Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
10. júl 2010

ahojte, ja len na skok, ale musim sa pochvalit, uz mi aj slzicky vysli: takze: mala ma uz 3-ti zub, horna jednotka a dnes presla po styroch asi 2 metre + sa 2x vykakala a vycurala do nocnika, no dnes mam nadherny den ...ja sa z nej tak tesim, rozmyslam ci ma este zmysel cvicit, kedze to uz flakam asi 2 tyzdne a a samo sa to rozbieha
ja som na nocnik tiez zacala davat asi pred mesiacom, no len sem--tam, teraz kazdy den
A ako casto davate maso-teda kolko x do tyzdna? Ja davam 5-6

arrett
10. júl 2010

@ivkaivka Jeeej gratulujem🙂 To je úžasný pocit, slzy šťastia a radosti. Sikovnica malinkata🙂 Hehe teraz sa to rozbehne a nebudeš za ňou stíhať utekat🙂))))

janka3.12
11. júl 2010

Ivi supis🙂 aj my mame 3 zub🙂 masko davam asi 5 x

arrett ako u svokrovcov?

kweti ako bolo? ani sme si nejako nestihli smskovat ze?🙂

bibi uckas sa?🙂

janka3.12
11. júl 2010

Jéžiš ved bibi je na dovolenke....ach 🙂

bibulienka
11. júl 2010

aaaahhhhojte... zdravim vas z dovolenky... 😀 je tu krasne, teplo tak akurat..dnes s me boli v oraviciach na termalnom kupku..super...Lucka sa spliechala cely den vo vode..moja zabka...bola uzasna..vobec neplakala uz dva dni...spinka v kociku a uz si aj na sedacku v aute zvykla..zajtra ideme do Polska..ked stiahnem fotky ukazem 😵 ..Ivka gratulujem aj Janka k zubom... my mame este len dva aj ked horne dasna su naliate az az....papapapapapaaaaa pekny dnik vam prajem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

uankab
11. júl 2010

ahoooojte, aj ja zdravim z dovolenky... uz sa nam ale krati a vo stvrtok letime spat.. nejako nic nestiham, stale tu mame niekoho, chuda magdalneka, je dost vycerpana aj z toho tepla, a aj z ludi !!!
musim sa pochvalit, zacali sme chodit po troske 🙂 ... dnes spravila par krocikov medzi stolikom a taburetkou 😵
arret, dufam ze oddychujes ako ti baby nakazali... verim ze sa to rychlo upravi a bude dobre.. alergia na mliecko by sa uz prejavila (zvycajne to trva tak 1-6 dni)... okrem zazivacich problemov to moze byt aj vysyp. ak nic nemate, tak super, radsej by som mu davala jogurtiky, syriky ako UM... alebo sa spytaj doktora, uvidis co ti povie...
s nocnickom sme zacali ked uz vedela sediet a davam ju asi 3-4x za den (obvykle sa vycika, vykaka behom par minut, malokedy na nom sedi dlhsie ako 2-3 minuty... ).. sikulka pochopila na co je 😵
my sme s papanim nepostupili, testovala som na Magdalenke hrasok, spaldu, sosovicu a na vsetko zareagovala.. ach jaja ☹ ... masko davam kazdy den, doktorka mi dokonca kazala davat ho aj na veceru, aby mala dost proteinov ale zatial nedavam...chcela som namiesto toho zaradit strukoviny, ale zial...
pridavate nejaky olej detickam do papania? ja obcas dam olivovy, ked nezabudnem a prave mi bol odporuceny konopny.. neviete o nom nic?

janka3.12
12. júl 2010

uankab tiez davam olivovy, o konopnom som nepocula...ale myslim ze akykolvek rastlinny by nemal byt problem, len zavisi potom ake ma zlozenie vyzivnych latok.....juj mrzi ma ze Magdalenka reaguje takto na papanie....u nas bola cez vikend mamina s babkou, plus sme mali v sobotu oslave a presne ako ty hovoris, Olimu sa nabural rytmus spanku cez den, lebo vsetci s nim chceli byt co najdlhsie🙂 ale uz je dnes ok

eela
12. júl 2010

Ahojte Babenky

Dufam, ze nepisem odveci prave na tuto temu ale potrebovala by som pradit.
Koncom mesiaca, mam termin a chcela by som vediet vas nazor na dve veci. Co si myslite o cestovani s malym miminom, cize asi ako dlho po tom co ma pustia z nemocnice by som mohla cestovat s nim, za predpokladu, ze budeme obaja, maly aj ja v pohode. Cestovanie myslim tak cca 200km, ja totiz nebudem rodit tam kde mam trvaly pobyt, takze preto taka otazka. a potom este jedna vec a to, ako dlho po tom co ma pustia z nemocnice s miminom mozem ist vonku? Lebo stretavam sa s tym, ze napr. 2 tyzdne a tak, ale uprimne, neviem si v takomto teple predstavit, ze by som s malym nemala ist vonku aspon rano, alebo vecer, ved cely den v prehriatom byte, kde sa ani zaclona nepohnem aj ked su otvprene vsetky okna, to je uz des nie len pre mna, ale asi aj pre to babo.

dakujem velmi pekne za radu 🙂

evlyn
12. júl 2010

@eela S cestováním neporadím, malému je měsíc a vozíme ho jenom na krátké vzdálenosti - do 30km - je nám ho líto jak je v autosedačce zkroucený...Takže snad poradí někdo jiný...
Ale s vycházkami - při propouštění z porodnice nám řekli, že na procházku klidně můžeme i ten den - na krátkou a tak do týdne od propuštění už prťous klidně může spát v kočáře venku i tři hodinky..Takže teď je to spíš otázka toho vedra - s malým chodím na procházku tak do těch deseti, jedenácti a pak až hodně navečer - kolem osmé, jinak se dost přehřívá a je zbytečně nevrlý. Ale uvidíš jak tvoje vlastní dítě 😀

eela
12. júl 2010

super, dakujem ti za odpoved, ako hovoris, uvidime co ten maly krpec bude "hovorit" ked sa narodi. 🙂

kwetinnka
12. júl 2010

EEla co sa cestovania týka tak myslim ze ak by to bolo len jednym smerom jednu cestu by mohlo zvladnut..male deti este relativne vela spi takze by to mohlo prespat...ine by bolo ak by si isla do cudzieho prostredia...ja som nechcela ist s nou 200km k svokre..kazde babo potrebuje svoje prostredie.A co sa týka chodenia von...mala mala asi týzden a už sme boli vonku..ale byvame v rodinnom dome takze na druhy den ako sme prisli domov z porodnice už spinkala vonku na dvore...ved ak s nim nepojdes rovno do nejakeho hypercentra ale niekam do parku podla mna sa to da...ved vonku mas ten istý vzduch co vnutri..len by som obmedzila kukanie do kocika..a prehnane vela navstev.

Na nocnik davame tak 1-2 krat denne..a tiež je to skor o tom ze sa mi podari vystihnut spravny moment...ale tesim sa...my mame stale len dva zuby.
Veru Jani..tolko som na teba myslela ale nejak nam neostal cas...oslavy skoncili uspesne? No musim povedat ze u vas sa skvelo spi...rano bolo 10C a vecer 18 co my mame 27 v nutri vecer..takze aspon sa nam dobre spalo...a mala bola velmi spokojna.Dnes sme boli v poradni tak mame 8800g len nejak nerastieme..stale okolo 70cm..tak snad to dobehne.

Uankab to jedlo ma mrzi...to naozaj nema pestry jedalnicek..a JA TIEž DAVAM TAK 5-6 KRAT Masko..to zltko jej velmi nejde..teraz ked je tak teplo tak fici na malinach,ribezlach kazdej farby...a obcas si da mliecko..ale jedlo ju velmi nejaka..

arrett
12. júl 2010

@eela No ja som po pôrode von nesla🙂 Bola som rada že som a veru sa mi chodiť nechcelo🙂))) bola som dlho ubolena. Ale mimco kľudne nech ide. Buď ráno, alebo večer, keď nieje vonku hic.

eela
12. júl 2010

kwetinnka - nie prave tych cca 200 km chcem ist domov, inak by som bola u svokruse. Moja svokrusa je super, len predsa, doma je doma, preto by som co najrychlejsie sla radsej do domaceho prostredia ako byt inde, hoci by to bolo aj u rodicov. Len ked niekde s takymto napadom vypochodujem, tak sa na mna par ludi pozera, ze ci som spadla z jahody 😀 tak som rada, za tvoju odpoved. a co sa tyka toho kukania do kocika, to mi prave hrozi skor u svokruse ako u mna doma 🙂

arrett, dik sa postreh, ja som zvedava, ci budem rada ze som rada, vsetko je mozne, ale ako som uz pisala aj hore, radsej by som bola ubolena, ale doma ako ubolena a v cudzom. Ale kazdopadne som zvedava, ako to teda cele dopadne, mozno nebudem moct ani chodit, lebo uz teraz pomaly nechodim, co mi maly tak tlaci na krize. 😖

janka3.12
12. júl 2010

ahoj eela, s Olim som bola vonku uz po 5 dnoch od prepustenia, cca september, myslim ze babu je to jedno ak je vhodne oblecene....novorodenec musi mat vzdy o jednu vrstvu oblecenia viac ako ty....cize napr. v tomto teple "bohuzial" body s dlhym rukavom a zakryte plienockou, alebo ténkou dekou, alebo polodupacky nejae tenke bavlnene....ale rano by som aj ja sla s malym von🙂

co sa tyka cesty, s Olim sme sli na vychod/220 km/ zhruba v 3. mes....problem je s kojenim....ale napr. niektore vanicky od kociara su homologizovane ako autosedacky /napr. Jane/ a dietatko lezi, je priputane...ale myslim ze pri prestavkach co ja viem po 45 min, alebo podla toho ako babatko sa zobudi by to nemal byt problem....ano bude to nepohodlne, ale ved ide o jednorazovku a nie o kazdodenne cestovanie.....hlavne bezpecne a pobal si do auta aby si mala po ruke vsetko potrebne🙂

mery19011
12. júl 2010

ahojte kocky ja mam termin za necely mesiac a ako si tak citam vase clanky a hlavne ako opisujete pocit stastia pri naroden vasich ratolesti,tie silne emocie ktore sa nedaju ani slovami opisat tak sa velmi tesim na toho mojho drobca.Natoze mam par dni doporodu tak ked mam pravdu povedat tak si to ani neako nechcem pripustit,a porodu sa neobavam nech to dopadne ako chce.Ako pisete ci porod prebehne hladko alebo si vytrpime,vzdy to prinesie ten vytuzeny osoch,ktory si za snahu zasluzime.Takze si myslim ze porodu sa netreba bat ale tesit sa ze ten drobcek bude zachvilku vonku a budeme sa citit aj my mamicky lepsie.Moj nazor.....

arrett
12. júl 2010

@eela Uvidis keď porodis ako sa budeš cítiť a potom sa rozhodni kedy domov. Dva týždne po pôrode som ešte nesedela, takze si neviem predstaviť ísť autom🙂( 200 km podľa mna nieje až tak veľa. 3 hodinky? Keď babo nakojis, tak ti možno vyspinka až pokial neprides domov. Ono je malinke, celu cestu prespi. Takze čo sa týka babatka, ja by som sa nebala a išla. Ako vravíš, doma je doma. Ešte si skús zvážiť čas, kedy s ním budeš cestovať. Byd skoro ráno, alebo večer, lebo cez deň je v aute peklo a mimi by som nepustala klimu a ani moc prievan nerobila.

Babusky, ja už 3 dni nekrvacam, nespinim, dokona som sa dnes namocila aj do bazéna, lebo mi bolo straasne teplo. Rozhodli sme sa, že zajtra večer pôjdeme na východ. Simonko bude v noci spinkat a bude už aj relatívne chladnejsieho počasie. Prídem tam a zalahnem🙂 Predcasne sa neteším, aby to znova nedopadlo zle.
Uankab gratulujem ku krocikom🙂 my mame zatiaľ jeden zub, aspoň myslím🙂 Druhy už je možno prerezany, dnes som nekontrolovala, tak neviem. Mal ho už narezany, ale neviem či je už vidieť. On asi ani nevnima, že mu idu zubky. U svokrovcov to zatiaľ zvladam🙂 Dali malému cokoladovy pribinacik... Ach jaj:-/ no ale čo už narobim. Malému som dala ochutnať to kravske mlieko z automatu, no moc mu nechutilo. Tak ho nebudem nútiť. Skúsim neskôr. Kupal sa už vo veľkom bazéne a veľmi sa mu to páči, tak sa teším. A som stále hladna☹((

mery, správny postoj🙂 Drzim silno palce aby si mala krásny zážitok z pôrodu, skóre hojenie, veľa mliecka a zdravé bábätko pri sebe🙂 Uzivaj si tie posledné dni s babatkom v brusku😀

@mery19011

kwetinnka
13. júl 2010

Areett tak to sa tesime ze ste s mimi v poriadku...aj si toho pribinacika zatrhla??keby mu dali radsej boycajny jogurt.
TAk my od vcera obeda tepliotujeme.. reakcia na ockovanie...v noci som jej dala už aj polku diazepanu nech mi nahodou nezacne krcovat..tak aspon kludnejsie spala...rano mi vykakala 2cipky:o)) a teraz už skoro dve hodinky spi..asi jej aj teplotka klesla..poviem vam teplotovat v tako,m teple...asi nic moc...ocka nemame doma na dva tt..tak aspon spala somnou v posteli..
Mery ty mas priam idealny postoj...a presne tak sa na to treba pozerat:o))

kwetinnka
13. júl 2010

MAry som si vsimla ze mas v albume ten usny teplomer aj ste ho skusali?? lebo ja mam aj ten aj culmovy..a ani jeden nemera dobre.

arrett
13. júl 2010

@kwetinnka Zatrhla. A dnes boli v obchode a doniesli dalsie. Kokosove, vanilkove a ja neviem ešte aké existuju. Dnes večer dúfam pôjdeme na tu našu dlho plánovanú cestu🙂
Taká reakcia na ockovanie? Fu ha, v tomto teple si to neviem ani ja predstaviť. A môže sa dieťatko teraz nejako schladit?svieza sprcha a tak?? Tak skóre uzdravenie z ockovani prajem🙂
včera som si vydupala, aby malicky spinkal vonku. Lebo vyšiel z bazéna aked so ho dála do sietku tak zaspinkaval. Svokor že nie, že vonku spať nebude. Nakoniec som si stala za svojim, ale museli ho zobudit, aby pod neho dali paplon, na neho slnecnik, sietku nejakú proti hmyzu, no otras. Večer svokor tiež, že chod ho dať spať, keď maly práve vstal. Alebo minule hlaska, že nedavaj mu toľko jesť a tak podobne. Niekedy mám pocit, že to ani nie je môj syn. Večer sa stále spolu salime a bozkavame tak mi vraví, že prestan s tým, veď to decko zosalies. Som bola už taká nasrata, len som si do jazyka kusala. Ach jaj. A pri tom mi Simon spinka od ôsmej do ôsmej bez kojenia. Už sa teším, keď zabuchnem dvere na aute a vrátim sa až- nevratim🙂
dúfam, zevas neunavujem mojim svokrom ale musím sa niekde vykecat🙂
tak pekný deň maminky🙂

kwetinnka
13. júl 2010

my sme tu predsa na to...ja ta chapem...nasa sa jasila u svokry so svagrininym 4 rocnym a svagrina doletela jak furia ze co krica..a potom som sa s nou posekala koli kravine.A stoj si za svojim..ty si jeho mama...ja tiež ked nieco poviem ...tak sa idu somnou hadat...a tiež koli spanku..ja ju dam vtedy ked potrebuje a nech spi kolko potrebuje...a to je co za rozum ze nedavaj mu jest deti v takomto veku nevies obmedzovat...treba vydrzaT a zhlboka dychat
No dnes už mala rano zas 37,6 tak som dala cipok..ale sa mi zda zas nejaka tepla..boli sme si u babky josty nazbierat..tak papala..a skor zaspala po ceste spat..tak preto neviem kolko ma teraz...ale ved nech spi.A už zacinas mat aj chute ci zatial vsetko do radu..
A ktomu schladeniu...osprchovala som ju dva krat...teplou vodou..ved ked ma 39C aj ta tepla je jej studena resp vlazna...a bolo to trosku lepsie...a hlavne vidim na nej ze jej to robi dobre...moj maly typ vodny:O)

ivkaivka
13. júl 2010

achojte, aj my mame teplomer do ucha Braun a sme veeeelmi spokojne.
kwetinka, prajem skore zotavenie. My sme este nezaockovane...asi az po roku
arrett, drz sa, ja nechapem kto vymyslel svokrovcov....

kwetinnka
13. júl 2010

noo tak ja mam asi na tie teplomery smolu

janka3.12
13. júl 2010

čafte babuľky.....veru...moja mamina keď jej niečo poviem že to nebude tak že sa to bude s Olim robiť inak ustupi, ale svokra furt čosi utrusi....minule že neda maleho k opatrovatelke....uz som sa nasrala a povedala som jej ze ak pojde na rodicovsku moze byt s Oliverkom a bude pokoj, bola ticho asi 5 min...no vcera zase pindy....ja sa uz normalne kontroluje pre pokoj v rodine...ale asi budem musiet byt razantnejsia, nech si nemysli ze ked je starsia tak budeme vsetko robit podla jej "mudrosti"

arrett som rada ze ti je lepsie, stastnu cestu na vychod

kweti my ideme na ockovanie vo stvrtok - sa nenormalne tesim 😒 prajem skore odteplotovanie🙂

uankab
13. júl 2010

ahojte, my za dva dni letime uz spat do uK.. joj ako rychlo to uslo, myslela som si ze budeme mat koopec casu a figu... no co uz, tesime sa na tatika 🙂
arret, som rada ze je uz lepsie... temu svokrovcov radsej neotvaram, ved moja svokra je tiez cislo.. ale zakazdym si hovorim, ze som si ju nezobrala za manzela a ani s nou nezijem, chvalabohu 😉
kweti, skore udzravanie, teplomer do uska je super 😉 , vrelo odporucam...
a aby toho nebolo u nas malo, dala som dnes malinkej vyskusat prvy krat trosku marhulky, trosku som ju uvarila a rozmixovala... spapala asi tak 3 lyzicky a po piatich minutach sa zacala vyhadzovat a skrabat... chudatko moje, do vecera sa jej to rozsirilo na celu tvaricku, rucicky, dekolt a za krkom, dufam ze to nepojde dalej 😖 ... uz fakt neviem co jej mam davat papat....nezvladame obycajne ovocie, veci ako ribezle, josta, egrese, maliny ktorych mame v zahradke kopec absolutne nehrozia...
a chyta ma cestovna horucka!!! dufam ze cestu same dve zvladneme...

kwetinnka
14. júl 2010

JA mam celovy teplomer...ale velmi s nim spokojna niesom...no nasa nastastie na takych to veciach ako su ribezle fici cely den..teraz zjedla broskynu len take fukoty...pomaly nic ine ani nechce...ani zeleninka jej teraz tak nechuti.Vcera s,me esteteplotovali..ale poobede sa to zlepsilo,aj ked asi 7 krsat kakala..dnes už je dobre..aj v noci celkom fajn spala ..len jej asi bolo teplo.
Uankab zvladnete neboj....a stastnu cestu prajem.
Uz som aj nachystaôa bazen..a pojdeme sa kupkat

janka3.12
14. júl 2010

juj kweti to ma mrzi:/

uankab šťastnú cestu prajeme🙂

my budeme buduci tyzden 3 dni sami bez ocina, už teraz sa teším ☹ nevadí budem bojovať statočne🙂

všetkým prajem pekný slnečný deň

kwetinnka
14. júl 2010

JAni my budeme 2tt...same...ale my sme už aj zvyknute...idem napustit vodu do bazena:o)) Jani...mozte sa pridat..ozaj kedy to planujes vylet do BA?

bibulienka
14. júl 2010

ahojte,...Arrett super ze ste v poriadku...tesim sa..a drzte sa...tema svokrovci...no comment..od urciteho casu mam pokoj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ...ani mi teda vobec nechybaju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 my ideme zajtra domov...a v utorok na ockovanie brrrrrrrrrrrrrrr...uz sa fakt tesim ako bude zase plakat..moja malinka....
kwetinnka..aj ja chcem ...bazen mame len priestor na kupanie nie 😉 😉 😉 😉

kwetinnka
14. júl 2010

mozes sa dojst s malou okupat aj k nam...už chrni...bola od 14 hore..tak dufam ze jej to vydrzi..

bibulienka
14. júl 2010

no tak my sme potvorku uspali az teraz... a bola hore od 15....takze asi tak a to som ju polhodinu nahanala po postielke... a nachodila toho celkom dost, boli sme sa tu prejst po okoli...k potoku a isla "po svojich" s pomocou...kwetinnka ..mozeme nieco podniknut 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre