Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

monika77
2. feb 2009

jastericka tak to som zvedavá aj ja, ktorej sa to podarí skôr 🙂

zrejme je že by sme to mali obe už rady za sebou tento týždeň ... haha ale čo si my už len navyberáme aj keď tomu dopomôžeme sexíkom 😀

nikollette
2. feb 2009

Ahojte.. no ja by som uz najradsej rodila teraz.. tie kopance do brucha, nocne nespanie, zato cez den prespim aj cely, som mrzuta, zavadzia mi brusko, inak problemy nemam, ze by mi opuchali nohy, popraskala koza, ci boleli prsia.. vobec nic.. len to uz chcem mat za sebou, a mat maleh v naruci 😀
a podla mna babatku k porodu nijak nedopomozete..ono sa narodi kedy uzna za vhodne, aj ked si niektore myslia, ze my sme sexovali a narodil sa skor, ale ani same nevedia ze bez toho sexu by to mozno bolo tak isto 😉

monika77
2. feb 2009

niki jasné že drobci pôjdu von kedy sa im zachce ... len si spríjemňujeme tie dlhé chvíľky čakania ... no a teraz sa už nemusíme obávať že by to nejak ublížilo našim drobcom 🙂
nebuď taká deprímovaná, pomysli si že to už bude tento mesiac, užívam si ešte posledné chvíľky malého v brušku ... viem že posledné týždne sú už ťažké ... neboj, zažívame to každá ... a buď rada že nemáš problémy čo si spomínala, lebo ja ich už mám všetky, tiež som sem tam mrzutá, ale teším sa na malého

fodorka33
2. feb 2009

no moni vidis hned je to lepsie-pekne foto 🙂
no jastewricka si mylsim ze pojdeme hadam aj naraz 😀 😀
nikolete mozno ano mozno nie ale tak skusit treba vsetko no urcite ma nikto nenahovori aby som behala po schodoch🙂

monika77
2. feb 2009

fodi a pozrela si aj album? ak hej, môžem to teda už vymazať 😀

fodorka33
2. feb 2009

pozrela pozrela a preco to chces vymazat???nehnevaj ma...ved si aka zlatucka,ty kofa.... 😀

fodorka33
2. feb 2009

inak moni ja som tak nad tym rozmyslala ze by sme si mali vymenit cisla ked to na nas pride aby sme si dali vediet🙂poslem IP

monika77
2. feb 2009

ale ja nerada takéto fotečky na nete, vieš? tak sa prosím nehnevaj, však si ma už videla, xixi
ty sa dnes ako máš?

fodorka33
2. feb 2009

no dobre dobre,tak ich daj prec ked inac nedas 🙂
ja dneska pohodicka maly kopcuje osto sest....a ty???

monika77
2. feb 2009

ja sa cítim celkom OK ... zatiaľ nič nebolí ... ale už ma desia tie noci - upchatý nos, bolesť panvy, spánok no len tak tak a neustále chodenie na wc ... ubíja ma to už ... najradšej som takto cez deň ... ha ha no a samozrejme na nete ako inak 😀

fodorka33
2. feb 2009

citas mi myslienky 🙂
na nete ved co ine nam zostava mi tu pom,aly aj hadam porodime 😀
s tym upchatym nosom mi nieco hovor a to co v noci prezivam sa neda nazvat ani spanok....
a ozaj tvoj muz bude pri porode???

monika77
2. feb 2009

drahý zatiaľ chce byť pri pôrode, ešte si to nerozmyslel 🙂
ja budem len veľmi rada, keď tam bude so mnou
u vás sa koľko platí za ocka? babenky písali že v nr 500 ale našla som niekde 300 Sk, tak neviem, ale to je jedno, dvesto korún hore dole

fodorka33
2. feb 2009

no u nas je to 300Sk v NZ....ale aj ja si myslim ze je to jedno tych 200sk hore dole.....
aj moj chce byt pri porode len sa hnevam lebo je strasne chory,a ked to na mna pride v blizkych par dnoch tak ho tam urcite nepustia a to by sme asi ani mi nechceli aby tam bol chory..inak keby som mala lahky porod ze pridem a do hodiny odrodene tak by mi tam asi nechybal🙂 😀

lucia123
2. feb 2009

Ahojte,

Chcela by som Vam vsetkym tymto povedat, aby Ste si vo vlastnom zaujme a zaujem zdravia Vasich deti precitali tuto stranku a urobili si vlastny nazor. Hlavne rodicia, ktory nemaju podrobnejsie informacie o ockovaniach (najma povinnych ockovaniach), aby sa oboznamili, ako velmi mozu uskodit tak malemu babatku prave tym, ze ho v dobrej viere daju zaockovat.
Taktiez je o tomto debata na modrom koniku, vo voľnej diskusii.

Prijemne citanie a zelam zdrave a statsne deticky.

http://www.ockovanie.org

monika77
2. feb 2009

hlavne dávaj pozor, aby si ty neochorela od manžela ... musíš byť najbližšie dni fit

fodorka33
2. feb 2009

a tak vies ako si mam davat od neho pozor? 😝
dost nemozne by som povedala....ja mam akurat nadchu,ale cez den je to docela v pohodicke...len v noci... ☹

monika77
2. feb 2009

ja viem, to by sa zrejme musel odsťahovať 😀 😀 😀

fodorka33
2. feb 2009

no ved prave a to ho nepustim 😀

adka.baby
2. feb 2009

Ahoj Moni a Fodi , veľmi Vám držím palce, obom a som zvedavá, ktorá bude prvá. Ja už teraz mám pocit, že som veľká guľa plná vody, čo zjem nalepí sa na mňa, alepre malú urobím čokoľvek, a to vobec nemám pocit, že sa prejedám. To sme plné tuku? Alebo čo? Dnes som oficiálne nastúpila na materskú dovolenku a začala som si to užívať. Kočky pribrali ste veľa? Ja badám, že hlavne teraz v koncoch je to najhoršie. A to večné utekanie na WC, kde idem,hľadám len WC. Tak zatiaľ pa a veľa sííl do boja. 😉 😀

monika77
2. feb 2009

adka ďakujeme ... ja som sa tiež neprejedala a pribrala som 16 kg ... posledné týždne sa mi zdá že najviac ... ale to je asi už voda, bo my hrozne puchnú nohy

adka.baby
2. feb 2009

Moni dnes som bola v poradni vraj do 15 kg je norma,ja sa už aj zadychčím hore schodmi, ale neviem si predstaviť, ako by som vyzerala, keby som sa nehýbala. Len sa ukľudňujem tým, že po kojení začnem zhadzovať tvrdým spôsobom. Ale až po kojeníí. Koľko kíl máš teraz, ak možem vedieť? A pred tehu? Vďaka 😉

monika77
2. feb 2009

jéžiši to nechci vedieť ... som baba ako hrom

adka.baby
2. feb 2009

Tak tomu neverím lebo na fotke vyzeráš skvele.Atomyslím úprimne. 😎 Určite sa nemáš za čo hanbiť, ved čakáme bábetko, len keby tak neutrpela moja postava, lebo zo mňa to pôjde dole veľmi ťažko.

zofinecka1
2. feb 2009

nazdárek, jak já vám závidím bříška. 🙂 Já iž mám sice prod za sebou ale už se těším na další těhu 😀

monika77
2. feb 2009

adka ďakujem za kompliment, ale tehu svoje urobila ... teda s mojou postavou ... pripadám si ako nemotorné trdielko, sloník ... bojím sa aj ja že to pôjde ťažko dole, pretože sa mi to najviac nalepilo na stehná a zadok a z toho sa ťažko zhadzuje ... ale tiež chcem potom na sebe tvrdo drieť ... lebo keď vidím niektoré maminky po meste chodiť, aké super postavičky majú, normálne im závidím

zofinečka ... aj ja by som chcela vedieť či sa môžem tešiť na ďalší pôrod .. žiaľ neviem ako to bude teraz prebiehať tak si netrúfam povedať či chcem ďalšie bábenko 🙂

fodorka33
2. feb 2009

ale moni to teda si jak hroch vidno na fotke vazne... 😀
ja som pribrala 19kg...mala som 58kg pred tehu pri vyske 170cm a teraz mam 77niekedy78 😀
ale to nepriberam od 34tt....
moni este nejdeme?

zofinecka1
2. feb 2009

no já měla porod v poho 🙂

zofinecka1
2. feb 2009

teda tak přibrat 19 kg tak se neunesu 🙂

monika77
2. feb 2009

fodi podľa toho na ktorej fotke myslíš, tú čo som vymazala ??? 🙂
bo na tejto fotečke som ešte herečka netehulka 😀 😀 😀

zofi ako ti začal pôrod?

zofinecka1
2. feb 2009

moni: prvně mi odtekla plodovka a tak jsme museli do porodnice, ale neměla jsem žádné bolesti až na druhý den ráno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre