Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
2. mar 2010

noo posuva sa vlastne do zadu...takze nebudeme vstavat o 6 ale o 5..a bude vlastne 7..tak je to dopredu ci dozadu??Asi do predu..a okolo 24 marca tusim..to neviem presne..Teraz spala skoro dve hodky ideme von..a poobede tiež niekam dalej...ozaj už ste v sportakoch ci este vo vanicke?

mirka907
2. mar 2010

my este vo vanicke...ale ltt...no chcela by som vydrzat do konca marca

ivkaivka
2. mar 2010

chcem vas poprosit: poslala som fotku malej do casopisu dieta, prosim podporte nas sms, mozte vyhrat hracku: znenie sms: DIETA(medzera)SMIESKO(medzera) 6 (medzera) a adresa hlasujuceho.
Sms treba poslat na cislo 7005
Hlasovat treba do 14.3.2010 Vopred dakujeme
To cislo 6 je cislo nasej fotky. Vdaka, nestiham vas citat, vecer si hadam najdem cas

uankab
2. mar 2010

ahojte, tak my sme mali trosku lepsiu noc, aj ked rano buntosila uz od 4 😅
teraz uz spinka, ja periem a chystam sa ist s nou poobede von zasa na dlhsiu prechadzku, krasne nam svieti slniecko... cas sa posuva smerom dopredu, cize namiesto 6 hodiny rano bude uz 7, len skoda ze my to tak citit nebudeme 😀

uankab
2. mar 2010

baby, konecne mam spat svoju spiacu princeznicku 😵 ... dnes doobeda spinkala hodinu a teraz taha uz 2,5 v kociariku... boli sme 2hodky vonku, krasne svieti slniecko... tusim potrebuje dospat tie prebdene noci 😀 ...
a od zajtra mozem papat vajicko, mnam, uz sa tesim 😉 .... len dufam ze aj Magdalenka sa bude.. my by sme uz mali zacat pomaly s prikrmami, o dva dnicky mame 6mesiacikov, len neviem ako to sklbime s mojou stravou, aby sme videli co robi problem...

ivkaivka
2. mar 2010

uankab, uz mate ciste telo? Super, ja som sa vajickami prezierala. Tiez som sa bala ako bude prikrmy + zaradzovanie potravin u mna, tak som isla v tomto poradi: zemiak, brokolica, cuketa, kalerab, mrkva. Na mrkvu zareagovala, no skusila som ju o 4 dni a uz bez reakcie. zatial je mala cista, uvidime, mliecne papam uz 2 dni a nic, tak sa modlim, nech to co jej vadilo je korenie.
Moja tiez dnes vyspava, doobeda hodinku a potom vonku takmer 4 hodiny, len dufam, ze nebudeme teraz tahat do rana. My sme tiez vo vanicke. Este by som chcela ako pise Mirka aspon dokonca marca a tak zalezi od pocasia, april je blaznivy, tak uvidime.

uankab
2. mar 2010

ivka, este nemame ciste telo... stale to este mame, ale podstatne lepsie ako to bolo predtym... Magdalenka sa stale skriabe, to je znak hojenia, aspon dufam 😅 ... cize ak aj bude reakcia, tak to urcite uvidim.. my to inak vzdy mavame vecer horsie, vtedy je to napr. trosku zapalene, rano to je viac menej len suche, pripadne trosku ruzovsie...
ja som sa very pytala aj na prikrmi, povedala mi ze mrkvu nemam davat, lebo je alergen, odporucila zacat brokolicou.. este cakam ze kedy by sme mali zacat, lebo podla nej treba najskor zacat u mna s pridavanim... tak uvidim co nam odpise...
drzim palce na mliecne, ale vyzera to zatial dobre 😎
my sme tiez este vo vanicke, ale uz rozmyslam nad sportiakom 😉 ... zrejme ho uz na velku noc ked pojdeme domov vytiahnem, lebo vanicka by nám zabrala kopec miesta v kufri... predsa len sportiak je spratnejsi...

celin
2. mar 2010

ahojte. my sme mali teraz super noci. 2x sa zobudil len raz a poslednu noc sa zobudli 2x. to sa nam nestalo aspon 5 mesiacov. ale budicek o 6 zostal. a tieto 2 dni spal doobeda 1,5 hod a potom mi este zaspal na chvilu kym sme isli von a tak vonku spal len pol hodiny. takze bol hore vcera od 15.30 a dnes od 16 a bolo to tazke vydrzat do kupania do 19tej.
kde spia vasi drobcekovia cez den doma? kubko spi doobeda doma v kocari a poobede vonku v kocari. ked ho dam spat do kocara tak ho hojdam a do 5 min zaspi a v postielke sa mi nedari ho uspat. vecer zaspi bez problemov.
kubko sa do vanicky nezmestil uz od januara a tak sme museli zadovazit este jeden kocat a ten je velky, je ako vanicka, ale da sa polohovat ako sportiak a ked sa odmontuje kryt tam kde su nohy tak je to vlastne sportiak. neviem aky je to typ kocara.
kubko posledny tyzden nechce absolutne nic jest, len sa kojit. mam mu dat par dni pokoj a potom skusit znova, alebo skusat dalej ?
baby drzim palce s prikrmami a nech uz vam daju kozne problemy pokoj

bibulienka
2. mar 2010

tak a sme doma.... dnesna noc o nicom..zase Lucka vstala ani neviem kolko krat..a rano budicek o pol siestej 😔 😔 😔 😔 ...dufam ze dnes to bude doma lepsie 😵 😵

janka3.12
2. mar 2010

ako boli Bibi🙂 ozaj chcela som sa ta opytat, kolko mala voda stupnov v bazene, lebo ja by som hrozne rada sla s malym do vody do Turc. tepkic, su tam aj mirne termalne, len neviem ci uz moze...

celin, mozno chce pauzu🙂 my maleho kupeme vp velkej vani uz mesiac, do vanocky nevojde...no a vanicka od kociara je uz len tak tak🙂

zajtra idem robir rezance z kukuricnej muky drzte palce🙂

bibulienka
2. mar 2010

janka voda mala cca 28-30st.C...

uankab
2. mar 2010

baby, chcem sa spytat na prikrmy... pouzivate bio (organicku) zeleninu a ovocie? a co masko?
celin, Magdalenka by tiez tak dlho nevydrzala, ja ju obvykle kupkam o 18 a o 19 uz davno spinka... pripadne aj skor, ked mi spinka len do 15.30, tak o 18.00 uz spinka... doobeda spinka v nasej posteli, zaspinka mi na prsniku tak ju vzdy necham tak.. skusala som ju odgrgnut a prelozit do postielky, ale to sa vzdy zobudila a bolo po spanku.. takto mi zabuva a spinka pol hodinku, hodinku, ako kedy... a poobede spinka tiez v kociariku. vecer s postielkou nema tiez ziaden problem, polozim ju tam a hned spinka, ale cez den je to viac menej nemozne... a podla mna mu daj chvilku pauzu s prikrmami a potom skus pomalicky znovu...

ivkaivka
2. mar 2010

celin, u nas bol boj s papanim, musela som pouzivat aj svoj malicek, tak som dala pauzu, po pauze opat papala len s malickom, no uz 4 dni papa nadherne. Dnes zbodla az 110 ml, co je u nej rekord, no co si znacim co zacala papat prikrm, tak mliecka vypije skoro o 200 ml menej. Jani, aj u Teba to tak bolo? Oliverko papa menej mliecka?
Uankab, super, ze to mate lepsie. Ja som mrkvu zavadzala ako piatu. Bola reakcia, no skusila som po par dnoch a nic. Tak drzim palce, my sme zatial cisti. Sice troska fliacik na krku, no neviem, mozno to moze byt slinkami, dalej aj ked papa prikrm, tak ho ma na krku (aj na hlave, v oku, uz aj z nosa som ho vytahovala, ked ma spinavu pusu, tak vzdy to ruckou roztiahne kde sa da, alebo ako naschval zacne kychat). Neviem, no nerobim z toho vedu, je to taky tenky pruzok.

bibulienka
3. mar 2010

dobre ranko... noc bola v porovnani s poslednymi troma fajn, boli sme hore len 2 x na papanie o jednej a piatej.. a budicek o siestej
teraz spola od pol deviatej celych 10 min a uz je hore a rehni sa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 asi mam doma maleho malo spaca....
dnes ideme papat zltok ...uvidime ako bude chutit...a popoludni nausnice... 😎 😎 😎

mirka907
3. mar 2010

bre ranko🙂)). my tiez dvakrat hore a budicek o 5:45...Ale dnes mi to nevadi ked je vonku tak krasssne🙂 clovek ma hned lepsiu naladu....uz som pozmyvala, umyla kupelku, zachod, kuchynu a navarila... a vsetko som to robila s radostou a usmevom na tvari...😉 skoda len ze sa ma zas cez vikend ochladit..😒
my uz tiez mame jeden spanok za sebou ale netusim kolko spala, lebo ona ked cez den vstane tak je ticho a hra sa..neda o sebe vediet a ja mam potom soky ze ako ju v tej postielke najdem...minule dala sikmy polosed z bruska, normalne sa mi nechcelo verit...

uankab
3. mar 2010

ahojte, tak my sme mali hroznu noc, zasa sme boli hore kazdu chvilku a budicek rano o 4 😖 .. tak sa citim ako matoha...

bibulienka
3. mar 2010

zltok chutil velmi dobre....vsetko spapala... vonku je nadherne..boli sme dve hodinky na prechadzke...juj nech uz je taka poriadna jar...hned je cloveku lepsie na dusi, aj ked ta zimna idylka v tatrach bola super...ked vyberiem tak dam bejake fotky na FB, mozete pozret...

celin
3. mar 2010

bibulienka ako si davala ten zltok ? so zeleninou ? a davas uz aj masko ? ja som davala len zeleninu :mrkvu, zemiak , brokolicu , kalerab a karfiol , potom som uvarila kusok kur. prsicka s mrkvou a zemiakom a odvtedy kubko nechce jest. skusim mu dat pauzu a potom by som mozno skusila aj zltok. neviem ci ho odradilo to masko alebo dlho jedol to iste.

uankab
3. mar 2010

baby, takze dnes som si dala na ranajky zltok... joooj ako mi chutil 😉 ... nakojila som Magdalenku, dala spinkat a asi hodinu potom sa skrabala ako diva, licka a krk ma vyhadzany 😠 😠 😠

mirka907
3. mar 2010

My maso od buduceho tyzdna a tiez aj ovocie...Mlada dnes spala 3 x po 30 minut. Darmo som s nou vonku nachodila kilometre...A v noci len nejakych 9...takze za cely den 10 a pol...bieda bieda bieda...ale netvari sa zeby jej to vadilo, to asi mne to skor vadi 😠

janka3.12
3. mar 2010

Oli papa masko jak drak....vcera kedze sme cestovali a nestihala som varit zeleninku, kupila som mu babylove cukona a zemiak....no zjedol jednu lyzicku a dost...takze kupene u nas neboduju, asi pret ze mu nikdy nerobim len jeden dva druhy, ale vzdy mrkva zemiak, kalerab, brokolica, cukina a dnes k tomu aj masko...juj som rada ze mu chutilo

uankab ja davam nase zemiaky domace, ale ostatne kupujem v obchode, no nie bio....takze neviem poradit🙂 ale na jar chcem u svokrovcov na chalupe posadit mrkvu, petrzlen aj spenat, hadam nieco vzide🙂

celin
3. mar 2010

ja davam zeleninu kupenu v obchode a tiez nie bio. na jar mozno zasadim, uvidim ci nieco vyrastie pri mojom vztahu k zahradkareniu.
kubko je posledne dni mrzuty, nechce byt sam a zabavat sa ani chvilu, cele dni mrnci. uz ma boli hlava, je strasne hlucny. stale huci mamamamam a nenene 😖 . dnes spal hodinu rano, na obed 2 hod a potom este 30 min.tak som dufala ze bude dobre ale cely vikend ho zabavala moja kamoska a pondelok utorok manzel. teraz som s nim sama a mozem sa zblaznit 😠

ivkaivka
3. mar 2010

ahojte, moja dnes spi skoro cely den, asi dospava. Ja som jej dnes dala na olovrant jablcko, no velmi nechutilo...uvidime co zajtra. Pridame aj karfiol.
Prislo mi nieco zo Sunaru, na zadnej strane je osemsmerovka, treba vylustit a poslu nejaku vzorku+ mozete si vytvorit vlastnu nalepku na auto-bezpecnostny trojuholnik s menom vasho babatka, tak som to uz vsetko poslala, som zvedava, ked to dojde.
Brusko a zubky sa zatial nekonaju, asi zmenim rehabilitacnu sestru, pretoze nevidim nijake zmeny.

bibulienka
3. mar 2010

ahojte...ja som Lucke urobila maso asi 3x a zjedla toho ovela menej ako ked jej dam len zeleninku...najviac u nas boduje brokolica a kalerab...ja zeleninu kupujem v normalnom obchode, zemiaky mam od babicky zo zahrady...
Lucka je posledny tyzden dost mrzuta- celin presne ako Kubko, nechce byt sama a zabavat sa chvilu sama jej vydrzi asi len 5 min, cele dni mrnci------boli ma hlava a spala by som najma rano...ale ona vstava o siestej... 🙄 🙄 🙄 ....
a inak MAME NAUSNICE... dali sme ich nastrelit... bolo to super Lucka ani nezbadala ze sa nieco deje...a uz je dievcatko s prvymi nausnickami...je zlatucka...mala dama 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

celin
3. mar 2010

gratulujem k nausnickam.
ja by som tiez spala rano, vstavame o 5.45. dnes som si uz dala tabletku tak ma hlava bolela ze uz som bola nervozna a nechcem byt na kubka. odniesol si to chudak manzel 😒 absolutne nic pri kubkovi nestiham, bud ho necham mrncat a nieco porobit, alebo sa mu venovat. potvorka mala hned ako sa mu zacnem venovat tak je ako vymeneny, rehoce sa a nadskakuje od radosti. ale byt sam ani za nic.

mirka907
3. mar 2010

tiez gratulujem k nausnickam🙂)...
Celin my sme dnes tiez tak vstavali...akoze posledne 3 dni bol budicek : o 4tej, o 6:45 a potom 5:45...A mozem sa aj na hlavu postavit. Casy ked vstavala ako hodinky o 6:55 su davno prec. Ale nastastie pri malej sa da zatial stihat vela veci. Stastie ze je taka, lebo mm robi na smeny a to by som sa doma asi zblaznila.
Dnes manzel po nocnej spal az do pol 5tej, takze ked som chcela ist von musela som malu, konstrukciu, vanicku sama vyniest(dole aj hore)...a to byvame na piatom a kociar sa do vytahu nevmesti.

bibulienka
3. mar 2010

dakujeme...dufam ze zajtra sa konecne vyspim...tak dufam kazdy den a uprimne verim ze raz sa dockam 😀 😀 😀

celin
3. mar 2010

mirka, tak to ti teda nezavidim ten vytah. moj mm tiez robi na smeny a 140km od domu takze ked robi tak som sama 2 alebo 3 dni v kuse. ale celkom sa to da vydrzat, vzdy sa tesim ze potom je par dni doma a raz do mesiaca je doma cely tyzden. len posledne dni je kubko narocny na pozornost, ale to nevadi. upratovanie pocka, aj ked nemam rada ked nemam upratane, ale kubko je prvorady. ten cas rychlo leti a treba si nase babatka uzit. len to nocne kojenie by uz mohlo skoncit a vstavanie sa posunut o hodinku. ja som za celych 6 mes nespala celu noc ani raz, asi 3 noci sa zobudil len raz a inac 3 az 4x. a to som nespavala 2 mes pred porodom. trpela som takou nespavostou ze som uz ani nechodila spat. celu noc som citala alebo pozerala telku a spat som chodila ked svitalo. brrr.

mirka907
3. mar 2010

Celin a to si zober ze nam do vytahu nevojde ani sportak kvoli stupidnym dveram ktore tam namontovali. A na bytovom druzstve sa ti smeju do tvare ze predsa kvoli kociku to neodstrania ani s tym nic nemozu spravit. Tak ja som fakt zvedava ako budem chodit von so sportakom. Vanicka sa da este ako tak niest, aj ta sportova cast je sice nakliknutelna, ale neviem si predstavit ako ju budem drzat a este ked mala ma uz teraz cca 8 kil..

uankab
3. mar 2010

joj, tak to vam veru nezavidim... esteze my byvame v domceku a problem s vytahmi nemame 😉 ... mirka, aky mas kociarik? nas by sa asi tiez nezmestil, mame mutsy a podvozok je dost velky...
baby, som smutna, dostala som mejl do very, potvrdila mi ze ten zhorseny ekzemik a skrabanie je reakcia na to vajicko... inak zajtra budeme mat 6mesiacov, mali by sme zacat s prikrmami, len to musime nejako zladit... ach jaj, teraz musime par dni cakat, aby sa to ukludnilo... a to ani nehovorim, ze mam podozrenie na BKM... ked sa to potvrdi, tak sa tusim zblaznim... ved vajicko a mlieko je zaklad vacsiny potravin...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre