Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
4. aug 2010

@mirka907 ...drzime Viki palceky nech je OK, dali jej tam steristripy? ak ano nevadi ze sa uspinia od krvi, mali by drzat, a ak to pekne zalepili nebude jazvicku ani vidiet....prajem vam pokojnu noc..a nech na nehodu bambulka rychlo zabudne 🙂 🙂
so zdravotnictvom...nekomentujem...u nas v praci mame iny pristup ale ja pracujem na specialnom oddeleni, u nas sa k pacientom spravame tak aby sa u nas citili dobre "ak sa to da"

arrett
4. aug 2010

@mirka907 Chudatko malinke, pusu na celo. Áno, existuje taká páska, v UK ju bežne dávajú, nebude jej nič vidieť.

janka3.12
4. aug 2010

jujha to ma mrzi s Vikinkou.. ☹ ☹ moja pekná, prajeme skore zahojenie - Mirka zdravotnictvo skoda reci, ja napr. robim na rtg, stalo na mi ze ked som na sone cely den a pride dietatko so zapalom slepeho creva a idem ho zobrat skor, ostatni objednani pacienti sa zacnu stazovat ze co sa predbieha ze to je isto protekcia - clovek ma chut dat im celovku s rozbehom.....chvalabohu zavrem dvere a pomyslim si svoje....clovek vsade narazi na blbcov

Oli ma teplotu 38,5 - merana o siestej, dala som mu Panadol uz hodinku spinka.....ani sopliky akurat mal 4 x redsiu stolicu ale nic hrozne, tak neviem, nezda sa mi zeby to mohlo byt zo zubkov....uvidime ako v noci rano zavolam dr.

Nuz a momentalne je to tak za ak dieta ide k starkym alebo fyzickej osobe bez zivnosti, dostanete 25% zo vsetkych zvysnych rodic.pridavkov /u nas to vychadza kedze idem od augusta na 1000e/, a ked bududci rok dame Oliho do skolky tak nam budu mesacne vyplacat 75% pridavku /po novom teda 75% z 180/ - ked je dietatko v jasliach a mamina robi malo by to byt momentalne 164e mesacne - takze baby co budeme robit s tolkymi peniazmi 😖 😖 😉

janka3.12
4. aug 2010

8 dni po nastupe do prace treba ist do socialnej poistovne a odhlasit sa , lebo stat za nas plati dochodkove poistenie ci so, a takisto na urad prace treba do 8 pracovnych dni od nastupu do prace ist poziadat o prispevok na starostlivost o dieta

ivkaivka
4. aug 2010

Juj @mirka907, tak to ma mrzi, no Vikinka je mala hrdinka, drzim palce nech to cim skor preboli a ste obe o.k.
No nielen zdravotnictvo, ja som bola v obchode stali sme az pri dverách, chcela som len 1 chlieb, mala bola mrzuta, tak predavacka povedala,nech idem dopredu a jedna nevystata pani, ze ona ma len malý nákup, ze sa rychlo vybavi a potom mozem ist ja. Cize som sa nato vykasla, nesla som, ostatnych ani netanklo az neskor tak mlady chalan povedal,ze mam ist pred neho. Tak mam pocit, ze dnesna mladez je ovela slusnejsia ako tie babizne co su cele dni doma, alebo v kostole...juj som sa rozculila.
@janka3.12aj vam drzim palce, nech je teplota fuc. Moju tiez dnes 2x prehnalo, tak som jej urobila ryzovu krupicu s bananom a bolo to o.k.
Ta materska je už schválená? To nemyslite vázne. No tak mam dilemu, lebo ja som ucitelka, tak neviem ako sa zatvari ta pani co je na mojom fleku,ked sa zochcem vratit v priebehu skolskeho roka. Ako by ste to riesili. Neviem ci mam pozerat na nu,alebo sebecky na seba...hm...

arrett
5. aug 2010

Dobre ranko
Tak skoro som hádam nevstavala ani keď bol Simonko bábätko🙂 Ideme na tie AFP čo tripl či aké to sú testy🙂 Dufam, že bude všetko ok. Bože, keď vidím tu 5ku na hodinkach, znova sa mi oči zatvaraju🙂))
@ivkaivka na seba samozrejme😀 Ja viem že my sme tu všetky take srdečne, ale v prvom rade treba pozerať na to, čo do úst a za čo platiť účty. Žiaľ, dnešná doba je už raz taká.
Ako Vikinka? Nezodiera si to dole???
@janka3.12 Drzim palce, nech sú to "iba" zubky. Dúfam že nám vydrží to bezbolestne prerezavanie🙂
no nič, utekam 🙂 papa

arrett
5. aug 2010

Už sme s5🙂 Zobrali nám 4 skumavky🙂

mirka907
5. aug 2010

baby dakujem....mala to zvlada super....v noci sice velmi zle spala, stale sa budila ale tomu som bola aj rada, lebo ju bolo treba kontrolovat...a ja som tak ci tak nemohla spat od horucky...uz len dufam, ze sa odo mna nenakazi. Leukoplast zatial drzi 😉 a mala sa nejako nestazuje a ani do neho nebabre.

janka3.12
5. aug 2010

som rada ze Vikinka mala dobru noc, tebe drzim palce a prajem skore uzdravenie

arrett drzim palce na triple testy, nech dopadnu ok

Oliverko spal v noci ok, no rano 38,5 tak sme isli za doktorkou, kedze nema ani sopliky ani nekasle, zatial nam nedala nic /kedze este nemal nikdy ATB/, zajtra na kontrolu, ak teploty neustupia odoberu nam CRP. Vcera mal oli 4x redsiu stolicu tak nam doporucila Hipp ORS 200 - ryzovo mrkvovy odvar s mineralmi na rehydrataciu, tak som rada ze nemusim nic varit, mame mu dat dva chody len toto a vecer uz klasicky mliecko ak bude ok.....tak som zvedava....myslim ze mi nachladol, ked totiz rano MM odchadza maly uz zvykne pomrnkavat, tak ho este vyzerame v okne kym neodide - asi ho ofuklo, tiež som ťapa, trepem decko do okna rano o siedmej 😒
Hadam mu to prejde...

Buduci tyzden ide mamina pozret sestru do Ba a potom k nam v nedelu pride na tyzden tak sa tesim

Ivi pridavky sa budu menit az od noveho roka

bibulienka
5. aug 2010

@mirka907 ...to je fajn, ze Viki to tak super zvlada...mala hrcinka, neboj uz bude dobre... 😀 😀
@janka3.12 ...dufajme, ze Oli bude OK...deti su uplne super, vsetko zvladnu lepsie ako dospeli 😵 😵
@arrett ...drzime palceky, nech tripple testy dopadnu na 1* 😀 😀 😀
dnes rano sme mali rozcvicku, vytah zase nejde, tak sme isli s Luckou do obchodu peso...dnes sa uz poriadne nachodila, presla skoro celu dectu sama, len cez prechod cez cestu bola na rukach, v obchode sa vozila v kosiku...uz spi ako dudok, co je unavena..a ja tiez 😉 😉 😉 😉 ..inak kupila som jej pekne knizocky na narodky v lidli ...vola sa to moj prvy slovnik tusim a este nejake zvieratka...
ked uz sme pri zvieratkach.. od vcera mame na "prazdninach" potkanicu Olinku od kamosky...takze skusame zit s domacim maznacikom, je pekna len ten chvost sa mi velmi nepaci 😀 😀 😀 😀 ..nikdy som si nemyslela ze budem mat doma potkana 😵 😵 😵 😵 😵 ..hoci je domaca....je ako skrecok len ovela inteligentnejsia vraj...este ze tu bude len par dni...

mirka907
5. aug 2010

@bibulienka jej takze ste sa rozchodili? super 🙂 ....len sa pouc odo mna a maj oci vsade 😉 ...ja som myslela ze uz sa nam nic podobne nemoze stat, ved mala uz pekne a bez problemov chodi a aha ho.
@janka3.12 dajte sa cim skor dokopy...ja som mala celu noc tiez okolo 38.5 a ked sa tvoj maly citil tak biedne ako ja, tak chudatko male.
Nasi mi zajtra na cely den zoberu malu, manzel ma 16tku tak budem mat cas na seba. Uz sa normalne tesim, no ale co ja budem robit s tolkym volnym casom.

bibulienka
5. aug 2010

@mirka907 .. no chodime tak ze sa drzi za jednu ruku..sama prejde len 2-3 kroky a potom sa zlakne a koniec... ale ma este cas...ved to aj ja za nou vsade beham vsetky rohy mame oblepene, vsetky zasuvky s poistkami, na dverach zabrany proti uzavretiu...a na zemi puzzle skoro v celej izbe...pripadam si ako straznik, stale striehnem co robi a kam lezie.....
@mirka907 ..poriadne si oddychni, prelez cely dne v posteli a citaj tvoje oblubene knizky..treba minut zasoby 😵 😵 😵 ja by som tiez prijala jeden den pre seba.....aj ked Lucka je uzasna, obcas by som si rada oddychla....aj ked ked sme bli s manzelom po dlllhom case sami v kine stale som myslela na to, ci spinka, ci neplace.... neviem ako vydrzim v robote ked bude v jasliach...bude to tazke pre nas obe... 😕

arrett
5. aug 2010

Taaak, vytasila som kozy, natrela canestenom a hrozne to pali. Ach jaj🙂 Doba liečenia 3 týždne. 3 týždne budem chodiť hore bez🙂 Myslite, že môže ten canesten ublížiť babu?? Simonkovi tá masticka nezabera. Natriem mu to a hneď to poiblizuje a zje☹ Neviem čo mám s tým robiť. Bojim sa, aby sa mu to nerozsirilo☹
so Simonkom sme teraz spali 2 hodky🙂 Idem rýchlo niečo variť🙂

mirka907
5. aug 2010

@bibulienka ked tak nad tym rozmyslam, my sme asi ani za ruku nechodili....alebo len minimalne...mala nechcela, sadla si a bolo...to je jednoznacne podla povahy dietata. Inac nedavam Lucke vela a bude behat hore dole. Nam to od prvych samostatnych krokov trvalo asi mesiac. My sme rohy mali oblepene tiez ale mala dovtedy do nich babrala kym to neodlepila. Pre nu to bola hracka na hranie. A inac mala spadla nie na ten bocny roh ale na ten, co je po dlzke. Teraz je poobkladany vankusmi.
Joj a este neurologicka tvrdi ze najidealnejsie pre dieta je ked zacne chodit na rok. Ja som strasne zvedava ci mala nejako neublizila tym svojim klbom. Chystame sa na kontrolu tak snad bude vsetko ok.

uankab
5. aug 2010

ahojte, magdalenka sa dnes postavila k hrosikovi a spravila par krokov !!! normalne presla asi tak 3metre ! no nechapala som, doobeda sme ju totiz chceli odfotit ako pri nom stoji a vzdy si k nemu len klakla a tlacila ho kolenacky 😀
tiez sa zaujima co mam na tanieri, ale nie ze by to chcela jest, skor sa tam pohrabe prstami a potom to dava mne do pusy... a naucila sa davat pusu, je straasne zlata pri tom, olize ma a potom cmukne 😵

@arrett , mozes po canestene kojit, nemusis ho umyvat.. dobre vetraj, to pomaha 😉 .. a co davas simonkovi? vytieras mu nejako pusinku? ma biely povlak v puse, ci nie? mne to svrbenie preslo v priebehu fakt par dni (mozno 3), ale ja som to zachytila este v uuplnom zaciatku (nastastie mi annag poradila co na to dat, vtedy som bola s nou v kontaktne ohladom nadprodukcie)

dufam ze vikinka sa ma uz lepsie, chudatko male... joj take urazy nas asi vsetkych cakaju, na co sa vobec netesim, mne totiz ked vidim krv pride zle, no ked budem sama doma, tak neviem kto bude osetrovat dietatko 😖

arrett
5. aug 2010

@uankab Davam nejaký gel z lekarne, vitamíny a sodu bikarbonu. Prečítala som si jej príspevok na wordpres či ako sa to vola. Nemá celu pusu bielu. Začalo sa to pod hornou perou a teraz pod spodnou. Dúfam, že sa mu to nerozsiri. má tam pár bielych bodiek. No keď papa, tak si ich zotrie a potom to má take červené a asi ho to boli, lebo place pri tím keď je. Po jedle mu to potom povytieram, ale je to náročné dostať sa mu do pusinky. Furt mi berie ruky a keď nezabere tak má kusne s tými 2 zubkami čo má🙂

janka3.12
6. aug 2010

Tak Oliverko uz treti den teplotuje, rano mal 38,7 - chudatko, boli sme u dr. CRP ok, takze virusove, sme bez ATB a musime to vylezat, plus tekutiny a lieky na teplotu, doktorka vravela ze sa moze vysypat, tak cakam ze co. mali sme este sacok na moc, no nic nevycikal za hodinku, tak som mu ho nechala doteraz a uz vycikal, tak este budem musiet doniest dr. moc, pre istotu, ale vravela ze ak je CRP ok nepredpoklada nalez v moci

inac vcera nam urobili rocnu prehliadku aby sme 7.9 nemuseli chodit 😉 takze meriame 81 cm a mame 10kg

arrett presne si pamatam ako som vytierala Oliverkovi pusu genciankou, hotova kovbojka🙂

arrett
6. aug 2010

@janka3.12 Jej, Oliverko je aký veľký chlap😉 Drzime palceky nech je z toho rýchlo vonku:-@

mirka907
6. aug 2010

@janka3.12 mozno nakoniec budete mat 6tu chorobu, kedze si vravela ze aj zubky idu. Ak sa ti v najblizsich 2 dnoch vysype tak je to ono.
Ja som skoncila na antibiotikach....hrdlo total v prdely, uz aj usi chytene, teplota, no jedno parada.
Viki je u nasich tak mozem oddychovat a liecit sa pri vareni a upratovani.
@uankab Viki je OK, nastastie. Uz preslo skoro 48 hodin, tak snad uz sa nic nestane. V nedelu ideme na kontrolu tak uvidime. No caka nas vsetky perne obdobie. Drobci budu vystrajat cim dalej tym viac.

bibulienka
6. aug 2010

@janka3.12 ..tak nech sa rychlo vyliecite...a gratulujem k vyske a vahe..chlap ako sa patri...my ideme na rocnu prehliadku 30.augusta...
@mirka907 ...tak prajem dobre liecenie ale skoda ze to nejde bez varenia a upratovania....
@uankab ...gratulujem k prvym krocikom!

chrenkovae
6. aug 2010

ahojte prvorodičky ja som v 36 tt ale som uplne v pohode nemyslim na to či to bude bolestive alebo nie ja myslim hlavne na malinku nech ju už mam v naruči 🙂

arrett
7. aug 2010

Dobre ranko maminky a tehulky. Ako sa dnes mate? Choroby dufam uz pominuli, urobili sa dalsie krociky a mame pred sebou krasny vikend🙂 Zajtra mame s manzelom druhe vyrocie svadby. Tak sa tesim. Asi pojdeme do podniku, kde sme sa brali na obed🙂 Posielam vam zopar fotiek. Pekny den kocky.

arrett
7. aug 2010

Baby, musím sa Vám pochváliť. Dávam Simonka síce iba 4 dni na nocnik, ale zakaždým mame úspech. Dávam ho zatiaľ iba kakat. Každé ráno ho posadim, sadnem si oproti nemu a robím sa že tlačim. On začne opakovať a hneď sa vykaka. Viete aký je zlatý keď sa snaží má napodobnovat🙂 a potom to na neho príde a kaka. Potom ho strasie, to viem že sa vycura a mame to za sebou. 4 dni sa mi to už takto opakuje. Som na neho taká hrda. Veci ako tap tap a papa sa nechce učiť, ale takéto sa učí raz dva🙂 Dufam, že nám to vydrží🙂 a postupne sa naučí sám pýtať🙂

janka3.12
7. aug 2010

aj Oliverka striasa ked cika🙂.) ti chlapi su asi fakt z jedneho cesta🙂

ta posledna fotka je nadherna

Oli stale teplotuje....dufam ze zajtra to uz bude lepsie, zatial ziaden vysyp

Dnes kedze budeme doma, ideme malovat Olinkovi zvieratka do izby, mame tieto zaves z IKEA: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6010...
tak mu chceme zopar tych zvieratiek zospodu namalovat, amme zatial biele steny, tak nech sa to trocha ozivi🙂 dufam ze sa nam to podari

ivkaivka
7. aug 2010

arrett, janka ma pravdu posledná fotka je úžas...
jani, hadam sa to už zlepší a teploty pominu.
Ja neviem čo sa robí s mojim mliekom, nechápem, kazdym dnom odsajem menej a menej. Chcela som vydrzat do roka, chybaju este dva tyzdne, ale asi sa nepodari. Myslíte,ze tie dva tyzdne co nebudem davat moje mlieko moze nejako ovplyvnit zdravie malej? Ja robim vsetko preto,aby som vydrzala no neviem. .. ☹ ☹ ☹
Mala je super, uz zacina lozit okolo nabytku, ked drzim za ruky tak prejde poriadny kusisko cesty, tak sa tesim 😀
@janka3.12, potom hod foto, ked domalujete

arrett
7. aug 2010

@janka3.12 Ja som zo začiatku vôbec nevedela prečo ho striasa. Som sa na to chcela opýtať aj doktora😀 No nedávno mi mamka vravela že aha, sa vycikal, lebo ho striaslo🙂 tak som si to potom pár krát overila a je to tak🙂 Doktor by na mna asi divne pozeral🙂

janka3.12
7. aug 2010

aj ja som si myslela, co mu ide tazko dole jedlo, alebo slinky....ale mamina presne ked ho videla, aa maly sa vycikal.....nuz maminy clovek neoklame🙂🙂

Ivka to je super ze chodi porpi nabytku, aj Oli chodi ako bocianik...vobec nenaslapuje na patu🙂
sranda ze sa ti mina mliecko, ved odsavas ako dlho a pamatam na zaciatky si odsala kopec mlieka...mozno sa telo "same odstavuje" 😒 Ivka vyvoj imunity uz v druhom polroku je nie odkazany iba na mliecko, zavisi aj ake jedlo jej davas a s akymi alergenmi sa jej telicko stretne, a pokial viem davas si pozor na veci na ktore ta ta pani upozornila takze sa neboj......mliecko je teraz uz svojim zlozenim naozaj "iba" napoj s tukmi a bielkovinami...tych protilatok tak zase az tolko nie je - netrap sa, mala bude ok!

arrett a ako sa ma nas najmladsi clen kolektivu? - ako bojovnik, poslucha?🙂

ivkaivka
7. aug 2010

jani vďaka, ja ho teraz odsajem cca 300 ml za celý deň.
Opať prosím radu, prišli na mňa moje dni, no brutál krče, hodinu som ležala bez pohnutia, musela som zobrať 2 Ibalginy 400, čiže nevim, či mám vynechať len odsávanie popoludní, alebo aj večerné?????????

kwetinnka
7. aug 2010

AAhojte,tak my už mame stvrty zubok..nastastie o týchto dboch sme ani nevedeli.
Dufam ze Viki aj Mirka,ste už v poriadku...mozme mat oblepene co chceme ked spadnu tak sa vzdy udru tam kde nic nemame...proste neviem byt vsade...nasa chodi ako lucka..už ani neche dve ruky už jej staci prst,,,a ked vidi blizko niekoho alebo dvere prejde par krokov aj sama...my ideme do poradne v pondelok...tak uvidme..ci sme už trosku narastli.
Januli dufam ze Oli je už v pohode...najlepsie je ze oni sa vobec netvaria ze by im nieco bolo.
Simonko je sikovny gratulujem....aj my sme na nho hrdy..a kedy budu vysledky?? dufam ze vydu na 1.
UAnkab aj vam gratulujem k novym uspechom...nasa tlaci vsetko co sa da tlacit.
Vcera som bola s kamoskami vonku.bavila som sza...ale asi už starnem...a dnes sme este boli na nakupi v madarsku...malwj som nakupila Hipp tie instantne caje..vysli okolo 2,5E..aj nejake kase..na skusku...A už chrni....som zvedava kedy sa zobudi...
Ivi a kedy si si dala tie ibace.,,a oba naraz??A ja by som to už tragicky nebrala..vydrzala si uzasne dlho....a musis byt vdacna za kazdu kvapku...aj tak je to super

ivkaivka
7. aug 2010

kwetinka, brala som ich asi so 40 min. odstupom. A blahoželám k zúbku, nám už ide šiesty. Prečo myslýš,že stárnes? čo si, más 25,super vek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre