Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
12. feb 2010

u nas mali vyzivy dost...len ludia ich brali hrozne vela... ☹ ☹
my sme dnes spali do pol siestej 🙄 🙄 🙄 🙄 v noci bola hore 3x...
potom pred deviatou nie a nie zaspat, vidno na je ze je unavena.. tak sneh nesneh sup do kocara a zaspala hned...este spi ...som zvedava dokedy..
Mirka...plne rozumiem...ja uz sa teraz bojim ze ked pridem naspat do roboty budem uplne duta... chudaci pacienti 😵 😵 😵

janka3.12
12. feb 2010

baby mne tiez pomaly vyfucuju vedomosti, ked budem robit prve sono, tak si pacient radne dlho polezi🙂 hadam nezaspi🙂

ozaj ste spokojne s Lidl plienkami? rozmyslam ze by som ich skusila....

kwetinka sice sa doporucuje mrkva ale mozes zacat akoukolvek zeleninou...ovocie sa nedoporucuje aby si drobec nezvykol na sladke...takze kludne daj prve co mas🙂 mrkva, zemiak, cukina, tekvica, kalerab, spenat, brokolica, karfiol.... idem cez vikend skusit brokolicu, inak zakazdym chutnam co urobim a musim povedat ze mne🙂 zatial chutila najviac zemiak, mrkva a kalerab - bolo to take sladsie z toho kalerabu...ale maly sa moc neoblizoval aj ked vsetko spapal (cca 180ml)

mirka907
12. feb 2010

Ja som Lidl plienky neskusala...Teraz mam doma Tesco zelene a kupila som huggies premium, lebo tie nam velmi vyhovuju na noc...Pampersky som zrusila uplne. Kym bola Viki mala tak boli fajn, ale teraz sa mi uz nepozdavaju. Prekakala mi ich.
A manzel prisiel z Lidlu s 36 timi vyzivami 😀..mam plnu skrinku ale tipujem ze kym Viki zacne papat ovocie tak ich preriedim, kedze ich mam hrozne rada aj ja.
No a nam dnes zemiak chutil velmi velmi velmi...Skusila som aj cisty aj s mrkvou a zjedla cez 100ml.
V pondelok asi skusim spenat. Uz ste skusali?Ako ste ho pripravili?

ivkaivka
12. feb 2010

kocky, nestiham vas citat, mala dnes vyzaduje Turbo-vela pozornosti,uz nevladzem, no musim aspon super chvalu: SME BEZ ABDUKCNEJ PERINKY. Dnes sme boli na ortopedii, som taka happy a aj puzzle uz mam, no super den,len ten spanok chyba.
No krasne vam papaju, moja maximalne zbodne 60 ml a koniec.

kwetinnka
13. feb 2010

JAnka a brokolicu z obchodu alebo mas bio?? trosku sa brokolice a karfiolu bojim ked je to vsetko tak striekane.Zemiak s mrkvou už jej isiel lepsie.JA jej davam lidl plienky na noc..alebo tesco..s tými som najviac spokojna na noc..a cez den mam happz alebo hagues premium..a moj nazor na pampersky poznate:o))
Jani a co ty robis??na sone?? noo som na tom podobne ako Biba...ale snad to pacienti preziju:o)
Ivka gratulujeme..to je super ze už ju nemusite nosit..pekny vikend dievcata...

mirka907
13. feb 2010

Ivka super...tesim sa velmi ze uz aj vy mate pokoj 🙂 ...my ideme na kontrolu 22heho, taj dufam ze jadierka budu lepsie a ze sa tie uhly nevratili spat...
Dnes sme boli malej dat nausnicky...prepichovali jej uska, joj to bolo kriku..Bola som nastastie v cakarni, lebo mala tak velmi plakala, ze keby som bola pri nej tak im po dierke v jednom usku nedovolim urobit dierku do druheho. Teraz je trosku umrncana, ale ked ma hracky tak je dobre, lebo sa hraje a nemysli na to...Tak dufam ze jej to nezahnisa, drzte palce. A este ma nausnicky z bieleho zlata, tak nech nan nie je alergicka...

uankab
13. feb 2010

Mrika, Magdalneka tiez pri nausnickach plakala, ale nebolo to az take zle... skor protestne kricanie ako plac... myslis ze viac jej vadilo ze ju pevne drzali, neboj ono to neboli... a ja som sa bala davat biele zlato, mame zlte, ale ma vyslovene detske nausnicky, take malicke s margaretkou...
no a trosku nam to hnisalo, asi 2 tyzdne, cistila som to detskym liehom a dal mi tiez framykoin, ale uz ich mame skoro zahojene... 2 dni dozadu sme ich dali dole a ocistili (boli od toho hnisu riadne spinave) a nasadili sme ich zase...
inak dnesne rano, uuplna katastrofa... Magdalenku boleli zubky, prvy budicek 5.30, nakojila som ju a zabuvala, druhy definitivny 7.10 - zobudila sa s krikom, pomasirovala som jej dasienka, dala mliecko bolo lepsie... potom sa mi pokakala ale tak ako este nikdy.. musela som ju celu kupkat, chrbatik mala az po krk spinavy (a to pritom mala cistu plienocku a hned ako sa vykakala som ju sla prebalit), asi ma hnacku chuda... aby toho nebolo malo, za hodinu sa pokakala druhy krat, ale uz to nastastie bolo lepsie... no a teraz spinka, uvidime dokedy...

cristins
13. feb 2010

Ahojky aj ja som prvorodička tiež sa dosť bojím...stále som na nete a pozerám sa porod nuž uvidíme čo nás čaká:DDD

janka3.12
13. feb 2010

cristins radsej si to nepozeraj🙂 moze to byt uplne odlisne🙂

kwetinka kupila som brokolicu v kauflande, vlastne tam kupujem celu zeleninu okrem zemiakov...ja sa brokolice skor bojim kvoli nafukovaniu...nuz nedam jej vela, dam gro zemiackov a mrky, dnes sme ptidali cukinu, tak brokolica dojde na rad az v strede tyzdna

kwetinka pracujem ako radiolog na rentgene uz vyse dvoch rokov, sono mamografie, CT a klasicke rtg, poisujeme a trapime sa🙂 juj ae uz mi to chyba....keby som nedochadzala sla by som na polovicny uvazok, ale kedze dochadzam neoplatilo by sami to:( ale zda sa ze sme nasli opatrovatelku...ked pominie sneh chcem sa s nou osobne stretnut tak uvidim aky z nej budem mat pocit, zatial mam dobry.)

bibulienka
13. feb 2010

brokolica je fajn...Lucku brusko neboli... len keby sa jej chcelo viac spinkat...
cristins...drzim palce na porod... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
no uvidime vpiatok ako s nausnicami...som zvedava...
ivkaivka...gratulujeme.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
a ako na ten spenat???? poradte...

uankab
13. feb 2010

criarina- nic na webe nepozeraj, iba sa vystrasis.. ja som si pozrela jedno video, videla som ako tam pocas porodu nastrihli mamicku a mala som dost... kazdy porod je individualny a neboj zvladnes ho... a ked budes drzat svoje babatko v naruci, tak nanho okamzite zabudnes 😉 ... a ver mi, v konecnom dosledku pocas samotneho porodu budes tu bolest vnimat uuplne inak, ako si to predstavujes teraz... poznas to sama, nic nie je take zle ako to na prvy pohlad vyzera 😉
bibi, ja by som spenat len uvarila vo vode a rozmixovala... alebo tie listy len spar, podla toho ako pripravujes papanie...

arrett
13. feb 2010

Uankab
no to video som videla aj ja. V momente som to vypla!! Bolo to niečo hrozne. V skutočnosti je pôrod kraaasny 🙂 Nastrih som ani necitila a na sitie mi dali injekciu, takze pohodicka. Ja by som kľudne mohla rodiť každý mesiac🙂

cristins
nemaj strach. Pôrod boli, ale je to asi tá najkrajsia bolesť na svete🙂 a to prilozenie babatka je neopisatelne keaasne. Garantujem ti, že v momente na všetko zabudnes a budeš už len čakať kedy ti prinesú drobceka a na pôrod budeš už len spomínať. Držím palce, nech máš z neho krásne spomienky.

ivkaivka
13. feb 2010

mirka, my sme davalai ocny framikoin na uska a nezahnisali. No ale mala je hrdinka, uz to ma za sebou, mna tiez vyhnali do cakarne a ked som sa vratila, mala uz neplackala, len ta krv...ble
To aj vcera jej na gastre brali z hlavicky krv, mna poslali prec,no viete ako strasne plakala, az mi trhalo srdce a ked prili po mna, ze ju mozem zobrat, normalne na tom stole obrovsky krvavy flak, skaredo som pozrela na sestricku, ze co jej to robili, len mykla plecami, krv jej musela strasne tiect a dnes ma na hlavinke modrinu, chudatko moje. Co vsetko musia vytrpiet tie nase deturence.
Uankab, mi sme tiez dnes hore od siedmej a cez den mi pospala 2 hodky,bola som uplne mimo, ze som si isla lahnut aj ja, takze dnes sa upratovanie nekonalo.

Jani, u nas brokolka v pohode, mam pocit, ze jej najviac chuti. Dnes sme opat strasne bojovali, nechcela vobec otvorit pusu. Len ked chcela si tam dat hracku, tak som rychlo supla lyzicku. Tak ma to prestalo bavit a dala som jej do pusy moj prst, krasne otvorila, tak som opat rychlo supla lyzicku. Ked som to robila bez prsta odmietala otvorit ustocka, tak cele krmenie bolo o tom, ze najprv moj palec a potom lyzicka a ta potvorka krasne spapala 90 ml a vobec neplula. No je to normalne, ze lyzicku nie, ale s mojim prstom ano? Ja neviem ako inac ju nakrmit. A este za tym vypila 75 ml mliecka, takze hladna urcite bola. Nemoze mat nejaky,ja neviem ..stres z lyzicky, ci co, inac sa s nou velmi rada hra, len to papanie je umucenie.

Preco ste tak dlho cakali s nausnickami? Bibus, ani vy nemate este? Nam sestricka po tusim 2 mes. vravela, ze uz davno mali byt, ze cim skor tym lepsie a menej boli.

cristins, maju pravdu, nepozeraj, ja som pozerala a takmer som odpadla. Porod je o inom, bolesti aspon u mna dost hnusne, pred koncom som mala pocit, ze zamdlievam, ze som nejako mimo a vseto sa deje okolo mna... no ked malu vytiahli, no pocit na nezaplatenie, juj normalne by som si to isla zopakovat, ako mozem poradit, nedavaj si ani epiduralku, nie je to az take hrozne, sice asi u kazdeho inac, ja som najprv chcela, no odhovorili ma a nelutujem. Porod je fakt uzasna vec. Mne aj lekar povedal, je to tazke, bude vas to boliet, nebudete vladat, no musite to zvladnut ako kazda. Tak sa drz a daj vediet.

janka3.12
14. feb 2010

ja som si tiez epidural dala az ked mi povedali ze mi idu dat vyvolavacku na kontrakcie, dovtedy sa tie bolesti dali zvladnut a predychat...nakoniec som bola s epi spokojna....ale keby to islo v poho bez vyvolavacky tiez neviem ci by som si ju dala alebo nie...to je tazko radit, kazdy sa rozhodne sam v danej chvili🙂

ivuska mrzi ma kolko trapenia Olivinka uz zazila, je to hrdinka tejto temy🙂 a gratulujem ze uz nemate perinku🙂
nevadi ze si pomahas prstom...vobec, nasla si si sposob, ona je s nim spokojna, tak je dobre, pokracuj, mozno casom bude stacit len lyzicka....a mozno ju to bude bavit az ked sa bude krmit s lyzickou sama🙂 ktovie...hlavne je ze sa napapala

uz sa tesim ked bude maly sediet a budem ho krmit v stolicke, lebo zatial ju este nemame a krmit ho v kresielku, kde sa hojda sam nozickou (normalne sa sam odpichuje jednou nohou a druhou kopka aby sa hojdal.)/ je kovbojka🙂 tak sa tesim na stolicku, hadam sa nam podari tento tyzden

uankab
14. feb 2010

ivka, a preco ste boli vcera na gastre? na co vam brali krv? ked som ja hovorila doktorke ze mam podozrenie na BKM, tak mi povedala ze nemam teraz jest mliecne vyrobky, o nejaky mesiac-dva ich zaradit a uvidim co to spravi... tuto male deticky takto veru netyraju, vraj tie vysledky su tak ci tak nepresne a deticky z toho vyrastu - teda aspon dufam... ja by som to tiez nevydrzala, keby mi dietatko plakalo a videla som ako ho tyraju... strasne... verim ti veru ze ti srdiecko trhalo...
nam z usiek krv asi velmi netiekla, teda tiez ma poslali von do cakarne, svetrik co mala obleceny bol malinko spinavy, ale nic hrozne... asi len dve kvapky tam boli, skor to bolo suchnute ako spadnute priamo na to...

inak nemyslis ze Olivinka nie je este na papanie pripravena? podla mna ju zbytocne nenut, jasne ked ste si nasli sposob tak je to ok, len aby si jej to papanie nesprotivila... akurat vcera som citala clanky od annag a tam pise, ze niektore deticky zacnu papat az v 8 mesiacoch... vraj minimalne tyzden trva, pokial si zvyknu na kazdu novu chut a ked nechcu papat, tak mas nechat nech sa v tom ona prstekmi pobabre a sama si ich olizne.. ja viem ze to bude potom spinave vsetko 😅 ... uvidime ako nasa Magdalenka, tak je expert v xichtikoch 😀
inak som dnes mala budicek o 5.30, prebalili sme, chvilku sa pohrala, potom som ju nakojila este a zabuvala a spinkala do 8.30... a teraz mi bojkotuje doobednajsie spinkanie, uz sa o to pokusam aspon hodinku, je v postielke a hra sa s mackom...

ja som epidural najskor vobec nechcela, predstava ihly v mojom chrbte ma striasa, ale nakoniec som si ju po 10 hodinach porodu nechala pichnut, ked som zacala mat neznesitelne bolesti... dali mi ju ale slabu, takze som citila aj kontry aj ten strasny tlak, cize som mohla pomahat aj pri tlaceni (von som ju tlacila skoro 2 hodiny 😖 )

ivkaivka
14. feb 2010

jani vdaka. NO zatial palec zabera, teraz spapala 40 ml mrkvicky a popoludni este hadam dopapa.
Uankab, ked mala mala asi mesiac, tak mala koliky a ta nasa mudra okrem sab-simplexu nas poslala na gastro a vies nase zdravotnictvo, za kazdeho pacienta peniazky, tak ze chodit kazdy mesiac, no ak uz teraz budu dobre vysledky tak sa na to vybodnem. Mala ma vraj nejake zvysene pecenove testy (z koliky, nakoniec pecen), ale vraj je to normalne, lebo je dojcena, no pre kazdy pripad, nam tresla Flavobion 2x denne stvrt tabletky, to uz ako mesacnemu babatku a tie tab.sa maju brat od 5 rokov tusim, tak som sa po mesiaci na to vyprdla, lebo testy potom boli dobre...na dalsej kontrole mala strasne plakala, co podla mna ma tiez vplyv na krvne vysledky-stres, nervozita, unava...no hodnoty vyssie, ale na dojcenie je to dobre, ale opat tabl. tak som sa fakt na to vykaslala a ked teraz povie to iste, tak bye-bye, koncim, ved keby obvodna nas tam neposlala, tak sa nic nedeje, babo krasne rastie,pribera, je usmiate, to len nase zdravotnictvo.
Vies, ked dam jej malicek, tak krasne papa, nic nevypluvne, tak neviem, vraj cim neskor sa zacne, tak tym horsie sa deti prisposobia. Ona len potvorka nechce na lyzicku otvorit pusinu, no s prstom v pohode, dam jej do pusy papanie, klokta ho, smeje sa, vyska, tak nema z toho stres, ked uz nechce, zacne mrncat, alebo vypluvat a ja v tedy koncim. Tak uvidime co dalej, zatial jej to tak vyhovuje.
Tak ja som mala rychlejsi porod, o 22.00 sme boli v porodke a o 00.20 sa mala narodila, tak asi preto nie som za epi. ak by to trvalo dlhsie, tak neviem, neviem.
Moja dnes vstala o 04.30 s tym, ze je vyspata a mama pod sa salit, pritom mi zaspala tesne pred polnocou, tak som sa s nou musela bavkat do 06.00, stiahla 150ml a spinkala do osmej, potom prisiel muz z nocnej, normalne ju zobral, nech si pospim ale, vstala som o pol deviatej. Ale teraz si idem hodit slofika. Tak dobru noc.

bibulienka
14. feb 2010

ivkaivka..este nemame nausnicky..ale uz sa chystame... nemyslim si ze mensie deti to menej boli... aj malinke deticky vnimaju bolest intenzivne tak isto ako dospeli.... v piatok ideme do poradne tak sa dohodnem so sestrickou... juj.. mna budu musiet zavriet niekam kde to bude zvukotesne... 😵 😵 😵

janka3.12
15. feb 2010

a hlavne ta budu musiet zamknut🙂 robim si srandu samozrejme, mne satcilo ockovanie a uz sa mi slzy tlacili do oci, ach jaj

ivka neptrap sa pre papania, dojcene detcky zvynu zacat papat od ukonceneho 6. mes....mozo ju mliecko zatial natolko nasyti ze nema potrebu papat nieco nove.) zatial jej nedavaj dopapat poobede...ak ti za zeleninkou vypije mliecko nemusis jej dat zbytok dojest...nechaj ju nech si sama urci mnozstvo, pomaly si na to zvykne uvidis, ved je to mala sikulka🙂

s tou krvickou, minule som kdesi citala ze celiakia sa da zistit /teda podozrenie/ z klasickeho krv. obrazu, mozno preto jej doporucili odber, ked mala tie koliky...ake je to uz teraz vporiadku a nema koliky, tak sa otvorene porozpravaj s lekarkou alebo tym gastroenterologom ze kvoli comu a ako casto jej chcu robit kontroly...flavobion su len v podstate vitaminy a latky podporujuce cinnost pecene a jej ochranu, nie je to ziaden liek....ale ak je az od 5.rokov nechapem preco ti to nakazala, mozno by bolo dobre poobzerat sa po inej lekarke

mirka907
15. feb 2010

jaj dnesna noc uplna katastrofa...viac menej som bola celu noc hore..Prvy spanok po kupani dala len dve hodiny a potom vstavala kazdu hodinu, hodinu a pol ...a od pol3 do 4:15 bola hore uplne..a tu chvilku co spala tak celu dobu mrncala zo spanku..
Tak neviem co to ma znamenat...ci ju brusko trapi ci co...ale posledne dva dni kaka aj 3-4krat za den, takze pochybujem...
Mamka vcera malej urobila zemiak s mrkvou dost husty....pomixovala to ale vyliala predtym vodu, v ktorej sa to varilo, tak mozno ju to upchalo...
Nam zeleninka chuti ozaj velmi...Dnes ideme na spenat, ale mame hotovy od Hami tak som zvedava...

ivkaivka
15. feb 2010

no my sme mali vcera cirkus. Doteraz mala kakala v pohode, ani tlacit nemusela, no co davame stravu, vcera to bol des. Chudinka nevedela co robit. Neskutocne revala, popritom tlacila, stolica husta...no asi 10 min.doslova kvicala, masirovali sme brusko, cvicili nozickami, ale ta stolica nebola uplne tvrda,bola taka tuhsia kasovita, len mala nevedela co robit, kedze taketo problemy nemala a rano opat. Takmer celu noc mi nic nechcela papat a rano sa zobudila s placom, no nakoniec sa rano pekne vykakala a bolo fajn. Dufam, ze je to len tym, ze nevie co so sebou a bude lepsie.
Jani vysledky budu dnes, tak uvidime.

bibulienka
15. feb 2010

noc bola v pohode len skoda ze nas milacik sa o pol piatej rozhodol ze je rano... a spat ani za svet...zaspala az o stvrt na devat aj to len na pol hodinu...napisem do snivajte s nami nech mi daruju 8 hod neprerusovaneho spanku...ale hadam ked uz bude vacsia bude lepsie..hovorim si to stale ale zatila mi to moc nepomaha... 😵 😵 😵

uankab
15. feb 2010

ahojte, tak nasa noc bola dost nafigu, magdalenka sa velmi casto budila... problem je ze odkedy sa naucila otacat, tak po kojeni ju dam na chrbatik a zachvilku sa pretoci na brusko, ale rucicku su nevytiahne spod seba.. a potom sa podla mna budi na to ze ju boli... uz som jej ju skusala vytiahnut ked spinkala, ale na to sa mi zobudila a bolo po spanku... tak fakt neviem co robit 😖
no a vcera ma zasa vytocila svokra 😠 .. manzel s nou volal a povedal jej ze drzim dietu kvoli tomu ekzemiku a ze sa to pekne zlepsuje... no a ona mala potom 10min monolog o tom, ze to nesmiem, a ze co potom chuda dieta bude jest, a to sa tak urcite nerobi, ved nech jej robia testy a do MM do neprechadza (pomaly v zmysle ze ak hej, tak nech prestanem kojit)... atd.. ako keby som drzala dietu kvoli tomu ze chcem schudnut a tym tyrala dieta a nedala jej dostatok zivin... no skoro ma ohlo 😠 .. a to by prave ona ako celiaticka mala vediet ake je neprijemne, ked pokozka svrbi, je zapalena a pod... no ale podla nej malicke deticky to urcite nemaju a zasa je to nieco co som si vymyslela... no co dodat...
Magdalenka mi spala dnes len 20min, pocas kojenia, vcera doobeda nespala vobec.. 😖

janka3.12
15. feb 2010

nuz my mame desny den🙂 rano zaspal na 17 min, potom v kociari spal 2 hod, ale z toho sme boli hodinu a pol vonku...a teraz place a vyvreskuje asi pol hodku, sucha si oci, ale nie a nie zaspat...tak som ho nechala tak nech si place v kresielku....a uz plac presiel do blabotania a oblizuje si pancusky a cmula si nohy...no chapete? aspon ze v noci spi...
manzelovi poviem ze ak bude chciet druhe babo nech ide po polroku na rodicovsku dovolenku on🙂🙂🙂

mirka907
15. feb 2010

janka aj u nas katastrofa den...ked nespi, tak je strasne umrncana...uz ju dnes stihlo aj paradne prehnat...
neskutocne sa tesim na noc 😝

bibulienka
15. feb 2010

ahojte... tak Lucka spala za cely den dokopy hodinu... aj v kociku to vyzeralo slubne a pokakala sa takze spanok nikde-prala som komplet vsetko co mala na sebe aj Lucku (tu v umyvadle)...a pritom mala 4 plienku(davam jej ked ideme von)..inak aj van sa zda ze babatka horsie kakaju ked papaju tuhu stravu???? 😨 😨 😨 😨 😨

mirka907
15. feb 2010

No ja neviem posudit, lebo mala dava tiche prdy ako to ja volam...nikdy neviem kedy to na nu prislo, vzdy ma omraci smrad alebo flak od zadku az po krk...Ale je pravda, ze vzdy predtym ako najdem plnu plienku dost nervaci a mrnci, takze asi jej to ide horsie..Co ma ale sokuje je mnozstvo...dnes uz 3krat a vzdy kompletka...

mirka907
15. feb 2010

Opravujem: 4krat...prave som ju musela ist prebalit....

ivkaivka
15. feb 2010

uankab, nic si zo svokry nerob, ja som sa toho napocuvala az-az, aj som mala nakazane prestat kojit...no co uz s nami matkami tyrankami...hlavne, ze nase svokricky chcu nasim bambulkam len to naj 😒
No asi je nieco vo vzduchu, ani moja nespi cely den, je umrnacna az-az, ani sa velmi neusmieva, nechce mlieko, tuhu stravu som vzdala, pockam 2 dni a potom skusim opat.
Dnes sme boli na rehabke a na chodbe druha sestricka vysvetlovala jednej mamicke, ze po ockovani proti obrne... sa nesmie 10 dni cvicit. Ja som malu objednavala, v den ockovania u druhej, s tym ,ze sme po ockvoani a ona nam nadala termin o 5 dni. Dnes som sa jej na to opytala, ze som pocula, tak ona na to, no sak ste s nou az tak necvicili, ci hej? Myslela som, ze ma vystrie a tak mi povedala, ze keby nieco, uz by sa to prejavilo. NOrmalne sa mi chcelo plakat, ako jedna hnusoba moze ohrozit moje dieta. Myslite, ze sa uz teraz nemoze nic stat? Po ockovani sme uz 2 tyzdne, no dnes ma cely den boli zaludok, malu len sledujem..no fakt mi je nanic, krava jedna, normalne som mala chut jej vytrhat vlasy.

mirka907
16. feb 2010

No my dnes pokracujeme vo vcerajsom trende...umrncana, nechce spat, proste "nadhera".

janka3.12
16. feb 2010

ivuska neboj bude dobre....ale asi by som tu babiznu oplula🙂 samozrejme metaforicky, fakt radost

Oli dnes vstal o piatej o siestej zaspal na hodinku a teraz zase drichme, vypil minumim, iba nejakych 70 ml...tak neviem, dvakrat uz kakal....

s tym kakanim je to fakt kovbojka, predtym kakal vzdy rano, teraz odkedy prikrmujeme aj dvakrat trikrat za den🙂 a tuhsie....tazkosti nema, snazim sa donho dostat cajik, ale vypijem max. 50 ml za den, lebo ked nie je hladny, nepije a ked je hladny a zisti ze je to caj a nie mlieko otrci papulku a dovi dopo🙂

miruska nemozu jej ist zubky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre