Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

alias313
16. apr 2009

ahojte tak vidim, ze vam drobcekovia pekne rastu, my ideme na poradnu v pondelok tak som zvedava..jooj babi ja neviem kde mi hlava stoji..ale malinky je dobry pekne spinka do rana, ale aj tak cez den je to hekticke..dnes sme boli na ockovani proti tbc..bo sme v nemocnici uzivali antibiotika..joj a malinkemu sa vyhadzali na tvari potnicky..vyzera to strasidelne..ide ma porazit.

clooo
17. apr 2009

Ahojte zienky mna caka porod 17.8.2009 moj prvy a mam strasne obavy ale aj radosti hadam to nejak uz bude stretla som sa zo zenami ktore si porod chvalili a boli prvorodicky dolezite je sa pozitivne naladit 🙂 drzim palceky

fodorka33
18. apr 2009

ahojte no mi mame 60cm a vazime 5600g tak sa tesime ako krasne rastieme🙂akurat ze sme boli uz dvakrat s malym na prieplach ocka lebo mu karpavelo ale hadasm uz bude dobre ideme este utorok.nastavajucim mamickam drzime s markom palcewky 😀

bodka23
18. apr 2009

Ahoj.Ja som rodila síce už pred skoro 19 mesiacmi dvojičky ale dostala som bolesti o 6 týždňov skorej.Bolesti som dostala tak nad ránom a porodila som cisárskym o 16.45h.Bolesti sa stupňovali niekedy polavili ale keď som prišla do nemocnice a začali vyšetrenia,tak som myslela že to nevydržím.Hlavne som sa bála o detičky,stále som myslela na ne a dosť mi pomáhalo predychávanie,ale od bolesti ma zalieval studený pot..Začala som krvácať a ešte som vybrala 2 infúzie ale bolesti neutíchli.Nakoniec som musela ešte čakať na sanitku z TN,najprv sa nemohli dovolať, tak zase čakať...potom prežiť prevoz, pretože ešte aj nosítka boli pokazený a 2x som z nich skoro padla, a tam odznova vyšetrenia, ešte som bola aj zašitá, tak ešte aj to strihať....no bola som rada,že to mám zasebou.Nakoniec mi doktor povedal,že to bolo už 5 minút po 12 hodine,ale všetko dopadlo dobre a sme zdravé krásne a všetci ich ľúbia. 😉

monika77
19. apr 2009

ahojte mamičky a tehulky ... maminy dokedy ste svojim miminám natierali liehom pupček?

nikollette
20. apr 2009

Monika kym ho nemal pekne zhojeny.. to je asi do 3 týždnov tuším.. uz ani nepamatam.. 😅

fodorka33
20. apr 2009

ahojte moni ja neviem ked sme prisli z porodnice tak este asi 1tyzden alebo 2ani neviem,kym to nebolo peke....

monika77
21. apr 2009

a čo natieranie jazýčka a ústočiek tou vodičkou? ja mu ešte stále po kúpaní vytieram pusinku

studanka84
22. apr 2009

Ahoj holky také se hlásím mezi vás prvorodičky, termín mám začátek června 🙂

majka221
22. apr 2009

ahojte mamicky a buduce mamicky vidim ze mate radost z tych svojich drobcov mna to este len caka 20.10 je to ten najkrajsi pocit drzat ten zazrak v narusi ako to tu opisujete drzim vam vsetkym palceky 🙂

skubais
22. apr 2009

Ahoj,budoucí maminy.Tak já to mám 17.5.a nejraději bych ten měsíc přeskočila 😀

pulli
22. apr 2009

Ahojte, tak ja mam termin 7.5. a som už uplne mimo..v noci nespím...len trpim, kedy to na mna pride.....vlastne ani dobre neviem,kedy mam ist do porodnice, kedy zistim, že je spravny čas?

grososova
22. apr 2009

Ahojte prvorodičky!!!Tak vám držím palečky ja mám svoj prvý porod za sebou 26.8.2008 😝
Porod mi vyvolávali lebo bola som trochu otvorená a doktor povedal,že možem nastúpit do porodnice.Celkový porod s bolestami trval 4,5hodky 😉
Jedna žienka mi povedala,že ked budem mat bolesti tak si mám hovorit,že to ešte nič nieje.Vždy sa mám pripravit na horšiu.Takto som si to celý čas hovorila a už som išla aj na porodný stol. 😕 Vytlačenie je najmenej a toho som sa tiež velmi bála 😨 Neni nič hrozné 🙂
Ked si nato spomenem na ten krásny pocit ked prvy raz zaplakal akoby sa to stalo včera 😵
Ešte jedno určite 😎 Teraz aspon viem do čoho idem 😉
Muž bol pri porode,ked išiel Adamko na svet silno ma držal za ruku a do uška mi šeptal ,,láska tlač tlač už to bude,,a ja tlačila a tlačila.Je krásne sa potom pozriet na tatinka ako drží svojho synčeka a plače od radosti 😨 🙂 🙂

betty111
23. apr 2009

Ahojte baby tak ja mam termin 13.juna takze sa to stale priblizuje som stastna ale sa aj bojim ako ten porod dopadne 🙂 😒

smudlinka19
23. apr 2009

ahojte....no ja sa už tiež neviem dočkat...dali mi dva terminy 13.05 a 27.05 jeden podla pohybov a druhy podla poslednej mešt. ja dufam že to bude ten prvý lebo už neviem vydržať....všetkým prajem aby to dopadlo na jedničku s hviezdičkou 😀 😀 😀

julenka
23. apr 2009

ahojte,ja mam podla gyn. termin 14.6,podla tehu.kalkulacky 5.6. tak sa s malym dohadujem na 7.6. 😉,lebo nedelne deticky to vraj maju v zivote lahsie 🙂 .Ja si ale
vobec neuvedomujem ze o chvilu pojde do tuheho aj ked babo je uz niekolko rokov vytuzene a to mam zbalene-na natlak maminy a svokry lebo podla mna je skoro.Uz aj nejake videa porodu som si pozrela a stale mi to nejako nedochadza.ma s tym niekto skusenost?

dendulka999
23. apr 2009

Ahoj Julenka ja mam termín pôrodu 11.6.09 podla kalkulačky , chcem sa ta spýtat podľa čoho ti určil gyn, termín 14.6???

julenka
23. apr 2009

ahoj dendulka ja mam pocit ze moja gyn.sa pomylila a pocitala od posledneho dna pm a nie od 1.dna,lebo naposledy som mala 29.8 a gyn.pocitala od 7.9. a to napisala aj do tehu.knizky.

martinka1981
23. apr 2009

Ahojte dievčata,tiež už čakam každym dňom kedy to na mňa pride 🙂 som zvedava na malinku a aj na to ake to všetko bude,stale si neviem zvyknuť na to že budem mamina 😉 aj ked mala bola planovana.... držim všetkym tehulkam palce nech ide všetko tak ako ma 🙂 ...

anjelik123
24. apr 2009

Ahojte ja mam termin 8.6. a mam obavy ale aj sa tesim na malinku velmi....hadam to zvladneme co poviete?

grenadinka
24. apr 2009

ahoj kocky potrebujem poradit .
kedy sa vasim drobcom zacali farbit ocka?
moja maruska ked sa narodila tak mala sive ocka, a ma ich take este stale.

grenadinka
24. apr 2009

anjelik- vobec sa nesmies bat, uvidis ze to zvladnes. 😅
ja som tiez stresovala ale ku koncu tehotenstva som chcela strasne rodit 😉
a bolo to super,
drzim ti paluchy 😀

anjelik123
24. apr 2009

grenadinka- aj ja by som to uz mala naradsej zasebou....ale este musime vydrzat...

martinka1981
24. apr 2009

Veru musime pozityvne myslieť a všetko bude ok. Ale tiež by som to chcela mať už za sebou 😀 ja mam termin 2.5. a akurat ten vikend tu moj doky nebude tak hovorim malej že bud teraz alebo nech potom na neho počka 😀 😀 ale zakony schvalnosti funguju tak uvidime 🙂

grenadinka
25. apr 2009

martinka- no to vies, je to strasne si to tak planovat. ono ti to aj tak nepride tak ako chces ty. 😉
prajem ti aby si mala porod v poho. 🙂

miabla
25. apr 2009

Ahoj anjelik123, ja mám termín medzi 4.5. - 10.5., údajne to záleží aj od momentálnej hmotnosti bábätka, hoci ja mám pocit, že už nevládzem viac narásť 🙂 ... Mám už jeden za sebou (pred 4 rokmi sa mi narodil chlapček, ten je už veľký fešák), myslím, že sa mi pôrod páčil, hoci si naň už veľmi nespomínam, ale pamätám si, že som tvrdila, že je to ten najkrajší pocit na svete, a rodila by som aj 100 krát 🙂... Ale čím bližšie som k termínu(nom), tým väčšie mám obavy, asi to bez toho nepôjde 🙂... Ale verím, že tatinkova prítomnosť a moja odhodlanosť zvládnuť to, všetko za mňa vyriešia. Už sa teším a neviem sa dočkať prvých kontrakcií - to už budeme blízko stretnutia s malým chlapčiatkom 🙂. A neboj: ZVLÁDNEME TO! Veď sme nejaké ŽENY, či nie? 😀 Držme si palce 🙂...

mausy21
25. apr 2009

ahojte tak aj ja vam sem prispejem...my mame termin 8.maj ale vobec sa nebojim...neviem prečo pretože ked mam ist zubarovi už den pred tym som ko, a teraz by som už išla normálne rodit a tešim sa.ešte som nerodila ale ani raz za cele tehotenstvo ma nenapadlo aby som sa bála...to zvládneme a myslim že každá z nas sa teši hoci má trošinku obavy, ale myslim že to je normálne a patrí to k tomu

betty111
26. apr 2009

Baby aj vy sa tak trosku bojite ako ja? 😒 😉

anjelik123
26. apr 2009

miabla..jasne ze to zvladneme aj mne mamina vravi ze ked mi daju malu do ruk tak si ani nespomeniem na bolest ktoru som prezila ze je to nieco uzastne ked vidis co sa stvorilo v tvojom tele a podstate za kratky cas .... a aku ma teraz velkost tvoje babo? moja ma okolo 1500g a plus,minus 200g ale cm si uz nepamatam a aj tak nerozumiem tym skratkam so sona....ci to mmam scitat ci co

anjelik123
26. apr 2009

betty111.......asi vsetky prvorodicky maju strach lebo nevedia co ich caka o vsetkom len citaju a vidia v tv ale mozno to nebude az take zle vsak mi budeme asi rodit v podobny cas len ja by som mala o tyzden neskor ako ty tak si urcite napiseme jo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre