Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
16. feb 2010

inac uz teraz som zvedava aji mu bude chutit masko, za dva tyzdne....a skusim mu davat potom okrem ovocneho prikrmu doobeda aj nejaku šťavu, tak som zvedava či mu bude chutiť viacej ako čajik

inač začala som dnes používať na zarábanie UM normálnu vodu a nie dojčenskú, hádam mu nebude robiť problém /veď čajík mu od narodenia robím v normálnej/

mirka907
16. feb 2010

Janka ja neviem...nechcem vsetko zvalovat na zuby, ale rada by som nasla pricinu ze co jej je...Akoze pred chvilkou som ju po hodine uspala a po 7 minutach neskutocny rev. Vcera vecer spala uz o 19:45 ale najprv odmietla mlieko...a zas bola o pol 3 asi hodinu hore a vstavala v noci 3 krat.
Ja zatial davam kojenecku vodu, aj na caj aj na jedlo.

bibulienka
16. feb 2010

dobre ranko...my sme sa dnes konecne trochu vyspali...zaspala o pol deviatej, jedla o stvrt na tri, potom o piatej a s nejakymi prestavkami sme spinkali este do pol osmej... a teraz zaspava...
dnes objavila obal z vlhcenych utierok na zadocek...naj hracka...
ja tiez pouzivam kojenecku vodu na vsetko

ivkaivka
16. feb 2010

jani, myslis, ze keby nieco uz by sa to prejavilo?
Mirka, moja je od rana neznesitelna. Uz druhu noc zaspala okolo polnoci a len na rukach, reve jak diva, nevie co so sebou. Rano vstala a kolotoc na novo. Uz som nervozna aj ja, hracky ju nebavia, kresielko ju nebavi, hradzicky deto... dam jej hrkalku, normalne s takymi nervami ju smari a reve.
Nechce ani papat, dnes ma vypite len 100 ml co inokedy ma hned po polnoci. neviem, ale zubky to asi este nebudu.
Ja tiez pouzivam len kojenecku vodu, aj ked som robila prikrm. NO ten som uz vzdala, pockam asi tyzden a skusim opat, dnes rano mi uz nechcela na lyzicku ani vigantol.

ivkaivka
16. feb 2010

tak mi to nedalo s volala som tej setricke, co hovorila na chodbe o tom ockovani, tak ze sa nemusim bat, ze to by bola bezprostredne po cviceni- zastava dychu, triaska, krce...ze teraz je to uz bezpredmetne. Vraj su aj mamicky, co babatka kupu, to by sa tiez nemalo aspon 3 dni, chodia plavat, cvicit na fit-loptach a to by sa tiez nemalo.
No pre kazdy pripad som este malu objedna na neurologicke vysetrenie (bud. utorok) a tam by jej urcite mali zistit, keby bolo nieco zle, nemyslite??? Ved ked jej urobi sono hlavicky, tak by mu ukazalo, ze sa nieco deje, nie?

celin
16. feb 2010

ahojte, asi idu vsetkym zubky. kubko uz ma 4 zuby a vyzera ze sa mu prerezavaju ocne. doteraz bol cez den v pohode, posledne 3 dni je cez den umrncany a v noci sa zlepsil, papa kazde 3 hod a medzitym sa nebudi. no neviem kedy vydrzi celu noc.
my sme boli dnes u neurologa a dopadli sme dobre, vsetko ako ma byt a ci budeme chodit cvicit sa mame dohodnut na rehab. tam nam povedali ze bude treba kym zacne chodit kvoli tej jamke na hrudniku, tak neviem. ivka preco sa bojis ? kvoli cviceniu po ockovani ? ja som tu na fore o vojtovke citala ze niekto necvici 3 dni po ockovani a niekto 10. tak asi by to nemalo byt az take hrozne. a to kupanie, nam lekarka vobec nepovedala ze nekupat, tak my sme nekupali iba 1 den.
ja pouzivam obcas filtrovanu vodu z vodovodu a obcas lucku.

janka3.12
17. feb 2010

celin par zubkov by si mohla pozicat🙂 Kubko je sikulka🙂

ivuska sonom sa mozu zistit len urcite veci, su dalsie vysetrenie zase na ine veci....a co akoze by mali zistit, neboj mala je urcite vporiadku...ci myslis nasledkom toho ockovania? ked su to uz dva tyzdne tak by som sa nebala....na neurologii jej pozru klinickym vys. reflexy ako reaguje ako sa hybe a dviha, bude dobre uvidis.

arrett
17. feb 2010

Dnes v noci som išla o pól jednej kojit. Môj Manzel vstal, vzal si veci, išiel na zachod, umyl zuby a začal sa obliekať. Prídem za ním do kupelne že čo robí a on mi na to ze čo čo, idem do prace🙂 a ja že o pól jednej? A on či mi nesibe veď je 5. Hehehe.. Chudacik. Musel sa povyzluekat a spať. Keby že ho nezastavim, tak pracuje od noci🙂)) ach jaj.
Ivka neboj nič. Všetko bude dobre. Podľa mna by sa to už prejavilo tak ako ti povedali. Pokial je mala hráva a usmievava je všetko v poiadku🙂)

mirka907
17. feb 2010

Ivka ja som malu po ockovani aj kupala. Ockovali ju o 3tej a o 7mej som ju normalne supla do vane. Pytala som sa pediatricky a ta povedala, ze nevidi dovod preco by som ju nemohla kupat ak je na to mala zvyknuta. Len treba davat pozor aby bola miestnost vyhriata atd...no ale ved to robime vzdy nie?🙂 No a samozrejme ak by mala teplotu, tak tiez by som nekupala...
Celin tak vy ste uz aky zubati?Kubkovi rastu zuby asi za vsetky deticky z tejto temy.
Janka ako voda z vodovodu?
No my pokracujeme v style niekolko hnaciek za den, takze ja budem zatial davat lucku kym sa to neustali...Nastastie ma mala rada cajik, tak ten do nej pre istotu lejem, aby nebola dehydrovana...

mirka907
17. feb 2010

Neviete mi povedat, ci v KIKE maju detske maxi nalepky na stenu? Alebo poradit nejaky internetovy obchod kde ich maju a mate s nim dobre skusenosti? Chcela by som nejak detsky prirodny motiv...Napr. strom s domcekom, zvieratkami atd...

janka3.12
17. feb 2010

miruska skus na mimibazare - daj si do vyhľadavaca ART SABLONY......len akurat dnes sa uploaduje stranka🙂

miruska voda z vodovodu okidoki, ziadna zmena🙂

ozaj napadlo mi ze ked ti mala tak casto hnackuje /teda hnackou sa mysli viac ako 5 stolic denne/ tak ci jej netreba rehydratacny roztok s mineralmi - KULISEK, skus radsej zavolat svojej lekarke

janka3.12
17. feb 2010

alebo v mimibazare som nasla kedysi, ked si das do vyhladavaca nalepka na stenu, novy tovar, tak ti vyhodi ponuky

bibulienka
17. feb 2010

ahojte, zase mame za sebou krasne prespinkanu noc... uz sa mi tozacina pacit, vstala len o pol druhej a siestej na kojenie a inak spala do pol osmej... ale asi si uz vytvorila rezim dvoch spankov denne...a zase sa presunula na druhy koniec puzzle...idem ju priniest spat...velmi sa jej to paci....
ivka...neboj mala bude oK, mozno jej uz pojdu tie vysnivane zubky preto je umrncana...
mirka na mimibazare najdes vsetko....fakt... dostali ste z tesca tu "kuponovu knizku"???? na oblecenie a kasicky su tam zlavy...mozno sa bude hodit.....
mozem spustit malu anketu???
ake plienky sa vam osvedcili na den a ake na noc??? dakujem za odpovede.... 😵 😵 😵 😵 😵

uankab
17. feb 2010

ahojte, mirka mi tiez hnackujeme, vcera 4x, je to zo zubkov... taktiez mame vyhodenu ritku... noc nebola bohvieco, budicek rano 5.15 s velkym krikom, odvtedy spala len 20min 😖 .. ja som strasne unavena a vystavena, este som sa zobudila aj rano o 4, ked manzel vstaval do prace, ako keby mi nestacila Magdalenka... no co uz... rano som masirovala dasienka a spodny zubok sa uz prerezava, este ho nie je volnym okom vidiet ale uz som citila velmi ostre hrany, myslim ze cast uz je aj malinko vonku...
ivka neboj, ja som malinku tiez po ockovani kupala (nikto mi nepovedal ze by som nemala 😲 )...

uankab
17. feb 2010

bibi my pouzivame na noc huggies super dry a na den latkovky, alebo huggies natural fit.. obidve su s mackom pu (u nas sa tusim predavaju ako premium).. ked sme boli doma a kupili nam huggies clasis, tak tie sme prekakali jedna radost, podobne fialove tesco plienky... musim uz ist, malinka protestuje v postielke..

mirka907
17. feb 2010

No my tak 3-4 krat denne a ritka tiez vyhodena co u nas nie je zvykom..Spodne zubky uz citim, na jednom je ostra biela bodka ale u nas to je tak uz velmi dlho..Je mozne, aby sa prerezavali takt priserne dlho?Viac ako dva mesiace?Lebo ja uz to vsetko zubom nechcem priradovat...

uankab
17. feb 2010

mirka, my sme na tom podobne... zubky sa prerezavaju pomaly, a kludne to moze trvat aj 2-3 mesiace... oni totiz chvilku rastu, potom zase nic a tak dookola... my mame tiez obvykle ritku peknu ... a my dnes k tomu este taak grckame, ze ju musim ist celu prezliect...

arrett
17. feb 2010

Walldesing.sk - Mirka
my to mame tu v Senci, včera som tam bola akurát pozrieť🙂

arrett
17. feb 2010

Walldesign.sk prehodila som posledné pismenka

ivkaivka
17. feb 2010

aj my mame vyhodenu ritku, davam jej na nu kalciovu mast a uz sa to krasne zlepsuje, no pred 2 dnami to bol brutal ,pricom prave oblast plienky bola vzdy nadherna. No nech uz tie zubky sa vyderu von, vsetkym nasim babatkam.
Vdaka za povzbudenie. Mala vyzera byt o.k. Jani, minule na neurologii jej robil aj sono hlavicky, plus reflexy, vzetko bolo dobre, tak verim, ze bude aj bud.tyzden.

celin
17. feb 2010

aj kubko kakal tak 4x za den ked sa prerezavali zubky, davala som papmpers a vzdy prekakal. tiez mal uplne cervenu ritku, davala som na noc nivea SOS krem a pomahalo.
my davame pampersky a na noc sleep & play. rada davam ekologicke plienky z DM. zatial som neskusala ine. len huggies ked bol maly a mal trosku vyhadzane brusko.
kubko uz ma prerezavanie 4 zubkov za sebou, ale niekedy mi chyba ten jeho bezzuby usmev. uz vyzera starsi so zubkami. boze ako rychlo to leti.

bibulienka
17. feb 2010

my este zuby ziadne.... som zvedava...
plienky...pytam sa preto ze ja davam teraz cez den pamp.sleep and play a zda sa mi ze su rychlo precikane, na noc pouzivam huggies premium tie sa mi najviac osvedcili... a ake tu tie z dm???
mala som aj zelene tesco a boli celkom fajn...

celin
17. feb 2010

neviem ako sa volaju, maju bledy obal , je ja nich po nemecky pisane ze su ekologicke. na pohmat sa mi zdaju tvrde, ako recyklovany papier, ale kubkovi nevadia a ani ich este neprecikal, davam ich ale len cez den. citala som ze eko plienky nie su chemicky bielene a su nezavadne ako pre dieta tak pre prirodu tak mam z toho dobre pocit 🙂 a mozem ich spalit v krbe tak nemame tolko smeti. teraz som ich dolhsiu dobu nemala, ale v piatok ideme do prievidze a chcem skocit do dm ich kupit.
ja chcem skusit tesco plienky, zevraj su dobre na noc a su aj lacnejsie. jeden nas znamy si ich nevie vynachvalit a synovec sa z nich strasne vyhadzal. tak uvidime ako zareaguje kubko.

mirka907
17. feb 2010

Arret vdaka, pozrela som ten walldesign.sk a moze byt..Este nie som rozhodnuta, ktoru nalepku chcem. Zatial len sondujem...Koberec som uz vybrala, tak ked bude doma, budem vyberat co sa k nemu hodi...
Biba ja som sleep&play zrusila...S narastajucou vahou Viki sa mi zdaju cim dalej tym tensie... 😉Ale huggies premium na noc pouzivame aj my a su perfektne.
Inac Ivka k tomu vasmu jedeniu ma napadlo...skusili sa dat malej nieco kupovane?Ja som vcera a predvcerom davala spenat so zemiakom v sklicku a malej hrozne chutil. Vcera uz po nom nechcela ani mlieko, ale po hodine som jej predsa dala aby aspon do tych 6tich mesiacov mala kazdu davku mliecka. No dnes som jej dala doma urobeny a teda velky uspech nemal.
Teraz neviem ci zajtra dat karfiol alebo brokolicu. Mamu kupene aj jedno aj druhe uz len k tomu zajtra dorobim zemiak.

arrett
17. feb 2010

Baby, môžem cvičiť keď kojim??? Musím niečo so sebou robiť. Mám riadnu nadvahu po pôrode☹

bibulienka
17. feb 2010

mozes ale s mierou... lebo ked budes cvicit velmi aktivne bude sa ti vo svaloch tvorit kys.mliečna a tvoje MM nebude malému chutit lebo bude kysle.... 😉

janka3.12
17. feb 2010

celin ak chces kuspit tie lepsie tesco plienky tak nie su lacne, stoja tolko za 1ks plienky ako trebars pampers...

bibi my mame na noc aj cez den pampers active play 7-12kg, v noci maly totiz velmi necika a cez den ho tak raz za 3 hodky prebalim....to zeby sa precikal sa mi stalo len pri tesco plienkach aj to len raz...takze mne sa osvedcili aj pampers aj tesco

mirka907
17. feb 2010

Jeej baby mala sa mi prave niekolkokrat postavila na 4 ...a potom so sebou paradne buchla o zem 😀

uankab
17. feb 2010

baby, my dnes skoro voobec nespime... malinka je umrncana, aj by spala ale vzdy sa po chvilke zobudi s placom... katastrofa... 😖
my sme pampers vzdy prekakali, takze eee co sa ich tyka... skusali sme sice len newborn velkosti, ale stacilo mi...
arret, cvicit mozes, ale s mierou 😉 ... a odporuca sa aspon hodinu po cviceni nekojit, a to prave kvoli chuti mliecka... aku velkost plienociek pouzivate? my stale trojky...
inak uz drzim 8 dni tu HA dietu a ekzemik stale je, celkom cervene to zasa dnes mala.. tak ja neviem 😖

mirka907
17. feb 2010

Uankab my sme mali taky den vcera. Dnes je to uplny opak...Takze tipujem ze u nas to zubky nie su, vcera len zrejme mala zly den a to prehananie bude reakcia na tuhu stravu. Kedze vy tuhu este nejete a vidis ze su dasienka ine, tak to u Vas budu tie hnusne zuby..Asi treba len vydrzat.
Baby mam doma skvelu pomocku na umyvanie podlahy....Mala uz povytierala polku obyvacky, tolko sa otaca. Puzzle je nam uz uplne nanic. Som zvedava co to bude, ked zacne lozit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre