Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

alexandrah
13. okt 2009

mirka - veru dlhe prechadzky uz teraz moc nezvladam, boli ma brucho a tvrdne mi, ale upratujem aj ja, uz som sa aj dohadovala s maserom, co k nemu chodim, ma masiruje len od oblieciek nahor, inak to spista kontrakcie, ze ak by som mala prenasat, pekne pomasiruje krize, nech sa to spusti 😀 😎

ivkaivka
13. okt 2009

uankab, ja odstriekavam preto, lebo sa mala nechce prisat-teda prisaje sa, ale vytaha len predne mliecko a potom spusti plac...tak musim dat na flasku. Boze neviem, kto tu pisal o tej perinke, musim este raz precitat. Mala pospi max.3hod., no stalo sa raz, ze v noci spala 6hod.a zobudila sa hladna jak drak a taka scurana 😀 , mo ma dni, ked je hore aj 5-6hodin, len mrnci (manzel ju uz vola umrncana Mirta-to z Haryho Potera), chce sa nosit na rukach, hojdat na fit lopte...je taka unavena, ze uz nevie co so sebou-vtedy je to riadny zaberak a to premahanie, aby som s nou poriadne nezatriasla 😀 , tak len hojdam, necham zrevat, opat hojdam a citala som, ze na babo sa treba vzdy usmievat a milo prihovarat-vraj ak je nervozna maminka, tak nemame chciet, aby bolo kludne babo-tak sa len na nu usmievam jak blba, spievam, hladim, hojda a ona stale len beci, ked zaspinka, tak ja uz pomaly po stvornozky leziem si lahnut 😀 , ale su aj nadherne dni, ked sa napapa, troska posmeje, "porozprava" a sama zaspinka.
Alex, ja som tiez skusala klobuciky, no malej sa tepacilo, pretoze najprv musela na prazdno natahat do klobucika-z toho bola cela vynervovana -a potom az sa jej dostalo do pusinky. Proste Olivia je velky papac a ked nema mliecko hned, tak reve ako diva. A to nehovorim o tom, ze vzdy pred jedenim ju davam na brusko, tak este keby som ju mala trapit tahanim, tak to si neviem predstavit-hotova sirena. 😀 😀 😀

kwetinnka
13. okt 2009

Ahojte maminy,vidim ze s niektorými maminami mame drobcov skoro v rovnakom veku tak by som sa k vam chcela pridat.
Ja zatial len kojim,a mala za mesiac kilo pribrala,Ivi akoto ze vypije len to predne??ved to by mala mat fintu ako na to,a davas umele koli tomu odstreikavaniu? no nastastie umele davat nemusim,aj tak mame problemy s bruskom,prdenim a kakanim a um by tomu asi velmi nepomohlo.

mirka907
13. okt 2009

Ivka tu abdukcnu perinku mame my. A mala si na nu asi za tyzden v pohode zvykla...dovtedy bola len trosku viac nervozna a uplakana...a da sa na nu pekne vyhovorit ked ma drobec zly den...kazdemu mozme povedat ze to je kvoli perinke🙂...aku diagnozu vam nasli?my mame obe klby IIC takze dost na prd, uvidime vo stvrtok, ze ci sa to po troch tyzdnoch nosenia tej perinky aspon trochu zlepsilo...dufam ..lebo sa vazne bojim aby sme nedostali remene a neskor sadrovanie...
Holtov krem pomohol zazracne...licka uz mame ciste (bez flakov a vyrazok) akurat ramena a krk su vyhadzane ale kedze tam sa viac poti tak to je pochopitelne🙂
A baby mam na vas otazku: ako uspavate vasich drobcov? Lebo moja absolutne odmieta hojdanie, kolisanie, skakanie na fitplote....Mozem to robit hodinu aj dve a ona na mna len kuka a kuka..pripadne ked sa tvari ze spi v momente ako ju polozim do postielky je hore...jedine co nam pomaha je cez den vibracne kresielko..avsak na noc je to o nicom lebo akonahle ho vypnem uz je hore...a vecer sa musi scumlikovat k spanku ...teda ju polozim do postielky abo vedla seba do postele a drzim cumel(kedze si ho este nevie sama celkom udrzat..snad to za chvilku zvladne lebo cez den drzanie cumla nacvicujeme..🙂 )..
Problem vsak je ze to niekedy trva pekne dlho...priemerny cas zaspavanie mame pol 11...niekedy skor niekedy neskor...
Ivka a ja uz v noci prebalujem len ked sa pokaka....dnes napriklad som ju prebalila az o 9 rano ked vstala a v pohode....vascinou ju ale prebalujem raz za noc a bohate to staci...vsimla som si totiz ked som ju prebalovala zakazdym(2 - 3 krat) ze mnohokrat mala takmer suchu plienku a iba som ju zbytocne zobudila...hlavne pri tom navliekani perinky...a z 20 minutoveho zobudenia bola hodina a pol...

janka3.12
13. okt 2009

dnes sme boli na ortopedii a v poradni: ortopedia dopadla nastastie ok, kontrola vo veku 3 mesiacov, v poradni tiez vsetko vporiadku, vazime 5 200 g🙂

Nas drobcek spinka najdlhsie v noci po kupani - cca 5 hod, raz spal aj 6, potom spi tak 2 2 a pol, a cez den tak hodku, max. hodku a pol, som rada ze pomalinky rozlisuje den a noc, cez den mi to nevadi, pije pomenej a castejsie, v noci zase menej casto a viac. V noci davam iba UM, cez den obcas prikladam, a 1 - 2x davam moje mliecko, podla toho kolko odsajem. Ked som cisto len kojila prvy mesiac äkym mu mnozstvo mliecka co si vysal stacilo spinkal max. 2 hod, zvacsa 1 hod aj v noci a to bolo o zivot🙂

myslim ze s tym spinkanim v noci to bude len lepsie, cez den budu vraj spat cim dalej tym menej🙂

Alex - klobuciky prosim ta nepouzivaj - ja som ich pouzivala od sameho zaciatku (lebo mi v nemocnici povedali "ze bez nich nenakojim, lebo mam ploche bradavky") a malemu po mesiaci dosla chut - cez klobuciky sa neda totizto poriadne vysat zadne mliecko, je to namahave - kvoli nim sa mi nepodarilo udrzat kojenie:( mali by sa pouzivat len kratkodobo pri bolavych bradavkach - aby sa zahojili. Fakt z vlastnej skusenosti - radsej kym mozes nepouzivaj ich.

miruska nas drobcek sa vzdy napapa, potom asi hodinu a pol kukadluje, potom ma asi 15 min plakaciu fazu (ale riadnu🙂 a potom zaspinka - takmer stale je to tak, samozrejme cez den trva niekedy aj dve hodinky kym zaspi, no cez den je to biednejsie, tiez sme dnes prvykrat vyskusali vibracne kresielko a prebavil sa tam, aspon som ho nemusela nosit, lebo tiez ked ho prestanem nosit a hojdat tak spusti rev. A co je najhorsie vonku mi nechce spinkat, pol hodka tristvrte max a uz placeme, asi plytko spinka a ked sa preberie, treba ho len trochu pohojdat a niekedy zaspi opat, proste asi budem mat bicepsi jak hrom🙂

ivkaivka
13. okt 2009

kwetinka, umele davam, lebo Olivia vela papa a na noc uz mi nezvysi a ak ano, tak malo. A ked zvysi, tak na noc dam radsej umele, lepsie po nom spinka, predchadzajucu noc spala 5 hodin. Mirka, u nas prava nozka v poriadku a lava: (opisujem zo spravy) jamka plytsia, okraj ovalny, jadierka nevizualizovane. No neviem co to znamena, vraj nie je to vyklbene no ani dobre. V porodnici nam vsak povedali, ze klb nie je vobec vyvinuty, no potom ortoped povedal, ze vsetko o.k., netreba ani balit nasiroko a dalsi povedal, ze siroke balenie a po mesiaci nam dal perinku. Len sa bojim, ci ju do toho spravne balim, vraj nozky maju byt v pravom uhle, no ja sa bojim jej tak vykrutit, dala som tu perinku co najtesnejsie na plienku a poriadne stiahla. Mala troska plackala, no teraz spinka, uvidime co bude potom. To co znamena IIC??? Budem drzat palceky, nech to vo stvrtok dopadne dobre. My mame kontrolu 6.10.no nejako sa budeme musiet vytrapit, obavam sa najme prebalovania-vies stale to davat dole, potom naspat. Ja uspavam bud na rukach, na fit lopte, alebo ju proste necham poriadne zrevat, ona sa unavi a po jednom zahojdani zaspi. V noci mi zaspi pri papani a cez den vzdy o 9.00 zaspi sama v postielke. Dnes bolo hnusne pocasie, tak som kocikovala po obyvacke a ona spala takmer 3 hodinky. Inac rezim nema, zaspava vacsinou o 23.00, vcera nespala od 18.00-00.30-isli sme sa z nej zblaznit. Proste to dieta nepotrebuje mat poriadny spanok. Opat ma nieco po tvaricke, no tentokrat to budu asi potnicky.Neviete ako to vyzera???
Mirka, myslis, ze tu perinku bude stacit nosit mesiac? Pocula som o detoch co ju nosili do 3-4 rokov, ja si to neviem predstavit.

mirka907
13. okt 2009

Ivka mne moja pediatricka vravela ze deti, ktore u nej tu perinku mali ju nosili tak mesiac dva..tak uvidime..Verim ze ju budeme po stvrtku moct davat dole aspon cez den...
A to IIC je klasifikacia podla Grafa...tak sa popisuje diagnoza....tu je co som nasla v inej diskusii:

Klasifikace podle Grafa:

Kyčel I (zralá kyčel)
Podtyp Ia - vše v pořádku
Podtyp Ib - úhel alfa u stříšek v pořádku, úhel beta zatím větší, tj. stříšky mírně nezralé
Nález Ia a Ib u 3měsíčního dítěte je normální, tj. nemusí se dále sledovat.

Kyčel II (dysplasie) - úhel alfa u stříšek menší, úhel beta větší, tj. stříšky nezralé
Podtyp IIa - fyziologická, tj. normální nezralost (děti mladší 3 měsíců)
Podtyp IIb - opožděná zralost (děti starší 3 měsíců)(prodlužuje se abdukční, tj. široké balení)
Kyčel IIc - určitá dysplasie, tzv. ohrožená kyčel (léčení abdukčními pomůckami, např. třmínky)
Kyčel D - nestabilní, decentrovaná (hospitalizace)

Kyčel III (subluxace) - částečné nebo neúplné vykloubení kyčelního kloubu, hlavice stehenní kosti má ještě částečně kontakt s jamkou kyčelního kloubu (okamžitá hospitalizace)

Kyčel IV (luxace) - vykloubený kyčelní kloub, hlavice stehenní kosti opustila jamku kyčelního kloubu (okamžitá hospitalizace)

kwetinnka
13. okt 2009

Mne nastastie prespi od 8 do 2 aj na mojom mlieku..klop klop...alebo aspon do 12, nastastie ako taký rezim mame. Potnicky..no mne sa tiez zda ze nieco take ma ..hlavne ked dlhsie lezi na jednej strane tvaricky,male cervene vyrazky..ako keby..

svetluska4
13. okt 2009

Ahoj kocky,
no my sme mali potnicky hned druhy tyzden, ukazala som ich nasej detskej a potvrdila mi ze su to potnicky. Najcastejsie sa robia v zhyboch na pokozke, a v okoli plienky. Nam sa urobili pod bradickou a na pase, lebo s ami maly ubcural 😀 Vyzerlao to ako cervene bodky troska vystuple, niektore vacsie niektore mensie. vacsie mozu dokonca troska zahnisat , vezeraju skoro ako akne. Dr. nam povedala ze ich mozeme potriet benzin alkoholom aby sa vysusili.
Na vysusenie je dobry aj sudokrem, my sme ho pouzili a male bodky sa nam stratili behom pol dna tie vacsie na druhy den a tie akoze akne boli o dva dni prec. estze sme sudokrem dostali ako vzorku v klinik boxe v nemockek 😉 Inak potnicky by sa aj bez zvlastneho osetrenia mali stratit aj same.

alexandrah
14. okt 2009

kweti - na tie potnicky by nezabrala ta micelarna voda od biodermy, ze by som si ju kupila do zasoby. baby, male vam spia v postielke, alebo s vami na posteli, ja som chcela, aby risko spal urcite v postielke, aj tak ju prirazim k sebe ku posteli, ale som citala jednu (mudru?) knihu, ze tie deti to strasne stresuje, ze treba uspavat, ked som sama kludna, ze deti este nemaju vyvinuty tak mozog, aby si to akoze vynucovali, proste sa u nich spusti sialena stresova reakcia, takze treba trpezlivost, a dotykat sa (to este ok), cicikat, na rukach (ale cely den?? poznam deti, co ked neni su na rukach, spustia rev ako na noze, tak neviem ...)
baby, a aj ked bude mat klby ok, aj tak treba prve mesiace balit na siroko? to potom ako? ze jednorazovka, potom bavlnena a postolky? pre istotu? a ako dlho?? aby som este dokupila postolky, mam ich asi malo...
janka - s tymi klobucikmi si ma veru nepotesila, uz som si myslela, ze som na problemy s bradavkami "vyzrála" - a asi figu borovu ... no uvidim ...
ivka - ja som tiez pocula, ze ked das na noc UM, tak dlhsie spi ...vraj je hustejsie, tak neni male take hladne ... no ale uvidim ...

kwetinnka
14. okt 2009

To neviem ci by zabrala,nam zabrala calciova mast. A kedy ste vlastne boli na tie klbiky prvý krát?

janka3.12
14. okt 2009

Alex, my sme boli vcera u ortopeda a klbiky amme vporiadku, no aj tak povedal balit nasiroko do dlasej kontroly, co je v 3. mesiaci. Mas pravdu, jednorazova plienka, normalne plienka postolky, my sme hned por narodeni zacali velkostou 1 a ta malemu staci dodnes, 2 su mu este velke🙂

Po UM dlhsie spinkaju lebo je tazsie na travenie, ak budes kojit a budes mat dost mliecka, plus malinke ti bude dobre sat, nedavaj UM len preto aby dobre spinkalo, nauci sa na flasku a nebude chciet z cuckat z prsnika. verim ze ti to dobre dopadne🙂

mirka907
14. okt 2009

My sme na klbiky boli prvykrat v 5tom tyzdni...Po porode sme mali vsetko ok a na prvej kontrole nam zistili tu dysplasiu a odvtedy to liecime perinkou. A balit nasiroko treba do ukonceneho 3 mesiaca a potom sa povie co dalej podla kontroly...pamatam si ze predtym sa malo balit nasiroko az do ukonceneho 6 mesiaca aj ked bolo vsetko ok len sa to zmenilo...No mne je jasne ze my minimalne do toho 6 mesiaca nasiroko balit budeme...tak snad len nasiroko, bez perinky (remienkov a podobne) a nezhorsi sa nam to.....Zajtra drzte palce, zacinam byt pekne nervozna....
Janka 2jky su nam tiez hrozne velke este🙂...ale 1ky uz len tak tak
Baby dnes mi mala od 9tej este nespala...ona je strasny nespavec celkovo...ja to az nechapem a mozem sa aj roztrhat...

kwetinnka
14. okt 2009

Tak drzime palceky,no ja som mala vcera rozmrazene mlieko a vecer som jej ho chcela dat,nechcela flasku..nakoniec to vypila.A nastastie najviac vie byt tak 2 hodinky hore,a to pozera rozkukava sa:o)

dendulik
14. okt 2009

ahojte baby,ja som tiez prvorodicka,a tiez sa toho bojim.neviem co ma caka.

alexandrah
15. okt 2009

dik baby za rady, ako ste sa naucili balit do normalnych plienok? to neviem, kto mi ukaze ... v porodnici? - do tych postoliek. vsetkym drzim palce, aby vsetky vysetrenia dobre dopadli!!!!!!!!! 😀
kweti - tak pisem do zoznamu calciovu mast, ta micelarna voda (ani neviem, aka je to micelarna... 😕 ) sa vraj ma pouzivat na zahyboch koze, keby sa babo spotilo, pod krk, pazusky a podobne ...
dendulik - v ktorom si t?

arrett
15. okt 2009

Dendulik
vitaj🙂 v ktorom tt si? aj ja sa začínam už báť☹ ale nemáme na vyber. Ako to voslo, tak to musí ísť aj von. Verím však, že keď uvidíme ten svoj uzlicek tak na všetku bolesť zabudneme. Aspoň baby tak píšu🙂 ach jaj, dnes poradňa a prechod na materskú. Dúfam že je vstko ok a malému sa v brusku ešte páči. Sem-tam mi bruško tvrdne na jednu stranu, ale pokial to neboli tak je dúfam všetko ok🙂

aninka89
15. okt 2009

ja si pripadam ako blbec, ale tie klobučiky sa mi vôbec nedari nasadiť ☹ ☹ ☹ Tak len odsavam a odsavam ale bojim sa, že potom bude maly odmietať prsnik

mirka907
15. okt 2009

No takze z tej kontroly na ortopedii mam zmiesane pocity...Doktor posudil ze klinicky sme na tom lepsie (nozky su ovela viac ohybnejsie) ale ultrazvuk stale ukazuje ten isty nalez...ale pokrok sme spravili....dostali sme vacsiu perinku a kontrola o mesiac....tak uvidime
Alexandrah...vsetko by ti mali ukazat v nemocnici...aspon u nas to tak bolo...

ivkaivka
15. okt 2009

mirka, aj vy ste mali doma take peklo, po nasadeni perinky. NO vcera to bol horor od 14.00-00.30 nespala a revala jak diva, uz som padala z noh a dnes rano znova. Idem sa zblaznit a este sa bojim, ci jej tu perinku dobre davam-vraj pravy uhol, no ja sa bojim, ze ju vyklbim a neviem ci ju tie ramienka netlacia na plieckach. No neviem ako to vydrzime. Alex, ja som mala balit nasiroko: 2 papmersky a 2 obycajne. Tie obycajne: rozlozis plienku po dlzke z jednej strany prelozis do polovice a potom z druhej a zlozis na polovicu-budes mat obdlznik. Ja som davala 2 papmpers, dupacky a az tak tie 2 plienky, kt.uchytis gatkami. No urcite Tvoja mamka bude vediet, alebo Ti ukazu v porodnici. Aninka, mne klobuciky nepomohli, skusala som to v porodnici a bolo to este horsie, mala uz vobec nechcela chytit a tak uz takmer 8.tyzden odsavam-aspon budes mat vela mliecka, castym odsavanim sa ho tvori vela, dnes rano som odsala 300ml a urcite by toho islo viac,len sa mi uz nechcelo a nechcem, aby dlho stalo v chladnicke, totiz do 24 hod.sa musi skonzumovat. Ja odsavam max.4x do dna tak po 6hod.je to celkom pohodlne, odsajem za niekolko minut a mala to raz-dva vypije a hotovo. Inac, ja uz malu takmer vobec neprikladam a teraz ma tu abdukcnu perinku, tak si to ani neviem predstavit, bala by som sa, ze jej stlacim nozky a uz je aj tak dost nervozna. Ja sa ukludnujem, ze ak bude troska vacsia, tak bude vediet tahat lepsie. Drzim palce.

mirka907
15. okt 2009

Nasa si zvykala asi tyzden...ale plakala hlavne vtedy ked jej ta tvrda vlozka otlacila nozicky, takze kym si zvykla tak som jej medzi nozku a perinku davala spongiu aby ju to neotlacalo...ja som ale doteraz davala pampersku, na to obycajnu plienku a postolky, dupacky a az tak perinku...aby sa jej lepsie zvykalo...teraz nam doktor dal vacsiu perinku (20tku) a ta je cela nejaka lepsia(pevnejsia ale zaroven ta vlozka nie je taka tvrda) takze uz staci len pamperska, dupacky a perinka...
Problem ale mame ze teraz, ked ma nohy tak nasiroko, nam len tak tak vojde do autosedacky..lehatka a asi aj kociara(ten som zatial neskusala)
A Ivi, mne sa inac ovela lepsie koji ked ma tu perinku na sebe....je to pevne a dobre sa mi mala drzi🙂

janka3.12
15. okt 2009

ivuska netrap sa, som rada ze je to uz lepsie🙂 aj nas krpcek cez den spinka max. hodinku, a tak dve, dve a pol je hore, kym sa napapa, odgrgne si, prebalime sa a potom ho trosku ponosim, pripadne dam do vibracneho kresielka, alebo si len tak kopka na gauci....vzdy vecer okolo siestej, pol siedmej kupeme, zaspi do jednej alebo druhej, potom spi este raz dve hodinky a potom uz ma asi den🙂 lebo zacina zase spinkat kratsie...ale s tym kupanim nam to pomaha, maly sa na ten cas uz celkom nastavil, aj ked minimalne raz tyzdenne nam to nevyjde, lebo maly zaspinka🙂

anika a ake klobuciky pouzivas? ja som mala Medela, silikonove - skoda ze som neskusila aj ine, lebo tieto maju 4 dierky a malemu liecko niekedy tieklo prilis rychlo, napr. chicco ma silikonove aj kaucukove. ja som si ich pred kazdym kojenim umyla vodou a prilozila, maly musel trochu sat naprazdno aby sa bradavka vcucla do klubuciky, a potom to uz islo.....mas spravnu velkost? mne v nemocke doporucili velkost. S, priznam sa neviem aky je v tom rozdiel:(

alex mne balenie ukazala mamina, lebo v nemocke babatka na siroko vobec nebalili.

janka3.12
15. okt 2009

chcela som napisat miruska netrap sa🙂

alexandrah
15. okt 2009

ivka - to ked si dala vlastne 4 plienky, tak tie gatky to obopli??? sak bude jak sumo!!!! 😀
janka - takze ty si cez klobuciky kojila v pohode? lebo vraj to babo nechce, tazsie sa mu taha ... ale zase by to bola trochu zachrana pre bradavky ...

ivkaivka
15. okt 2009

Mirka a pred tym ste aku perinku mali? My mame 16, c.1 -tak je na tom napisane-vraj najmensia. A co povedal ortoped, je to lepsie? Ako dlho este bude mat perinku? Olivia sa zasa osypala, ja uz neviem a navyse jej lekarka zistila v nosteku zlateho stafylokoka, ja mam pocit, ze vsetka pliaga sa na nas lepi. Stavim sa, ze ked pojdeme dat nausnice, urcite jej uska zahnisaju. Proste vsetko najhorsie sme pozberali my. Jani, ja musim prebalovat pred papanim, pretoze mala vela vracka, ked s nou manipulujem a vraj zaludok jej dobre zatvara. Kocky, ako casto kupete? Ja kazdy druhy den, niekedy aj kazdy treti. Jani, je super, ze to mas tak nacasovane-to kupanie, Olivia nema ziaden rezim, proste spinka, kedy chce.

ivkaivka
15. okt 2009

alex, bolo to velmi natesno, mala som take platene gatky s dlhsimi maslickami, no aj tak to bolo ltt.

mirka907
15. okt 2009

ivka predtym sme mali 17tku, ale Viki uz vie drzat nozky tak, ze 17tka je jej mala.No vravel ze este to nejaky cas potrva, nevedel vsak povedat ze dokedy.
My kupeme kazdy den. Mala to ma strasne rada a doteraz som skusala najst co jej najviac vyhovuje...kupanie o 6tej ci o 7mej, jest pred alebo po atd...proste najst najlepsi sposob aby sa ju potom podarilo lahko uspat...tak dnes je to uz druhy den co spi od 20.15 tak snad sme ten sposob nasli...Inak rezim zatial tiez nemame...aj ked sa snazim dodrziavat cez den 3hodinovy interval medzi papanim a posledne 3 dni to vyslo 6-9-12-15-18......a spanie pocas dna bolo asi tak 40 min dokopy...zvysok bola hore...proste nespave dieta

ivkaivka
16. okt 2009

Ozaj, Jani, ako je to s Tvojim mlieckom? Uz sa to rozbehlo? Prikladas maleho?

andrejka77
16. okt 2009

ahojte mamicky... 🙂 chcem sa spytat ja tiez zial iba odsavam mliecko a davam malemu s flase.chcem sa spytat na to uskladnenie staci ak odsajem a necham vo flase v ktorej odsavam alebo davate do inej nadobky.pricom ho v ten den hned spotrebujem.minule sa mi stalo ze bolo skazene trosku zapachalo.tak sa majte musim ist placka maly

lupena
16. okt 2009

čaute baby. dávate plátené plienky malým? lebo v GA v pôrodnici to vraj už neodporúčajú a ja tam idem rodiť budúci týždeň. Neviem čo mám robiť. veď doteraz sa tak deti balili a aj my sme na tom odrástli a sme o.k. aký máte na to názor?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre