Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
19. apr 2010

toto mi napisal dr. :Treba ho odvážiť, ak dieťa stojí s váhou a je hladné, treba prikrmovať ale nedávať umelé mlieko, keď máte svoje. Môžete začať s mäsovo zeleninovými jedlami, polievky, dusené jedlá, čerstvo odšťavená mrkva + jablko + cvikľa max 30 ml za deň
Na koniec prsta dávajte dieťaťu ochutnávať a to čo vy jete. (neznamená to to, že to bude hlavné jedlo dieťaťa, len kvôli chuti)
Instatné kašičky neodporúčam, ale ak nič iné nebude chcieť tak aj to môžete dať.

Vy ste kolko davali na den.. Tusim ste to pisali. idem citat par stranok nas5 diskusiu🙂)))

bibulienka
19. apr 2010

arrett...prikrmovat by sa malo zacat ked ma dieta viac ako 6kg, musi vediet sediet aspon s oporou, musi sa zaujimat o jedlo ktore jedia dospeli....ja som najprv davala mrkvu, potom mrkvu a zemiak...a cca po 2 tyzdnoch som dala masko a poobede ovocie....najprv len par lyziciek take jemne pyre.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janapon
19. apr 2010

ahojte baby,
tekze mi nosime 74, ale ma trosku dlhsie rukavy. a do poradne ideme az va maji, po 2 mesiacoch. dvakrat na uz ockovali, a to tretie budu ockovat az okolo roku.
dnes sme mali nehodu, hanka mi spadla z postele ☹ nastastie sa jej nic nestalo, je v pohode. strasne som sa zlakla 😅
arrett, ja som malu zacala prikrmovat v 5 mes., tiez bola stale hladna. zacala som jej davat UM a aj zeleninu. ked zistila ze ju to zasyti, zacala postupne odmietat prsnik. asi 2 tyzdne som kojila este aspon v noci a od 6 mes. uz nekojim vobec. ona praveze plakala ked som jej chcela dat moje mliecko :(

arrett
19. apr 2010

No 6,5 kg sme mali pred mesiacom a pol🙂 teraz ma urcite o kilo navyse. S oporou ho uz sem-tam davam sediet a o nase jedlo sa zaujima🙂 Dala som mu trochu mrkvicky, mi tahal ruku k svojim ustam a ked som mu prestala davat tak zacal kopat nohami, hybat rukami a zlostit sa. Tak som mu este trosku dala, ale potom som ho radsej dokojila. Ach jaj, zeby bol az taky hlados?

AKo tak pozeram tak uz skoro vsetkym spadlo drobca z postele🙂 chudence male.. ale vraj deti su voci padom odolne a su ako z gumy, takze by sa im nemalo nic stat. Ja by som tiez urcite stresovala a pisala hned dr.

bibulienka
19. apr 2010

arrett ja som Lucke zacala davat prikrmy po dohovore s dr. po ukonceni 5.mesiaca...teraz je taky trend...ze radsej prikrm ako UM ked este kojis...

janka3.12
19. apr 2010

ahojte babulky, maly vcera teplotkoval, no v noci spal mimoriadne dobre, od osmej do siedmej, asi bol vystaveny cez den, ked skoro nespal, zubok sa derie, druhy zacina byt vidiet ach jaja, neviem dokedy ho buddu trapit tie sopliky....dnes sme kupili odssvacku na vysavac, je super tolko soplikov som este nevidela🙂, len dufam ze to budu sople zo zubkov a nie nieco ine

my nosime 74 aj 80, podla toho aky strih

arrett UM by som nedavala, zbytocne by sa ti naucil na flasu a tvoje mliecko je prenho este stale naj, skus radsej prikrmy, v mensich mnozstvach a postupne zvysovat, my sme zacinali tak ze Oli spapal asi 100 ml prikrmu /rozmix.zeleninka/ a teraz papame tak 250 ml, ak instatne kasicky nie, mozes skusit uvarit troska ryze v cistej vode a zmiesat s mlieckom, potom rozmixovat, budes mat ryzovu kasicku, alebo mozes v ochide kupit kukuricnu krupicku /predavaju pri mukach/ - tmiesat s tvojim MM, ta je tiez bezlepkova.....ale akurat minule jedna docentka v telke vravela ze mozno podavat lepok aj skor ako v 7. mes, po troche...., nuz Simonko rastie🙂 drzte sa

arrett
19. apr 2010

Jeej baby, my sme už došli na koren veci🙂 Maly nechcel jesť, mne sa automaticky tvorilo menej mliecka. Potom by aj jedol, len mal toho malo. No a dnes celé poobedie a večer mi odmietal prsniky. Pridal sa na tri ťahy, spustil rev, začal trepat rukami, nohami, zasa rev a znova dookola to iste. A to chudatku môjmu nechutilo mliecko, pretože práve prišla mrcha🙂 hehe. Som ja ale blbá mater🙂 Moj syn to vedel skôr ako ja. Ach jaj. Musím sa polepsit. No a teraz zasa neviem čo mám robiť😀D V noci papa pekne v polospanku a cez deň ho budem musieť častejšie prikladat. Mrkvicku teda odlozime na neskôr☹
Taká som rada🙂 teším sa že všetko funguje ako má... Jupiiii... Tak teda idem spať. Bru noc Vám všetkým aj vašim deturencom

mirka907
20. apr 2010

To je super Arret, ze ste na to prisli...Mne vcera tiez dorazila mrcha...prva po 17 mesiacoch a mohla ostat tam kde bola. Uz som zabudla na to nafuknute brucho a podobne. A dufam, ze sa v priebehu dvoch mesiacov poposuva, lebo vychadza presne na dovolenko 😠 ..a inac tiez striehnem, ze ci Viki nebude vadit mliecko ale ta to zatial ani nepostrehla..ale v jej pripade je hlavne, ze nieco je a zrejme jej ani velmi o chut nejde...srotovnicka moja mala🙂

kwetinnka
20. apr 2010

Miri to si stastna zena mne mrcha dorazila ked mala Lili 3 mesiace....sice beriem antikoncepc. ale jej nastastie zmena mliecka nevadila..resp mozno ziadna nenastala.Prajem kraasny dnik
Arret a nie si blba meter..kazdy sa uci...ja si to sice tiež obcas poviem ked neviem prist na to co mi chce povedat....ale ucime sa...a preto sme SUPER MAMY

arrett
20. apr 2010

Miri presne tak, aspoň rok mohla ostať tam kde bola🙂 Ja sa teším, pretože chceme čím skôr ďalšie bábätko a s ňou to bude ľahšie. My mame dosť problém, ja mám na 2x operovany krcok a manžel blbe spermie a časom sa to bude iba zhoršovať... Takze chceme zasa začať pracovať na sestricke😀 My sme mali ísť na umelé oplodnenie a keď sme tam prišli tak som už bola tehotná🙂 To bolo úplne úžasné.
Malému v noci mliecko chutilo. Alebo si neuvedomoval chuť. No dnes ráno už trosku začal štrajkovať. Aj Vam deticky zakusia do bradavky? Môj síce ešte nemá zuby, aké aj tak to riadne boli. Lebo on zahryzie a potom otočí hlavu aj s mojou bradavkou. Krpec maly. Raz som skrikla a on sa chudatko tak rozplakal☹(
Pekný deň, dúfam že dnes bude slniecko

mirka907
20. apr 2010

Arret mne mala cez den tiez len kratko papa...rano a vecer asi dve minutky a dost...akurat poobede asi 5 minut...A mozno sa zlakol, ked si skrikla, co ta kusol a teraz sa boji...

bibulienka
20. apr 2010

o tej mrche ani nehovorte....ja som prvu dostala ked mala Lucka necele 4 mesiace ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ale nevsimla som si ze by jej mliecko nechutilo, jasne ze teraz papa ovela kratsie ako predtym ...trva to max 5 MIN...ale narobi sa pritom statocne 😉 😉 😉 😉
arrett..pockaj ked ta maly pohryzne zubkami...to je fakt bolestive 😵 😵 😵 😵 ..tak vam prajem vsetko naj a vela radosti a stastia pri plodeni sestricky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Lucka dnes rano ked som ranajkovla zjedla polovicu chlebika bez korky....tak jej chutilo...

uankab
20. apr 2010

ja magdalenku stale dost kojim, skoro kazde 2-3 hodinky... arret, mne malinka robila presne to iste, ked bola mensia, teraz to uz nastastie nerobi, neviem si to predstavit so zubkami... bolo to vtedy, ked nechcela papat, iba vymyslala...
a mne mrcha este stale nedorazila, comu sa nesmierne testim, aj ked by sme radi aj surodenca... ale este ma chvilku cas 😉
my nosime este stale 68, z niecoho 74 a aj 80 bodynka, hlavne co sme zdedili...

ivkaivka
20. apr 2010

no vy ste sa zasa rozbehli. Ja oblecko davam, hm, ani neviem ake cislo, vacsinou mame podedene a je to uz oprate a co iny obchod-ine cislovanie. teraz znama poslala nejaky natelnik a je tam cislo 98 a je jej to dobre, takze neviem. Ja som svoje dni dostala hned po sestonedeli, no v zivote som nemala take bolesti, ako teraz. Este sa k tomu pridava aj zimnica a Ibalgin mi zaberie asi po 40-50 min. cize bolesti neskutocne, nastastie je to vacsinou v noci, mala spi, tak aspon nemusi niekde sama plakat, pretoze ja sa v tej chvili nemozem ani hybat. Zubky nemame, no mala sa pretaca jedna radost, vcera som zehlila a prekotulala sa cez celu obyvacku az ku mne do haly. Mam z nej radost. len ked je na brusku zacina davat ruky na dlane, nie na lakte-cize sa o ne opeira, predtym to robila tiez a rehabil.sa to nepacilo, ze ma byt na laktoch. Tak neviem, ci je to priprava na stvornozkovanie, alebo bude opat nejaky problem. Ako maju vase deticky ruky?
Ozaj, ako casto do tyzdna davate masko? Na teme o prikrmoch pisu ze az 6x do tyzdna, mne sa to zda vela. Ja davam tak 3-4x + 1x stvrtinu zltka.

mirka907
20. apr 2010

Moje nervy, mala je dnes protivna....neviem ci sa u nej prejavila separacna uzkost, obdobie vzdoru a rast zubov naraz, ale nespi, neje, robi mi naschval a nemozem sa vzdialit lebo hned rev. No konec...
Ivka ja akurat zacinam zavadzat maso 5krat tyzdenne a dvakrat polku zltka, takze kazdy den nieco.

bibulienka
20. apr 2010

no takze dnes sme vstavali o pol siestej, potom po dvoch hodinach rev ako by ju z kože drali, jedla minimum...potom zase rev...a stale sa na mna lepi...ani o meter nemozem odist lebo reve tak ze sa dom otriasa....mama ma 😵 😵 🙄 🙄 🙄 novu prisavku 😠 😠 😠 😠 😠 ...ja neviem preco????????????????????????????????
ja Lucke davam maso asi 5x tyzdenne, zltok nie 🙂 🙂 🙂 🙂
dala som ju na chvilu na koberec a uz tu chvilu narieka ako opustene dieta 😒

ivkaivka
20. apr 2010

tak to mame rovnako, uz som vravela, ze dam urobit svoju fotku v zivotnej velkosti, nech mozem aspon na wcko. Asi nam uz lezie jeden zubok, je uz plne hore, som zvedava, kolko mu to este potrva.
Tak pridam to masko aj ja.

bibulienka
20. apr 2010

ivka mne ani ta fotka v zivotnej velkosti nepomoze...ona ked na mne nie je na mne nalepena tak reve ako o dusu..stale ju nosim alebo som max pol metra od nej inak reve strasne..........uz si susedia budu mysliet ze ju tyram....ale ja uz som taka unavena ...a mala by som toho tolko porobit...z obhajoby nemam este nic a nakymto tempom to asi nestihnem...
mate niekto napad ako na to? 😕 😕 😕 😕

janapon
20. apr 2010

no baby, veselo mame asi vsetky. 😅 tiez sa nemozem poriadne ani najest, ani na wc ist ...
ivka, hanka sa dava aj la predlaktie ale uz aj na dlane.asi zacnu za chvilu stvornozkovat 🙂
ja som svoje dni dostala tiez hned po sestonedeli, ale surodenca neplanujeme, takze kludne to mohlo este pockat 😀
dnes nam zacal kurz plavania, bolo super. hanka si to max. uzila, uz je v postielke a zaspava a ja som tiez dost vystavena...

bibulienka
20. apr 2010

veru uzivame si...Lucia sa plazi hore dolu, sada si..a chodi obcas aj po styroch dopredu a dozadu...zameta dlazku..... 😵 😵 😵 dnes sa mi aj postavila pri gauci, nemozem z nej vobec spustit oci, aby nieco nevyviedla......ona ma tolko energie, a ja vecer " padam na hubu".... 😵 😵

mirka907
20. apr 2010

hehe🙂)) bibus tak si zacni zvykat, lebo uz to bude len "horsie a horsie"...a ked sa ti nauci postavit sa v postielke, tak uplny koniec spania....bude chciet len stat...mi uz nastastie stojime bez problemov, takze uz jej nemusim stat neustale za zadkom...

bibulienka
20. apr 2010

mirka..dakujem za povzbudenie 😵 😵 😵 tesim sa...

celin
20. apr 2010

caute, kubko si vcera prvykrat sadol, ale zachvilu padol dozadu ako vrece zemiakov, zlakol sa a rozplakal, babka ho stihla trochu zachytit a tak si nerozbil hlavu. on si skusa sadnut zasadne tam kde je to najnevhodnejsie. toto bolo na dlazbe.
inac lozi po byte ako sarkan, tiez nemozem ani na wc, ale preto lebo hned nieco vyvedie, inac na mna nemusi stale vidiet.
arrett mna Kubko pokusal ked mal 6 zubov asi 3x za den, vzdy som skrikla alebo sa mykla a odvtedy sa odmietal prisat, zlakol sa. dovtedy nekusal vobec. tak som si odsavala kym sa dalo ale uz je na UM. kojila som ho 7 mes. prikrmy zacal papat ked mal ukonceny 5. mes a papal ich pekne a vzdy som ho este dokojila, od 6. mes sa zatal a nechcel papat tak som ho znova len kojila a teraz bojujeme. dnes zjedol 5.40 rano 200 ml sunaru, na obed 3 lyzicky jablka a najedol sa az o 16 tej. to zjedlo plny via poharitk od aventu zeleniny a pred spanim 400 ml sunaru. mna z neho porazi
babka ho za 3 dni naucila ukazat aky bude velky. ked sa ho spyta dvihne rucicky. tlieskat a davat papa nehrozi.
ja som este svoje dni nedostala a ani mi nechybaju 🙂 surodenca neplanujeme.

janka3.12
20. apr 2010

Oli je tiez sarkanisko, ked hho drzim pod pazuchami stoji jak das na spickach aj v postielke sa poaly ale isto dviha...tak len cakam kedy sa postavi, ked ho posadime sedka sam, pekne, sam z lahu si nesadne, len robi brusaky.)🙂

mrcha prisla asi ked mal Oliverko 4 mesiace, prave ked som prestavala kojit:( teraz som na antikoncepcii, ale baby uprimne rpzmyslam ze ju vysadim, lebo sproste povedane intenzita sexu sa intenzite brania tabletiek zdaleka nevyrovna 🙂 🙂 🙂 aj ked chut by bola no po celom dni s krpatym sidlom nemam moc chut na niekoho sa vrhat 😉

celin
20. apr 2010

janka ani kubko si nesadne z lahu, ale da sa na 4, potom do sikmeho sedu a potom si sadne. z lahu si nesadne asi nikdy 😅 nevie sa ani pritiahnut do sedu z lahu

mirka907
20. apr 2010

No tak ja som dnes zistila, ze Viki by si aj sadla, ale nema o sedenie zaujem. Hrali sme sa...zo sedu do ktoreho som ju dala ja isla pekne na 4, chvilku sa natahovala s hrackou a pekne si naspat sadla...ja som kukala ako puk a ona si to ani neuvedomila...no som zvedava, kedy si cielene sadne, lebo ja toto este nepocitam.
Z lahu nehrozi, tiez robi len brusaky.

kwetinnka
20. apr 2010

JAni ako keby si mi citala myslienky s tou antikoncepciou a frekvenciou sexu..ale surodenca neplanujeme.tak pre istotu...nasa tiey nesada...ale stala by stale..

mirka907
21. apr 2010

Dobre raaanko...joj to je take super ako tie nase deturence robia pokroky...za chvilku nam zacnu chodit a to bude zabava...uz sa inac na to tesim🙂)))))
Viki bude mat meniny, tak jej chceme kupit nieco taketo
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4528629&tab=8...
Tak som zvedava co nam na to povie🙂)))

kwetinnka
21. apr 2010

Dobre ranko,my sme dostali na vianoce toho hrocha od FP...co papa take kocky...zatial e v skrini ale tiež som zvedava...Bude to narocnejsie ale tiež sa už vrelmi tesim..už aj teraz je to ine...je s nimi vacsia zabava..inak ujde ten den

bibulienka
21. apr 2010

ahojte..dnesna noc len s jednym vstavanim na papanie o pol tretej inak pohoda....budicek o siestej..
Lucka si sama z lahu este nesadne len brusakuje...ale ked je na styroch sadne si v pohode, aj ked sa stavia popri gauci tak si sadne, zasa vstane ide na styri cuva a tak dokola...dnes ideme do poradne, ale az podvecer potom sa ozvem ako sme dopadli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre