Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
14. máj 2010

arret, este nam len prisiel predvcerom, takze sme neboli s nim na okruznej jazde 😉 ... ale poobzerali sme si ho poriadne v obchode a je stabilny, ma 5 poloh na sklapanie... pozerali sme aj ine buginky, ale tie boli take "hrkalkove", tento ma predsa len vacsie koliecka a mohutnejsi ram.. plus ked nan zavesis tasku a babo sa postavi, tak sa ti neprekoti... !!
to som vam ani nepisala co som sposobila, bola som s kamoskou v detskom centre a musela ist na WC, tak mi nechala maleho v kociariku... no a jasne ze on sediet nechcel ked videl vsetky deti, tak som mu pomohla postavit sa, a cely kociarik sa prekotil, kedze na ruckach bola taska s nakupom (a to bolo v nej fakt ze par veci)... ja som mala Magdalenku na rukach, Vilko vystraseny co sa deje a ostatne mamicky chytali kociar 😀 ... tak som si povedala ze taky urcite nechcem 😠 a v obchode som pekne testovala ...

arrett
14. máj 2010

as myslis ze by bol vhodny aj pre polrocne dieta? alebo mame este pockat?

uankab
14. máj 2010

pisu tam od narodenia, lebo sa da sklopit uplne dole... ja osobne nie som zastanca takychto kociarikov, myslim si ze babu je vo velkom lepsie, pohodlnejsie, predsa len neciti vsetky kamienky a nerovnosti ak ma odpruzeny kociarik.... ale je pomerne slusne polstrovany a tym ze sa da polohovat tak tam vie babo aj spinkat... nemas ho ale otoceneho k sebe a nevidis nan... to vsetko treba zvazit, magdalenka zvykla spavat aj 3hodiny poobede v kociariku ked mala pol roka, tak predsa len vo velkom jej bolo lepsie... zalezi na co ho chcete, kazdopadne je to dobry lahky kociarik... ja osobne by som polrocne babo do takeho kociarika nedala (tym myslim do buginky celkovo), ale to je vec nazoru...tak neviem ci som ti pomohla 😎

arrett
14. máj 2010

Jasne ze pomohla 🙂 Len nas sa uz do vanicky nevmesti. TAk ho davame do sportovej csti. No nevyhoda je v tom, ze neda sa dat do polohy na spanie a ked mu dam dole chbatik, tak sa mu zodvihnu nohy. Proste o nicom. Tak hladame kociarik, ktory sa da polohovat aj na spinkanie este.

arrett
14. máj 2010

jeej, este som sa chcela opytat, ci pouzivate stolicky na krmenie, alebo ako krmite deturence?

bibulienka
14. máj 2010

ahojte ..... uankab krasny kociarik, aj mne sa pacil, len dost drahy ... 😉 😉 😉
arrett..my mame stolicku na krmenie, a aj ju tam krmim, a niekedy sa v nej aj chvilu pohra s hrackami, teda aspon kym ich vsetky nepohadze na zem 😵 😵 😵 😵

ivkaivka
14. máj 2010

uankab, mne ziaden kociarik neotvorilo, len nejaku stolicku.
Ten nas uz dosiel,je super, super, malej sa veeeelmi pacilo, cestou do obchodu vyskala-ved vsetko poriadne videla
Arrett, my tiez pouzivame stolicku na krmenie, mala ju zdedila po krstnej mame, taka drevena, so stolikom a na boku gulicky. Tiež tam sedi, kym všetko nepohadze 😀

mirka907
14. máj 2010

My stolicku mame, ale nepouzivame. Zatial ju krmim v kresielku, pride mi to take praktickejsie.

uankab
14. máj 2010

bibi drahy je, ale my sme ho vymakli za polovicu 😉
ivka, kociarik je tu.... http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...
stolicku mame a pouzivame ju 😉

kwetinnka
14. máj 2010

My stolicku mame aj v nej papame..kym ju v nej neprejde trpeylivost..my jeme skor menej a castejsie..takze obcas za nou beham s lzyickou.Uankab ani nasa nezje velmi vela..ale je spokojna..tak si myslim ze to je hlavne...a co nase cestovatelske plany??

bibulienka
14. máj 2010

veru co nase plany????
nejako to upadlo....skoda 😢 😢 😢

kwetinnka
14. máj 2010

asi sme malo lobovali...

bibulienka
14. máj 2010

tak podme lobovat... baby zmužte sa !!!!!! ide sa to toho !!!!!!!!!!!!§§§ 😵
myslis ze to stačí??????????????????????????????????????????????????,

kwetinnka
14. máj 2010

Noo ides na to dobre...tak takto....urobime to poslednz junovy vikend....kayda povinne dohodi jedno miesto ktore by prpadalo do uvahy...Pripadne moyte reklamovat datum:o)
Mozem nakreslit aj transparenty:o))

bibulienka
14. máj 2010

ja zacnem..reklamujem datum..dnes mi povedlai datum obhajoby..29.juna...takze posledny junovy vikend budem tlacit mudrost do svojej hlavy 😵 😵 😵 😵 😵 ...a miesto... no niekde okolo LM..to je skoro v strede.... a mozme ist niekam plavat do aquaparku...

kwetinnka
14. máj 2010

reklamacia sa prijma...fuuha tz budes alee muudra..oyaj pracu si už odovzdala:?tak navrhni....a za to plavanie som jednoznacne.
Ako si zmenim klavesnicu abz som mala Y hore a Z dole...mm mi to nejak zmenil .a mam kopu chyb

janka3.12
14. máj 2010

pridavam sa k lobovaniu, LM vyhovuje, datum prvy julovy tyzden??🙂🙂🙂

arrett, ja veci na MMB nepredavam, teda nie detske, Olimu tiez vacsinu kupujem tam, len obcas ked nieco dostaneme, alebo body, ci pyzamnko zvyknem kupovat nove, na doma veci len z MMB...plus dufam ze raz budeme mat dalsie deturence, tak naco predavat......ale ak by si nieco potrebovala, kludne ti poziciam a ked vynosite posles spat, hm? pripadne ak by drobcek nieco zagebril🙂 lebo aj Oli je gebroško, šak to k deťom patrí, možme sa dohodnúť na nejakej symbolickej cene. Čo by si potrebovala najviac?

kwetinnka
14. máj 2010

Jani a nic sa ti na tej aukcii nepacilo?noo to ma tesi ze mame dalsiu..Aret ja bz som ti tiež poziccala...mam par neutralnzch veci..pripadne na spanie mozu byt aj ruzove..bohuzial vsetko robia ruzove..par veci mame modrých,zltých,zelenych...a skusala som ju dat inak do tej manducy a bolo to lepsie.

mirka907
14. máj 2010

Ja idem 9 jula prec, takze ak sa to stihne dovtedy a manzel bude mat volno tak moze byt.

bibulienka
14. máj 2010

a co takto ten vikend ked je 5.jula pondelok...to je sviatok a dalo by sa ..ako predlzeny vikend, len musime konat.. t.j. 3. az 5. jula 😵 😵 😵 😵

mirka907
15. máj 2010

No mne manzel vtedy robi a dovolenku nedostane, kedze uz ma od 9 jula. Ale ked to ostatnym vyhovuje, tak na mna nepozerajte. Mne mm robi na smeny, takze nam sa prisposobovat je zbytocne, kedze cez vikend ma malokedy volno.

kwetinnka
15. máj 2010

Zacina sa nam to nejak komplikovat....

bibulienka
15. máj 2010

no ja sa hlasim ze ten prvy julovy tyzden to nepojde...dostali sme super ponuku na tyzdnovu dovolenku na Slovensku..tak bereme aj nasich a pojdeme sa trochu tulat 😵 😵 😵 😵

kwetinnka
15. máj 2010

vidim zenakoniec z toho nic nebude...

arrett
15. máj 2010

Ahojte
baby ďakujem, ste zlate🙂 ale nerobte si starosti. Ja som len myslela, že ušetrím Vas aj môj čas, keby že predavate🙂 ale veľmi pekne ďakujem:-
MM Ma flexibilnu pracovnú dobu a dovolenka u nás nehrozí🙂 Takze taký víkend by nám padol vhod. My chodíme na dovolenku zväčša ku našim na východ🙂 Ked sme boli bezdetny tak na motorkach🙂 To bola paradicka.
Čo zajtra varite? Ja už naozaj neviem čo. Idem kuknut mimi, možno sa inspirujem. Pekný víkend

janka3.12
15. máj 2010

babulky ved nie je problem aj po lete, ja sice budem od septembra robit, ale moj primar nerobi problemy s dovolenkou....a co tak prelom jul/august? MM musi vediet tak 1 mes. vopred lebo vsetci v praci majju starsie deti a chystaju sa v lete na dovolenky, tak aby mu nejaka ostala....a co tak oktober?🙂 to uz bude Šimonko vačší🙂

arret to nie sú starosti🙂 naozaj ak by si cosi potrebovala kludne napis..

ja ssom dnes varila ryzove cestoviny so zeleninou na masle, lebo manzel ma zase pracovnu akciu, od 11 do 5, ja uz meliem z posledneho, no co uz narobim...., ryz. cestoviny len poorite do vriacej vody a su hotove, podavat k nim mozete cokolvek.....arret co nakoniec varis?

bibulienka
15. máj 2010

jasne neskor hocikedy.....
dnes som varila zemiakovy privarok s maskom 😵 😵 😵

janka3.12
15. máj 2010

hm...mnam🙂

bibi nasla som nieco taketo, tak rozmyslam ze ci nespojime toto s nekupime malemu vsetci spolu na rocik tuto trojkolko, len sa mi zda pridraha:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8616629

bibulienka
15. máj 2010

je mi luto...je to krasne ta trojkolka ale straaaaaaaasne je draha 😵 😵 😵 😵
Lucka dostane toho hovoriaceho psika, Nike supravu a mozno ten bicykel..ale nie taky drahy... 😵 😵 😵 😵 o chvilu ideme plavat, tak sa zatial majte krasne

kwetinnka
15. máj 2010

Arret ja budem dnes v senci tak ak by si nieco potrebovala..este mi to stihas dat vediet...a ako hovorila Janka to nieje starost..ja sa to tiež nechystam predavat...ale pozicala by som.My by sme tiež chceli taku motorku..ale ta stoji az prilis...su aj ovela lacnejsie...a neskor aj tak bude mat poriadnejsi bycikel.
Zajtra budem varit cinu,dnes som nevarila nic..mm nieje doma..tak mi mamina doniesla francuzke zemiaky..mnamky,..hlavne ked ich nemusim robit ja.Dnes Lili vstavala o 4: 30 potom este o 5: 45 sme zaspali ale len na hodinku..ale nemozem sa divit ked vecer už o pol 7 spala.TAk som taka omackova..:o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre