Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
25. mar 2010

no tak Lucka dnes bola hore v noci resp. az nadranom...1x sa zobudila o 4,20.... nechapala som....
dnes zase skusim masko, som zvedava....inak ja robim napr.obcas ovocie tak ze podusim jablcko alebo slivku a hrusku a necham to take riedne -potom prisypem ryzovu nemliecku kasu a Lucka sa az za usami oblizuje...
inak viete co je nova hracka... Kwetinka tie basnicky na plavanie som dala zalaminovat a s tym sa hrame, spievame a tapkame, tancujeme a obcas ich aj ochutnavame...aspon sa neznicia... 😵 😵 ..inak ja masko mam v mraznicke a vzdy varim cerstve...
janka Oli je sympatak...takeho Ikea psika mame aj my..obcas sluzi ako vankusik na opretie...
uankab...drzim palce aby ste boli OK....
Mirka to poznam na MMB som minula doossst peniazkov..ale vsetko co som nakupila som potrebovala.... 😵 😵 😵 a niekedy je to dost lacnejsie...

janka3.12
25. mar 2010

miruska a je to tu, Oli mi prave spadol z postele /asi 40cm/ - plakal asi 2 min, ja placem este teraz...nechapem, dala som ho do stredu a len som sa otocila pre plienku, uz bol dole na chrbatiku ☹ ☹ ☹ som uplne nestatna jak pes...maly je teraz v postielke vyprava jak keby sa nic nestalo, ty brdo....skoda ze uz nefajcim, normalne by som si zapalila ☹ Volala som dr. ze hlavicka urcite niec zlomene, deti to vraj maju nenormalne pruzne, mam ho sledovat, ci nezacne vrackat, alebo sa nezmeni vedomie......ach jaj som to ja ale mater ☹ hadam nic nebude

kwetinnka
25. mar 2010

noo ved chcem jej ho dat cerstve len ako mrazit len kusky v com to mate??tak som rada ze basnicky maju uspech Bibi už vies kedy budete chodit...my by sme si v sobotu mali nahradzat ale asi koli tomu kaslu nepojdeme..a zaciname po velkej noci..tak mozno sa budeme aj streidat...uvidime.
A ked to ovocie podusis potom ho rozmixujes alebo len mackas...musim to tak skusit aj ja..teraz zjedla od sunarky taku malu vyzivu ta jej chuti.

kwetinnka
25. mar 2010

JAni mne takto padla nasa v pondelok..ani som sa nepochvalila..tiež z postele...a nasla som ju na brusku ako sa natahuje za cumlikom..cely den som ju sledovala..ale ona bola v uplnej pohodicke..ako keby sa nic nedialo a Dr mi povedlaa to iste...tak na druhy den sa moj otec z toho už len smial..ze parasutista:o)...A oni skor placu od laku a nie preto ze by ich nieco bolelo...bude v poriadku uvidis

bibulienka
25. mar 2010

ja este neviem kedy budeme chodit plavat...tetuska sa este neozvala...som sama zvedava...
aha Lucia prave po styroch zacina objavovat svet...nacahuje sa za papierom..idem aby mi nespadla..mam rozlozeny gauc lebo pride sesterka a bude u nas spat...majte sa...idem potom vonn..na prechadzku je super vonku

janka3.12
25. mar 2010

kweti dufam🙂 ja mam masko namrazene asi 4-5 rezancekov spolu, v miske, kazdu takuto "skupinku" v jednom rohu misky, aby sa mi nezlepili.) ale dnes som kupila dva cottage cheese, tak vyuzijem tie, lebo maju aj vrchnacik a su mensie a spratnejsie

mirka907
25. mar 2010

Janka ked hned plakal a negrckal to je dobre znamenie...Ale treba ho tri dni sledovat. Cim dalej je od padu tym lepsie.,
Nasa mala modrinu na cele a vzdy ked som sa nu pozrela tak mi to pripominalo ...No takze pad uz mate za sebou, uz sa nemusis bat, ze kedy to pride 🙂 . Nasa teraz otlka hlavu niekolkokrat za den, ked sa postavi a spadne...Najprv som ju stale davala dole, ale ved nech sa nauci...vzdy je velky plac, zoberiem na ruky a za par minut sa zase stavia, takze az tak to asi neboli.
Kweti ja davam masko do kociek na lad a ked ho idem robit tak jednu, dve vyberiem.

ivkaivka
25. mar 2010

ahojte, no my opat ficime na Pamycone, teploty celu noc, nostek upchaty...presne po 4.tyzdnoch, je to ako kolotoc.
Poslite mi link na tie bazary, nech sa aj ja pozriem.
Ja davam mrazit do sackov na materske mlieko. Stoja kolo 3 eur, je ich v krabicke asi 50, je to super, vcera som do dvoch dala zamrazit ryzu s mrkvou a karfiolom. Dnes to idem skusit, tak som zvedava.

kwetinnka
25. mar 2010

Mirka no presne tak to chcem davat aj ja.Bibi tak tťo je super ze jej to tak ide...ja mam pocit ze nasa nejak popredu v tom pohybe nebude...ale cuvanie jej ide super:o)) zlaticko moje.
Ivi http://www.mimibazar.sk/ a http://www.mimiaukcie.sk. A tie sacky to kupujes tesco alebo ake?

janka3.12
26. mar 2010

čafte babuľky 🙂 Oli je naštastie zatiaľ v poho, akurát teraz už hodinku spí, ale tipujem to na ten Fenistil, čo musí brať kvôli tomu zachrípnutiu...no chodím ho kotrolovať pre istotu🙂

dnes ideme prvýkrát vyskúšat buginu, lebo už tri dni mi v hlbokom nespí a sadá si a obkukáva, tak ideme na to, hádam bude dobre

ozaj, každeé ráno posledné dva tri týždne sa oliverko budí zo spánku asi okolo pol piatej, má zavreté očká, len plačká, prehadzuje sa, uspať na rukách sa nám ho moc nedarí, prebudiť tiež ie, jediné čo pomáha je že si ho dám k sebe do postele a držím ho za rúčku, on sa ku mne privinie a za takých 15 min zase tvrdo spinká....môžu mať takýto drobci zlé sny? A to sme ho už chceli dať vedľa do izby aby sme ho v noci nerušili, keďže manžel chrápe a ja sem tam rozprávam zo sna....tak neviem...užneviem ale ktosi tu písal tuším arrett že už spinkajú oddelene, alebo sa mi to len marí?

bibulienka
26. mar 2010

ahojte...Lucka konecne zjedla aspon trochu mäska....ale spapala len polovicu obvykleho mnozstva...lepsie ako nic, ked uz nemoze papat ten zltok....
jani som rada ze Oli je ok... 😵 😵 😵
ivka..vy tusim mate choroby za vsetky deticky...drzim palceky nech ste coskoro ok...

ivkaivka
26. mar 2010

kwetinka, vdaka, tie sacky kupujem v Tescu, je to aj znacka tesco-taky bledo-ruzovy obal.
jani, ja si myslim, ze sa mu nieco sniva, aj moja to robi, ale len ked spi v kociari-ja sa smejem, ze sa jej sniva, ze jej niekto berie mliecko,alebo ja jej ho nechcem dat 😀
bibka, super, nam masko velmi chuti, dnes som jej robila karfiol, zemiak a kalerab -spapala 200 ml.
Tie choroby, no neviem, nemoze to byt nejaka pelova alergia? Teploty uz nema, len sopliky...

ivkaivka
26. mar 2010

este sa chcem opytat, ako obliekate deturence, ked idete na prechadzku? Ja davam len body a dupacky+ciapka a supnem do fusaku, no asi uz by som ho mala zrusit

bibulienka
26. mar 2010

ivka...ja uz Lucku posledne dva tyzdne nedavam do fusaku...dam je body s dlhym rukavom+ tricko s kratkym rukavom+pancusky+nohavice+ tenisky a taky lahucky kabatik (od nextu z myskovej kolekcie)... ale dnes ked bolo tak krasne som jej dala len body a teplakovu bundicku... a vzdy beriem aj deku ak by jej bolo zima...ale este som ju nepouzila...

kwetinnka
26. mar 2010

My tiez už sme bez fusalu..dnes už sme boli v sportaku...ale poobede ked tak fukalo som ju este supla do vanicky a mala body dldhy rukav a kabatik,my pancusky nenosime jedny poldupky alebo nohavice a ponozky..bez topanok..jej je teplo...ale mi sme asi extrem..no ma deku...

janka3.12
27. mar 2010

my sme bez fusaku uz asi mesiac, boli sme len v kombinezke a deke, potom len v kabatiku /tiez od next🙂 ale MMB/ taky flisovy hrubsi , a teraz sme v bugine, dala som si usit z dekoviny, taku vlozku do buginy s otvormi aj na pasy, na zips, namiesto klasickej deky/ nieco podobne sa da kupit na www.prenasedeti.sk /, tak body s dlhym rukavom kabatik, pancusky a menzestraciky alebo vcera len teplacky, ked je tak teplo....a flisove papucky na nozicky....inac vcera tu tiez fukalo jak besne som sa bala ci nedostane krpcek prievan do ociek...

kweti ako sa malej paci🙂 Oli si polodupky vyzlieka takze ich uz asi 3 mes. vobec keupujem, lebo ako sa hudzi vzdy ich mal na pol zadku, my mame aj doma pancusky a na to teplaciky.....uz nam totiz prestali kurit🙂 srandisti

ozaj mate baby slnecnik na kocik.....kedze mame kocik od znameho musim vsetko dokupovat a teraz ked takto svieti slnko, neviem ci si ho kupit aj na leto ci nie, neviem ako sa to nastavuje a tak..

arrett
27. mar 2010

Ahojte🙂
Janka - nás spinka sám asi od 3 mesiacov. Ma izbu hneď vedľa nas a budim sa už na mrncanie. Mám aj monitor dychu, tak sa neobavam. V noci začne mrncat, prídem k nemu, nakojim, odgrckne, ulozim na bruško a idem preč. Pocujem že si ešte hľadá polohu, sem-tam si niečo pirozprava a zaspinka. Nezapalujem ani svetlo, nič. Je to v pohode. Môj dr. povedal že pokial to maly znáša tak je to v poriadku. Keby plakal, alebo sa bál, alebo neviem čo, tak ho mám zobrať nas5 do spalne. My v jeho izbe mame aj posteľ, takze keby niečo, spim pri ňom🙂) Manzel niekedy ani nevie že koľko krát som ho kojila. On spí ako zarezany.
Keď tak čítam čo majú vaše deturence, tak ja to teda riadne prehanam🙂 vždy ho naobliekan, aby mu nebola zima🙂)) Pancuchy, ponožky, papuce...😀DD budem musieť ubrat🙂
my mame slnecnik na kociariku, na tej športovej čo budem používať až v lete, ale je to taký maly zaprdok, tak neviem či to bude mat význam. Skôr ho prekliknem do smeru, alebo proti, ako sa s tým drbkat🙂
Prajem Vam a Vasim detickam krásny slnečný deň🙂

arrett
27. mar 2010

Ešte som sa chcela pýtať. Ako funguju detské plavky? To dám pampersku a na to tie plavky? Alebo iba plavky? Alebo čo? Myslite že by som mohla ísť s malým na plavaren keď ešte sme nechodili na kurz? Lebo idem teraz po roku a pól domov na východ a chceme ísť na plavaren. Tak rozmyslam čo a ako. Dikes

bibulienka
27. mar 2010

arrett..my pouzivame do vody plienky na plavanie od huggies...to su spec.plienky ktore nenasaju vodu a ani nic neprepustia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ... zavisi od toho aka tepla voda je na plavarni, hygiena... ci maju detsky bazen....atd...
ozaj od 10.aprila ideme na kurz plavania...sa tesime.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵
prajem vam krasny vikend...

ivkaivka
27. mar 2010

ahojte, no mala sa pretaca na obe strany, len nevie spat na chrbat...ako dlho to trvalo vasim, kym sa to naucili? Dnes sa nevie dopapat, nobed spasala 220 ml zeleniny a teraz nejakych 150 ml hruskovej kase Hami a vsetko to zapija mlieckom, nechapem co sa jej stalo. My by sme tiez isli plavat, no mam strach ci by sa ekzem nemohol vratit.

kwetinnka
28. mar 2010

AAhojte, Bibi a kedy budete chodit? to je sobota?? lebo mi budeme chodit v nedelu.Bud su plavky od hgiies alebo aj babylove ma..a su podstatne lacnejsie.Tiez sme mali najprv tie od huggiesu ale potom som objavila tieto tak skusime tie.My mame pancusky jedny a mala ich na sebe asi raz,tie poldupky si nevyzlecie..obcas si ich taha..ale ona v tomto smere nejak vymyselnik nieje.
Nasa tiež vcera pekne papala na desiatu jablko s 3/4 hrusky na obed 200 zeleniny a olovrant 100 sunarky.ale mlieko za tým nehcela az okolo 17 a potom pred spanim kasu.Teraz rano si dala mlieko..a dalsiu dam už desiatu.Ivi a este stale sa ti dari tak vela mliecka odstriekavat?Nasa sa zacala otacat pekne na chrbat az tento týzden..sedenie nam este velmi nejde..asi to ani nema vyznam silit...este bude kriva nakoniec.Arret ja by som plavanie s malym v bazene zvazila už len z dovodu teploty bazenov...lebo ked ides na kurz ta voda ma 31C a klasicky bazen urcite nie..chcela by som skusit ked tak tu slanu vodu pozriet kolko to ma stupnov.Nasa este sama nespi..som myslela ze to bude dobre az ked prespi noc ale ako vidim Aret dala už maleho spat sameho..to je super.A slnecnik mame tiež ale zatial som ho nevytiahla...ale asi ho pouzivat budem lebo na nasom kociku sa neda prehodit rucka len cela sportovsa cast

ivkaivka
28. mar 2010

kwetinka, na chrbatik sa pretocila po ako case -teda od kedy sa pretocila na brusko a potom kolko trvalo na chrbatik?
Ostriekam stale dost, no odsavam uz len 3x, niekedy 2x aby sa znizila produkcia, pretoze mala uz tolko mlieka nepotrebuje a nechcem aby mi zbytocne stalo v chladnicke, alebo v mrazaku -tam uz opat mam takmer 1l. Ja ju davam sadnut, sama posedi asi 2 min. neviem ci by som nemala pockat kym si sama sadne, no ale aj keby som to urobila, asi to nevysvetlim navstevam a mojim rodicom - to je automaticky, ze ju davaju sadat na svoje kolena.

bibulienka
28. mar 2010

kwetinnka...ano je to sobota od druhej do tristvrte na tri...
dnes Lucka spapala maso.... urobila som jej mix : mrkva+kalerab+ kuracie masko...a nechala som tam dost vody, potom som to zmixovala spolu s kukuricnou krupickou...
vcera som jej na olovrant dala jablcko s broskynou...tak sa oblizovala...asi by zjedla aj viac...ale 200ml sa i zdalo dost...
Ivka nasa mala sa najprv pretacala z bruska na chrbat, a naopak tak asi po tyzdni...

ivkaivka
28. mar 2010

no moja dnes bastila maso jedna radost. Bibka, to si jej dala vyzivku, alebo original jablko a broskynu?

janka3.12
28. mar 2010

Ako znášate posun času🙂

Oli je posledné dva večery, nejaký umrčaný.....celý deň je v pohode, ale vždy pred kupkaním keď sa schyľuje k večeru začne mrnksť, plače potom už aj zo zotrvačnosti....dnes som mu v puse objavila biele škvrnky....pretrela som ich suchou vrekovkou a biele bolo preč, ostalo len také červenšie, nekrvácajúce miesto, tak neviem či je to ten soor /candida/ zajtra zavolám doki že čo na to, nechce sa mi zase k nej behať...uvidíme čo povie....má aj zdurené ´dasienko tak neviem či náhodou nepôjde zúbok

arrett a odkiaľ si, našla som detské bazény, teda vhodné pre dojčatá v Prešove a Košiciach

kwetinnka
29. mar 2010

TAk my budeme chodit v tom istom case ale v nedelu..už mame za to predosle aj diplom..asi jej to dam zaramovat...ved prvy diplom je prvy.Lili zacalo konecne chutit papat..a vlastne vsetko..dnes dame vajicko ale ani to nam nerobilo problem..klop klop.
Lili sa v novembri xzacala otacat z bruska na chrbat..potom utalo...a na brusko sa otaca asi od 5 mes...niekde to mam napisane..ale spat sa pekne zacala otacat asi tyzden dva do zadu.To ze ju ty das sediet je pasivny sed..aktivne je ked z polohy stvornozky sadne.A nasa by sedela chvilku obsedi..ale este ju kyve do stran..tak to velmi nesilim.A pritom ma jedna znama presviedcala aby som ju už dala do choditka..pavuka..planujete dat deti do toho?? ja tým velmi nadsena neni..ked som bola dieta sme to nemali a chidt viem:o))
Dostala som HIppku lesna zmes od ukonc.4 mes. co s tým?? su v tom aj jahody ,maliny....ako to mozu robit od 4 mes?? nechapem

janka3.12
29. mar 2010

tak tie fliaciky idu zotret vreckovkou, hadam to bude len z mliecka......vyvarila som cumliky, tak uvidime

kweti veru ani ja nechapem, ze vsade pisu co deti nesmu a vyzivy su plne akehokolvek ovocia.....spapaj to ty🙂

arrett
29. mar 2010

ahojte
Janka som z Gelnice, takze to nemam daleko ani do KE, ano do PO🙂 Posli mi prosim ta stranky, nech kuknem.
Rozmyslali sme s manzelom ze ho mozno zoberieme iba do vyrivky, uvidime🙂
Pekne ranko vsetkym-))

kwetinnka
29. mar 2010

no iny osud tej vyzivy ani nevidim..sak inak v susienkach Sunarka od 4 mes je napisane v zlozeni ze vajce..to znamena v mojom ponimani cele...tak ja už fakt neviem..Tak snad tie fliaciky nebudu nic vazne...aj sa mi tvoria dalsie??

ivkaivka
29. mar 2010

no, viem ze zltok sa moze od 6-7 mes. bielok nie, do roka, takto mi radila pani, co s nou rozoberam ekzem No od jahôd ma vystrihala,ale maliny nespominala, tak asi sa mozu. Ja susienky este nekupujem, do 9.mes. ju mam drzat od lepku co najdalej.
Posun casu, to je taky blud, vstav 😠 ame o 10.30 a vratili sme sa k nasmu krasnemu zaspavaniu o 00.00

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre