2v1 alebo to boli porodne bolesti?

kolienko
30. jan 2010

dobré ránko....
mirka, ja este 2 v 1 ale bolesti neustúpili, teda bolesti krízov, klbov . brusko uz dnes nebolí......dnes si aj ja svacnem vanu a čakám pokym sa manza zobudí, nech to trosku posúrime... 😉 doki kázal...
tak nerada by som isla s vyvolávačkou v pondelok....no ale nik nikdy nevie......zajtra mame oficialny termin, tak som zvedavá............

miri, ty si ako rodila??

mirka907
30. jan 2010

Ja som mala sekciu...V noci mi odisla zatka a pomaly zacala odtekat aj voda, rano som sla na prijem odkial ma poslali prec ze to bol unik mocu 😠 ..dobra blbost......o 4tej poobede zacala plodovka odtekat silno a dostala som mierne bolesti, tak sme o 6tej isli na prijem. Celu noc som bola otvorena len na 1 palec a rano o 7mej kedze porod nepostupoval a mala sa prestala hybat sa rozhodli pre sekciu...dobehol moj doktor ktory bol na dovolenke 😝 a o 7:30 bola mala na svete..Zaver vsetkeho bol, ze porod nepostupoval kvoli streptokokovi a ze som mala nejaku infekciu....Bolesti som mala celu noc riadne, ale to zrejme kvoli tej infekcii, pretoze kontrakcie na monitore boli slabe... A inac rodila som o 10 dni skor, ale bolo leto a ja som mala sialenu upratovaciu horucku celu matersku, plus som musela byt stale v pohybe tak som si to urychlila.

kolienko
30. jan 2010

v pohybe som aj ja stále a dnes by som uz fakt isla rada do nemocnice s bolestami. aj lekár sa mi uz vrátil z dovolenky....
tak potom si si vytrpela. ked si mala aj bolesti a este k tomu ta aj rezali...brrr...dúfam, ze to aj my zvladneme. bojim bojim bojim.. 😝 .a velmi, ale niet cesty spat a blízi sa to, tak nech uz to mam za sebou. 😵

mirka907
30. jan 2010

Neboj zvladnes to...presne ako pises aj tak to pride, tak nech to je uz cim skor🙂..Inac cisarak nie je az taky strasny, takze ak nahodou by ho bolo treba tak sa neboj, je to rychlovka...Ja ked budem mat dalsie babo, tak rovno chcem planovany cisarsky.

ivkaivka
30. jan 2010

no nikuska je uz asi v nemocnici.
Mirka, moja dnes v noci papala kazde 4,5hod. Super som pospala, len tie hlieny nas budili. Vcera sa prepapala, no dnes asi pokracuje, uz ma 350ml. Neviem, mam jej uz dat zemiacik?

mirka907
30. jan 2010

Ivka, aj ked ti spapa zeleninku, aj tak to este nejaku dobu bude chciet zapit mlieckom. Tak neviem. Teraz hlavne vela odsavaj, nech sa ti tvori mlieka viac. Mna caka o tyzden , dva poradna, tak uvidim podla vahy a co povie doktorka..Ale mala uz ma vsetky priznaku toho ze sa chce prikrmovat. Papa 8 krat za den, ma nad 6 kil, zaujima sa o nase jedlo, udrzi hlavu vo vzpriamenej polohe a sedi s mojou pomocou...Joj super ze si si pospala..my 3 krat hore, taze ziadna slava.

martinka17
30. jan 2010

ahote
čítam, že 3 krát v noci hore žiadna sláva 🙂
Niektoré babenky majú ročné deti a koja každé 2-3 hodiny...takže by sa asi dobre zabavili. Samko našťastie spí dobre, len raz v noci papá a okolo 6 sa pýta ku mne do postele 🙂 .

bibulienka
30. jan 2010

ahojte, takze my sme vcerajsok zvladli super... Lucka papala zemiak a zapila to mojim MM.... a ja som prisla domov vecer po deviatej, este som jej dala papat a spinkala...v noci bola hore len 2x a spala do pol osmej... celkom fajn...aj ja som trochu zmenila prostredie, naucila sa nove info a pokecala s kolegami...bolo fajn

kwetinka... urady som nastastie vybavila vsetky v pohode...aj ked tam bolo dost ludi, aj v robote fajn, ja byvam na vstupe do podunajskych biskupic, menzes mam tiez od 3.mesiaca po porode...ziadna slava...

nikushka a kolienko...vitam vas u nas...a drzim palceky na porod, aby ste mali taky super ako ja....a detickam vsetko naj do zivota...

celin...myslim ze mrkva+ zemiak roztlacene v tej vode co sa varili u Lucie zatial boduju...chuti jej to ....
mirka...daj vediet ked sa ten special bude dat stiahnut...vopred VELKE DAKUJEM 😀 😀 😀 😀

mirka907
30. jan 2010

Baby poslala som vam spravu na FB. Tam som vam supla aj tu linku, kde najdete doc o prikrmoch. Uankab super linka...budem ju pouzivat.

ivkaivka
30. jan 2010

Miruska, vdaka za knihu, vyzera fakt super. Idem hned studovat. VDAKA

uankab
30. jan 2010

Mirka, dakujem za knizocku, uz som si ju stiahla... len som zvedava kedy budem studovat...

bibi, ivka, vy uz prikrmujete? ja by som chcela vydrzat 6 mesiacov len kojit, tak uvidim... posledne dni ale papame aj 9x za den... nejaky mame rozhaseny rezim, musime sa zasa znormalizovat...

ninusha a kolienko - mne o pol noci praskla plodova voda, zacali konkrakcie kazde 3 minuty, kedze mi neskor zozelenela tak som o tretej rano bola uz v nemocnici, ale otvarala som sa velmi pomaly len 0,5cm za hodinu a rodila som az 15.40... a bolesti som mala teda riadne, nebolo to len trosku pobolievanie... chodenie po schodoch pomaha otvaraniu, skuste sa co najviac hybat (ja som musela byt na posteli lebo som cely cas na monitore)... dajte si horuci kupel ci sprchu, aj niekolko krat...

ja som menzes este nedostala, tesim sa...

ivkaivka
30. jan 2010

uankab, este neprikrmujem, no rozmyslam, malej uz asi mliecko nestaci. Vy mate aky ekzem? U nas sa opat rozbesnil a to este nie je preockovana. Tak aj rozmyslam, ci nie je stale chora preto, lebo imutina bojuje s ekzemom a na ostatne nevladze. Fakt neviem, nemala by som prestat dojcit uplne?
Mirka, knizocku uz tlacim, tak po nociach studujem...

uankab
30. jan 2010

ivka, urcite neprestan s kojenim, prave naopak.. ak ma babatko ekzemik, tak je potrebne kojit co najdlhsie !!!
nam sa teraz ako sme boli doma ekzemik zhorsil.. neviem ci to je tym, ze som jedla jedno cez druhe, alebo tou zimou, pripadne kremom... ked sme boli prepichovat uska, tak sa doktor na to pozrel a predpisal mi lipobase, tak som ho dnes uz nedavala uvidim ake to bude mat zajtra.. ja len dufam ze na jar sa to uz zlepsi... co sa ockovani tyka, my uz mame vsetky za sebou, nemyslim ze by to malo na to nejaky vplyv...

niekto sa pytal na klokanku, my mame baby bjorn active a je velmi dobra.. vyyborne sa nosi, chodievame s nou obcas do lesika, aj teraz na letisku som ju pouzila, je pohodlna a Magdalenka v nej vacsinou zalomi 😎

nikushka0
30. jan 2010

ahojte ...my este nie sme v nemocke....sme boli na vysetrenie a sme zavrete uplne, ale mame uz take navaly tlaku aj bolesti v krizoch....asi sa uz coskoro budeme pytat na svet... 😎

nikushka0
30. jan 2010

no a este zajtra na monitor do nemocnice a v pondelok na ultrazvuk....drzte plceky.... 😉

arrett
30. jan 2010

Nikushka - drzim palce 🙂 Mne odtiekla o polnoci plodovka, ilsi sme do nemocnice, dali mi epidural a o 6.25 bol maly na svete. Asi pol hodinku pred porom mi uz epidural prestal ucinkovat, co som bola veeelmi rada, lebo som uzasne citila tie talky a chcelo sa mi tlacit. A potom asi na 3 zatlacenia bol maly na svete. Stale na to myslim, bolto pre mna tak silny a zaroven krasny zazitok...

uankab - tak to kojenie z jedno prsnika som nakoniec vzdala. Neskutocne to bolelo ked som mala naliaty prsnik. Kojim teraz na striedacku a mam taky pocit ze sa to uz pomalicky ukludnuje. No, uz by bolo na case, ved maly bude mat o par dni tri mesiace.

Ach baby, zmenil sa nam aj nocny rezim. Uz mi Šimon neprespi celu noc. Nikedy ho kojim aj kazde dve hodiny. Neviem cim to je. Zeby som mala nejake slabucke mliecko??? Ale keby som mala zle mliecko, tak by asi tak nepriberal. Uz ma 6000 gramov na tri mesiace. Dnes rano sm sa nevedela ani vytrepat z postele. malho som len po leziacky nakojila a dala som homanzelovi nech sa s nim pobavi, aby som si este mohla podriemkat. No nehrozilo. po 15 minutach prisiel za mnou ze co ma s nim robit. Ach jaj🙂))

Vo stvrtok som bola prvy krat u gynekologa. Poviem vam, bol to naozaj zazitok🙂)) vsetko fajn, len musim chodit pravidelne na tie hrozne vysetrenia krcka. ale konecne mozme s muzickom sexovat🙂 Nesexovali sme odkedy som otehotnela.. a teraz sa nejako do toho nevieme pustit☹ Musim si asi kupit nejake zvodne sexi pradielko na to moje tukove telo🙂

Utekam asistovat pri kupani. Dnes moj manzel bude 3 krat kupat Simonka. Chudacik malicky🙂)) Pekny vecer

nikushka0
30. jan 2010

arrett...tak to si mala super....ja nechcem injekciu....len chcem, aby bol mnazel pri mne...on chce tiez, takze super, len dufame, ze nebude akurat v robote, lebo to bohvie kedy pride....vcera-dnes mam termin a zacinaju nejake silnejsie tlaky, tak uz dufam, ze to coskoro pride....uz som na to pripravena.... 😨
chcem, aby to uz bolo....jednak je to na nevydrzanie s tym cakanim a jednak sa uz na malinku nevieme dockat.... 😅

arrett
30. jan 2010

Nikush - to čakanie nepoznám. Rodila som v 37 týždni. V podstate som aj rada, lebo už v tedy mal maly 3680gramov🙂) Manzel pri pôrode je úžasná vec. My sme sa cely čas prechadzali, fotili a tesilisa že o chvíľu budeme traja.

Maminky poraďte mi. Ako má vyzerať vpich po ockovani pi TBC??? Teraz po pár týždňoch má maly cely vpich červený, taký ako zapaleny. Nadotyk je to tak trosku tvrdé. Môže ho to boliet?? Akú reakciu mali vaše deturence?

celin
30. jan 2010

bibulienka u nas tiez mrkva a zemiak boduju. kasu a sunar nehrozi. sunar sa mi podarilo dostat do neho 2x. raz pred spanim a raz som ho oklamala v noci a uz ani za nic. ale uz mu ani nebudem davat, lebo aj tak mi to nepomohlo.myslela som ze pospi v noci dlhsie ze asi mu moje mlieko nestaci. vcera papal 19.20, 22.20, 1.20, 4.20 no sila ako keby mal budik v sebe. ale potom uz ziadne 3 hod. ze by papal 7.20 ale vstal ako vzdy o 6 ☹
baby prajem vam rychly a lahky porod, ivka ma pravdu oddychujte kolko mozete. ja som 2 mes pred porodom trpela nespavostou a spat som chodila az ked svitalo, skor sa mi nedalo, potom mi vyvolavali porod, bol velmi dlhy a bolesti poriadne a nakoniec som bola taka vycerpana ze som ani nevladala a maleho vytahovali vakuom.
aj ked neviem ci by som ho vytlacila , mal omotanu snuru okolo krku. ale vsetko dobre dopadlo a obaja sme ok.
takze naozaj oddychujte zide sa vam to.mne vyvolavali porod 3 dni po termine. snazila som sa rozbehnut porod umyvanim okien, chodili sme na prechadzky do lesa a slapala som do kopca, upratovala som cely dom,... a nic
v pondelok mi zacali vyvolavat, v stredu rano som uz mala slabe a nepravidelne kontrakcie, tak som cely den behala v nemocnici po schodoch a pomohlo. o 19 som uz mala kazdych 10 min a od 23 kazde 3 min az do rana a maly sa narodil o 5 rano.
arrett nas kubko mal len velmi maly cerveny fliacik po ockovani, ale to je individualne. doktorka hovorila ze niekedy sa to hoji dost tazko a dlho. ci to moze boliet to neviem.

celin
30. jan 2010

mirka dakujem za prikrmy 🙂 zajtra stiahnem. dnes uz idem spat .som hotova.

ivkaivka
30. jan 2010

nikus, uz som myslela, ze si v nemocnici. Ako pise celin, hlavne sa teraz vela hyb, urychli a hlavne ulahci porod. Davaj si poriadne prechadzky, no pomaly... ja som tiez rodila bez epi, no s manzelom. MOzem odporucat.
Aret, moja to mala tiez cervene, zapalene, dnu akoby gulicka, tak to mala do zelena,vytekal z toho hnis, no nas obvodna neposlala nikde. Teraz je to uz len taka cierna bodka. Je to super, ze sa na rucke nieco deje, to vraj imunita pracuje na plne obratky. Tak je to dobre.
Miruska, knizocku uz mam vytlacenu, fakt super veci.
Uankab, ja neviem s tym dojcenim, vy ten ekzem asi az taky nemate ako my. Je to des. Odporucali mi jednu pani z modreho konika, je z Ciech a pomohla vraj viac ako 200 mamickam s atopickymi detmi. Teraz mi nasadila 3tyzdnovu dietku, no hned som to dnes pokaslala sladkym. Ak chces, napis mi do IP a dam Ti na nu kontakt. No dieta je fakt brutal, nic mliecne, tusim ani mucne, vysadit cukor, cize aj vsetko sladke, len hroznovy cukor, namiesto mlieka len ryzove, alebo pohankove...no este som sa jej pytala ci mozem aspon maslo a aspon kusok tmaveho chleba, tak uvidim co mi napise.O a ziadne korenie, len sol a rascu. Moj dnesny obed- prevarena voda s uvarenymi zemiakmi a ryzou a to vsetko ochutene solou-vies si predstavit....

uankab
30. jan 2010

arret, mne sa mliecko upravilo az teraz.. trvalo to skoro 5 mesiacov !! a to som 4 mesiace kojila metodou, co som ti popisala.. no je to individualne, som rada ze sa ti to normalizuje.. ja stale musim nosit prsne vlozky a davam si plienku na noc... ale uz prsniky striedam po kazdom kojeni, to je pokrok u mna 😉
celin, podla mna nejde o to ze mliecko nestaci... moje vcerajsie kojenie vyzeralo podobne - 19.00, 21.30, 00.30, 4.30, 6.00, 9.00... skratka deticky su uz vacsie a potrebuju viac papat... magdalenkou stale sije, by ste ju mali vidiet.. ked je na chrbatiku, tak sa toci o 90 stupnov, tak kopka nozickami... na brusku vydrzi aj pol hodinu a tiez sa toci do kruhu...
ivka, tak tu dietu fakt nezavidim 😖 ... mne staci ta co drzim ja (nic mliecne, rajciny, citrusy,...) a neviem co mam varit...

janka3.12
30. jan 2010

cafte kocky akosi nestiham🙂

Oliverko vcera zaspal o osmej po tom co vyil 210, a o pol tretej bol hore, ja ze len chce pozornost, tak som ho nechala mrnkat no po pol hodine, ze reku uvarim Bebu a aspon si cucne, a on vam vypil zase 210......tak som si povedala ze uz je cas ...tak som kupila ryzovu instatnu kasu od Nestle, aj ked viem ze dokrmovat sa ma zacat cez den /zajtra mame 5 mes. tak zacneme mrkvickou na obed/, no dnes som mu dala aspi 6 lyziciek, plakal, nechcel, ale kazdu lyzicku som ho nechala zapit mlieckom, tak uvidime ako pospi🙂

ivuska tak to nezavidim, pamatam ked som ja bola za homeopatkou, zakazala mi jest skoro vsetko /ohladom mojho ekzemu/ no povedala som si ze nehrozi, ani bielka ani mlieko, ani muku...no dovi dopo....ale drzim palce aby to malej pomohlo

mirka dik za link

ivuska v pondelok ti posielam CD, vrela vdaka🙂

nikushka0
30. jan 2010

jooooj...ja uz chcem, nech to pride....cim dalej ma to boli viac....este pred dvomi hodinami som chodila v pohode...teraz uz akosi skrivene...no neviem.... ☹
chcem uz normalne nech to pride dnes... 😨

nikushka0
30. jan 2010

zase ste vsetky odisli, ked som prisla ☹

arrett
30. jan 2010

Ďakujem. Takze keď je to červené, tak je to dobre. Už som kludnejsia. Deticky sa nám asi dohovorili a minulú noc vstavali pravidelne🙂(
uankab - ja tiež stále prsne vlozky. Som myslela že ušetrím aspoň na vlozkach po pôrode a teraz nakupujem na tony prsne🙂)) hehe
ach s tým ekzemikom to máte hrozne☹( Ja papam všetko od vymyslu sveta. Od medu, cez čokoládu, paradajky, všetko ovocie, no proste všetko. Okrem hrusky🙂( to nás raz pekne nafuklo🙂) Neviem si predstaviť mat takú diétu, aj keby som ju potrebovala. Tak veeelmi držím palce, nech je to čím skôr v poriadku
nikhus neboj nič, raz to príde. Viem, že aj ja som pred koncomvela upratovala a chodila na prechádzky. Bývam na 5 poschodí a vytah nemáme, takze možno aj schody zaucinkovali..🙂

nikushka0
30. jan 2010

zeny, ked ste daktora rodila v novej nemocnici, dakedy nedavno, mali ste si doniest aj podlozku pod seba, co ked po porode ste lezali, aby ste nezaspinili....alebo vam dali oni????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre